Przepraszam, ale nie czytam po hebrajsku

Obrazek użytkownika coryllus
Kraj

Z rana jak co dzień zajrzałem na portal niezalezna.pl, żeby sprawdzić, czy może jednak ktoś zdecydował się na umieszczenie tam nagrania gdzie wraz z Grzegorzem Braunem gadamy i Jezuitach, czarownikach i polityce Jagiellonów. Okazało się, że jednak nie. Nic takiego tam nie ma. Jest za to film inny, przedstawiający bez komentarza właściwie, z jakąś śladową ilością tekstu jedynie, to co zdaniem twórcy tego filmu, w polskiej historii najważniejsze. I tu od razu zaznaczam, że droga, którą kroczę i droga szczerych patriotów, lansujących takie obrazki to dwie różne drogi. Ja bym się nawet zgodził na taki lans, a może nawet mu przyklasnął, bo w końcu czemu nie, ale w końcówce tego dziełka pojawiło się słowo, na które mojej zgody nie ma i być nie może. Zacznijmy jednak od początku. Cóż my tam mamy w tym filmie? To co zwykle w takich filmach, czyli samą pianę: zamki położone na Ukrainie, kościoły leżące w granicach Litwy, zbroje z muzeum w Sztokholmie i dużo, dużo zielonej trawy przecinanej wstęgami rzek. No i oczywiście dzieci Lwowa, a także zdjęcia skompromitowanych generałów takich jak Żeligowski, który w Londynie zwariował całkiem i domagał się sojuszu ze Stalinem. Mamy w tym filmie zarys kraju obejmującego Polskę dzisiejszą i historyczną, w sumie olbrzymi kraj, który nie istniał w tych granicach nigdy, ale zgaduję, że twórcy tego filmu chcieliby, żeby taki kraj zaistniał. Filmik ten adresowany jest wyraźnie do ćwierćinteligentów, a poznajemy to po tym, że apeluje do najbardziej prostych emocji. Na koniec zaś naszym oczom ukazuje się treść następująca: Choć nasze imperium upadło, wielka przeszłość zobowiązuje każde pokolenie Polaków. Bardzo przepraszam – do czego zobowiązuje? Bo nie bardzo mogłem się zorientować....Do odzyskania Lwowa? A w jaki sposób, że spytam? Lwów został przyznany Ukrainie w wyniku intrygi brytyjskiej, może o tym nakręcimy film? Może być krótki. Na pewno ściągnie więcej widzów niż ta agitka. Nie da rady? Ciekawe czemu?
Chciałem zwrócić teraz uwagę na dwie rzeczy, na słowo „imperium” przede wszystkim oraz na to oszustwo, które szczerym patriotom tak łatwo przechodzi zawsze przez gardło: było ale się zmyło. I słowa wyjaśnienia dlaczego się zmyło. Zacznijmy jednak od imperium. Polska nigdy nie była żadnym imperium, była krajem w budowie, która to budowa zakończyła się spektakularną katastrofą. Była krajem gdzie przez cały czas czynne były obce i rodzime mafie zwalczające się nawzajem. Krajem, który chciano podzielić jeszcze za Zygmunta I, kiedy nie było żadnym poza formalnymi więzów pomiędzy Polską i Litwą. Była krajem, któremu nie starczyło odwagi na to by po prostu inkorporować Wielkie Księstwo Litewskie. Polska była krajem, gdzie rodzima szlachta i magnateria zwalczała magnaterię obcą, narzuconą przed dwory sąsiednie i przez nie wykształconą. Była krajem, który właściwie cały czas wstrząsany był jakimiś aferami lub wojnami, krajem z płonącymi granicami i niezałatwionym szeregiem spraw ważnych, co w końcu się na Polsce zemściło. Nie była zaś Polska wraz z Litwą żadnym imperium. Imperia bowiem charakteryzują się tym, że mają władcę, który jest jednocześnie bogiem, lub agresywną skodyfikowaną doktrynę. I po tym się właśnie poznaje imperia, po tych dwóch cechach. Film zaś emitowany w niezależnej to jakaś agitka służąca kokietowaniu młodzieży i prowadzeniu jej na manowce. Teraz wracajmy do pytania: dlaczego, skoro było tak dobrze, skończyło się tak źle. Jestem więcej niż pewien, że ci sami ludzie, którzy zrobili ten film, ludzie którzy pokazali w nim obrazy z Ukrainy, husarzy, zrujnowane pałace ziemiaństwa i dworki szlacheckie, odpowiedzą na to jednym zdaniem: skończyło się przez głupotę i lenistwo szlachty. Tak właśnie. I pomiędzy kłamliwą całkiem projekcją, którą nam tam przekazują, a tym sztampowym, równie kłamliwym stwierdzeniem nie dostrzegają oni żadnej przepaści. Ale my dostrzegamy, ona tam jest i zieje czarnym smrodem śmierci. W tę czeluść właśnie, której nie widzą autorzy takich projekcji, wrzuca się żywe dzieci, młodych żołnierzy, niedojrzałych polityków, wrzuca się domy, pałace, nasze pieniądze i wlewa się tam naszą krew. Jeśli tego nie zrozumiemy jest już po nas. Polsce i Polakom potrzebny jest jak najszybciej krótki kurs z historii praktyk politycznych. Lub jak kto woli praktyk politycznych i czarnoksięskich, choć to właściwie jedno i to samo. Film wyemitowany zaś w niezalezna.pl podaje nam zamiast tego odgrzany kotlet z surówką zeskrobaną z jakichś niedomytych talerzy. Puszczając przy tym podniosłą muzykę. Wychowanie patriotyczne drodzy twórcy filmu nie może być wychowaniem do śmierci. W to nas nie wrobicie. Może odpowiedzcie najpierw szczerze na pytanie: dlaczego skończyło się tak źle skoro było tak dobrze? Potraficie?
Zamieszczam link tego filmu, oto on: http://vod.gazetapolska.pl/2579-dlaczego
Najlepsze jednak jest to co widać w banerze nad filmem. Jest tam mianowicie, proszę wycieczki, reklama w języku hebrajskim, skłaniająca nas do zakupienia jakiegoś produkowanego w Izraelu specyfiku z kwiatów lub korzeni lotosu, zdaje się, że herbaty. Nie mogę się zorientować z czego dokładnie, bo nie czytam, niestety, po hebrajsku.
Pewnie prawo nie stawia u nas żadnych barier dla reklam emitowanych w językach obcych, ale to jest chyba jakaś grupa pomyłka. A może się mylę, może po prostu do dzisiaj całkiem źle rozpoznawałem grupę docelową, do której swoje treści adresuje niezalezna.pl? No cóż człowiek uczy się całe życie. Oto link do reklamowanej hebrajskiej strony: http://www.nufar.co.il/PAGE14.asp?gclid=CNbx-Lj1jrMCFc2R3godmiYA_A

