Bezczelność Ziemkiewicza zwala z nóg

Obrazek użytkownika coryllus
Kraj

Jestem jedynym chyba autorem, który krytycznie odnosi się do demonstracji ulicznych. Mam nadzieję, że wolności mamy jeszcze tyle w Polsce iż nie spotka się to ze strony czytelników z agresją, ale ze zrozumieniem. W końcu co może jeden przeciwnik demonstracji ulicznych wobec tysięcy ich zwolenników. Nic. Tak więc nie podobają mi się demonstracje uliczne ponieważ uważam, że ich funkcja jest inna niż to się przyjęło uważać.

Przeczytałem właśnie opis wczorajszej demonstracji w obronie wolnych mediów, który umieściła elig. Znalazłem tam zdanie:

Zdołałam tylko zorientować się, że przemawiali poseł Czarnecki i p. Melak, lecz nie wiem co mówili.  Od czasu do czasu wołaliśmy "Hańba !!!", "Zdrajcy !!! lub "Brawo !!!", ale dlaczego - nie wiadomo.  W końcu zniecierpliwieni słuchacze zaczęli krzyczeć "Alleluja i do przodu !!!". 

Był Czarnecki, ale nie wiadomo co mówił, był Melak, ale także nie wiadomo o co mu chodziło. Wznosiliśmy hasła, ale nie wiadomo po co. Ja tu nie szydzę bynajmniej z uczestników, ponieważ wiem, jak bardzo demonstracje uliczne są potrzebne ludziom, którzy siedzą samotni w domach i boją się głośno wyrażać swoje poglądy. Wiem to, ale wiem także, że owo wyrażanie poglądów w taki sposób nie zmieni nic. I myślę także, że wczorajsza demonstracja nie uratuje telewizji „Trwam”. Tym bardziej, że nie została zorganizowana w obronie tej telewizji, ale w obronie „wolnych mediów”. Co uczyniło tę demonstrację mocno dwuznaczną i odcięło jej uczestników od osoby w tym wszystkim najważniejszej czyli od ojca Tadeusza Rydzyka. Uważam bowiem, że demonstrację w obronie telewizji „Trwam” powinien firmować właśnie on, nikt inny. Tego zaś zabrakło i fakt ten świadczy o organizatorach jak najgorzej. Przypomnijmy sobie dawniejsze czasy, kiedy to grupa blogerek organizowała jakieś obchody ku czci Anny Walentynowicz, towarzyszyło temu zamieszanie i sporo nieporozumień. Efekt nie był bynajmniej budujący.

Tak więc wczorajsza demonstracja była demonstracją w obronie ojca Tadeusza Rydzyka. Z taką myślą przyszli na nią ludzie. Jestem tego pewien, bo mój kolega tam był i on właśnie demonstrował w obronie ojca dyrektora. W niesłyszalnych zaś dla większości uczestników przemówieniach lansowali się panowie Czarnecki i Melak. Bo demonstracja to demonstracja, jest szum, jest ruch, można przekazać wiele treści, byle były „po linii”. Myślę, że jednak nie. Myślę, że w takich sprawach jak walka czy polowanie, albo choćby obrona mediów, ważna jest precyzja. To znaczy trzeba trafić w takie miejsce, by przeciwnik zachował się po tym trafieniu zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Tutaj tymczasem mamy sytuację odwrotną – ludzie zachowują się zgodnie z oczekiwaniami ich przeciwników.

Nie wierzę, by poprzez demonstrację można było uratować telewizję „Trwam”. Nie przez taką demonstrację. Potrzebna jest bowiem inna zupełnie akcja. Jeśli mamy event uliczny pod hasłem – brońmy wolnych mediów – powinni brać w nim udział dziennikarze. I powinni ci dziennikarze wyrażać szczere oburzenie tym, że media wolne nie są. Prędzej jednak doczekamy się reaktywowania królestwa na Węgrzech niż maszerujących ulicami Warszawy pracowników mediów. I żadnym dla mnie argumentem nie jest obecność na wczorajszej manifestacji Rafała Aleksandra Ziemkiewicza. Powiedział on bowiem wczoraj, a przytaczam słowa te za portalem „Wpolityce”, co następuje:

Przyszedłem podziękować ludziom, którzy tu przyszli. Nie po to, by stawać na czele, bo jesteśmy jako dziennikarze od czegoś innego, ale podziękować ludziom za to, że nas wspierają. Nas, czyli dziennikarzy, który starają się odkłamywać propagandę, którzy się starają odkłamywać salon i tę wizję Polski, która jest narzucana Polakom za pomocą mediów  elektronicznych, a która ma tyle wspólnego z rzeczywistością, co za czasów PRL-u. Żyjemy znów w czasach totalnego zakłamania, i trzeba kruszyć te szczeliny, tę skorupę. I każdy, kto nas w tym wspiera i usiłuje zwrócić uwagę społeczeństwa na to, że jest ogłupiane systematycznie i okłamywane tak jak za PRL-u, robi coś bardzo ważnego, za co należy się głęboka wdzięczność ze strony dziennikarzy .

I to jest rzecz dla mnie zupełnie zdumiewająca. Ziemkiewicz postrzega siebie i swoich kolegów jako bojowników o wolność mediów. O ja cieeeee....To trzeba mieć tupet. Ziemkiewicz, który normalnie pracuje w mediach i bierze za to pieniądze przyszedł podziękować ludziom za wsparcie. Dobrze, że nie zbierał składek na dalszą działalność, bo przecież mógłby. Zauważmy, że nie przyszedł także po to by stawać na czele, a przecież mógłby. I staż i wiek i dokonania niejako naturalnie go do tego predysponują. On przyszedł po to, by podziękować za wsparcie. I to jest proszę Państwa właśnie clou. Manifestacja w obronie ojca dyrektora nazywana jest manifestacją w obronie wolnych mediów. Media zwące siebie wolnymi, którym nic się nie stanie, bo nie na nie przyszykowano zamach, poprzez swojego przedstawiciela Ziemkiewicza, dziękują ludziom za to, że demonstrują w obronie tych właśnie mediów, choć one akurat tego nie potrzebują, a istota demonstracji jest zupełnie inna.

