SKRÓCONY PRZEGLĄD WIEŚCI 8.02.2011

Obrazek użytkownika Muldi
Blog

Gary Moore, jeden z największych gitarzystów współczesnych, zmarł w czasie snu rankiem 6 lutego 2011 w wieku 58 lat.
Robert Kubica, kierowca Formuły 1 i rajdowy, odniósł poważne rany w wypadku na trasie rajdu wokół Andory 7 lutego 2011, przeszedł siedmiogodzinną operację, ale już czuje się lepiej.
Jan Węglarczyk, pracownik prywatnej firmy budowlanej, pyta, dlaczego Ewa Kopacz, minister zdrowia z nadania Platformy Obywatelskiej, do tej pory nie zakazała produkcji i sprzedaży szkodliwych skarpetek uciskowych, które powodują ciężkie utajone choroby żył, będące przyczyną ogromnej liczby zgonów.
Anja Rubik, polska modelka w USA, wraz z narzeczonym Sashą Knezevićem, serbskim modelem w USA, przybyli do Warszawy, aby za pomocą całowania się promować nowy zapach DKNY Original.
Ashley Mitchell, angielski haker hazardzista, wygenerował w systemie firmy Zynga, prowadzącej gry społecznościowe, 400 miliardów wirtualnych żetonów pokerowych wartych 12 milionów dolarów i mimo wirtualności łupu został skazany za kradzież.
Paweł Jan Deresz, korespondent i tenisista, syn Jana Deresza i Pauliny z domu Trombik, urodzony w Warszawie 23 marca 1937 roku, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, ma w Instytucie Pamięci Narodowej akta oznaczone sygnaturami IPN BU 00191/27 oraz IPN BU 1001043/1848, wytworzone przez Wydział VII Departament II Służby Bezpieczeństwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.
Joanna Cieśla, dziennikarka Polityki, pisze, że po katastrofie smoleńskiej w Polsce wybuchła epidemia myślenia spiskowego, bo jak wskazują badania, niemal co dziesiąta osoba wierzy, że to był zamach.
Paweł Poncyljusz, wiceprzewodniczący klubu poselskiego Polska Jest Najważniejsza, powiedział, że przeprowadzenie szybszych wyborów blokuje element ludzki.
Cezary Grabarczyk, minister infrastruktury z nadania Platformy Obywatelskiej, odrzucił wniosek złożony przez członków Komisji Badania Wypadków Lotniczych o odwołanie Edmunda Klicha, szefa tej Komisji, który wobec tego nadal będzie wyjaśniał sprawę katastrofy smoleńskiej.
Janina Kupść-Pierniczak, fryzjerka, oświadczyła, że nie stosuje farb marki Astralione, bo nigdy nie było ich na rynku, ani lakierów marki Celheax, bo taka firma nie istnieje.
Mariusz Pilis, reżyser filmu "List z Polski", mówi, że "Gazeta Wyborcza" od dawna próbuje wciągnąć jego film w bieżący spór polityczny, ponieważ nie ma ona innego pomysłu, jak go zwalczać.
Bogdan Klich, minister obrony narodowej, pozostał na stanowisku, bo za jego wyrzuceniem z rządu było 194 posłów, przeciwko 234, a 2 się wstrzymało.
Bronisław Komorowski, prezydent RP z nadania Platformy Obywatelskiej, wręczył Wiktorowi Fedorowyczowi Janukowyczowi, prezydentowi Ukrainy z nadania Partii Regionów, dwa konie huculskie Rochacza i Lagunę wraz z rodowodem z polskiej hodowli, ale której, to już nieważne.
Jerzy Konieczny, nauczyciel geografii w liceum, oświadczył, że nie zgadza się na umieszczanie znaków zapytania "?" po tytułach notatek prasowych.
Kurbankuły Berdymuchammedow, prezydent Turkmenii, zarządził specjalnym dekretem konkursy piękności koni achałtekińskich (achał-tekin), zwanych "skrzydłami Turkmenów".
Igor Strapko, dziennikarz portalu Lewica.pl, pisze, że zapowiadane uroczystości beatyfikacji Papieża Jana Pawła II w Rzymie to przechwytywanie przez Kościół rzymskokatolicki święta 1 Maja.
Josef Ackermann, szef Deutsche Banku, w odpowiedzi na pytanie o parytety płciowe w firmie powiedział, że gdyby w zarządach firm zasiadało więcej kobiet, byłoby bardziej kolorowo i piękniej, co oburzyło Ilse Aigner, niemiecką minister rolnictwa, i Silvanę Koch-Mehrin, liberalną eurodeputowaną.
Tomasz Borejza, socjolog i dziennikarz, pisze na Onet.pl, że szympansy karłowate (bonobo) masturbują się na widok wycieczki 30 harcerek w mundurkach.
Sławomir Nowak, minister Prezydenta RP z nadania Platformy Obywatelskiej, oświadczył, że Donald Tusk, premier z nadania Platformy Obywatelskiej, jak każdy kto jest zaangażowany w partię, przejmuje się sondażami, a Monika Olejnik, dziennikarka TVN, mu nie przerywała.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Muldi,

Krótko, zwięźle, konkretnie. Sprawy ważne (bo nawet te wyglądające na nieważne i niepoważne dla konkretnych osób są ważne). Wciąż aktualne są słowa songu Czesława Niemena: "Dziwny jest teeeen....świat"

emes

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

emes

#133311

Tak właśnie wygląda świat według mediów. Żadnej hierarchii ważności czy wartości.
Proszę zwrócić uwagę informacje, które mają tworzyć chaos w umyśle odbiorcy. Należy do nich ta o fryzjerce, która nie może ocenić produktów, tu podane zostają ich nazwy, bo się z nimi dotąd nie spotkała.
Człowiek, jako istota poszukująca odruchowo sensu, zastanawia się o co chodzi, absorbuje to jego uwagę i wtedy umykają mu informacje ważne.
Media zaś mogą ogłosić, że na niewygodny dla ich mocodawców temat pisały.
Po to właśnie są takie wrzuty jak ta o fryzjerce.
Bezsensowne informacje mają swój głęboki sens.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#133314

+
Kupść-Pierniczak, fryzjerka

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#133327