Ogłoszenie
Szanowni Państwo, pamiętacie nasze wakacyjne przygody z I tomem „Baśni jak niedźwiedź”? Połowa nakładu została wydrukowana bez ozdobników przy inicjałach i na końcu rozdziałów. Otrzymałem kilka paczek tej książki, ale nie zdecydowałem się na sprzedaż po normalnej cenie, zleciłem ponowny druk. Nie dawno odkupiłem jednak to co zostało z tego źle wydrukowanego nadkładu, czyli ponad 200 sztuk. Muszę je wprowadzić do obrotu, bo praktycznie nie mam już I tomu Baśni w wersji bez wad. Nie wiemy też kiedy uda się książkę dodrukować, bo w naszej drukarni zepsuła się maszyna. To jakaś poważna awaria, czekamy na naprawę. Może to trochę potrwać. Tak więc od dziś do czasu kiedy będziemy mieli znowu dobre książki lub do czasu gdy wyczerpie się zapas książek bez ozdobników tom I „Baśni jak niedźwiedź” kosztuje 15 złotych plus koszta wysyłki. Zapraszam na stronę www.coryllus.pl Pozostałe ceny bez zmian.

Informuję także, że książki nasze są dostępne w hurtowniach, a przez to można je zamawiać w każdej księgarni na terenie kraju. No i oczywiście także kupować na stronie www.coryllus.pl oraz w sklepach wymienionych niżej:

Księgarnia Wojskowa, Tuwima 34, Łódź
Księgarnia przy ul. 3 maja Lublin
Tarabuk – Browarna 6 w Warszawie
Ukryte Miasto – Noakowskiego 16 w Warszawie
W sklepie FOTO MAG przy stacji metra Stokłosy w Warszawie
U Karmelitów w Poznaniu, Działowa 25
W księgarni Gazety Polskiej w Ostrowie Wielkopolskim
W księgarni Biały Kruk w Kartuzach
W księgarni „Wolne Słowo” w Katowicach przy ul. 3 maja.
W księgarniach internetowych Multibook i „Książki przy herbacie” oraz w księgarni „Sanctus” w Wałbrzychu.
No i oczywiście na stronie www.coryllus.pl

Umieszczam tu także relację z mojego poniedziałkowego wieczoru autorskiego w Klubie Ronina, który prowadził Grzegorz Braun. Relacja ta miała ukazać się w portalu niezalezna.pl, jak wszystkie inne relacje z Klubu Ronina, ale z przyczyn przeze mnie nierozpoznanych, a przez innych zapewne rozpoznanych doskonale ukazać się tam nie może.

http://www.youtube.com/watch?v=onAvYMDMP34

Brak głosów

Komentarze

Gdzie ten banner? Nie znalazłem. Poza tym, ten czterominutowy "filmik" to dość amatorsko i nieudolnie zrobiona zbitka cokolwiek przypadkowych fotografii i rycin. Wiele hałasu o nic czyli strzelanie z armaty do wróbla.

Konkluzja: Zamiast tej całej krytyki przydałby się "jak najszybciej krótki kurs z historii praktyk politycznych".

Będę zobowiązany i pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#299525

Widocznie usunęli, sprawdź jutro z rana, pewnie będzie.

Vote up!
0
Vote down!
0

coryllus

#299533

Poczułam się dowartościowana określeniem "ćwierćinteligent", bo z racji chłopskich antenatów, mogę przyjąć, żem "1/16 inteligent" :) Filmik mi się podobał, zawsze wolę odrobinę dumy z historii mojej Ojczyzny, niż dołączyć do kwękających.

Nie pominęłam też tekstu przed filmem :

"Dlaczego w szkole nie uczono mnie, że Litwa zawarła przymierze wieczne z Polską? Dlaczego uczono mnie, że Rosjanie nas wyzwolili od Niemców skoro zamordowali kilkadziesiąt tysięcy polskich żołnierzy i przez lata zabijali polskich patriotów? Dlaczego nadal ta prawda jest tak ukrywana? Dlaczego nie wiedziałem o hołdzie ruskim? Dlaczego prezydent nie wrócił z Katynia? Dlaczego dokonano rozbiorów Polski, naszej Ojczyzny? Dlaczego w Polsce bezkarnie szydzi się z krzyża? Dlaczego mam akceptować jakiegoś uślinionego geja/pederastę, który wmawia, że narkotyki to dobro? Kto na to pozwala? Kto tym steruje? Kim my jesteśmy? Czy My Polacy jesteśmy czyjąś własnością? Dlaczego w ogóle muszę zadawać takie pytania? Gdzie jest Polska?"

Vote up!
0
Vote down!
0

mukuzani

#299555

Jak tę prezentację oceniać zależy w dużej mierze od tego kto to przygotował. Jeśli młodzi ludzie, dajmy na to licealiści, to dobrze, To świadczy, że coś w ich sercach jeszcze gra i dość powszechna opinia o kosmopolityzmie młodego pokolenia niekoniecznie jest prawdziwa. Jeśli zaś jest to dzieło człowieka dojrzałego aspirującego do głębokiej wiedzy historycznej, to wtedy można mieć, podobnie jak Coryllus, szereg zastrzeżeń. Więc nie potępiałbym w czambuł ani autorów filmiku ani Coryllusa. A od tego ostatniego, właśnie człeka jak mniemam dojrzałego o pogłębionej wiedzy historycznej, oczekuję rzeczonego "krótkiego kursu z historii praktyk politycznych". To też może być ciekawe i pewnie pożyteczne.