Czy dociera do Was drodzy Państwo istota tej manipulacji? Chodzi o to, by telewizję „Trwam” postawić w jednym rzędzie z „Uważam Rze”, z portalem braci Karnowskich i innymi tego rodzaju inicjatywami. Kiedy zaś „Trwam” zostanie zamknięta, wyjdzie Ziemkiewicz i powie – zwyciężyliśmy, ale nasz sukces nie jest pełny. Są ofiary. Oto nie ma już pomiędzy nami kolegów z telewizji „Trwam”. Pozostaliśmy jednak my, wolni dziennikarze i my będziemy dalej godnie nieść sztandar wolności. Będziemy poszerzać szczeliny i odkłamywać rzeczywistość, trochę to potrwa zanim odkłamiemy, jak raz do mojej emerytury, ale możecie na nas liczyć.

Tak to właśnie wygląda. I nie zmieni się w najbliższym czasie. Tak się właśnie kradnie ideę i moc. Ja bym uwierzył w tę demonstrację gdybym zobaczył tam ojca Tadeusza Rydzyka lub kogoś z jego telewizji, nie wcześniej. Widok zaś Ziemkiewicza i jego czerwonego nosa, przekonał mnie, że czynię dobrze nie uczestnicząc z takich imprezach.

W demonstracji w obronie wolnych mediów powinni brać udział dziennikarze. Wszyscy, którzy czują zagrożenie dla wolności. Ilu ich było wczoraj? Jeśli nie przyszli to znaczy, że ich wolność nie jest zagrożona. Przyszedł Ziemkiewicz i ze swoim tradycyjnym zaśpiewem najmłodszego w województwie dyrektora pegeeru podziękował ludziom za ofiarność o odwagę. Wolność i zarobki dziennikarzy mediów nie są zagrożone, wyjątkiem jest telewizja „Trwam” i jej załoga i to trzeba wyraźnie powiedzieć i tego trzeba bronić.

Przypominam, że moje książki można już kupić w Warszawie w księgarni Tarabuk przy ulicy Browarnej 6, a także w sklepie Foto-Mag przy Alei KEN 83 lok.U-03, tuż przy wyjściu z metra Stokłosy, naprzeciwko drogerii Rossman. Można je też kupić w księgarni "U Iwony" w Błoniu oraz w księgarniach w Milanówku po obydwu stronach torów kolejowych, a także w tymże Milanówku w galerii "U artystek". Aha i jeszcze w galerii "Dziupla" w Błoniu przy Jana Pawła II 1B czyli w budynku centrum kultury. No i już od dawna, o czym zapomniałem, znajdują się w księgarni Polskiego Ośrodka Społeczno Kulturalnego w Londynie. Cały czas oczywiście są one dostępne na stronie www.coryllus.pl  oraz na stronie http://www.ksiazkiprzyherbacie.otwarte24.pl/ Zapraszam. Uwaga! Atrapia i Toyah dostępne są jedynie w sklepie Foto-Mag, bo tak i już. Może kiedyś będą także gdzie indziej, ale na razie ich tam nie ma. Książkę Toyaha o liściu można kupić jeszcze w Katowicach w księgarni "Wolne słowo" przy ul. 3 maja. Od dziś książki – w tym Toyah - dostępne są także w księgarni Ojców Karmelitów w Poznaniu przy ul. Działowej 25. Trzeba wejść do tak zwanej furty i tam jest ta księgarnia. O każdym następnym punkcie dystrybucji będę informował na blogu.

Brak głosów

Komentarze

imo
czepiasz się, byle się czepić.
czepiłeś się Ziemkiewicza i Uważam Rze.
poza tym przydługawy tekst jest o niczym + reklama

Vote up!
2
Vote down!
0
#227697

a korylus chyba nie , to taki syndrom Salieriego . No i jeszcze napuszcza na Ziemkiewicza swojego kolege toitoja czy jak mu tam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#227703

Zimowa deprecha??

Vote up!
1
Vote down!
-1
#227702

Od dawna Coryllus atakuje cały sprzętem Ziemkiewicza.
Obserwowałem tę nerwicę Coryllusa na S24,kiedy tam jeszcze
zagladałem.
Nawet raz dostałem bana od Coryllusa,gdy zapytałem go,czemu
nienawidzi Ziemkiewicza?
Reklamę swoich prac pisarskich pan Coryllus zamieszcza zawsze
i wszędzie...taka autoreklama za darmo :-)

Teksty Coryllusa dotyczące Ziemkiewicza,przypominaja mi
wystapienia Niesiołowskiego...na temat Kaczyńskiego.

Szkoda tylko,że na blogu nie widać mowy ciała :-))

Vote up!
1
Vote down!
-1
#227704

nie dość, że robię tu klikalność to jeszcze mam dopłacać za reklamę? Tak? O to chodzi?

Vote up!
0
Vote down!
-1

coryllus

#227803

w podzięce za "klikalność" niepoprawni.pl reklamowali i reklamują książki/płyty blogerów bez opłat; np. Brixena, Spirit..., był też Jarecki, a nawet pdf FYM-a czy Marka Dąbrowskiego. wystarczy poprosić.

na własnym blogu można swoje dzieła reklamować do woli; np. patrz blog Brixena.

zawiodłem się, czytając Twój tekst i wyszło mi na to, że jest on dodatkiem do reklamy, a nie odwrotnie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#228467

 ZA:

baz sensu są manifestacje z metnie wyartykułowanym przesłaniem. Zawsze mnie telepało jak po kolejnej zbrodni politycznej organizowano "milczący marsz przeciw przemocy"

Zamiast jasno wyartykułować "stryczek dla płatnych morderców zatrudnianych przez bezpiekę a bolszewickie spec-służby rozwiązać" to jakieś spacery i hasełka nic nie znaczące "zło jest złe a my chcemy dobra"

PRZECIW: nie wiem na ile jasno artykułowano poparcie dla TV Trwam i ogólnie przedsięwzięciu medialnemu Redemptorystów, ale udział o. T. Rydzyka w szpicy manifestacji to byłby bład - juz widze te zmontowane kadry w ŁżeVN, Kroksat itp z komentami "Rydzyk manipuluje tłuszczą, robi religijne czarne marsze, inkwizycja, nietolerancja, ksenofobia..." - istota zagadnienia jest arbitralne WYKLUCZENIE mediów katolickich z platformy cyfrowej i to trzeba do znudzenia jasno komunikować - demonstracje uliczne sa akurat dobrym tego narzędziem - totalitarna banda nieudaczników tego się boi najbardziej - ramię w ramię tysiace ludzi skandujacych "precz z rezimem tuskaszenki!"

z zagadnień TAK/NIE to w czasie posmoleńskim mam ambiwalentny stosunek do wypowiedzi tego rasowego publicysty jakim jest i był zawsze RAZ

Jest na YT jego wywiad z 2010 z A. Macierewiczem gdzie próbował zachowywac się napastliwie - nie był to miły widok i nadszarpnał mocno mój szacunek do RAZ

na szczęście w odróżnieniu od niepoprawnego rusofila Mikkego przeszło mu to i był jednym z 1szych publicystów oficjalnego obiegu mówiących o MAKowskich rewelacjach z własciwym dystansem - szkoda że tak późno p. Rafale!!

 ogólnie daję 5 jak na tytułowy bolkowy dylemat przystalo ;)

pozdrawiam!

