Droga młodzieży!!!!! Nigdy więcej wojny!!!!!

Obrazek użytkownika coryllus
Kraj

Każdy kto chodził do szkoły w PRL przynajmniej dwa razy do roku słyszał powyższe słowa wygłaszane z trybun obleczonych biało-czerwoną lub czerwoną materią. Na trybunie stał zwykle jakiś pogodzony z ustrojem weteran września lub żołnierz I albo II armii LWP, jeśli rzecz odbywała się na zachód od Poznania i drżącym głosem zaczynał: droga młodzieży!!! Kończył zaś słowami: nigdy więcej wojny!!! Tym co było pomiędzy wymienionymi hasłami nikt się nie przejmował. I tak to my właśnie, młodzież PRL-u byliśmy kształtowani przez naszych opiekunów, nauczycieli i ludzi aspirujących do bycia autorytetami. I zawsze zastanawialiśmy się dlaczego ci wszyscy ludzie tak okropnie przynudzają, dlaczego nie wpadną na pomysł, by trafić do nas w jakiś inny sposób? I nie mogliśmy tego odgadnąć.
Dziś wiemy to aż nadto dobrze. Ci biedni staruszkowie, ci byli wojskowi, a nawet partyjni kacykowi z powiatu, te łase na byle co przygłupy z popsutymi zębami i żółtymi od papierosów włosami i palcami, byli jedynie figurantami. Oni nie mieli dla nas żadnej oferty, bo jej mieć nie mogli. To było tylko przedstawienie, posiadające wszelkie cechy złudzenia aptecznego. Prawdziwy bowiem przekaz jaki władza miała dla nas był gdzie indziej. On się znajdował w tygodniku „Na przełaj” między innymi. I jeszcze na koncertach w Jarocinie można było znaleźć jakieś fragmenty jak ktoś dobrze poszukał i nie był za bardzo pijany. Właściwy przekaz wysyłał ze sceny Zbigniew Hołdys i jego koledzy śpiewający buntownicze teksty. I Agnieszka Holland epatowała nas tym właściwym przekazem w swoich filmach, takich jak obraz „Zabić księdza”. Do dziś pamiętam zdziwienie mojego kolegi Marka K. (pozdrawiam Pana Panie Marku), który wrócił z tego filmu zdziwiony jak nie wiem co, bo skonstatować musiał, ku wielkiemu swojemu zaskoczeniu, że film ten jest historią ubeka mordercy, a nie księdza bohatera. Ja całe szczęście nie chodziłem na aż tak ambitne filmy.
Właściwy przekaz był również dostępny w czasie zbiórek harcerskich prowadzonych prze niezwykle wyluzowanych i sympatycznych druhów i druhny. A w naszej szkole był mieliśmy do tego jeszcze wizyty niezwykle interesujących oficerów tajnych służb, który wyglądali znacznie lepiej niż James Bond w którejkolwiek odsłonie. Byli to albo faceci, których wygląd obliczony był na zrobienie wrażenia na paniach nauczycielkach i dziewczętach, których w naszej szkole nie było, albo faceci w typie Indiany Jonesa, tyle że bez kapelusza. Ci drudzy opowiadali tak fantastyczne historie ze swoich misji w egzotycznych krajach, że śmialiśmy się z tego z kolegami szczerze jeszcze wiele dni po takim spotkaniu.