Vote up!
0
Vote down!
0
#299558

[quote=Martin Antofagasta]
Jak tę prezentację oceniać zależy w dużej mierze od tego kto to przygotował. Jeśli młodzi ludzie, dajmy na to licealiści, to dobrze, To świadczy, że coś w ich sercach jeszcze gra i dość powszechna opinia o kosmopolityzmie młodego pokolenia niekoniecznie jest prawdziwa. Jeśli zaś jest to dzieło człowieka dojrzałego aspirującego do głębokiej wiedzy historycznej, to wtedy można mieć, podobnie jak Coryllus, szereg zastrzeżeń.[/quote]

Można równie dobrze uznać, że to film wykonany przez redaktora Sakiewicza, wraz z całym zespołem GP i tym samym mieć jeszcze kilo zastrzeżeń więcej ; )

Poraża również, że niezależna.pl ważyła się nie zamieścić relacji ze spotkania z wielkim C., czyniąc go tym samym "wielkim nieobecnym" w świadomości patriotycznie nastawionej części społeczeństwa ; ))))

No i dodatkowo pojawiają się tam żydowskie reklamy, które co prawda widziała tylko jedna osoba - ja na ten przykład widziałem jedynie reklamy knajpy U Szwejka, Tureckich linii lotniczych, Google AdWords i jakiegoś samochodu - ale stanowi to argument ostateczny.
Należy zdelegalizować i zamknąć Gazetę Polską - obóz antypatriotyczny i finansowany wiadomo-przez-kogo.

A tak na poważnie...

Nie ma znaczenia kto ten film zrobił - może był to licealista, może był to człowiek dojrzały, którego wrażliwość przejawia się takim właśnie ujęciem tematu. Film na chwilę obecną ma ponad 160 tysięcy wyświetleń, 783 głosy na tak i 51 na nie. Widać zatem, że jest popularny, a ludzi, do których taka wrażliwość przemawia nie brakuje.
Ktoś ten film zrobił, ktoś go ogląda - w czym problem ? Chyba jedynie w tym, że przez całe cztery minuty dwadzieścia pięć sekund, autor filmu nie zająknął się na temat "wakacyjnych przygód z I tomem „Baśni jak niedźwiedź”", ani nie wskazał listy sklepów gdzie można nabyć wersję lux (znaczy dobrze wydrukowaną).

; )

I wszystko w temacie.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#299564

Dobrze, że nas ciągle jeszcze w tym wszystkim nie opuszcza poczucie humoru :)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#299566

[quote=Martin Antofagasta]Dobrze, że nas ciągle jeszcze w tym wszystkim nie opuszcza poczucie humoru :)))[/quote]

Bez tego byłoby ciężko : )

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#299595

Nie wszystko Adamie,
należy jeszcze dodać -
"...Ja i Toyah..." oraz przed każdym nazwiskiem, które stoi tej "Dwójcy" na drodze, miłe, acz pejoratywne "TEN".

Np. - "...ten pryk Gadowski..."

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#299581

Ach, oczywiście !
Jakżem mógł zapomnieć ?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#299597

Jesli wyznacznikiem ma być życzliwy stosunek do tego filmiku, to z całą przyjemnością dopisuję się do grona "ćwierćinteligentów" z powodu wyłuszczonego przez Ciebie :)
Co do reklam zamieszczanych na portalach przez Google, to radą "ćwierćinteligenta" dla "inteligenta pełną gębą" jest, by zamiast uczyć się jezyka hebrajskiego, przyswoił sobie tę odrobinę wiedzy, która objaśnia, dlaczego jedni w tym samym internetowym miejscu widzą inną reklamę, niż inni. Dla ułatwienia dodam, że pora dnia ma tu zgoła najmniejsze znaczenie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#299560

Też tej reklamy nie widziałam i nie widzę. Może pora zmienić szkła ? :)))
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

mukuzani

#299563

Szkła?
Bagatelizujesz i odwracasz uwagę od ogólnoświatowego spisku żydowskiego wymierzonego przewciwko Coryllusowi. Reklama w języku hebrajskim jasno wskazuje, ze Niezależna jest również elementem tego spisku i własnie dlatego nie zamieściła relacji wideo ze autorskiego spotkania Coryllusa.
Że też tak podstawowe rzeczy trzeba Ci tłumaczyć! :))

Vote up!
0
Vote down!
0
#299567

No właśnie, tu wyłazi ten za mały procent inteligenta w inteligencie. :))))
Tak się tym faktem przejęłam, że dla dobra potomności popełniłam mezalians z synem ziemiańskiego od pokoleń rodu.
To znaczy, chyba on, mąż mój kochany popełnił mezalians ze mną - cholera, te wahania pokazują, żem "minus inteligent".
Ale śmieję się szczerze, po chłopsku :))))))

Vote up!
0
Vote down!
0

mukuzani

#299573

grrr ;)

Słuchajcie, to, jaką reklamę widzimy zależy od kontekstu tzw. ad-sense w przypadku google.
Google dobiera reklamy, zgodnie z posiadana prze nich wiedzą, tak - aby pasowały od gustów klienta. Jeśli przez ostatnią godzinę oglądałem strony z butami, pewnie zobaczę reklamę buciarni. I druga strona medalu - jeśli portal X traktuje zazwyczaj o sprawach Y, jest szansa, ze zobaczę, będąc na tej stronie jedną z wykupionych przez google reklam, którą uznają za pokrewną tematycznie w stosunku do strony.

Ot i cała filozofia. A szczegóły techniczne jak to się dzieje, stawiam, nikogo nie obchodzą, więc pomijam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#299580

Zatem Coryllus winien mieć sam do siebie pretensje, choćby z powody wcześniejszych wizyt na stronach. I jak widać reklama pasowała do "gustu" klienta. Co oglądał wcześniej ? ]]>http://www.ranker.com/list/top-30-hottest-jewish-women-under-40/greg]]> Pozdrawiam jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#299584

Ahm :)

Ja oglądałem sobie ostatnio, z tych czy innych względów, strony o butach, dostałem tu na Np. serię reklam sklepów internetowych - jakżeby, z butami. :)
(no dobra, butów szukałem ;)))

Jeszcze kwestia jakiej przeglądarki się używa, chrome i jego klon comodo dragon nad wyraz chętnie dzielą się z googlem takimi informacjami (o czym, małym druczkiem, gdzieś tam ostrzegają). To indywidualnie.