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
-1

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#227708

Moim zdaniem demonstracje w obronie "Trwam" bez o.Rydzyka i nie przez niego firmowane wyglądają znacznie lepiej, bo nie można im wprost zarzucić, że są "zorganizowanym spędem". Ojciec Rydzyk zresztą działa jak płachta na byka nie tylko na antykatolików, a czasem nawet sam się o krytyką i uśmieszek prosi. Ważniejsze są wolne media niż jego, choćby najbardziej zasłużona i godna szacunku osoba. Co do Czarneckiego, to uważam go za wyjątkowego ciula, skoczka spad "Samoobrony" i karierowicza, który robi PiS więcej złego niż dobrego, a, obawiam się, może jeszcze wywinąć gorszy numer.
Kiedy już naraziłem się wszystkim, popełnię ostateczne seppuku. Mnie się Ziemkiewicz nadzwyczaj podoba i zgadzam się z nim coraz częściej. To idiotyzm tępić tak zdolnego i efektownego publicystę, z którym nam (jak rozumiem nie wszystkim) co najmniej po drodze.
P.S.
Nie podoba mi się używanie Niepoprawnych jako tablicy reklamowej własnych produktów, szczególnie przez ludzi, którzy latają z językiem na brodzie po wszystkich możliwych portalach i krzyczą ("Ja! Ja! Patrzcie na Mnie!")przez wszystkie tuby (nie zastanawiając się, kto ich ustnik wcześniej lizał i kto w niego pluł):):):)
No, teraz dopiero mam przes...! :):):)-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#227709

Ja latam po wszystkich możliwych portalach? Coś ci się popieprzyło chłopie. Ja mam bloga tylko na czterech portalach. Cóż to jest w porównaniu z takim choćby seawolfem. Że o Ziemkiewiczu nie wspomnę. To mój blog i mogę tu reklamować co mi się podoba. Ludzie przychodzą czytać moje teksty generuję klikalność, nie chrzań więc, że to jest reklama za darmo. Pisz codziennie tekst i się utrzymuj z pisania książek. Potem możesz mi zwracać uwagę.

Vote up!
0
Vote down!
-1

coryllus

#227806

... co mógłbyś zauważyć choćby dzięki cytowanemu pod komentarzem mottu. Najwyraźniej nastawiony jesteś na nadawanie.
Wyjaśniłem, dość obszernie w tym wątku (czytać, czytać!), jaki jest mój stosunek do komercjalizacji Internetu. Tobie zarzuciłem niewybredność w wyborze tablic ogłoszeniowych, na których się reklamujesz. Cóż z tego, że jest ich "tylko" cztery. Są kluby, w których się bywa i takie, w których się nie bywa (czytać, czytać!). A propos tablic. Protestuję z a w s z e , kiedy widzę, że ktoś traktuje Niepoprawnych jak słup ogłoszeniowy. Nie raz też musiałem przypomnieć jednemu z drugim, że "wolnoć Tomku w swoim domku", na NP nie istnieje kategoria "mój blog, a jak ci się nie podoba, to won". Tu wszyscy jesteśmy u siebie.
Mam pełne prawo wypowiadać się na temat autopromocji, bo od prawie ćwierćwiecza jestem "wolnym strzelcem". Wiem jak trudno zarobić nawet na suchą kromkę chleba. Od kilkunastu lat publikuję i komentuję w sieci, ale jeśli już na coś pracują, to tylko na nick (który byłeś łaskaw przekręcić), nigdy zaś nie drgnęła mi nawet ręka, żeby reklamować swoje nazwisko czy pracę. Możesz sobie robić inaczej, a ja będę to bez kompleksów oceniał. Tak działa Sieć.
P.S.
Zauważ, że Twoje autopromocyjne wysiłki odniosły na Niepoprawnych skutek przeciwny do zamierzonego. Po pierwsze więc, dobrze i życzliwie radzę, żebyś zastanowił się nad zmianą metod zdobywania czytelników i potencjalnych kupców książek. Po drugie, nie zamierzam Ci dziękować za to, że "generujesz portalowi klikalność". Obędzie się bez łaski. Po trzecie - popatrz tylko, co Ci ciągle tkwi w głowie - klikalność, punkciki, statystyki... Może gdybyś więcej myślał o własnej twórczości, a mniej o zwalczaniu konkurencji i nabijaniu sobie popularności, miałbyś większe szanse na sukces. Osiągnięty... ładniej.
------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
2
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#227866

powyższy komentarz jest znacznie ciekawszy niż wpis autora

Vote up!
0
Vote down!
0
#227842

Tyle zachodu żeby dołożyć Ziemkiewiczowi? Bawi Pan, truje i rozśmiesza.

Vote up!
0
Vote down!
0
#227713

Bawi, truje i rozśmiesza. No, nie tylko ale również reklamuje siebie i ośmiesza, też siebie.
1/10

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

Vote up!
1
Vote down!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#227714

Cieszę się, że nie zmarnował pan czasu.

Vote up!
1
Vote down!
0

coryllus

#227807

ja sądzę..., ja uważam...,ja nie popieram..., by w końcu zareklamować swe książki, doprawdy to szczyt, jedynka zera dać się nie da.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#227716

A ja tam wchodzę na liczne linki podane przez naszych niezależnych operatorów  i naszych przyjaciół z tego portalu i nie rozumiem o co ci chodzi?

Każdy Polak wie,że jedyne niezależna media to TV Trwam i Radio Maryja.Jeżeli coś mi się pomieszało,to dlaczego twoje łże media milczą na temat tego protestu?Przecież to temat na pierwszą stronę.Włącz swoje (nie)zależne media i zobacz co każą oglądać lemingom teraz np.jest mowa o karnawale w Rio,dobre co?

Gdyby nie ten portal i nasi kochani blogerzy,człowiek żyłby w nieświadomości.Myślałby,że Polska ,,umarła",a Polków już nie ma.A tu proszę,kilkadziesiąt tysięcy manifestujących,i wiele młodych twarzy.Czas nam pogonić złowrogie elementy z naszej Ojczyzny.Czas by Orzeł Biały rozpostarł skrzydła i dumnie wzleciał ponad horyzont.

