RADOSŁAW SIKORSKI człowiekiem sukcesu XXI wieku w Polsce?

Obrazek użytkownika PS
Kraj

RADOSŁAW SIKORSKI człowiekiem sukcesu XXI wieku w Polsce?

Bloger antypolitic pyta: RADOSŁAW SIKORSKI człowiekiem sukcesu XXI wieku w Polsce ? 

Kto pyta nie błądzi a bywa mu też udzielona odpowiedź (tak na 90%)> z mojej strony się jednak doczekał.

Uprzejmie wyjaśniam i donoszę, że na podstawie zgromadzonej a dostępnej mi wiedzy można uznać Radosława Sikorskiego (RS) ps. Radek, za postać wyjątkowo podejrzaną - o wątpliwej reputacji i dziwnych koneksjach. Złośliwie dodam, że robi karierę PO trupach. Działania "Radka" jakby nie są dostrzegane przez Gazetę Wyborczą a ten - być może w ramach rewanżu nie pozywa tejże w wojnie z chamstwem internetowym. Wojnie o odszkodowanie - zresztą, dla siebie. I dobrze, nie należy chamstwa tolerować. Tylko, czy wystąpienie bydgoskie i okrzyki "Były Prezydent Lech Kaczyński" - czy jakoś tak - nie jest chamstwem? I czy zdążył przeprosić? wiadomosci.onet.pl/regionalne/bydgoszcz/sikorski-przeprosi-za-bylego-prezydenta-lecha-kacz,1,3572019,wiadomosc.html

fot. Maciej Rozwadowski/PAP

Pierwsza konwencja wyborcza Radosława Sikorskiego w rodzinnej Bydgoszczy. Szef MSZ zapowiadając zerwanie z dotychczasowym sposobem sprawowania urzędu prezydenta, zaatakował Lecha Kaczyńskiego słowami: "Prezydent wolnej Polski może być niski, ale nie powinien być mały". Swe wystąpienie zakończył przypomnieniem, że do końca kadencji obecnego prezydenta pozostało "tylko 297 dni" i namawiał zebranych na widowni do skandowania: "Były prezydent Lech Kaczyński". Konwencja w Bydgoszczy była pierwszym z sześciu spotkań, jakie Sikorski zamierza odbyć w kraju. Swą kampanię prawyborczą zakończy 15 marca w Warszawie. fakty.interia.pl/galerie/kraj/pierwsza-konwencja-sikorskiego/zdjecie/duze,1218522,4

 

Sikorski atakuje Kaczyńskiego. Konwencja prawyborcza szefa MSZ

Lech Kaczyński | prawybory PO | Radosław Sikorski

Tomasz Machała

Napisz do mnie

Prezydent wolnej Polski może być niski, ale nie powinien być mały ? grzmiał Sikorski na konwencji prawyborczej w Bydgoszczy. Szef polskiej dyplomacji w piętnastominutowym przemówieniu jeszcze kilka razy atakował prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

? Już za 297 dni będziemy mogli powiedzieć: były prezydent Lech Kaczyński? były prezydent Lech Kaczyński ? skandował Sikorski. Szef MSZ był w świetnym humorze. Dobrze czuł się na scenie. Dużo żartował. ? Wolę Sikorskiego z hakami, niż Kaczyńskiego z bratem ? cytował wpis na jednym z forów internetowym.

kampanianazywo.pl/relacja/sikorski-atakuje-kaczynskiego-konwencja-prawyborcza-szefa-msz/

 

 Widziałem tę "szopkę" w telewizji i poziomem chamstwa byłem zdumiony a nawet zaskoczony. Zastanawiałem się, czy ja śnią, czy to naprawdę.

To było naprawdę. I dzisiaj Pan Minister walczy z chamstwem w Internecie, bo czosnku nie lubi, czy coś. Może Nowego Jorku. Ma tupet. Człowiek suk-

cesu.

Foto ze strony: www.se.pl/multimedia/galeria/37647/71503/applebaum-woza-rzadowa-limuzyna/

Poniżej - żeby się nie powtarzać zbytnio a i nie być gołosłownym - podam linki:

Blogr telok:   Radek Sikorski i homoseksualiści – opisuje ostatnie dokonania "ministra"

Minister Sikorski "pracuje" - ale dla kogo  - dla Polski? 

Otóż nie - dla PO!  Szczegóły w notce i w "GW". I to niezupełnie pracuje - raczej komuś zleca pracę. Na rzecz Partii. Platformy Obywatelskiej RP, żeby nie było wątpliwości.