No i jeszcze kwestia dopasowania tematycznego. Google zbiera "słowa kluczowe" i inne takie tam, potem wstawia na witrynę najbardziej, według niego, adekwatne reklamy.

Na Np przez długi czas witały mnie reklamy jakiegoś biura turystycznego "odwiedź Izrael". Biorąc pod uwagę jak często tematyka żydowska się tu pojawia, w różnych, co prawda, ujęciach, zdziwiony nie byłem. :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#299592

Kontekst.

Właśnie - to jest istota rzeczy. Każdemu kroją według upodobań.
Co prawda nie rozumiem co ja mam wspólnego z knajpą U Szwejka, tureckimi liniami lotniczymi, Google AdWords i jakimś samochodem.

Pierwsze jeszcze rozumiem - niedawno poszukiwałem cytatów i znalazłem Szwejka w pdf-ie. Samochód też - niedawno zmieniałem. Ale tureckie linie... nie mam pomysłów ; )

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#299596

Polki we Francji" ze względu na fakt, że często używam słowa "mąż"?
O kuźwa, że się tak wyrażę!

Vote up!
0
Vote down!
0
#299602

: ))))))

Powiem tak - ludzie, którzy opracowali algorytmy kojarzące konkretną aktywność w sieci z jej lokalizacją i preferowanym językiem, najwyraźniej przegięli ; )
To oznacza, że odbiorcy ich usług płacą za jakieś kompletne idiotyzmy.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#299610

Mam zablokowane i cześć. Polecam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#299616

Mam zablokowane i cześć.

I to jest najrozsądniejsze wyjście! :))

Vote up!
0
Vote down!
0
#299617

Tłumaczyłam to już przy jakiejś okazji, gdy ktoś wyraził oburzenie, że przy tekstach o katastrofie smoleńskiej pojawiła się reklama jakiejs ruskiej strony z roznegliżowanymi paniami. Pisałam, ze ja w tym miejscy widzę reklamę maszynek do pieczenia chleba, bo ostatnio takie strony właśnie ogladałam przy okazji pisania na NP o chlebie.
Niestety, te tłumaczenia jakoś nie docierają - w szczególności, jak widać, nie docierają do wybitnych pisarzy.
I tak dziwię się, że w notce wprost nie zostało napisane, iż jest to widomy dowód na to, że Niezależną finansują środowiska żydowsko-masońskie :)

Niestety, nobilitacja głupoty prowadzi prostą drogą do jej niczym nie skrępowanego rozkwitu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#299611

[quote=ellenai]Tłumaczyłam to już przy jakiejś okazji, gdy ktoś wyraził oburzenie, że przy tekstach o katastrofie smoleńskiej pojawiła się reklama jakiejs ruskiej strony z roznegliżowanymi paniami.[/quote]

: )))))
A któż to tak się wystawił ?

"Powiedz mi jakie reklamy Ci wyskakują, a powiem Ci kim jesteś" ; ))))

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#299612

A któż to tak się wystawił ?

Właśnie tego niestety nie pamiętam, bo był to ktoś raczej rzadko goszczący na NP. Nie chciał uwierzyć w to, że nikt inny tej reklamy nie widzi :))

Mnie ostatno wyskakują głównie buty - podobnie jak Maxowi.
Pewnie musieliśmy buszować po podobnych stronach :))

A na NP - muzyka do medytacji. To pewnie zasługa naszych jutubków :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#299614

na Rebelya.pl w ten sam sposób jeden z koncesjonowanych trolli dał innym wiele radości, pisząc, że na niezależnej widzi reklamę gejowskiego portalu społecznościowego :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#299656

Piękne : ))))
Zginąć w takim stylu ; ))))))))))

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#299668

Pan naprawdę nie ma innych problemów , jak "bogoojczyźniane " wstawki Gazety Polskiej?

Tak Pana to boli?

To pewnie żyjemy w dwóch różnych rzeczywistościach.

Gdyby mnie ktoś naparzał taką propagandą w kraju zniewolonym przez o. Rydzyka w spółce z Kaczyńskim bez możliwości odwinięcia się (cenzura),to może bym zareagował.

Ale żyjemy kurwa w Kraju gdzie jest jest odwrotnie.

To lewacka propaganda...itd .

Pan się idealnie wpisuje w ten postkomuszy układ.

Vote up!
0
Vote down!
0
#299577

Brytyjczycy nie upadli by tak nisko, żeby odbierać swoim najlepszym sojusznikom - Polakom, historycznie polskie miasto Lwów.
To niedorzeczne!
To tak jakbyś napisał, że Brytyjczycy po podboju Indii zmonopolizowali rynek herbaty i z tego powodu doprowadzili do kasacji producentów konkurencyjnej Yerba-mate, zakonu jezuitów, co w konsekwencji doprowadziło do upadku nauki w Europie i powstania KEN w Polsce.

:-D

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

#299598

pożalić, iż mimo faktu, że o jej mężu głośno, nieustannie jej się wyświetla na górze niepoprawni.pl rekalma "Samotne Polki we Francji", której to reklamy ćwierćinteligentka nie lubi! I zainteresowana nie jest, a i stron tego typu nie ogląda, bo się boi, że jak mąż ozdrowieje, to się z nią policzy!
Po drugie, ta sama z 1/4 rozumu uwielbia takie klimaty, z przyjemnością ogląda takie klipy, słucha starej muzyki, ludowej czasem też (! - jak się przyznawać, no to już) a po czwartej lapmce wina to i "Ukochany kraj" Mazowsza ją rusza (bo przy nim dorastała) i nie zawsze zdąży wyłączyć końcówki o tej gwieździe.
P.S. Ćwierćinteligentka swój rozum jednak ma i nie lubi rozmawiać z kimś, kto ją z marszu uważa za głupszą, a sam siebie ustawia w roli monopolisty na wiedzę, co dobre, mądre, wysokich lotów, warte zainteresowania. Nie lubi ona i już.