Polacy podważyli ACTA, a teraz czas wywieźć na taczce szumowiny.Diabelskie nasienie ,chciało wyrwać nam Boga z serca,chciało zabrać nam Krzyż Chrystusowy,chciało sprowadzić katolików na dno ośmieszyć  ojca Rydzyka za to,że daje nam świadectwo prawdy,wyszydzali śp.Prezydenta,bo walczył o godność Polaków,robią z p.Jarosława ,,bandytę",bo pomieszał im szyki i stanął w naszej obronie.,oszołom pan Macierewicz,bo chce doprowadzić morderców przed Trybunał Narodowy.

Kiedy zapachniało siarką,Polacy stanęli murem za Swoim Panem. Damy radę rodacy,damy radę!!!

A ty corrylus,chyba pomyliłeś portale.Pisz tam gdzie są ludzie o twoich poglądach, unikniesz upokorzeń.Macie prawo mieć swoje łże media,macie prawo,a my mamy prawo mieć swoje media.

Aha,jeszcze macie dziś w łże mediach Bartoszewskiego,jedynego bohatera narodowego.nawet będzie transmisja i bredzisłąw z dziadzią  będą w niej uczestniczyć.Oj to wydarzenie na miarę czasów.I o czym ty tu chcesz nam pisać?Do czego przekonać?

Vote up!
0
Vote down!
0
#227719

"Gdyby nie ten portal i nasi kochani blogerzy,człowiek żyłby w nieświadomości.Myślałby,że Polska ,,umarła",a Polaków już nie ma.A tu proszę,kilkadziesiąt tysięcy manifestujących,i wiele młodych twarzy.Czas nam pogonić złowrogie elementy z naszej Ojczyzny.Czas by Orzeł Biały rozpostarł skrzydła i dumnie wzleciał ponad horyzont".

Właśnie tak samo czuję!

Co do Marszu - popieram! Tym bardziej, że nie jest on obojętny platforsom, skoro ani słowa nie ma o tym wydarzeniu w mendiach. Za to kolejny "bochatyr" bydłoszeski "wyje jak PO/ranny zwierz" na portalu zwanym onet.pl 

 

******************************************************

Jeszcze Polska nie zginęła /Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0
#227722

... się po faktach, "śmieszy, czaruje, przestrasza". Znów tego rozklekotanego pajaca wyciągają z lamusa i zmieniają mu bateryjki - widocznie okazał się potrzebny.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#227725

 Bardzo ladnie to napisalaś.Napisal bym podobnie,ale na pewno nie tak wyraziście

i z takim zaangażowaniem.

Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
0
Vote down!
0
#227728

 Wybacz mi moje wygodnictwo, ale PODPISUJĘ SIĘ OBYDWIEMA RĘKAMI pod TWOIM TEKSTEM. Każde Twoje słowo oddaje moje myśli.

Pozdrawiam Cię serdecznie i bardzo dziękuję.

 

"limba"

Vote up!
0
Vote down!
-1
#227738

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika coryllus nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Mogę pisać gdzie chcę. Jest wolność. Chyba. A może jednoczenie prawicy zaszło już tak daleko, że nie ma?

Vote up!
0
Vote down!
-2

coryllus

#227808

o co Ci chodzi, coryllus?
czepiasz się prawicy, byle się czepić?

Vote up!
0
Vote down!
0
#228468

Rozumiem Twoją frustrację, bo nie ma nic gorszego dla człowieka mającego o sobie wysokie mniemanie jak niebyt medialny. Cóż czasem jednak trzeba się z tym pogodzić, że nie każdy może być poczytnym dziennikarzem, publicystą czy literatem. Są - ja wiem - osoby, które dzięki pracy organicznej środowiska mogą nawet dochrapać się nobla, pewnie pulitzera też, no ale na to trzeba mieć naprawdę olbrzymie wsparcie. Internet jest wolnym medium i można w nim (póki co) wypowiadać swoje opinie, ale nie stawiaj się w jednym rzędzie z kimś kto od lat pisze, pisze nieźle i ma nazwisko nie pseudonim! Wyluzuj i nie obrażaj ludzi tylko dlatego, że im nie dorównujesz.

Co do samego tekstu - demonstracje niczego nie zmienią? A ty co robisz w tym kierunku, poza głaskaniem swojego ego na niszowych portalach?

Vote up!
1
Vote down!
0
#227724

Ty się już z tym pogodziłeś? winszuję.

Vote up!
1
Vote down!
0

coryllus

#227810

przydluga i nadmiernie tendencyjna.

Manipulacja na poziomie przedszkola.

Osobiste wycieczki odnosnie Ziemkiewicza
(nawet jezeli podparte ta czy inna prawda)
przejaskrawione i tym samym pozostawiaja jakis
falszywy posmak calosci.

Zapewne mozna sie z Ziemkiewiczen nie zgadzac,
lub nie koniecznie lubiec te jego koszerna narracje...,
ale czy koniecznie trzeba pluc mu za kolnierz ?

Vote up!
1
Vote down!
-1

chris

#227727

jazzmin

Vote up!
0
Vote down!
0

jazzmin

#227732

lucyna_anka
Nie wiem bracie w cierpieniu czy ty reklamujesz siebie czy rozprawiasz o mediach? bo informujesz mnie,gdzie mam kupić kolejne czytadło (już wysypują mi się z półek te świetności a drzew mi szkoda) i siejesz zwątpienie.To ci powiem!
Te demonstracje są potrzebne.Nie wolno nam na wszystko pozwalać.Trzeba wyjść na ulicę,może nawet wydrzeć się na całego ,pokazać tą część narodu,która nie daje się skurwić.
Ziemkiewicz jest świetnym dziennikarzem.Jego obecność odczytuję za wsparcie sprawy.O.Rydzyk ma bronić sam siebie? to bez sensu,ludzie mają pokazać,że on jest im potrzebny i to zrobili.
A tak naprawdę to zaczyna się preludium rewolucji,jeśli agentura nie odpuści.A nie zrobi tego.

Vote up!
1
Vote down!
0

l.anka

#227757

Sieję zwątpienie i obniżam morale. Nie kupuj moich czytadeł, zaklinam cię na wszystko, nie kupuj.

