wielu Niemców znajdowało się w momencie ich zatrzymania w po...

Obrazek użytkownika PS
Idee

 

... Według posiadanej przez
Ambasadę wiedzy wielu Niemców znajdowało się w momencie ich zatrzymania
w południe dnia 11.11. w kawiarni na Nowym Świecie, a więc nie brali oni
udziału w późniejszych brutalnych zamieszkach w centrum Warszawy.
Żadnemu z zatrzymanych Niemców nie przedstawiono zarzutów, które
uzasadniałyby zastosowanie aresztu tymczasowego lub uniemożliwiałyby
wyjazd do Niemiec.

Z wyrazami poważania

Konrad Lax
Attaché Prasowy
 Ambasada Niemiec  

bezkropki.nowyekran.pl/post/37602,nie-bedzie-niemiec-plul-nam-w-twarz-cd

To niedopuszczalne. Nie kryję swojego zaburzenia zaistniałą sytuacją. Żądam natychmiastowego wyjaśnienia incydentu i podania przyczyn zatrzymania"wielu Niemców".

Nie przedstawiono zarzutów. To wygląda na jakąś prowokację, co też sygnalizuje niezależnastrona internetowa. Jeśli nie ma zarzutów, to widocznie zatrzymano ich bezpodstawnie. Jak można było do tego dopuścić? Skandal! W biały dzień, w samo południe i w  "centrum Warszawy"  doszło do zatrzymania   "wielu Niemców".

Poprzez niedopuszczalne ograniczenie wolności, swobód i wolności obywatelskich, w tym prawa do przemieszczania się - uniemożliwiono im realizację wcześniejszych planów i zamierzeń. I jak już wiemy -nie brali oni udziału w późniejszych brutalnych zamieszkach w centrum Warszawy.

Skoro nie przedstawiono zarzutów zatrzymanym, zatem należy domniemać, że to prowokacja była i działania te budzą nie tylko moje niepokoje – i tak np. czytamy na portalu Fronda.pl:

Stowarzyszenie Twórców dla Rzeczypospolitej wyraża najgłębsze oburzenie i zaniepokojenie zakłóceniem obywatelskich obchodów Święta Niepodległości

ograniczenia praw obywatelskich budzą najgłębszy niepokój co do kierunku, w jakim podąża obecna władza i sprzyjające jej środowiska.”

Wielu Niemców nie mogło zatem spokojnie zobaczyć Marszu, a było co oglądać – przykładowe obrazki Fotorelacja z Marszu Niepodległości. Wyrażam najwyższe oburzenie i dezaprobatę w związku z zatrzymaniem i przetrzymywaniem w nieludzkich warunkach Niemców. Doszły mnie słuchy, że nie otrzymali nawet stosownego posiłku, a jeden z zatrzymanych nawet nabawił się traumy.

Mieli też prowokować antyfaszystów, krzycząc do nich "Heil Hitler!". Jeden z zatrzymanych twierdzi, że po zatrzymaniu nie pozwolono nikomu skontaktować się z rodziną, czy kolegami, a tych którzy nie chcieli składać zeznań, policja miała bić.” Jak donosi Gazeta Wyborcza

Jeżeli ta informacja dobiegnie do Federacji Rosyjskiej to również tamtejsi turyści i turystki, a te bywają śliczne i atrakcyjne – mogąrezygnować z odwiedzin naszego kraju. Nie możemy do tego dopuścić. Sam widziałem w Zakopanem ile zostawiają petrodolarów – w czasie kiedy ja celebrowałem jedną wódkę taki Rosjanin wypił trzy i płacił czystą gotówką (nie oczekując reszty).

Skoro zatem lokal Krytyki Politycznej jest dofinasowywany ze środków publicznych to powinien być otwarty, gościnny i dostępny dla szerszej publiczności – w tym także Niemcom i Rosjanom. Również obywatele Państwa Izrael i Żydzi Amerykańscy nie powinni się czuć odrzuceni. Precz z dyskryminacją i homofobią! Wyjdźmy z zaścianka ksenofobii i otwórzmy się!

W związku z powyższym proszę Pana Ministra w imieniu całego Rządu o niezwłoczne wystosowanie noty dyplomatycznej do zaprzyjaźnionych stolic i do Watykanu.

Należy niezwłocznie przeprosić Niemców, jeśli dotąd tego nie uczyniono, zapewniając o zaprzestaniu prowokacji i ujęciu sprawców zamieszania. Stosowna informacja powinna zostać opublikowana również w języku rosyjskim.