Vote up!
0
Vote down!
0
#299600

.....uwielbia takie klimaty, z przyjemnością ogląda takie klipy, słucha starej muzyki, ludowej czasem też (! - jak się przyznawać, no to już) a po czwartej lapmce wina to i "Ukochany kraj"

To ja jednak wyprzedzam w tym maratonie, ku utracie resztek szczątkowych inteligenta w inteligencie ; w w.w. okolicznościach lubię sobie ryknąć : "wina, wina, wina, wina dajcie, a jak umrę pochowajcie na zielonej Ukrainie...."
Tak się stoczyłam ! :)

Vote up!
0
Vote down!
0

mukuzani

#299603

wodą, a kaczuszki strugą,
dyr dyr, dyr dyr,
jedna za drugą.
Gęś płynie, gęś płynie
koło mego domu,
kogo kocham szczerze
- nie powiem nikomu!

P.S. Mukuzani, tośmy Autorowi poziom wpisu podniosły! Zaraz zgłosi OT. Wiejemy!

Vote up!
0
Vote down!
0
#299604

I tak jest zawsze : jak się WRESZCIE robi miło - trzeba wiać !
:)))

Vote up!
0
Vote down!
0

mukuzani

#299605

Popatrz, taki intelekt do nas przemówił z wyżyn swego subtelnego smaku, a mu tu ino "wina dajcie", i "dyr, dyr".
Zaplułam się ze śmiechu. Taki wpis, taka perła rzucona przed wieprze...
:-))))

Vote up!
0
Vote down!
0
#299606

Chrum, chrum, chrum , kwik, kwik, kwik :)))))))))))))))
Już zakręcam ogonek i uciekam.
Winko będzie, strach myśleć co zaśpiewam !

Vote up!
0
Vote down!
0

mukuzani

#299609

Proponuję traktować wpisy coryllusa jako garden party ; )

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#299618

Gdzie osoby, których poglądy są zbliżone do moich, a wpisy zwykle sympatyczne i niezdradzające żadnych śladów tępoty, radośnie przyznają się do bycia ćwierćinteligentem.
Może ja za trzeźwy jestem, albo coś. Ale coryllus właśnie po swojemu, czyli szorstko, napisał wam:

"Polska się wali, dług rośnie, sędziowie krzyż uznają za śmieć, Rosjanie plują nam w twarz, wasze dzieci kształcone są na niewolników. A wy zamiast dociekać przyczyn (w tym przypadku w historii) przypomnieć sobie jak się myśli i szukać rady bo K...M.. HISTORIA LUBI SIĘ POWTARZAĆ. Wy wspominacie z nostalgią dawne czasy od strony lukrowanej"

Mam nadzieję Coryllusie że przetłumaczyłem na polski dokładnie.

Już nawet Ziemkiewicz zachęca, przypominajcie sobie historię.
Jest paru badaczy, którym kojarzą się nasze czasy z analogicznymi w przeszłości i włos im się jeży na głowie, bo wiedzą jak to się skończy. Uczmy się zapobiegać.
___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

#299620

I naprawdę sądzisz, że Coryllus musi nas odpowiednio ukierunkować? Coryllus siedzi na d... i pisze kolejne książki i notki, czyli mniej więcej to samo, co robi się na portalach. I to mu wystarcza, by współuzytkowników portalu uważać za ćwierćinteligentów. Skąd wiesz, co poza portalem robią owi "ćwierćinteligenci"? I skąd wiesz czy "wspominanie z nostalgią" nie dodaje im do tych działań sił?
Najgłośniej ryczą te krowy, które dają mało mleka lub zgoła wcale.

Vote up!
0
Vote down!
0
#299621

Sadzę, że sami powinniśmy się kierunkować, wykorzystując po weryfikacji porcje wiedzy dawkowane między innymi przez coryllusa, czy Brauna. Kładąc na tym schemat historiozofii Konecznego i trzy sztuki wyzwolone cywilizacji łacińskiej czyli gramatykę, logikę i retorykę.
A to wszystko należy jeszcze zweryfikować naukowo pod kątem religii katolickiej. I dopiero całość daje nam odpowiedź.

Jak widzisz ja podaję kawę na ławę, potrafię też lirycznie.
___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

#299622

Myślę, że kto chce, to przecież to robi bez specjalnej zachęty :)
Natomiast nie dziw się, że nikt na ten temat nie podejmuje dyskusji pod notkami Coryllusa. Zrobił wiele, by ludzi do tego zniechęcić, bo nie tylko nie dopuszcza żadnej krytyki, ale obraża każdego, kto zechciałby podjąć z nim rzeczową dyskusję.

Nie oceniaj ludzi po ich stosunku do Coryllusa i nie wyciągaj z tego pochopnych wniosków.

Twoja "kawa na ławę" juz wiem jak wygląda. A jak wygląda owo "lirycznie"? :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#299625

i wybierz kategorię

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

#299634

jak napisałem dyskutuję z poglądami.
___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

#299636

To bardzo pięknie, Shorku.
I tak właśnie być powinno.
Jednak niektórzy ludzie mają takie cechy osobowości, które skutecznie odstręczają innych od wszelkiej z nimi dyskusji.
Czy Ty w takich sytuacjach nie rezygnujesz?

Vote up!
0
Vote down!
0
#299650

każdy człowiek, wart jest wysiłku.
___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

#299696

w przedmiotowej notce nie dotarła.
Dotarła do mnie jego opinia o filmiku, gdzie jest jego książka, żal, że go nie pokazali, i ćwierćinteligent. A! I reklama w języku, którego on nie zna.
Jakie miał intencje, nie wiem, bo patrzę przez pryzmat liter, które złożył w słowa i słów, z których ułożył zdania i na całość, która mu z tego wyszła.

Vote up!
0
Vote down!
0
#299646

Tym bardziej że można zadać pytanie wprost i ktoś, niekoniecznie autor, odpowie, można się przestać odróżniać od gnojków z krzyżem z puszek po piwie.

Ludzie, czasem kompletnemu idiocie wymsknie się jakaś mądrość, nie dyskutujcie z ludźmi tylko z ich poglądami.

Partia Grillująca szkodzi.

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

#299624

Trochę przesadziłeś.

