Już za 7 dni młodzi Polacy z Białorusi przybędą do Ojczyzny

Obrazek użytkownika Krystian Frelichowski
Idee
 

(Dotąd ten wpis przeczytało700 osób, gdyby każda z nich przelała na ten cel symboliczną kwotę 5 zł, dałoby to aż 3500 zł !!!)

Już za 7 dni  młodzi Polacy z Białorusi przybędą do Ojczyzny. I Ty możesz pomóc w organizacji ich pobytu.

 

Nadal czekamy na zgłoszenia ludzi dobrej woli, którzy zechcą pomóc w organizacji wakacji dla Kresowiaków. Forma dowolna. Liczymy na zaproszenia do Waszych miejscowości, organizacje ich zwiedzania i umożliwienie dostępu do znajdujących się w Państwa miastach atrakcji np. basen, park linowy, karuzele i inne. Możliwe i bardzo potrzebne są też wpłaty na konto:

Fundacja Prawa, Nauki i Przedsiębiorczości

 

ul. Magazynowa 11

85-790 Bydgoszcz

(KRS: 0000504066)

nr konta: 46 2490 0005 0000 4530 2892 6303

tytułem: Darowizna na cele statutowe pomoc polskim dzieciom z Białorusi

W dniach od 9-14 lipca przebywać będą w Bydgoszczy. Oprócz zwiedzania miasta, zaplanowane są lekcje z języka polskiego, historii i nauka śpiewania polskich pieśni. Spotkają się też z mieszkańcami Bydgoszczy. 15 lipca na zaproszenie Parafii pw. Świętego Mikołaja i Klubu dyskusyjnego Pro Patria udadzą się do Chełmży gdzie czeka ich zwiedzanie katedry, podróż motorówkami i żaglówkami po jeziorze, grill, ognisko.   Dzień następny spędzą w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku Mielęcinek. Tu zwiedzą Ogród Botaniczny, Terrarium, ZOO, a na koniec pobawią się w Parku Rozrywki. Na zaproszenie Klubu Gazety Polskiej przybędą też do malowniczego Chełmna.

Dzieci mogą przebywać u nas do 22 lipca. Czy będzie to możliwe zależy od Państwa hojności i zaproszeń. Osoby pragnące pomóc w inny sposób niż wpłaty środków proszone są o kontakt telefoniczny lub mailowy z koordynatorem wizyty Krystianem Frelichowskim:

Mail: freli@tlen.pl

Tel. 510005023

Z góry dziękujemy za każdą formę pomocy. Wzorem lat poprzednich podziękowania dla firm i organizacji zamieścimy w Miesięczniku Literackim Akant, na portalu Niepoprawni.pl, na stronach KGP, Solidarny2010

Więcej informacji o naszych gościach ich trudnej historii znajdziecie Państwo :

http://niepoprawni.pl/blog/4739/byli-sa-beda-rzecz-o-polakach-na-bialorusi

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)

Komentarze

Jeżeli chodzi o polskie dzieci, to trzeba pomyśleć o tym, jako o stałej akcji, a nie dorywczym zbieraniu groszy. Wiele ludzi dałoby kasę, ale nawet nie wiedzą o tym i nie wiedzą komu. Z całym szacunkiem, ale jeden wpis na niepoprawnych, to za mało!

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1486299

To jest stała akcja. Dzieci z tych terenów przybywają do nas już po raz czwarty. Pierwsza wizyta miała miejcie w 2009r. Trzeci w 2014. Trzykrotnie organizowany był też transport z darami do Narowli. Oprócz niepoprawnych.pl apel opublikowały portale: Bydgoszcz24, Solidarni2010, Kluby Gazety Polskiej, ponadto przekazała go telewizja Bydgoszcz, radio PiK, a w środę zostanie opublikowany w Gazecie Polskiej. Prośba o wsparcie została też rozesłane do 400 Klubów GP, a także do licznych firm. Otwarty jestem na wszelkie pomysły dlatego zdecydowałem się podać swój mail i telefon.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1486335