Marszałek Borusewicz puszcza farbę

Obrazek użytkownika Muldi
Blog

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, komentując powołanie przez PiS Korpusu Ochrony Wyborów, powiedział w TOK FM: obecne pomysły i zachowania Prawa i Sprawiedliwości spowodowane są strachem tej partii przed przegranymi wyborami (...) Usłyszymy oskarżenia o fałszowanie i tak dalej. Niezawodny portal Onet.pl pod niechcąco humorystycznym nagłówkiem "Polityk PO ujawnia plany PiS" dodaje: zdaniem Borusewicza po wyborach PiS planuje oskarżyć PO o fałszerstwa.

Istotę rzeczy demaskuje ta właśnie informacja usłużnie acz nierozsądnie dodana przez redaktora Onetu. Można ją traktować jako zapowiedź bezkarnych manipulacji wyborczych Platformy i pomoc mediów w tym procederze. Po wyborach Platforma będzie mogła głosić wszem wobec: A przecież mówiliśmy, że zostaniemy oskarżeni o fałszowanie. I to będzie odpuszczało grzechy fałszujących wybory.

Czego marszałek Borusewicz tak naprawdę się boi? Przecież jeżeli PO nie ma zamiaru fałszować wyborów, to nie ma o co kopii kruszyć, niech sobie PiS sprawdza prawidłowość składania głosów do urn (w lokalach wyborczych), a nawet zbierania i komputerowego przesyłania (w sieci) oraz obliczania (w komputerach komisji) wyników (że wymienię tylko punkty najbardziej podatne na manipulacje). Jeżeli PO nie ma podstaw do lęku, to nie musi komentować powołania "Korpusu Ochrony Wyborów". Najlepiej by było, gdyby się po prostu przyłączyła albo stworzyła własny, alternatywny system kontroli. Nic nie stoi na przeszkodzie, śpiewać każdy może, przepisy nie zabraniają, broń Boże.

Ale nie, jak widać i słychać, marszałek ma się czego obawiać. Platforma chyba jednak knuje coś prawdziwie niecnego. Może liczy na zaślepionych lemingów, którzy utworzą Korpusy Przerobu Wyników? Platformę wyprowadza z równowagi sam fakt, że ktoś może kontrolować wybory! To uderzenie niespodziewane. Czy teraz trzeba będzie na gwałt zmieniać proste metody "pomyłkowania danych" na bardziej skomplikowane, wyrafinowane, trudne do wykrycia? Jak widać z zeznań marszałka Borusewicza Platforma już się przygotowuje do obrony wszelkich "przypadkowych błędów". Pamiętamy histeryczne reakcje władz państwowo-partyjnych na Ukrainie, Białorusi, w Kazachstanie itd., to jest wszędzie tam, gdzie międzynarodowe organizacje zamierzały obserwować wybory. Teraz w Polsce! Wypisz, wymaluj, padł ten sam blady strach, oto pojawia się kontrola, której miało nie być, i to - co najgorsze - wewnętrzna!

Bogdanowi Borusewiczowi maska z lekka się obsunęła i odsłoniła oblicze. Jest to konkretny powód, żeby organizowany przez opozycję Korpus Ochrony Wyborów opracował wnikliwe metody kontrolno-badawcze wyborów 2011 i wprowadził je ku pożytkowi ogólnemu. Teraz wyjścia już nie ma.

A na marginesie: Donald Tusk powinien być niezadowolony, że jego ludzie puszczają farbę i ujawniają tajemnice warsztatu. Rzecz zrozumiała, wszystko z nerwów, w panice, ale to mimo wszystko partyjna zdrada. Ja bym na miejscu prezesa przesunął takiego Borusewicza z pierwszej pozycji listy kandydatów na ostatnią albo w ogóle wywalił do niebytu, bo psuje robotę, ledwie się zaczęła.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

oraz im bardziej będzie wychodzić prawda o mordzie smoleńskim, tym bardziej też nerwowo będzie w obozie zamachowców. Już zaczyna się sypać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Petrus

#168296

Dzięki, trafna uwaga. Warto te ruchy śledzić. Są niewątpliwe pożytki z takiej wiedzy, ale najlepsza i z lekka ponura jest jej śmieszność.
Muldi