Vote up!
1
Vote down!
0

coryllus

#227814

normalnie bym nie komentowala, chociazby dlatego, ze Ty ani razu u mnie nie skomentowales i olewasz tutaj komentatorów. (kiedys tutaj skomentowalam i nie raczyles nawet odpowiedziec).jest jeszcze cos i raczej bede sie trzymac z daleka, ale z powodow innych niz przedmowcy. wkurzyl mnie jednak idiotyzm niektorych komentarzy i ich "argumenty". akurat tutaj, gdzie notka daje do myslenia, zgrabna, nieprzegadana, dobra argumentacja. 10p. pozdr.

all
coryllus jest pisarzem i zyje ze sprzedazy ksiazek. reklamuje je, bo na tym polega m.in. jego praca. zarzucac mu, ze promuje swoje ksiazki, to tak jakby komus zarzucac, ze stara sie utrzymac siebie i swoja rodzine zgodnie z prawem i w uczciwy sposob. moglby kupic tutaj reklame, jak czynia to inne firmy, wtedy by wam nie przeszkadzalo? zastanowcie sie nad soba!

ps.
kiedys ktos napisal dobra notke (Jarecki?) uzasadniajaca reklamowanie twoich ksiazek. nie chce mi sie szukac linku, ale moze warto wkleic.

Vote up!
1
Vote down!
0
#227743

zabrzmialas zupelnie jak dawniej taki jeden - chyba kapitan tralala... w serialu
007 zglos sie :-)))
czy jakos tak.

Nie wiedzialem,
ze praca pisarza polega min. na reklamowaniu wlasnych ksiazek.

Wydawalo mi sie,
ze pisarz wrecz z definicji jest skromny i zdystansowany.

Dotychczas bylem przekonany,
ze tym zajmuje sie ksiegarz,
a miejscem jest ksiegarnia,
nawet jezeli internetowa...

Ale coz?

Przyszlo NOWE ze swoim nachalnym i wybujalym
a do tego nadwyraz wrzeszczacym EGO,
to i subtelnosc dnia codziennego zostaje spychana na pobocze.

Mlodzi, gniewni i wyksztalceni ,
a do tego z duzych miast buduja nowa TRASE W-Z !

Hurra !

Niech zyje Demokracja i inna RACJA !

Vote up!
0
Vote down!
-1

chris

#227761

amator.

Vote up!
1
Vote down!
-1
#227776

Dziekuje,
wezme to za komplement.

Lubie,
gdy kobiety sie ze mna zgadzaja ;-)

pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#227789

cenie sobie u adwersarzy inteligencje i dobre maniery, nie koniecznie tylko u meżczyzn.

Vote up!
0
Vote down!
0
#227794

No juz sie nie dasaj :-)

Przeciez to tylko zarty.

pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
-1

chris

#227824

chcial mi pan zaimponowac zartami z mojego nicka? no to pogratulowac.

Vote up!
1
Vote down!
0
#227837

juz sie nie dasaj ;-)

Teraz takie ponure czasy, tyle agresji, krzyku i wrzawy.

Troche zartu tak dla draki,
troszke usmiechu...na tej zapewne milej i ladnej buzi...,
no,

juz sie nie dasaj prosze...

Nie badz taka obrazalska;-)

Tak sie ladnie podlozylas,
to sobie pozartowalem...,
nie mam problemow z krytyka mojej osoby ,
ba nawet z samokrytyka :-)))

...mozesz mi rowniez dolozyc...przy okazji ;-),

tylko...
juz sie nie dasaj dziecino.

pzdr.

Ps.A w koncu to Twoje...
"Zastanowci sie nad soba"
bylo rowniez troche...
nie bardzo tego...
albo???

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#227946

niz przypuszczalam. EOT

Vote up!
0
Vote down!
-1
#227949

to nie!

Vote up!
0
Vote down!
-1

chris

#227957

... do blogowania, czy odwrotnie. A może wszystko służy sztucznemu podbijaniu czyjegoś "ja", autoreklamie przekraczającej zwykłe, tak po ludzku, dzielenie się myślami i emocjami?
Od dawna borykam się z problemem, czy pisanie blogów przez polityków, "zawodowych" dziennikarzy, producentów wierszy, książek, samochodów, proszków do prania.... mieści się jeszcze w - za przeproszeniem - paradygmacie blogowania?
Mam, przyznaję, strasznie purytańskie podejście do Internetu, który wyobrażałem sobie jako "Dzikie Pola", "Far West", obszar wolności, nieskażony komercją w jakiejkolwiek formie, więc bez fortów i faktorii.
Naiwny jestem i wiem, że już przegrałem, ale...
------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
1
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#227772

nie powiedzialam, ze mi sie to podoba, ale, ze ma do tego prawo. podobnie jak Lucyna-Anka ma prawo pisac notki, ktore moim zdaniem sa niesmaczne, epatuja niepotrzebnie doslownościa, niekiedy wulgarne, w niestrawnej dla mnie formie. mimo to uznaje prawo Coryllusa do takiej formy marketingu jego prac, jak jest dla niego wygodna i efektywna. niego przy tym nie oszukuje, nie nabiera. Podobnie jak w wypadku Lucyny-Anki daje innym prawo do tego, co moim prywatnym zdaniem jest malo sympatyczne czy estetyczne. nie chodze i nie stawiam 1p tylko dlatego, ze cos mi sie nie podoba.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#227773

... za smaczne.
Akurat wolę już niepohamowaną ekspresję, niż smrodek interesowności.
Dochodzi do tego jeszcze jeden element. Konsekwentnie omijam Salon 24 (moim zdaniem to Janke sprostytuował pierwszy i najbardziej polską blogosferę), a także, z oczywistych powodów, Nowy Ekran i podobne "przedsięwzięcia", łatwo jednak "wygooglać" autora i zaobserwować, że objawia się wszędzie, bez wyboru. Otwieram Niezależną.pl - też jest... Za chwilę będę się bał otworzyć lodówkę :):):)
Kiedyś już opowiadałem kawał, jak to pewien lord jako rozbitek na bezludnej wyspie zbudował aż trzy szałasy: rezydencję, klub w którym bywał i klub w którym... nie bywał. Niby śmieszne, a warte zastanowienia.
Pozdrówki!
-----------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
1
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#227783

"moim zdaniem to Janke sprostytuował pierwszy i najbardziej polską blogosferę" - pelna zgoda.

a ja wole jawna, otwarta i uczciwa promocje efektow swojej pracy czy dzialalności niz "niepohamowana ekspresję", ktora jest na pograniczu bardzo niesmacznej jak dla mnie sfery. ale tutaj akurat chyba nie ma o czym dyskutowac. w wypadku L-A przerzucam szybko tekst wzrokiem i wychodze bez komentowania i punktowania, u C. czasami mam okazje zastanowic sie nad czyms, co daje mi do myslenia (chociaz nie zawsze sie zgadzam, nie zawsze mam podobne zdanie). a fragment dotyczacy marketingu szybko omijam wzrokiem:)

