Smoleńsk obnaża

Obrazek użytkownika PS
Idee

 

Smoleńsk obnaża… nie tylko Palikota - czyżby oficjalnego agenta FR?.
AdamDee 13 listopada 2012 napisał
smolenskzespol.sejm.gov.pl - strona leży czwarty dzień
 
  - to już ponad miesiąc. Inne strony zawierające człon sejm.gov.pl w adresie nie mają takich problemów. Na stronę można jednak wejść korzystając z przeglądarki IE, albo w Firefoxie ignorując ostrzeżenie.
Wniosek nasuwa się oczywisty – ktoś nie dba o funkcjonalność tej strony. I, żeby było śmieszniej pisząc ktoś nie mam na myśli tylko Pani Ewy Kopacz wg mojej wiedzy pełniącej zaszczytne obowiązki Marszałka Sejmu.
W skład zespołu oprócz członków PiS wchodzi [tylko] 2 lub 3 posłów SP
]]>Kownacki Bartosz]]> /SP/ wg info ze strony zespołu ]]>http://www.smolenskzespol.sejm.gov.pl]]>
]]>Siarka Edward]]>   /SP/ 
]]>Ziobro Kazimierz]]>   /SP/. Prawdopodobnie Pan Bartosz obecnie jest w PiS, ale nie wnikam. Ktoś nie dba o aktualizację lub przeoczył – na to samo wychodzi.Również nie wszyscy „PiS-owcy” są w zespole (]]>Aktualny skład - 87. posłów, 12. Senatorów]]>) - Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość liczy sobie ]]>137]]> posłów (]]>źródło]]>).  Między innymi w składzie zespołu nie figuruje Pani Poseł ]]>Arciszewska-Mielewczyk Dorota]]>.
 
Na ]]>podstronie zespołu ze stenogramami]]> wymieniono 12 pozycji, w tym 3 z adnotacją „Pobierz: dostępny wkrótce” J - IMHO znaczy to na św. Nigdy, albo jak się komuś przypomni. Konkurencyjna strona ]]>http://sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=POSIEDZENIAZESP&Zesp=94]]>
informuje o 28 posiedzeniach w okresie od 14-12-2011 do 14-12-2012 (ostatnie). Czyli 16 (+3 ww.) bez dostępnych stenogramów.
Trafiłem też na literówkę:
„Pismo ministra Pawła Grasia z upoważnienia premiera Donalda Tuska w sprawie informacji dotyczących przbiegu katastrofy TU-154 M w dniu 10 kwietnia 2010r.” (]]>link]]>).
Treść pisma podpisanego przez samego Pawła Grasia jest też ciekawa:
„trwa śledztwo… i Prezes Rady Ministrów nie ingeruje w jego przebieg”
 
 „ponownie informuję Pana Przewodniczącego, że Pan Premier nie planuje udziału w pracach Zespołu…”.
W podobnym tonie wypowiada się  niejaki Putin (reprezentujący FR):
Nie mieszam się do śledztwa. Nie należy upolityczniać problemu: - O przekazaniu Polsce wraku
 
Przypomina mi się też na tę okoliczność odmowa Sikorskiego swego czasu opublikowana chyba na wp.pl.
 
„Mam nadzieję, iż przyzna pan, że w tej sytuacji lepiej będzie, jeśli moją wiedzą podzielę się z organami, których uprawnienia i sposób prowadzenia postępowania nie budzą wątpliwości Fragment pisma Radosława Sikorskiego”
 
Przy okazji polecam fotkę na tej stronie. To dość charakterystyczne dla „Radka”. Przypomnę inne wypowiedzi „pierwszego dyplomaty”:
 
”Antoni Macierewicz to histeryk i partacz”
 
i perełkę z dyplomatycznych radek na Twitter  z 10.08.2011:
„@clausewitz11 @bieleckipl W Smoleńsku nigdy nie było żadnego ILS. Przestrzegam przed dawaniem wiary urojeniom Antoniego Macierewicza.”
Szczególnie podoba mi się użycie wyrazu „przestrzegam”, chociaż sankcji nie wskazano, niemniej jednak komponuje się nieźle (konweniuje) z „dorżniemy watahę”. Podwyższone standardy na Platformie języka dyplomacji. Możemy być dumni z Polski. Polska zdała egzamin z… nie napiszę, z czego, z obawy procesowej, ale żeby było śmieszniej przypomnę, że podobno
 
Przy okazji ciekawostka jubileuszowa – dokładnie rok temu Kataryna napisała: „]]>Dziś Macierewicz, jutro Sikorski?]]>”. Słyszał ktoś o zarzutach dla Sikorskiego? Owszem Kobylański raczył go pozwać, oczywiście nieskutecznie, ale „niezależna” prokuratura chyba się nawet nie odważyła?
 
Zostawmy jednak „Zespół A. Macierewicza”, który – oddając sprawiedliwość – przecież nie jest najmniejszym i „najgorszym” z ]]>zespołów parlamentarnych]]>  – np. dla porównania „Parlamentarny Zespół ds. Polityki Klastrowej” - Aktualny skład - 8. Posłów (]]>źródło]]>). Odbyło się jedno posiedzenie:
„06-12-2012
Wybór prezydium Zespołu.
pos. 1.”
Stenogramu nie udostępniono.  
Być może powstanie zespół pozaparlamentarny – a contrario – chociaż wątpię – oceniając prawdomówność lektora.  A wartościuję (między innymi) na podstawie propozycji odszczekania złożonej (ho ho ho temu) posłowi Macierewiczowi przez tegoż J. Millera sugestii jakoby Rosjanie nie zamierzali zwrócić czarnych skrzynek. Widziałem kiedyś w TV tę zabawną scenkę. Chyba nerwy Jurkowi puściły, albo co. Wcześniej nie wypowiadał słów z prędkością karabinu maszynowego i nieskrywanymi emocjami. I oto:
„W Radiu Zet Jerzy Miller zapowiedział z kolei, że „pomoże stworzyć specjalny zespół, który będzie obalał kłamstwa na temat katastrofy”.”
 