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Muldi

#168299

słuchać. Tzn. trzeba, aby wiedzieć, co w trawie piszczy, ale on mi wyjątkowo podpadł.
Inna rzecz, że jeśli to jest PR-owa zagrywka wymyślona na okoliczność, to tylko czekać aż się w tej sprawie zapluje Niesiołowski i cała reszta.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#168304

To dopiera przygrywka zobaczycie co sie zacznie po wakacjach.
Kto sie znajdzie w poblizu Niesioła radzę wczesniej kupić
parasol. Szczegolnie tym z pierwszych ław w SEJMIE i przy
mikrofonach.
"Parasolki parasolki parasolki bardzo tanie ~~~~~~~~ła la la
Piosenka powinna byc grana na wejscie Niesioła.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#168369

zakrada się do kurnika i mówi do siebie z szelmowskim uśmiechem
"A jutro ZNÓW wszyscy będą mnie oskarżać, iż to to JA jestem złodziejem"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#168305

Pierwszy dzień: sondażownie będą pytać o oddane głosy- mogą.

Te dane spłyną do Tuska, to dopuszczalne, bedzie można je trochę podrasować.

W wieczornych wiadomościach pomimo ciszy wyborczej pójdzie news: ratuj się kto może faszyści Kaczyńskiego prowadzą 27 do 21 przy frekwencji 18%. WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD - RATUJMY OJCZYZNĘ PRZED POWTÓRKĄ IV RP.

O ile możliwe proszę rozpropagowywać powyższy scenariusz i iść na głosowanie w niedzielę po południu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#168310

zapowiedział właśnie wybory na 9 października i że będą jednodniowe.
Podejrzewam, że Buła dalej skutecznie się stawia Tuskowi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#168323

to już sam nie wie co pleci
http://czerwonykiel.blogspot.com/2011/07/radek-sikorski-tomasz-turowski.html

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska. Kto chce, ten może, kto chce, ten zwycięża, byle chcenie nie było kaprysem lub bez mocy.

#168319

Borusewicz jest na czele tych, których staram się nie ossala, 4 lipca, 2011 - 12:29 słuchać. Tzn. trzeba, aby wiedzieć, co w trawie piszczy, ale on mi wyjątkowo podpadł. Inna rzecz, że jeśli to jest PR-owa zagrywka wymyślona na okoliczność, to tylko czekać aż się w tej sprawie zapluje Niesiołowski i cała reszta...... To napisała *Ossala* - chodząca Kultura, Wzorzec dobrego wychowania, Przykład Łacińskiej Dyplomacji i nade wszystko Wzór do naśladowania...... ale ja , kawał skurczybyka, o tym świńskim RYJU -Borsuku, muszę powiedzieć ...:moją prawdę - to jest gorszy SUKISYN , od "Bolka"/vel Walesa. Palikot przy Borysewiczu ,to jakiś Gapcio Krasnoludek. Ja i Wy wiemy ,że p. Andrzej Gwiazda mógłby dużo powiedzieć o tych SKURWYSYNACH, ale już - ma dość !~!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#168327

Widzisz, jak się zgrabnie podpięłam!
A tak na serio, to do określania jakimś mianem ludzi typu Borusewicz dawno zabrakło mi terminów w słowniku.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#168329

Dzięki za sprostowanie-aktualizację.Wszystkie scenariusze kantu mile widziane.Na ostatnich wyborach na wójtów jako mąż zaufania nie mogłem wyjść z podziwu gdy ZSL-owski wójt miał w każdej komisji 90% swoich ludzi a niezależny gdzie niegdzie po jednym. I wszystko nosiło znamiona ślepego losu.

A Borusewicz? Jakie to uczucie sprzedać matkę swoją Ojczyznę dla kilku grosiaków.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#168338

Andrzeja Gwiazdy, troche tam i o Borsuku...
Przyznaje , typ spod ciemnej gwiazdy.

richo

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

richo

#168348

Borusewicz

kąmpiąc się w zaszczytach i sławie
zapomniał o sprawie...

łasy zaszczytów Borusewicz

zrezygnował z niepodległosciowego protokołu
i przysiadł się do mistrzów Okrągłego Stołu...

wybory Borusewicza

trudno być heroicznym, a tu władza zaprasza
polubił salony i nie chciał już pracy Augiasza...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#168363