Vote up!
1
Vote down!
0
#227788

lucyna_anka
Amelio 007 ,wypisałas już żale czy dalej pragniesz skowyczeć? widzę,że jestem ci solą w oku.To ci powiem,że są różne,powtarzam RÓŻNE style wypowiedzi w tym dosadne,reporterskie.Nie musisz mnie czytać! Widzę,że uprawiasz masochizm,powracasz do mnie jak obsesja.A daj ci waszeć spokój.Lepiej zastanów się ,co ciebie w tobie tak naprawdę niepokoi w związku z moimi tekstami,co?
Co ty wiesz o moim pisaniu,tyle,co zjesz,wybacz mi prostactwo w tej chwili,ale wierz mi,twoja ocena mojej pisaniny jest zbyt emocjonalna by była wiarygodna.

Vote up!
0
Vote down!
0

l.anka

#227815

gdyby przeczytala pani uwaznie i ze zrozumieniem to zauwazylaby pani, ze daje innym prawo do pisania w stylu, ktory jest mi estetycznie obcy. w tym takze pani. zamiast tego, zaatakowala mnie pani zupelnie bez powodu i w dodatku wyjatkowo chamski sposob. poniewaz z chamami nie rozmawiam (bez wzgledu na pleć) ostrzegam: kolejne tego typu "kwiatki" ad personam bede zglaszac administracji. to jeszcze moj pierwszy i ostatni komentarz skierowany do pani. do tej pory nie stawialam u pani ocen - szkoda, ze nie potrafi pani tego uszanowac. szkoda dla pani, bo przeciez nie bylo wykluczone, ze kiedys ktoras notka mi sie spodoba.

ps.
prostactwa nie wybaczam, a moja ocena do tej pory byla daleka od emocji. zegnam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#227833

Amelio, nie mam czasu, piszę te blogi, nowe książki, mam jakieś obowiązki rodzinne. Daruj mi, proszę.

Vote up!
0
Vote down!
0

coryllus

#227818

nie ma sprawy. pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
0
#227822

na szczescie Corylus nie mial czerwonego nosa od zimna
jak Ziemkiewicz
bo siedzial sobie w bamboszach kolo kominka,
byc moze z uwielbieniem wlasnym
spogladal do wielkiego lustra obok podziwiajac swoj talent, "madre oblicze" i nieco opluta brode
gdy pisal te jady na nierozumnych demonsttrujacych
i jeszcze mniej rozumnego
( od a jakze Jego Eminencji Corylusa ? )
Rafala Ziemkiewicza.
Wprawdzie
"Jeśli mamy event uliczny pod hasłem – brońmy wolnych mediów – powinni brać w nim udział dziennikarze. I powinni ci dziennikarze wyrażać szczere oburzenie tym, że media wolne nie są."

no ale lepiej siedziec w bamboszach dla Corylusa,
ktory mieni sie byc dziennikarzem w bodaj Grodzisku pod Warszawa......
Lub Corylus uwaza, ze jednak
media SA WOLNE I NIEZALEZNE ,
wiec on jako dziennikarz protestowac nie musi - bo i po co?

Byc moze Corylus ma kompleks, ze ten
Ziemkiewicz z Warszawy na Mazowszu pod Grodziskiem
pisze w lepszej gazecie i z wiekszym sensem do wazniejsej niz Corylus gazety?

Corylusie gdyby tysiace ludzi nie wyszlo na ulice to nie byloby bata na rzadzacych.
Tlum wyraza zjednoczone niezadowolenie i sile, ktorej jednak bano sie wielokrotnie w historii pod wieloma szerokosciami geograficznymi.
Rzadzacy dopiero wtedy widza, ze ich decyzje wzbudzaja powszechne niezadowolenie i musza sie liczyc z oporem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#227751

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika lucyna-anka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

lucyna_anka
no i tutaj się z toba Emirze zgadzam.Rozumiem tez racje Gabi,może tak zarabia na chleb chłopak,ale nie wszyscy muszą pisać i pisać ,niech napisze ktoś jedna książkę a dobrą niż 10 a byle tam tego i owego.
Nie znam Coryllusa,może nie mam racji ,może dobrze pisze,może się chłopak tak ratuje,ok,spojrzeć na to można różnie,ale akurat nie ma racji w temacie.
Zgrai agentów trzeba wszelkimi sposobami mówić nie i koniec.Wychodzić na ulicę,drzeć się,pogrozić pięścią.To agresja serca i rozumu.To twarde NIE Polaków dla manipulacji.Ziemkiewicz pomaga sprawie.
A tak naprawdę Coryllusie kochany,to ludzkie,może mu i zazdrościsz? ja też zazdroszczę niektórym.Tacy jesteśmy.To człowiecze.

Vote up!
0
Vote down!
-2

l.anka

#227754

moze tak zarabia, wiec drze sie jak gazeciarz :
kupujcie
Le' corylus
a niektorym wydaje sie to zwyczajnie nachalne.

Vote up!
0
Vote down!
0
#227782

Mówią, że nie mam mądrego oblicza. Trochę szkoda.

Vote up!
0
Vote down!
0

coryllus

#227819

Czepia się Pan Ziemkiewicz bez żadnego sensu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#227755

 Jezeli Twoje ksiazki sa takie jak ten wpis, to chyba ich nikt nie kupi sadzac po komentarzach, tak ze odpusc sobie wpisy bo to antyreklama

Vote up!
1
Vote down!
-2
#227770

...Czytając wszystkie wypowiedzi, te krytyczne i te pozytywne, biorąc pod uwagę w wielu miejscach ich skrajność, a są to wypowiedzi prawej strony polityki( oczywiście upraszczam) to przychodzi mi do głowy tylko jedno...."Polskie piekiełko" w którym niemalże każdy ma monopol na rozum, ważniejsze są mniej lub bardziej osobiste "wycieczki", a nie tak dawno czytałem felieton, którego Autor zastanawiał się czy polska prawca potrafi wznieść się ponad podziały, powiedzieć sobie, że to Polska jest najważniejszą... Nie będę rozwodził się nad tym, za czyje pieniądze te podziały w sposób sztuczny się tworzy, bo de facto wszyscy mówią o tym samym, ale niektórzy węsząc możliwe zwycięstwo prawicy tworzą sobie etykietki wielkich bojowników... Już na wszelki wypadek...W moim przekonaniu, a broń Boże, politykiem nie jestem, jeżeli tak prawica bedzie się jednoczyć, to Popaprańcy mogą spokojnie spać, bo oni mają coś, co ich łączy....wspólnotę interesów....a prawica...cóż...nadal będzie zastanawiać się, kto jest bardziej "prawy", który nurt jest bardziej polski...I dlatego "po" może spać spokojnie...