Takie właśnie władza w PRL miała sposoby docierania do młodzieży i ta młodzież niczego więcej nie pragnęła jak tylko słuchać tej władzy i utożsamiać się z nią. To zaś co było na akademiach ku czci, czyli tych biednych staruszków w za dużych mundurach młodzież miała głęboko w nosie. I jeszcze była przekonana, że ma w nosie komunistów, którzy próbują ją indoktrynować i zmieniać. A młodzież chciała być niezależna i mieć własne zdanie, tak jak dzisiaj. I dlatego właśnie się buntowała i dlatego słuchała piosenek Hołdysa oraz oglądała filmy Holland. Chciała po prostu uzyskać jakiś własny świato, kurcze, pogląd. Czyż to nie jest ważne w życiu człowieka? Oczywiście, że jest, a w życiu człowieka młodego jest najważniejsze.
I teraz dochodzę do sedna. Odkąd napisałem pierwszy tom Baśni jak niedźwiedź, który jest po prostu opowieścią o bohaterach, ludzie zadają mi pytanie: dlaczego pan nie próbuje z tym dotrzeć do młodzieży? I ja nie potrafię wyjaśnić tym dobrym ludziom, że oni nie wiedzą o czym mówią. W jaki sposób my autorzy możemy, nawet przy założeniu, że nasz przekaz jest czysty jak łza, myśleć w ogóle o tym, by pokazywać te książki jakiejś młodzieży? Przecież to jest absurd. W dodatku absurd chroniczny i niezmienny od dziesiątków lat. Nie widzicie tego? Młodzież jest nam kradziona już na samym początku. Ktoś wczoraj napisał, że nie ma żadnych nici łączących wychowanie szkolne i domowe. Nie ma, bo być nie może. Tak jest to wszystko ustawione i my nie możemy nic z tym zrobić. Młodzi ludzie to ta grupa, która znajduje się w obrębie monopolu władzy, no chyba, że akurat ma silne związki z Kościołem, ale to wcale nie wyklucza urabiania psychiki przez Lewiatana. Pisałem tu kiedyś o takim koledze, który był niezwykle religijny, tak religijny, że nie tylko się modlił bez przerwy i uczestniczył we mszach, o których ja nie miałem nawet pojęcia, ale także czytał pasjami Dobraczyńskiego, wybitnego katolickiego pisarza, tworzącego dla młodzieży właśnie. Potem został księdzem, ale nie pobył nim długo, bo uwiodła go uczennica i teraz ma rodzinę i jest szczęśliwy. Ponoć. Tak więc z młodzieżą sprawa jest dosyć klarowna i czysta.
Wolny autor może dziś w Polsce, a pewnie i nie tylko w Polsce przemawiać do ludzi dojrzałych, którzy maja za sobą jakieś doświadczenia. Upierając się przy tej młodzieży naraża się on nie tylko na klęskę, ale także na obłęd, który doprowadzić go musi wprost do jakichś kontaktów z tą – bez przerwy wpływającą na młode umysły – władzą. Jeśli ktoś ma na tyle zdrowia, by wdrapywać się na trybunę i ze świadomością całkowitej nieskuteczności tych działań i słów wołać: „droga młodzieży!!!!” „Nigdy więcej wojny!!!!!”, proszę bardzo, może to czynić. Ja nie mam zamiaru. I nawet jeśli wziąć pod uwagę, że jedna czy dwie osoby przejmą się tymi słowami, nie ma to znaczenia. Nie jest nawet ów czyn tak umiłowanym przez wielu masochistów duchowych poświęceniem w imię wyższych racji. Jest to ślepota po prostu i kanał. Linia frontu jest bowiem w zupełnie innym miejscu.

