martyrologia

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz
Idee

 

Każdy chyba zna prawo Archimedesa (Ciało zanurzone w cieczy traci pozornie na swoim ciężarze tyle, ile waży ciecz przez to ciało wyparta). Za jego pomocą można więc wytłumaczyć przynajmniej ostatni wiek naszej historii. Tak więc II RP, za pomocą swojego ciężaru gatunkowego, wycisnęła poza swoje naczynie okres zaborów i odtworzyła niepodległy prawdziwie polski świat. Po II wojnie cywilizacja...

3.9
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.9 (4 głosy)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

W tę tak ważną rocznicę proszę mi wybaczyć, ale będzie dużo prywaty, wątków rodzinnych! W Polskie Państwo Podziemne wpisane są losy mojej rodziny, osób mi bardzo bliskich. Tak więc dzisiejszy tekst będzie na wskroś osobisty, wręcz przesiąknięty ... nepotyzmem.

Polskie Państwo Podziemne!
Piszą, że był to fenomen!
Bo był to fenomen.
Żaden z liczących się polityków, ani wojskowych nie zostali...

4.75
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (21 głosów)
Obrazek użytkownika Dama Pik
Idee

Zastanówmy się, jak wygląda projekt polityczny Alefa Sterna, bo moim zdaniem stoi za nim jakiś projekt polityczny. Dlaczego tak uważam?. Po pierwsze dlatego, że Alef „robi” w polityce od lat, a ja nie jestem skora do dawania wiary opowieściom o cudownych przemianach. Po drugie dlatego, że Alef – co jest naprawdę godne najwyższej uwagi - utrwala pewne szkodliwe i oparte na kłamstwie stereotypy,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika triarius
Blog

Czytywałem swego czasu wszystkie, co mi wpadły w ręce, wspomnienia byłych komuchów, które potem przejrzały na oczy i zwiały na Zachód, ale najchętniej takich, którzy przedtem dostali od swoich w dupę. Czasem nawet może oni i nie zwiali, w każdym razie jakoś te swoje wspominki opublikowali, a one mi wpadły w ręce.

Można by tu sporo o moralnych i różnych innych złożonych aspektach tego mojego...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika triarius
Blog

O najnowszym manewrze miłościwie nam rządzącej partii powiedziano już na blogach niemal wszystko... Ale właśnie z akcentem na "niemal", więc ja tu powiem jeszcze trochę.

Sens całej operacji jest dość jasny i oczywisty: podzielić Platformę na kulturalne NSDA... Wróć! Pomyłka! Miało być "P"! To znaczy "PO" miało być... No i jędrne, rubaszne, nie przebierające w środkach, ani się obcyndalające......

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Od około 5 lat salonowe media i ówczesna opozycja a obecnie "rzadzący" karmią nas róznym andronami, dorabiają tzw. "gęby".
Piękną i anielską "bużkę" przykleili lizusi medialni PO i Donaldowi a Kaczyńskim i jego elektoratowi przygotowali gębę oszołomomów, ciemniaków, faszystów i wszelkiej maści "bydła".
I tak ci wazeliniarze nawijaja nam makaron na uszy.
Jedni te kluchy połykają niczym...

0
Brak głosów