Vote up!
0
Vote down!
0
#227778

Oczywiście, a monopol na rozum powinni mieć tylko wybrani. To jest oczywiste.

Vote up!
1
Vote down!
0

coryllus

#227821

...Już było w historii, nie tylko polskiej,kilku, którzy tam myśleli...Lenin, hitler Mussolini, Stalin...Kontynuować...? Nich ci z monopolem nie przeszkadzają Narodowi, bo On daje sobie mimo coraz wredniejszych  warunków całkie m nieżle radę...I czas najwyższy by wybrał tych, których wybrać chce a nie tych, którzy wybranym CHCĄ BYĆ...!!!

Vote up!
1
Vote down!
0
#227848

Coś ostatnio jestem wyrazicielką niepopularnych poglądów, ale ode mnie 10 za tezę - bo jest interesująca i wcale nie taka nieprawdopodobna, jak tu się najwyraźniej wszystkim wydaje.

Zaznaczam przy tym, że uwielbiam czytać Ziemkiewicza, bo mnie nie nudzi, co jest ostatnio ewenementem. Nie we wszystkim się z nim zgadzam, a raczej nie zgadzam się z jedną rzeczą: że dochodzi do pewnego punktu, a dalej za cholerę nie. Jednak poza ta jedną kwestią jest absolutnie niemożliwy, do tego pisze tak, że dech w piersiach zapiera.

Całkiem możliwe, że:
"Kiedy zaś „Trwam” zostanie zamknięta, wyjdzie Ziemkiewicz i powie – zwyciężyliśmy, ale nasz sukces nie jest pełny. Są ofiary. Oto nie ma już pomiędzy nami kolegów z telewizji „Trwam”. Pozostaliśmy jednak my, wolni dziennikarze."

Myślę, że gdyby sprawa dotyczyła kogoś innego, sam RAZ przy swej znajomości praw rządzących ludzkim światem nie mógłby nie pomyśleć o tym, o czym pomyślał Coryllus.

Jedna rzecz jednak wydaje mi się nieco naciągana:
"W demonstracji w obronie wolnych mediów powinni brać udział dziennikarze. Wszyscy, którzy czują zagrożenie dla wolności. Ilu ich było wczoraj? Jeśli nie przyszli to znaczy, że ich wolność nie jest zagrożona. Przyszedł Ziemkiewicz (...)".

Czyli gdyby nie przyszedł, to by znaczyło, że jego wolność nie jest zagrożona, a skoro przyszedł, tzn., że zdobywa punkty? A ci pozostali, gdyby jednak przyszli, to na pewno znaczyłoby to, że "czują zagrożenie dla wolności", czy... że też sobie punktują? To pytanie do Coryllusa.

A co do promowania siebie na swoim blogu przez autora... to chyba jego prawo? Nikt Wam jego książek nie każe kupować, ale to chyba nieeleganckie z tego robić zarzut, i to dlatego, że śmiał skrytykować tego, którego już promować nie trzeba?

Howgh, nagadałam się.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#227779

Cała Pańska ,panie coryllus, hipostaza oparta jest o to , że wie pan co i kiedy powie Ziemkiewicz. " I wtedy Ziemkiewicz powie... ." To jest stawianie piramidy na łebku od szpilki.
Rozumiem , że każdy kto działa albo "pokazuje się " w mainstreamowych mediach jest w pańskich oczach całkowicie niewiarygodny?
Gratuluję odporności na realia.

Vote up!
0
Vote down!
0

Nie jestem pewien czy podążam we właściwym kierunku , więc na wszelki wypadek nie zbaczam z kursu.

#227796

  A dlaczego tak "w poprzek drogi", autorze? Niby pan pisze, że tam nie był, ale jednak.....

 Dlaczego pan nie lubi red. R.Ziemkiewicza? Może za  "ANTYSALON ZIEMKIEWICZA", KTÓRY BYŁ przez kilkanaście niedziel w TVP Info?

 Może za to, że w tym programie nie szczędzono słów krytyki NIKOMU, kto na nią zasługiwał.

Jeszcze na koniec chciałam panu udzielić rady. Nie jest to etyczne, kiedy autor publikuje artykuł, aby był on okazją  do zamieszczania własnej, bezpłatnej reklamy. Do tego celu świetnie nadaje się TVN , a folder i przewodnik z adresami punktów sprzedaży pana twórczości proponuję wydrukować, jako wkładkę i załącznik do GóWnianej. Jeśli pan przedstawi przedruk swojego niniejszego artykułu opluwającego o. T.Rydzyka i R.Ziemkiewicza jednocześnie - być może że redakcja tej gazety wydrukuje wymienione przeze mnie "atrakcje" na kredowym papierze i na swój koszt.

 

Vote up!
1
Vote down!
-1
#227857

... za insynuacje zmuszony jestem odjąć 9 punktów.
Wychodzi 1.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
2
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#227881

burdy i mordobicia?
Jak społeczeństwo ma pokazywać totalitarnemu rządowi , że jest niezadowolone z tego , że tenże rząd odbiera obywatelom prawo do wolności, prawo do prawdziwej informacji i prawo wolnych mediów?
Niestety ten rząd jak kameleon krzyczy o wolności obywateli a jednocześnie odbiera obywatelom to o co w czasie PRL Polacy walczyli i ginęli to jest odbiera prawdę zastępując ją pijarem i kłamstwem. Rostowski w Sejmie krzyczał, że nie będzie w Warszawie drugiego Budapesztu. Myślę, że Polacy zgotują mu drugi Tunis.
bialogwardzista

Vote up!
1
Vote down!
0
#227895

powiedział Jezus.
Ziemkiewicz to wróg wolnych mediów? I źle, że poparł manifestację w obronie TV TRWAM? Źle, że upominają się o TRWAM inne pozamaintreamowe media? W tym wPolityce.pl i niezalezna.pl? Źle, że się ludzie jednoczą w obronie wolności słowa? Że zjednoczył się Episkopat? Źle, że była taka manifestacja? Dla kogo źle?
Najpierw odzyskajmy wolność, Polskę, serca ogłupionych przez propagandę Polaków, a potem się dzielmy na frakcje. Są sprawy ważne i ważniejsze. I najważniejsze.