Jednak najciekawsze wydają się wypowiedzi posła demaskującego swoją znajomość tego co i kiedy i pod jakim warunkiem zrobią „Rosjanie”:
„Janusz Palikot zaznaczył także, że kiedy polska prokuratura zakończy śledztwo, Rosjanie natychmiast oddzadzą wrak Tu-154.”
Gazeta Wyborcza zmiękcza – dodając „prawdopodobnie”:
„Palikot: Prawdopodobnie jak zakończymy śledztwo smoleńskie, Rosjanie natychmiast zwrócą nam wrak”
 
Faktycznie poseł ten jednak nie ma wątpliwości, wypowiada się stanowczo i jednoznacznie, a Federacja Rosyjska - wg mojej wiedzy - nie zdementowała jego wypowiedzi w jej imieniu!

 

 

Brak głosów

Komentarze

To klasyczny mitoman. Permanentnie kłamie oraz tworzy mity o sobie i opowiada o nich jakby to była najoczywistrza prawda. Jest to choroba psychiczna (podobna jak alkoholizm). Również nieuleczalna.

Vote up!
0
Vote down!
0

Anka1

 

#315872

 

 

wdopodobnie_jak_zakonczymy_sledztwo_smolenskie_.html#ixzz2FbBcIbmS

Faktycznie poseł ten jednak nie ma wątpliwości, a Federacja Rosyjska wg mojej wiedzy nie zdementowała jego wypowiedzi w jej imieniu!

Wszyscy są podejrzani – Die Zeit

 •  

 • Przypomniało mi się, że

  o agenturalności tzw. Ruchu Palikota mówiło się już przy okazji meczu Polska - Rosja na Narodowym i okolicznościowych zadym oraz zaangażowania przedstawicieli tegoż "Ruchu" po stronie rosyjskiej
  PIOTR STRÓŻ 3825647 | 20.12.2012 16:56|

 • @Piotr Stróż

  "o agenturalności tzw. Ruchu Palikota mówiło się już przy okazji meczu Polska - Rosja na Narodowym i okolicznościowych zadym oraz zaangażowania przedstawicieli tegoż "Ruchu" po stronie rosyjskiej"

  Oj towarzyszu Piotrusiu czy Ty dobrze się czujesz?
  Czy Palikot bił się z Polakami?

  PALMER 05048 | 20.12.2012 17:32|| zablokujzablokuj

 • @Palmer

  "o agenturalności tzw. Ruchu Palikota mówiło się już przy okazji meczu Polska - Rosja na Narodowym i okolicznościowych zadym oraz zaangażowania przedstawicieli tegoż "Ruchu" po stronie rosyjskiej"

  Oj towarzyszu Piotrusiu czy Ty dobrze się czujesz?
  Czy Palikot bił się z Polakami?

  Dzięki dobrze się czuję i nie wycofuję, pamiętam dokładnie, że się mówiło, a nawet pisało

  "Ruch Palikota napisał list do ambasadora rosyjskiego w Warszawie. Za zamieszki w Warszawie obwinia w nim "kilkunastoosobową grupę bandytów", a jako inspiratorów wskazuje "środowisko związane z PiS, Radiem Maryja oraz (ruchem) Solidarni 2010". " - Gazeta Wyborcza

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,11931076,Ruch_Palikota_pisze_list_do_Rosjan___Prawica_inspiratorem.html

  http://www.wykop.pl/link/1170999/palikociarze-poszli-na-skarge-do-ambasady-rosji/

  "
  Ryfiński: Rosjanie starali się nie dać sprowokować bandytom
  Logo dostawcy wp.pl | dodane 2012-06-13 (14:12)
  AAA drukuj

  Polacy cieszą się z remisu z Rosją, również w sejmie politycy nie kryją emocji. Niepaląca Jadwiga Wiśniewska (PiS) nerwy koiła papierosami, Andrzej Dera (SP) ledwo mówi, ale jak zakłada, po meczu z Czechami może i go stracić kompletnie "byleby nasi wygrali". Wśród tych pozytywnych emocji nie można jednak uniknąć rozmowy na temat zamieszek, do jakich doszło w Warszawie. -Ci bandyci byli inspirowani przez PiS i SP - mówi poseł Ryfiński.
  WP.PL

  - Całą winę ponosi pani Waltz i pani Gawor - mówi Tomasz Kaczmarek (PiS). - Dyskusję o marszu powinno się zgasić w zarodku - dodaje poseł. Zupełnie odwrotnego zdania jest Ruch Palikota. Według Armanda Ryfińskiego to właśnie sprzeciw PiS-u i SP wobec marszu Rosjan był przyczynkiem do incydentów. - Rosjanie starali się nie dać sprowokować bandytom inspirowanym przez PiS, Solidarnych 2010 i Solidarną Polskę - mówi poseł Ryfiński. - Żenada - "

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027459,title,Ryfinski-Rosjanie-starali-sie-nie-dac-sprowokowac-bandytom,wid,14570585,wiadomosc.html?ticaid=1fbcb&_ticrsn=3

Vote up!
0
Vote down!
0
#315884