Sikorski walczy z "chamstwem" ... o kasę  i to nie tyle z autorami wpisów ile z portalami. A dla kogo ta kasa? Dla żony o ładnym nazwisku i tym samym raczej dla siebie, a nie dla Polski! Kolejny sukces. Nie pozywa jednak Gazety Wyborczej (GW).

Za to jego - Radka - pozwał mój ziomal Kobylański:

Warszawa: rozprawa przeciwko R.Sikorskiemu
Dnia 19.04.2011r. miała odbyć się w Sądzie okręgowym w Warszawie, kolejna rozprawa cywilna p.J.Kobylańskiego przeciwko Radosławowi Sikorskiemu. Przed gmachem sądu obecna była delegacja OWP, na czele z dr Janem Eugeniuszem Malinowskim - Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej OWP.

Rozprawa została natychmiast odroczona do 27 września (!).

Opieszałość polskich sądów nie zna granic... www.owp.org.pl/index.php 

  I jakoś o tym media nie trąbią!

Dziś kolejna rozprawa w procesie o zniesławienia, jaki Jan Kobylański, prezes Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich w Ameryce Łacińskiej wytoczył czołowym przedstawicielom tzw. "elity" III RP czyli m.in. Adamowi Michnikowi, Jerzemu Baczyńskiemu, Danielowi Passentowi, Jarosławowi Gugale, Mikołajowi Lizutowi, Grzegorzowi Gaudenowi, Agnieszce Kublik, Hannie Recman, Dominikowi Uhligowi i innym publicystom liberalno-lewackich mediów, a także w oddzielnym postępowaniu - szefowi MSZ Radosławowi Sikorskiemu z PO.

uczciwa.polityka.salon24.pl/302343,jan-kobylanski-kontra-elity-iii-rp-proces-o-prawde#

Radosław Sikorski - z cyklu ludzie PlatformyCała sala zdziczałych z nienawiści działaczy PO na komendę Radosława Sikorskiego skandowała słowa ;,,były prezydent Lech Kaczyński '' !!! Już wtedy, dwa miesiące przed katastrofą smoleńską to przewidywali ...

05.11.2010 15:35 O rozróżnianiu - 4> Radosław S.: odmowa Kaczyńskiego jest dowodem: o rzekomej pogardzie dla państwa - nie rozróżnia, czy celowo wprowadza w błąd:

"Sikorski: odmowa Kaczyńskiego jest dowodem pogardy dla państwa Radosław Sikorski skomentował dzisiaj w Polsat News kolejną odmowę Jarosława Kaczyńskiego wzięcia udziału w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego. - To jest dowodem pogardy dla instytucji państwa.

02.11.2010 01:21 R. Sikorski a Smoleńsk - odpowiedzialność - to szczególnie warto przeczytać, "Radka" Sukces Smoleński.  RS  jako  pierwszy w Polsce dostał meldunek ze Smoleńska.  Osobiście  - nie ktoś  dyżurujący w MSZ, ale sam Minister, co może budzić zdziwienie, zważywszy na zlecanie innym prac opisane chociażby w notce Min. S. "pracuje". Tudzież niechęć tej opcji politycznej do ujawniania numerów telefonów  (Tusk, Schetyna - afera hazardowa).   Jeśli założymy, że to był zamach zrealizowany na zamówienie strony polskiej i w porozumieniu ze stroną rosyjską, to mamy ciekawy trop. Kogo w pierwszej kolejności się informuje o wykonaniu zlecenia ...?

jednym z głównych świadków, których przesłuchać powinna prokuratura, jest szef resortu spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Jak powiedział Macierewicz,  prokuratura wykluczyła w piątek tezę o zamachu, "nie sprawdzając żadnego z kluczowych w tej sprawie dowodów". Wśród nich wymienił: wrak samolotu, oryginały czarnych skrzynek, skrzynki ATM, protokoły sekcji zwłok. Jak mówił, nie dokonano ekshumacji   ciał,    nie uzyskano ekspertyz z USA, o które wystąpiono   i nie przesłuchano głównych świadków.

"Tutaj w szczególności ważna jest sprawa pana ministra Sikorskiego, dlatego że wszystko wskazuje na to, że jeszcze w trakcie tego tragicznego lotu, tego ponadgodzinnego lotu, prowadzone były negocjacje między stroną rosyjską a ambasadą polską i zapewne Ministerstwem Spraw Zagranicznych, co do tego gdzie ten samolot ma wylądować" - mówił poseł.  

wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/329456,macierewicz-o-polsko-rosyjskich-negocjacjach-ws-ladowania-tu-154m.html

Sikorski kompromituje Polskę. "Wrak już nie jest dowodem"

"Macierewicz: Zachowanie Sikorskiego musi bardzo dziwić"
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/326712,macierewicz-zachowanie-sikorskiego-musi-bardzo-dziwic.html