W portalu niezależna ukazała się druga część naszej rozmowy z Józefem Orłem o doktrynie. Oto link http://vod.gazetapolska.pl/3326-politycy-tego-nie-robia-zrobimy-my-blogerzy-na-wizji-cz-22

Wszystkich oczywiście zapraszam na stronę www.coryllus.pl oraz do księgarni www.multibook.pl, http://www.ksiazkiprzyherbacie.otwarte24.pl/ do księgarni wojskowej w Łodzi przy Tuwima 34, do księgarni Wolne Słowo W Lublinie przy ul. 3 maja, do księgarni „Ukryte miasto” w Warszawie przy Noakowskiego 16, W księgarni Tarabuk przy Browarnej 6 w Warszawie, oraz do sklepu FOTO MAG przy stacji metra Stokłosy w Warszawie.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

do WSO im Feliksa Dzierzynskiego w Legionowie , bo nie slyszałem o prelekcjach ubekow w normalnych szkolach , a mialo sie w swoim czasie duzo znajomych w roznych liceach.No i o Ziemkiewiczu i jego podłej naturze nic nie bylo, ani o tych podlcach co gazety i portale zakladaja bez zgody Miszcza.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#335275

W każdej szkole było kilku nauczycieli ze "służb". Na ogół ci od P.O. (czy jeszcze dawniej P.W.), często ci od "zajęć technicznych", a nierzadko jakiś "historyk" śmierdzieli koszarami milicji...
I zapraszali na "prelekcje" innych koleżków, w mojej podstawówce, ale i w liceum zdarzały się takie sytuacje, było to może raz, czy dwa, ale było.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#335318

Widać masz słaby słuch, ale mam nadzieję, że z węchem lepiej. Udaje ci się jakoś wytrzymać ze sobą mimo zapachu?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

coryllus

#335365

..ale konfabulanta i bufona rozpoznaje bez pudła.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#335371

Pan, panie coryllus, jak zawsze komplikujesz, owijasz w jakąś starą bawełnę rzyczy proste. Oczywiście, że pisanie iście do młodzieży, byłoby głupotą, należy pisać mądrze, bez komplikowania spraw i sensownie, to młodzież, jak to młodzież, sama znajdzie drogę do tych mądrości, nie trzeba się o to martwić? Problem w tym, że coraz więcej pojawia się ludzi pańskiego pokroju, którzy to, nauczyli się li tylko z głupoty, albo dla zysku, komplikować, manipulować i zniekształcać przeszłość? Korzystając mało znaczących faktów, ale faktów, próbuje pan wmówić swoim czytelnikom, że nasza historia, inaczej, historia naszych władców, przywódców, to w większości historia durniów i błaznów, którymi rządzili i manipulowali jacyś tam podrzędni judasze? Gdyby pan napisał kiedyś, że dzisiejszą sytuację Polski, można zmienić pstryknięciem palca, to może i młodzież dotarłaby do pańskiej twórczości, bo napisałby pan prawdę. Bo, to co dzisiaj się w Polsce dzieje to tylko z powodu ludzi, którzy dostali się do władzy, właśnie dzięki ludziom panu podobnym, którzy komplikują Polakom prosty wybór i zaganiają ich do zagrody, którą zamyka jakiś baca i owce nie potrafią otworzyć jednym ruchem i z niej wyjść? Ludzie potrafią to zrobić. Trzeba pisać o faktach jakimi one są tzn.że zarabiamy mniej niż wolne narody, ponieważ jesteśmy ich niewolnikami i trzeba walczyć o wolność, bo "nigdy więcej wojny", to było właśnie, wyszukane hasło, by straszyć niewolników i nie dotyczyło, li tylko młodzieży! Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#335495

 Prawdziwa wiedza o Polsce i świecie

 

współczesnym

 

poleca

 

Wydawnictwo WERS

 

Skr. poczt. 59, Oddział 4, 60-962 Poznań 10

 

e-mail: wolna-polska@wp.pl

 

Bednarczyk Tadeusz, Wiesenthal contra Waluś, Demianiuk i inni,  18 zł

Brochocki Jerzy, Rewolta marcowa. Narodziny, życie i śmierć PRL40 zł
Brzechczyn Krzysztof, Kłopoty z Polską,  18 zł
Bruliński Władysław, Ku światłu (wydawnictwo „podziemne”), 10 zł
Bruliński Władysław, Miłość żąda ofiary (wydawnictwo „podziemne”), 10 zł

Bruliński Władysław, Zagadnienia zasadnicze (wydawnictwo „podziemne”), 10 zł

Bruliński Władysław, Zeszyty filozoficzne, zeszyt 1 (wydawnictwo „podziemne”),  10 zł

Bruliński Władysław, Zeszyty filozoficzne, zeszyt 2( wydawnictwo „podziemne”),  10 zł

Chesterton Gilbert Keith, Obrona  rzeczy wzgardzonych 12 zł

Chodorowski Jerzy, Kto kogo prowadzi? Szkice o zjednoczeniu Europy i globalizmie 12 zł

Chodorowski Jerzy, Osoba ludzka w doktrynie i praktyce europejskich wspólnot gospodarczych 25 zł

Didier Stanisław, Rola neofitów w dziejach Polski 19 zł

Dillon George, ks. biskup dr, Masoneria zdemaskowana 19 zł

Dziś Borys, Pierwsza zorganizowana akcja antymasońska w III RP w świetle publikacji prasowych 8 zł