Vote up!
0
Vote down!
0
#299629

Za potwierdzenie skuteczności.
Jestem okropny, wiem. Walczę z tym.
___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

#299637

Za to Cię lubię.Czekałem na jakiś nie emocjonalnie anty-coryllusowy wpis nie biorąc udziału w dyskusji.W większości nie na temat.Ja  książki Coryllusa czytałem i zdanie swoje przy jego  przedwczorajszym wpisie wyraziłem. 

Co było dalej do przeczytania tu  http://niepoprawni.pl/blog/2964/paleczka-gadowskiego-w-rece-maslowskiej

A tak przy okazji- ile trzeba mieć w sobie nienawiści tylko dlatego,że ktoś występuje przeciw stereotypom i lukrowanej historii ?Dlaczego???

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#299644

[quote=Shork]
Ludzie, czasem kompletnemu idiocie wymsknie się jakaś mądrość, nie dyskutujcie z ludźmi tylko z ich poglądami.
[/quote]

Trudno dyskutować ze zmyśleniami Coryllusa.

http://kompromitacje.blogspot.com/2012/10/maciejewski01.html

Szczególnie odlotowy jest odcinek o Koperniku

http://kompromitacje.blogspot.com/2012/10/maciejewski06.html

Vote up!
0
Vote down!
0
#299641

Powtarzasz się .Napisz coś od siebie,o tym co w książkach wyczytałeś.

P.S.Co do nicka-jasne.A PESEL masz? 

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#299645

Co gorsza, jak się go nie wielbi, ląduje się w koszu z naklejką "ćwierćinteligent".
Bardzo lubisz siadać do rozmów z ludźmi, którzy z założenia uważają Ciebie za głupszego? Czy tylko trochę lubisz?

Vote up!
0
Vote down!
0
#299648

to znaczy ze spotkaniem osób wystarczająco głupich by nazwać mnie ćwierćinteligentem. Ale samemu mając więcej do dania niż zabrania, niewyobrażalnie szanuję ludzi, którzy poszukują wiedzy zadając pytanie dlaczego, nawet jeżeli wnioski początkowo wydają się zabawne.
___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

#299651

no mam z tym problem
to znaczy ze spotkaniem osób wystarczająco głupich by nazwać mnie ćwierćinteligentem. Ale samemu mając więcej do dania niż zabrania

To chyba już staje się jasne, dlaczego nie ma przeszkód, byś dogadał się z Coryllusem :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#299659

ja wybrałem inną metodę rozpowszechniania poglądów.
Ale owszem dogadujemy się od pierwszej chwili. I dogadywanie się jest dwukierunkowe.
___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

#299662

adresat chyba nie zrozumiał Twojego komentarza...
Tak przynajmniej sądzę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#299677

Ja również odnoszę takie wrażenie. Ale to w jakimś sensie dodatkowo potwierdza trafność moich/naszych spostrzeżeń.

Vote up!
0
Vote down!
0
#299686

że poruszyłem. Cokolwiek.
___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

#299689

:-(

Vote up!
0
Vote down!
0
#299692

teraz żałuję. A żałuję rzadko.
___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

#299695

[quote=Shork]Gdzie osoby, których poglądy są zbliżone do moich, a wpisy zwykle sympatyczne i niezdradzające żadnych śladów tępoty, radośnie przyznają się do bycia ćwierćinteligentem.
Może ja za trzeźwy jestem, albo coś. Ale coryllus właśnie po swojemu, czyli szorstko, napisał wam: [...][/quote]

To bardzo interesujące ale ja odebrałem ten tekst (i prawdę mówiąc większość innych wpisów tego autora), a zatem i intencje Coryllusa zupełnie inaczej.

Jak ? Posłużę się częściowo tym streszczeniem:

[quote]Polska się wali, dług rośnie, sędziowie krzyż uznają za śmieć, Rosjanie plują nam w twarz, wasze dzieci kształcone są na niewolników. A wy lepiej zajmijcie się brakiem Coryllusa na niezalezna.pl, nieudanym klipem patriotycznym i tym dlaczego u mnie wyświetlają się reklamy po hebrajsku, a u innych nie.

Jako bonus - 15 zł plus koszta.[/quote]

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#299633

z tego powodu, że takie filmy jak te w linku, troszkę na wyrost nazwane zakazanymi, ja bym ujął przymiotnika zamilczane, ukazują się w brukowcu zamiast w GaPolu?
http://media2.pl/media/97061-Zakazane-filmy-w-nowej-kolekcji-Super-Expressu.html

A traktuj coryllusa jako superlansera, chwalipiętę i przęmądrzalca. Jak widzisz nie proponuję jak mi zaproponowano "nie oceniaj".
Gość żyje tylko z pisania.

Znasz szmoces jak jeden Żyd do drugiego mówi:
- Icek umarł z głodu.
- A czemu do mnie nie przyszedł po jedzenie?
- Wstydził się!
- No to nie umarł z głodu tylko ze wstydu.

A jednocześnie wydawane są debilizmy tylko z powodu, że idiotka będąca siostrzenicą szefa stowarzyszenia literackiego napisała pięć kulawych wierszy zafascynowana Coelho.

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

#299640

Gość żyje tylko z pisania.

To akurat nie taki znowu wyjątek. Dziennikarze na ogół żyją tylko z pisania, a z tego, co wiem, Coryllus (do niedawna przynajmniej) współpracował w róznymi redakcjami.

Chyba że chce żyć wyłącznie z pisania swoich książek.
To akurat może mu się nie udać. I to bez względu na rzeczywistą wartość jego książek.

Vote up!
0
Vote down!
0
#299658

i to jest właśnie chore w tym systemie :-(
___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

#299664

Owszem. Jak wiele innych rzeczy.
Nie starałam się nigdy o wydanie książki. Nie jestem też córką, zoną, siostrzenicą (niepotrzebne skreślić) nikogo wpływowego. Pisałam trochę artykułów i swego czasu prowadziłam blog. Nie ja zgłosiłam się do wydawnictwa, ale ono do mnie z propozycją napisania i wydania książki. Zdecydowałam się. Nie po to, by się z niej utrzymywac przez lata czy choćby miesiące, ale tylko po to, by spróbowac czegoś, czego wcześniej nie próbowałam. I to jest jedyne sensowne dzisiaj podejście, bo honoraria (skądinąd niezbyt okazałe) wydawnictwa dzis płacą tylko uznanym autorom. Mnie muszą wystarczyc tantiemy ze sprzedazy.