 

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
1
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#227966

... portalach (!!!!) uwagę i potencjalnych czytelników (albo temu panu wydaje się, że jest znany i ktoś mu coś odbiera - nie mogę tego ocenić, bo olewam tak znamienite portale jak Salon 24 i Nowy Ekran, gdzie znani piszą obok jeszcze bardziej znanych i w ogóle "Kali być Wielki Świat"!:):):)). Co gorsze Ziemkiewicz nie liże tyłka agentom na agenturalnych portalach, a pisze na portalach, gdzie ów pan nie jest zapraszany. Skandal! Wnioski? Olać demonstracje popierane przez Ziemkiewicza! Zorganizować demonstracje w obronie Coryllusa! Skasować media niedoceniające Coryllusa! Skasować od razu i przede wszystkim samego Ziemkiewicza!:):):):)
Mój Boże, gdybyż to było tylko śmieszne, a nie straszne na dodatek! Biedne ofiary chorej ambicji wykorzystywanej przez cwaniaków, którzy robią świetne interesiki na pchających się na (pod?) świecznik frajerach....------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#227989

... nie znaczy to, bym wycofywał się z powyższych uwag.
Spotkałem się już z radami, żeby pisać na Salonie 24 bo "tam wszyscy czytają, nawet najważniejsi politycy". Wątpię. Olewam.
Moim zdaniem wszyscy tam piszą w nadziei, że ktoś ich będzie czytał, a wtedy zrobią błyskotliwą karierę, bo przecież nie święci garnki lepią i każdy nosi buławę marszałkowską w plecaku... Z czasem narasta (liczniki, liczniki otwarć!!!) przekonanie o własnym geniuszu, a w końcu pojawia się bolesna, nieunikniona frustracja.
---------
"Dixi et salvavi animam meam".

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#228013

wycofal....

Acha...,
nawet nie w polowie :-)))))))

pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#228092

Co Ziemkiewicz powie lub nie gdy już mleko przyznania koncesji dla "TV Trwam" sie rozlało, nie ma w tej chwili większego znaczenia. Ważniejsze będzie co RAZ zrobi z tym potem. Ale to się dopiero zobaczy. A nawet jeśli stanie się tak jak piszesz, to co? Czy to oznacza że nie powinien się pojawiać? Ma prawo do tego tak samo jak Ty i ja. Ma też prawo do wypowiedzi i podziękowań. Bo jest dziennikarzem który jak mało który wie co mówi i pisze. Osobiście też wolał bym gdyby Ojciec Rydzyk pojawił się na marszu. Ale umiem się z tym podgodzić i nawet widzę pewne korzyści. Pozwoliło to szerzej ująć protest i pokazac matołom że nie chodzi jedynie o TV Trwam lecz o coś więcej. Dało to pokaz pewnej mądrości "motłochu" który nie protestuje jedynie jako ciemnogród spod znaku mocheru, ale że myśli o czymś więcej, że choryzont myślowy wykracza daleko poza "sekciarskie" Trwam i RM. To powoduje że wytrącono oręże z dłoni macherów z Wiertniczej i Czerskiej. Uważam że marsz był przeprowadzony wzorcowo pod każdym względem. Dlatego przemilczano to w merdiach. I już tylko to pokazuje jak skuteczną bronią mogą być marsze na ulicach miast. Zarówno środek jak i cel zostały dobrane właściwie i tylko kiepskiej pogodzie nalezy zawdzięczać że nie było tam dwa razy więcej ludzi. Nie bez znaczenia jest to że walka dopiero się rozpoczęła. Nasze marsze w takiej formie mają długą historię. Pokazują nam samym stopień naszej determinacji, zorganizowania i skuteczności. Są wartością samą w sobie jeśli nie mamy żadnych innych skutecznych środków wpływania na reżim. Suweren wychodzi na ulicę, to znak dla rządzących - strzeżcie się bo nie znacie dnia ani godziny! Dziwi mnie gdy jakieś mniej lub bardziej osobiste animozje są nieprzeraczalną barierą dla uznania czyjejś postawy szczególnie w obliczu groźnego wspólnego wroga? Jest takie słowo - t o l e r a n c j a.

Vote up!
2
Vote down!
0
#227995

Po przeczytaniu tekstu widzę osobę gryzącą końcówkę ołówka trzymanego w jednej ręce i nerwowo pukającego palcami drugiej w biurko na którym leży biała, ciągle biała kartka.
Najlepszą promocją siebie są inteligentne, ciekawe artykuły a czytelnicy sami się znajdą i będą szukać, bez nachalnej autopromocji, następnych tekstów.
Jeżeli tak trudno utrzymać się z pisania to trzeba sobie szukać innego źródła dochodu a nie obśmiewać bardziej utalentowanych publicystów. Wyśmiewanie Ziemkiewicza jest najgorszym sposobem zwrócenia uwagi na swoją twórczość.
Nie tędy droga. Dałem 1

germario

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#228025

Po przeczytaniu, to mi się nawet nie chce komentować.
Kiedyś to był Coryllus, a potem jakaś podmianka.

Nie jedynka, ale klasyczna pała zasłużona. Nie od dziś.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
-1

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#228194

Załatwianie czy generowanie klikania to jakieś dziwne podejście do portalu.
Czy Ty uważasz, że wiele osób wchodzi na stronę niepoprawnych.pl by przeczytać twoje teksty?
Ja dotąd nie przeczytałam w całości żadnego twojego tekstu.
Najwyraźniej nie leży mi twój styl.
Jedni wolą Manna, drudzy Prousta.
Ziemkiewicza czytam od dechy do dechy.
Rozumiem o co mu chodzi.
Myślę, że marsze są potrzebne, bo informują resztę społeczeństwa, że ta oto grupa ludzi walczy o swoje prawa.
Manifestacja jest demonstracją postawy obywatelskiej, jest dowodem na to, że społeczeństwo ma odwagę publicznie wypowiadać swoje poglądy.
A w końcu, że im się chce wydawać własne pieniądze i tłuc do Warszawy, nie koniecznie z miłości do ojca Rydzyka, ale z poczucia, że każda grupa społeczna ma prawo do mediów, które wyrażają jej poglądy.
Zwłaszcza, gdy są to poglądy, na których został zbudowany fundament polskości.
Polski od kościoła katolickiego nie do się oddzielić.

Vote up!
0
Vote down!
0
#228512