 Sikorski do Macierewicza: Działalność zespołu to "uwiarygodnianie absurdalnych teorii spiskowych"

 "Nie podzielę się wiedzą z zespołem Macierewicza"

Jednak niesłowny "Radek" raczył się podzielić i to na piśmie:

W odpowiedzi na zapytanie poselskie posłanki Jolanty Szczypińskiej, minister Radosław Sikorski w piśmie z dnia 22 lutego 2011r. znak SM/2113/16/11/29565 poinformował "że o katastrofie powiadomił mnie telefonicznie o godz. 8.48 dnia 10 kwietnia 2010r. ówczesny dyrektor Departamentu Wschodniego MSZ RP."
Odpowiedzi ministra Sikorskiego jeszcze nie została zamieszczona na stronach sejmowych ale gdy tylko tam będzie zamieszczę odpowiedni link.
Dyrektorem Departamentu Wschodniego MSZ RP był w tamtym okresie

Jarosław Bratkiewicz.

m.nowyekran.pl/pdfs/671/nowyekran_post_5101_f17fa91c.pdf

Sikorski, wciąż mieszkaniec "strefy zdekomunizowanej", drażni opozycję pragmatyzmem. Owszem, w ostatnich latach sięgał jeszcze po dawny ostry język, jak wówczas, gdy nazwał projekt rosyjsko-niemieckiego gazociągu "paktem Ribbentrop - Mołotow". Ale to w coraz większym stopniu ornamentyka. "Zresztą uważam, że Pałac Kultury należy zburzyć " - tak zakończył swoje expose o polityce zagranicznej. Miało się wrażenie autoparodii.

... jakby dla dodatkowego podsycenia tej krytyki na kilka kluczowych stanowisk w resorcie mianuje absolwentów sowieckiej szkoły dyplomacji MGIMO. Jeden z nich, Jarosław Bratkiewicz, kieruje departamentem wschodnim. Inny - Cezary Król - jest szefem sekretariatu ministra.

wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/80325,radek-plakietka-czyli-kariera-sikorskiego.html

Jarosław Bratkiewicz - ur. 1955

Ukończył studia w

Moskiewskim Państwowym Instytucie Stosunków Międzynarodowych[1]

pl.wikipedia.org/wiki/Jaros%C5%82aw_Bratkiewicz

Moskiewski Państwowy Instytut Stosunków Międzynarodowych - MGIMO (ros. Московский государственный институт международных отношений (Университет) Министерства иностранных дел Российской федерации - w skrócie МГИМО (у) МИД России lub МГИМО-Университет),  ...

Podobnie jak np.:

Siergiej Wiktorowicz Ławrow

W 1972 ukończył studia w Moskiewskim Państwowym Instytucie Stosunków Międzynarodowych (MGIMO) i podjął pracę w radzieckiej dyplomacji.

 W Polsce pierwszą osobą, która dowiedziała się o wypadku, był minister spraw zagranicznych. Z lotniska w Smoleńsku, gdzie na delegację czekała polska grupa przygotowawcza, kilka minut po tragicznym wydarzeniu zadzwonił do szefa MSZ dyrektor departamentu wschodniego z MSZ. [Sprawdziłam: dyrektorem Departamentu Wschodniego jest Jarosław Bratkiewicz] Było ok. godziny 9 rano polskiego czasu.
Dyrektor powiedział Radosławowi Sikorskiemu, że “prezydencki samolot się rozbił, ale nie było wybuchu”.
Sikorski miał dylemat, czy już w tym momencie stawiać służby na nogi. Wysłał tę informację SMS-em do premiera Donalda Tuska.

Chwilę później Sikorski zadzwonił do Jerzego Bahra, polskiego ambasadora w Moskwie. Ten ok. 9.15 był już na miejscu katastrofy. Opisał je i dodał tylko: “Nie powinni byli lądować”.
Po rozmowie z ambasadorem Bahrem Radosław Sikorski zadzwonił do premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego. – Premier płakał, gdy się dowiedział – ujawnił Sikorski w Radiu ZET. 

smolensk1004.wordpress.com/dowody/swiadkowie/

O naszym bohaterskim Ministrze ostatnio głośno także na S24:

Minister Sikorski walczy z Kaliningradem

Pan Minister raczył też straszyć wojną z Rosją, nawet zimną wojną - styczeń 2011 - debata sejmowa.

Brak głosów

Komentarze

http://pozytywka.salon24.pl/303760,dorzniemy-watahy-aby-oduczyc-ich-jezyka-nienawisci

Vote up!
0
Vote down!
0
#163074