Znam jednak gorsze rzeczy w tym systemie, niż niemożność utrzymania sie z pisania książek. Widzę je na każdym kroku.
na prfzykład niemożność utrzymania sie z renty, emerytury, a często nawet z pensji czy czekanie na wszczepienie endoprotezy, które dziś osiąga 9 lat. Albo coraz większe gromady ludzi szukające jedzenia po śmietnikach. Przecież mozna tak bez końca.

Los Coryllusa, który nie może utrzymać się z pisania książek, nie spędza mi zatem snu z powiek.

Vote up!
0
Vote down!
0
#299671

mnie też nie spędza, ale gdy czytam tekst człowieka, próbuję go zrozumieć a nie osądzić.
Co nie znaczy, że potępiam postępujących inaczej.
___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

#299691

Zatem powiem słów kilka już na koniec naszej rozmowy w tym wątku.
Mozna próbować zrozumieć przez całe długie miesiące, a nawet lata.
Można też oczekiwać w tym zakresie wzajemności rozmówcy.
Kiedyś jednak, wciąż nadużywana cierpliwość, wreszcie się kończy. Jeśli chodzi o Coryllusa, do kresu swojej dotarłam, gdy zatakował bezpardonowo nie mnie, ale Urszulę Domyslną.
I tyle na ten temat.

PS. Na Twoją stronę zajrzałam. Trochę poczytałam, resztę zostawiam sobie na później :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#299699

[quote=Shork]A nie jest ci smutno z tego powodu, że takie filmy jak te w linku, troszkę na wyrost nazwane zakazanymi, ja bym ujął przymiotnika zamilczane, ukazują się w brukowcu zamiast w GaPolu?
http://media2.pl/media/97061-Zakazane-filmy-w-nowej-kolekcji-Super-Expressu.html[/quote]

Nie jest mi smutno - ważne, że się ukazują. Że w SE to może nawet i lepiej. Czytelnicy GP i tak doskonale go znają, a wyjście z nim do targetu SE może przynieść poszerzenie czujących inaczej niż nakazała GW.

[quote=Shork]A traktuj coryllusa jako superlansera, chwalipiętę i przęmądrzalca. Jak widzisz nie proponuję jak mi zaproponowano "nie oceniaj".[/quote]

Cóż, jego inaczej traktować nie sposób ; )

[quote=Shork]Gość żyje tylko z pisania.[/quote]

Współczuję, to pewnie dlatego jest jaki jest ; )

[quote=Shork]Znasz szmoces jak jeden Żyd do drugiego mówi:
- Icek umarł z głodu.
- A czemu do mnie nie przyszedł po jedzenie?
- Wstydził się!
- No to nie umarł z głodu tylko ze wstydu.

A jednocześnie wydawane są debilizmy tylko z powodu, że idiotka będąca siostrzenicą szefa stowarzyszenia literackiego napisała pięć kulawych wierszy zafascynowana Coelho.[/quote]

Nic na to nie poradzimy.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#299666

Się staramy ; )

Dobrze by też było gdyby niektórzy starali się nie korzystać z narzędzi, które przystają literaturze śmietnikowej. Wcale bowiem nie wykluczam, że postawa bohatera tej batalii, jest swego rodzaju kreacją mającą za zadanie wywołać szum w zastępstwie normalnej promocji.
Coś w stylu amerykańskiego bon motu - nie ważne jak, byle nazwiska nie przekręcali.

Przypuszczam jednak, że tutaj taka taktyka może działać kontrproduktywnie - myślę, że o wiele więcej osób sięgnęłoby po książkę kogoś kto nie stara się za wszelką cenę budować wizerunku w oparciu o założenie - wielb lub sp*adaj. To jest hodowla lemingów innej rasy.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#299672

[quote=Shork]jesteśmy rozproszeni, pozbieramy się w kupki, a potem dopiero w całość.[/quote]

Zgadzam się.
Jesteśmy nadal zbyt bardzo rozproszeni, a w zebraniu w całość przeszkadzają prywatne ambicje i przeplatające się z nimi inspiracje z zewnątrz.

Jestem ciekaw - tak przy okazji - jak nazywa się dzisiejszy pułkownik Lesiak ? Bo w to, że ktoś z zewnątrz bardzo usilnie pomaga w niedogadywaniu się chyba nikt nie wątpi ?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#299814

...śmieć, Rosjanie plują nam w twarz, wasze dzieci kształcone są na niewolników. A wy zamiast dociekać przyczyn..." zajmujecie się rozbuchanym ego bajkopisarza. Taki mniej więcej był mój komentarz pod jednym z n i e z l i c z o n y c h reklamiarsko-antykonkurencyjnych produkcji Coryllusa o... (jakżeby inaczej) Coryllusie. Może rzeczywiście jedynym lekarstwem na nasze prawdziwe problemy jest... więcej Coryllusa?:):):) Niby sobie żartuję, a przecież teza ta padła powyżej expresis verbis...
Jak dla mnie to dość, hmmm... egzotyczna koncepcja.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#299649

i napisz, że z felietonów i książek coryllusa nie dowiedziałeś się czegoś dotąd Ci nieznanego.
___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

#299665

i jej autorze, gdzie tego drugiego skutecznie wcięło.
Nie chcę popadać w jakieś niezasadne manie czy okazywać przejawy niedowartościowania, bo daleko mi do tego, ale trochę mnie to już męczy. "To", tzn. autor zamieszcza wpis i wsiąka, a wokół notki gromadzą się dwa obozy zwolenników i przeciwników.
Wczoraj z notką Seawolfa było identycznie. Nie wiem, ci najwięksi, czy też uważający się za największych nie zniżają się do poziomu rozmowy z komentatorami? Potrzebują adwokatów? Są ponad takich "ćwierćinteligentów"? Nie mają czasu, bo żyją tylko z pisania?
Wiem, że obowiązku nie ma, ale czasem miło by było, gdyby sam autor był tak łaskawy i zabrał głos.

