Jak wyglądali zabici?

Obrazek użytkownika Muldi
Blog

Jak donoszą liczne media, Komitet Śledczy Rosji ustami rzecznika Władimira Markina poinformował, że ekspertyza molekularno-genetyczna (DNA) przeprowadzona przez rosyjskich ekspertów podważyła wyniki dokonanej w kwietniu 2010 r. przez stronę polską (czyli przez przedstawicieli rodzin zabitych) identyfikacji ciał trzech ofiar katastrofy smoleńskiej.
Prokurator generalny Andrzej Seremet powiedział w RMF FM: "Zostaliśmy poinformowani podczas spotkania, że w trzech przypadkach rozpoznanie ciał ofiar katastrofy smoleńskiej poprzez osoby bliskie było inne niż wynik badań genetycznych i to jest wszystko (...) Informacje te zostały zweryfikowane, zanim te osoby zostały pogrzebane. Oczywiście strona rosyjska uznaje wiarygodność badań genetycznych ponad to rozpoznanie".
Następnie w charakterystyczny sposób ugodowo uspokaja: "Nie ma powodu, żeby tutaj dopatrywać się jakiejś sensacji, ani tego, że jest to identyfikacja błędna (...) Dbajmy o to, żeby nie wywoływać popłochu wśród rodzin ofiar".

Tyle i aż tyle. Należy tylko zadać pytanie: jak wyglądały zwłoki ludzi, których nie potrafiły rozpoznać osoby najbliższe? Serwis Niezależna.pl zadaje też inne pytania: "Dlaczego dopiero po ponad roku Rosjanie przyznają się do błędu? Dlaczego pojawia się stwierdzenie "podważyła wyniki dokonanej w kwietniu 2010 r. przez stronę polską"? Czy ma to związek z informacjami o niechlujnie przeprowadzonych sekcjach zwłok i fałszerstwach w dokumentach? A także coraz częstszym żądaniem bliskich ofiar przeprowadzenia ekshumacji?". Strona polska w rosyjskiej enuncjacji to oczywiście rodziny ofiar, ale jak łatwo się domyślić wyrażenie to nawiązuje do raportu MAK, w którym właśnie strona polska jest zdaniem Rosjan winna tragedii smoleńskiej. Ciekawe, czy rząd polski będzie sie przed tym bronił. Na razie media skwapliwie informują, tak jakby zgłupiały, co o tym sądzić. Ciekawe, jak na to zareagują jutro, pojutrze i jakich wrzutek "strony polskiej" można się spodziewać.

Mimo że nic co ruskie nie jest nam w zasadzie obce, może dziwić, że Rosjanie podają te zdumiewające ale "merytorycznie mało istotne informacje" tuż przed oficjalnym ogłoszeniem wyników rozmów prokuratora Seremeta w Moskwie. Czyżby chcieli nas na nie przygotować, uprzedzić ewentualne wątpliwości? Jakie wątpliwości? Co znowu knują?

Przedstawiciele Rosji po raz kolejny strzelają sobie w stopę. Jest oczywiste, że w zwykłym wypadku komunikacyjnym nie doszłoby do zniszczenia zwłok w stopniu uniemożliwiającym ich rozpoznanie zwykłymi metodami. Konieczne okazały się badania DNA. Nie tłumaczy tego - przy uwzględnieniu teoretycznie najtrudniejszych warunków - ani upadek z wysokości 15 m, ani czołowe uderzenie samolotu w ścianę z prędkością 270 km/godz. Musiało się stać coś znacznie bardziej katastrofalnego.

I pytanie ostatnie: a jak wyglądali pozostali zabici?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

kitciwucho;Ciekawe jest to, że Rosjanie wszystko składają na stronę polską , która się skwapliwie z tym godzi. Teraz też przyznali ,że zaszła pomyłka , ale to Polacy zle zidentyfikowali zwłoki. To oni robili te sekcje zwłok czy nie ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kitciwucho

#159743

Horror

Horror z identyfikacją -
tak, jak z przesiewaniem ziemi.
Z masztem, z radarową stacją
i składaniem ciał do ziemi.

Horror śladów na mundurze,
strzałów oraz słów błagania.
Trudno znosić błędy dłużej
tuskowego zaufania.

Oddać nie chcą rewolwerów,
czarnych skrzynek, samolotu.
Szczerze dość mam tych numerów,
a rząd ma nas za idiotów!