Eger Feliksa, Żydzi i masoni we wspólnej pracy 25 zł

Giertych Jędrzej, Nacjonalizm chrześcijański 15 zł

Gładkowski Romuald, O pieniądzu i lichwiarzach 10 zł

Gulbinowicz Krzysztof, Pocztówki z Workuty10 zł

Hanff Konstanty Zygfryd, Rewizja historii, T. 2 15 zł

Hanff Konstanty Zygfryd, Rutkowski Zbigniew, Dekonspiracja Nowego Porządku Świata 10 zł

Hanff Konstanty Zygfryd, Rutkowski Zbigniew, Symbole naszych wrogów10 zł

Hollis Christopher, Kryzys pieniądza 15 zł

Hryniewicz - Bakierowski Wacław gen., Czy Ameryka przetrwa do roku 2009? 15 zł

Hryniewicz - Bakierowski Wacław, Wspomnienia myśliwskie 8 zł

Koczwara Krzysztof, W obronie zagrożonych wartości. Od księdza Jankowskiego, Kościoła i Polski wara wraże syny! 15 zł

Kołakowski Tomasz ks., Trylogia Króla Ducha (wydawnictwo emigracyjne)20 zł

Kruszyński Józef ks. prof., Antysemityzm, antyjudaizm, antygoizm 10 zł

Krzepkowski Andrzej, Umierający i zmartwychwstali 17 zł

Mackiewicz Józef, Bunt rojstów (wydawnictwo „podziemne”)20 zł

Majka Robert, Nieznany prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Juliusz Nowina – Sokolnicki 20 zł

Manifold Deirdre, Fatima i wielki spisek 18 zł

Manifold Deirdre, Pieniądz - korzeń wszelkiego zła 7 zł

Morawski Kazimierz Marian, Moszczyński Włodzimierz, Co to jest masoneria12 zł

Le Pen Jean Marie, Nadzieja, Rozważania o Francji i Europie20 zł

Pogonowski Iwo Cyprian, Hegemonia. Komentarze do polityki zagranicznej USA 19 zł

Poradowski Michał ks., Dziedzictwo rewolucji francuskiej 30 zł

Poradowski Michał ks., Katolickie państwo narodu polskiego 10 zł

Poradowski Michał ks., Kościół od wewnątrz zagrożony 18 zł

Poradowski Michał ks., Neokatechumenat 6 zł

Poradowski Michał ks., Palimpsest 15 zł

Poradowski Michał ks., Problemy II Soboru Watykańskiego 10 zł

Poradowski Michał ks., 30 – lecie II Soboru Watykańskiego 10 zł

Poradowski Michał ks., Upadek filozofii przyczyną upadku teologii 10 zł

Poradowski Michał ks., Wizyta pasterska Jana Pawła II w Chile 10 zł

Poradowski Michał ks., Źródła współczesnego ekumenizmu i trybalizm 8 zł

Gajewski Kazimierz, Poznaj żyda (Talmud i dusza żydowska) 13 zł

Ratajczak Dariusz, Inkwizycja po Polsku 20 zł

Rohnka Dariusz, Fatalna fikcja 25 zł

Rolicki Henryk, Zmierzch Izraela 35 zł

Rutkowski Zbigniew red., Prezydent i Rząd Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie 20 zł

Sawicki Witold, Organizacje tajne w walce z Kościołem (Antykościół tajny - zarys) 20 zł

Skrudlik Mieczysław, Masoneria w Polsce 20 zł

Soucy Leopold, Fałszerze pieniędzy 13 zł

White Jr Walter, Ukryta tyrania 12 zł

Wolna Polska nr 3/153 10 zł

Wolna Polska nr 4/154 (Kalergi) 10 zł

Wróbel Włodzimierz ks. dr, Fields Edward R. dr, Co sławni ludzie mówili o Żydach? 13 zł

Wysocki Stanisław, Żydzi - przeproście! 13 zł

Zamorski Kazimierz, Pod anteną Radia Wolna Europa 20 zł


http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=8298&Itemid=56

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#335584

 Nie jestem zwolennikiem reklam na portalu blogerskim.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#335586