O realizacji powyższych zaleceń proszę powiadomić za pomocą stosownych komunikatów i z użyciem dostępnym mediów. Jednocześnie przypominam, że nie będę tolerował totalitaryzmu w Polsce. Uważam, że szerzenie nienawiści jest niedopuszczalne. Przynależność do Europy nie tylko nobilituje ale i zobowiązuje. Jakie wartości prezentują ci, którzy pozwalają zatrzymać wielu Niemców bez zarzutów,  w południe dnia 11.11. w kawiarni na Nowym Świecie. Kim są ci ludzie? Czy obca im jest polska gościnność?

Budować, a nie burzyć i nie blokować – powtarzam! Ograniczanie dostępu do informacji, swobód i praw obywatelskich nie jest właściwym kierunkiem. I niezgodnym z linią Partii.

Oczekuję podjęcia niezwłocznych działań zmierzających do ocieplenia stosunków z naszymi sąsiadami i realizacji projektów budowlanych, zgodnie z wytycznymi Partii i Pana Prezydenta Bronisława „Polska w budowie” oraz „Zgoda buduje”.

Kto zatem im kazał? Kto wydał rozkaz? Nie mam bynajmniej pretensji do Policji. Wiadomo Nam, za sprawą Adama M. (Nam ... - źródło), że Oni robią to co im kazali. Policja podobnie jak Wojsko wykonuje rozkazy. Należy ustalić czy i kto zmusił Policję do podjęcia takich działań, jakich się dopuścili policjanci – i to nie tylko w stosunku do obcokrajowców (Wideo). Zapewne ktoś wydał rozkaz lub wręcz do takich działań przymusił policjantów. Możliwe, że stosowną wiedzę w tym zakresie posiada już Pan Premier. Z denuncjacji sejmowych wynika, że mogło nawet dojść do użycia niedozwolonych środków przymusu bezpośredniego w stosunku do polskiego policjanta - w postaci ataku i kopania leżącego:

(Głosy z sali: Wstyd i hańba!)

jakie wartości prezentują ludzie, którzy

atakują

polskiego policjanta,

polską rodzinę spacerującą po warszawskich ulicach 11 listopada,

jakie wartości prezentują ludzie, którzy kopią leżącego policjanta,

którzy atakują, podpalają samochody transmisyjne telewizji. (Oklaski)

źródło Stenogram sejmowy

Domagam się ujawnienia personaliów i pogrożenia sprawcom ich nik-

czemnego postępowania i knowania.

 

Chyba nie chcemy, by ktoś porównywał Premiera naszego kraju do jakiegoś faszysty, nazisty, czy hitlerowca nawet, a takie skojarzenia może budzić samodzielne decydowanie, bez konsultacji społecznej:

to ja decyduję, co jest polską racją stanu”(PDT)
 

to ja decyduję, kto jest Żydem” (Goering)


 

Obrazek i ostatni cytat ze strony Fronda.pl Dziewczyna z plakatu odpowiada "Wyborczej" (prawda, że śliczne? Dziewczyna szczególnie)

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

policja polska powinna najpierw zamknąć na klucz lokal Krytyki (w obawie aby go nie zdemolowano) a dopiero później zgarnąć niemieckich bandytów z pałami w garści, przewieźć ich do kicia i zrobić tryb doraźny, uprzednio nagrywając kamerą ich twórczą działalność. A przede wszystkim bandziorów nie wpuszcza się do stolicy. Wcale nie byłoby mi do śmiechu gdyby teraz ci "pokrzywdzeni" bandyci żądali odszkodowań.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#203927

Słusznie dostrzegasz: Policja POLSKA. Ale niestety, dopóki te radzieckie Milicjanty będą udawać polską Policję nic normalnego nie da się zrobić.

Navigare necesse est

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Navigare necesse est

#203991

A tak swoją drogą to Donek kupił ich bardzo tanio 300 złociszy na łba, które to  za chwilę polecą na łeb na szyję.  Wygląda na to, ze PO_, ups, milicja plus lwp będą bili i zabijali Polaków za michę zupy, albo nawet dla samej przyjemności. Tylko jeszcze nie wiadomo co będą krzyczeć. Heil czy da zdrastwujet.

____________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#204009

 w końcu to zwykłe suki

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#204033

[quote=Jurand]

bardzo tanio 300 złociszy na łba[/quote]
tyle zasądziła sędzia rozgrzana od Daniela Kloca na rzecz policjanta Andrzeja Czajki.
Pozdrawiam PS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#204266