Pohańbienie naszą męką.
Kpina z uczuć i z żałoby!
Kto to czyni lekką reką -
profanuje nasze groby!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marek Gajowniczek

#159746

i pozdrawiam serdecznie
Muldi

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Muldi

#159872

Dziekuję za ten tekst.Też myślę , że ta informacja Komitetu Śledczego Rosji , ukazała sie właśnie teraz nie bez kozery. Szkoda ,że nie znamy, nazwisk ofiar rzekomych pomyłek rodzin ale wcale nie zdziwiłabym się , gdyby to były te osoby , których rodziny złożyły wnioski o ekshumację.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#159748

Jakim prawem do kaduka Rosja zabroniła otwierania trumien Polskich obywateli po śmierci w Smoleńsku,to dla mnie dowód ze rząd Tuska są wasalami,obcy rząd mówi Tuskowi co ma robić,tego niema nigdzie na świecie gdzie jest ugruntowana demokracja,Tusk nie chce odzyskać czarnych skrzynek,od dał śledctwo dla Rosji,w całej Europie za takie postępowanie taki rząd by się nie ostał,to dowód jak długie ręce obcych wpływów oplatają Polskę,oczywiście za POmocą niby Polaków,tak zwanych POlszewików,i dla tego te gnidy trzeba wyborach rozdeptać,a po wyborach ich osądzić i skazać za zdradę,bo jak tego nie zrobimy to Polska będzie abstrakcją iluzją i tylko hologramem

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#159763

Ja bym to pytanie postawiła inaczej: jakim prawem bliscy ofiar podporządkowali się temu. Tzn. rozumiem, trauma, szok takie tam. Ale że w żadnej rodzinie nie znalazł się ktoś, kto by skorzsytał z prawa (poślizgał się na nim) i przywatnie-służbowo zrobił ekshumację? Na to już nie poradzimy. A to gorsze niż carskie zapędy Rosji.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#159776

bez kropki próbuje cały czas pani Wasserman ale nie może nic na razie wskórac choć jest prawniczką,próbuje pani Kurtyka i też bez rezultatów oraz i inne rodziny ale nie pamiętam nazwisk i dla tego zapytałem się o kaduka jakim prawem Rosyjskie prawo rządzi w Polsce pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#159800

Jak zareaguje polski (nie)Rząd? Nie zrobi nic! Rudy podwinie ogon i przytaknie na wszystko co mu Putin powie. Po co pojechał Miller do Moskwy? Prosić o akceptacje polskiego raportu!!!

________________________
...Tobie Polsko!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

___________________________________ ...Tobie Polsko!

#159755

zrobionych tuż po zamachu. Znalazły się na stronach portali rosyjskich. Większość była nadpalona, ale w całości. To obrażenia charakterystyczne dla bomby izobarycznej, mającej w składzie paliwo lotnicze. Widziałem na pewno, zdjęcie Prezydenta. Żona powiększyła je w Photo Shopie. Ręka była wykręcona nienaturalnie/lewa/, ale ciało było w całości i w bieliźnie. Nie było osmalone, ani podzielone. Twierdzę, że już po pozbieraniu ciał, były one poddane celowym działaniom/uszkodzeniom/ w celu uniemożliwienia wykrycia przyczyny zgonu. Użyto w tym celu pojazdów ciężkich, lub nawet maszyn gąsienicowych. To barbarzyństwo i zwyrodnienie, ale czego oczekiwać po rasie kałmuckiej?...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#159764

a czy przypadkiem ciało Prezydenta było "zmiażdżone"?

Archiwum: http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/cialo-lecha-kaczynskiego-bylo-zmiazdzone,1,3568001,wiadomosc.html KŁAMSTWA!!!

Lepiej sobie odpuścić wpisy "jak wyglądało ciało xxx"...

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#159793

Ciekawa hipoteza. Mam relacje tylko od osób, które były przy identyfikacji, a nie na miejscu katastrofy, więc jest luka czasowa, przy szczątkach samolotu, w czasie przewozu "trumien", w samym prosektorium, wszędzie można było zrobić, za przeproszeniem, miazgę z ciał. Ruscy są tak zakłamani i zdolni do najgorszych świństw, że wszystko jest możliwe. Przejazd koparkami po ciałach - jak najbardziej.
Dodam, że ubranie mojego przyjaciela, który zginął pod Smoleńskiem, było utytłane w błocie, cuchnęło jakąś "naftą z acetonem" i miało powyszarpywane dziwne, okrągłe dziurki. W koszuli nie było ani jednego guzika, urwane jakby żyletką. Ani śladu krwi! Natomiast ciało zmasakrowane, nawet płeć nie do rozpoznania. Z tym że to było już w miejscu identyfikacji i po długim (bolesnym) przesłuchaniu przez ruskiego prokuratora.
Muldi

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Muldi

#159874

Dlaczego nasz rząd się tak zachowuje? Czy nie boją, że kiedy Rosjanie strzelają sobie w stopę to i im się oberwie? Przecież oni są tak nisko przed Ruskimi pochyleni, że mogą oberwać w tył głowy...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Chcę, by moje dzieci żyły w wolnej Polsce!

#159791

Czy to nie jest rzeczywiście próba odwrócenia kota ogonem w związku z zarzutami Pani Małgorzaty Wassermann?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Chcę, by moje dzieci żyły w wolnej Polsce!

#159789

Jedno zasadnicze pytanie do p. Seremeta:
Kiedy wreszcie dojdzie do ekshumacji ciał ofiar "katastrofy"?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Dama Pik

#159823