Vote up!
0
Vote down!
0
#299685

i opisuję. Blogerzy piszą na wielu forach, duplikując tematy, dyskutują na jednym, góra dwóch.
Taka jest polska prawica - rozproszona. A i gdy któryś portal staje się wiodący jest inwigilowany i rozpieprzany.
Trzeba się dostosować, albo wymyślić portal ponad portalami.

Takie zasady. Lewica zjednoczona - prawica rozproszona.

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

#299693

nom, dokładnie. Eurosocjalistyczne PiS, PO, SLD, PSL i RPP się trzymają, a prawica zarówno wolnorynkowa i narodowa jest przez nich rozbijana. Trzeba to będzie jak najszybciej zakończyć. Polacy muszą się obudzić, albo skończą jako Niemieccy/Rosyjscy/Żydowscy/Amerykańscy robole za miskę ryżu

Dominik C

Vote up!
0
Vote down!
0

Dominik Cwikła

#299708

"Blogerzy piszą na wielu forach, duplikując tematy, dyskutują na jednym, góra dwóch."

Skoro nie mają ochoty dyskutować, to nie powinni swoich tekstów wklejać.
Przecież blog coryllusa nie jest tu agregowany. On każdą notkę, po prostu, tu wkleja.
A jak wkleja, to wypadałoby się do komentarzy odnieść.
Albo nie wklejać.

Cóż to niby za problem, aby dyskutować na kilku różnych platformach? Czy Ty się zastanawiałeś nad tym, co piszesz? Masz w komputerze tylko jedno okienko otwarte? Bo ja mam czasem kilkanaście i nie stanowi dla mnie problemu, gdy mam na to ochotę, śledzenie dyskusji w kilku różnych miejscach.

Vote up!
0
Vote down!
0
#299717

Na ilu blogach piszesz i pod nimi dyskutujesz?
Osobiście rozdzielam swoje teksty i te które wymagają dyskusji opisuję na forum, te które nie mają na celu wzbudzić dyskusji wklejam na blog. Niektórzy tak nie potrafią po prostu. Ludzie są różni. Jedni się obrażają gdy nazywa się ich przemyślenia poparte faktami uzasadnianiem bzdury, inni, pamiętając swój żywot cielęcy, tłumaczą cierpliwie źródło przemyśleń, czasem stosując metodykę w celu zwiększenia skuteczności.

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

#299728

W tej chwili komentuję na niepoprawnych i, rzadziej, na BM24.
Na obu platformach funkcjonowałem od początku ich istnienia, z przerwami po skasowaniu blogów po jakiś tam konfliktach.
Przez trzy lata prowadziłem bloga i dość aktywnie komentowałem na S24. Dwa lata temu bloga na S24 zlikwidowałem, pozostawiając sobie możliwość logowania. Nie komentuję tam wcale.
Miałem też krótki epizod na początku istnienia NE.
Wpisów na blogach nie robię od dość dawna.
Nigdy nie miałem problemów z prowadzeniem dyskusji w kilku miejscach na raz, a przez jakiś czas moje wpisy były automatycznie agregowane i na niepoprawnych i na BM24.
Twoje wyjaśnienia dla braku odpowiedzi na głosy w dyskusji pod wpisem uważam za niedorzeczne.
Coryllus zresztą odpowiada na niektóre komentarze, np. na pytania o to, gdzie można kupić jego książki odpowiada zawsze, z czego można wnosić, że te dyskusje jakoś tam śledzi.
W tej dyskusji kilku kolegów wyjaśniło, jak to jest z banerami reklamowymi i dlaczego każdemu z nas wyświetla się coś innego.
Jak będziesz miał okazję to zapytaj coryllusa dlaczego się w żaden sposób do tych rzeczowych wyjaśnień nie ustosunkował. W ich świetle trzeba by chyba przyznać, że tytuł i spora część tekstu jest bez sensu. Trzeba by się przyznać do błędu...
Mylę się?

Vote up!
0
Vote down!
0
#299747

jakby Coryllus chciał, to by się odezwał. Ale on zaszedł już tak wysoko (!), że w jego miejsce pojawia się przednia straż.

Vote up!
0
Vote down!
0
#299785

jwt
___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

#299868

twj

Vote up!
0
Vote down!
0
#299925

Dziękuję za rzeczową odpowiedź na komentarz.
Tak to wygląda u Ciebie z praktyką:-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#300036

"Nie spodziewaj się niczego"? :-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#300048

Ano, wychodzi na to, że nie ma się co za wiele spodziewać. Zgodnie z hasłem:-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#300058

pod bezczelnym, samochwalczym wpisem, traktującym czytelników z góry, trwa dyskusja na kilkadziesiąt postów. Czy to nie jest przyjemne kiedy można wysunąć się ze swoich kolców i po prostu porozmawiać?
___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

#299698

Co jeśli nie Imperium mogło walczyć jednocześnie ze Szewcją, Niemcami, Turkami i Moskalami i nie zostać zmiecionym z powierzchni ziemii?

Dominik C

Vote up!
0
Vote down!
0

Dominik Cwikła

#299706

niestety zostało osłabione i zmiecione na ponad 100 lat.
___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

#299709

Jesli wezmiesz Lotwe, Litwe, Estonie ~ 10mln
Bialorus ok 10 mln
z Ukrainy ok 40mln
Polska 37mln to da rachunek 97mln - tak by to wygladalo dzis,
ziemie dawnej Rzeczyposolitej.
Przed potopem szwedzkim bylo nas ok 11 mln na ziemiach w Rzeczypospolitej,
niestety wojny /Potop spowodowal,ze ok 1/3 ludzi zginela
i do 11 mln wrocilismy dopiero po 100 latach...!
Ekonomia zniszczona totalnie,
na Wyzynie Krakowsko -czestochowskiej do dzis stoi masa RUIN zamkow, ktore zburzyli Szwedzi.
Nie odbudowano wiekszosci zamkow przez 300 lat !
Pod wzgledem ekonomiczyn i strat ludnosci Potop szwedzki byl straszniejszy niz II Wojna dla Polski.
Natomiast wrogowie wokol urosli w sile i dali nam potem łupnia.

Vote up!
0
Vote down!
0
#299757