Minister Sikorski "pracuje" - ale dla kogo?

Obrazek użytkownika PS
Kraj

Moim zdaniem skandal.

SKANDAL!! Minister Sikorski nie wypełnia ustawowych obowiązków tylko "pracuje" na rzecz partii rządzącej, a dokładniej to wykorzystując pozycję w rządzie żąda współpracy na rzecz PO! W USA to by nazwali Sikor-gate. W Polsce dalej uważany jest za ministra i wszystko ok. Gdzie ja żyję w Tuskolandii? 

Dla przypomnienia, bo pamięć ludzka jest ulotna:

]]>www.polskatimes.pl/fakty/263309,prezydent-niemiec-podal-sie-do-dymisji,id,t.html]]>

 

 

]]>Wasze artykuły ]]>

2010-05-31 21:22:28, aktualizacja: 2010-05-31 23:14:01

Horst Köhler w specjalnym oświadczeniu ogłosił dziś swoją rezygnację ze stanowiska prezydenta RFN. Powodem takiej decyzji jest krytyka jego wypowiedzi w jednym z wywiadów na temat udziału Bundeswehry w Afganistanie. Jest on pierwszym prezydentem, który po zjednoczeniu Niemiec podał się do dymisji.
...

Kraj naszej wielkości, tak uzależniony od handlu zagranicznego, musi wiedzieć, że w razie pilnej potrzeby niezbędna jest również misja wojskowa, żeby bronić naszych interesów, na przykład wolnych dróg handlowych - te słowa wypowiedziane przez Köhlera 22 maja br. w Deutschlandradio okazały się gwoździem do jego trumny. Biuro prezydenta próbowało dementować ...

W Internecie na szczęście informacje zachowane bywają. Nie wszystkie, oczywiście, bo np. filmik z Radkiem na YT się "na moich oczach skasowano" - byłem świadkiem - po pierwszym odtworzeniu pojawił się komunikat, że materiał już niedostępny - użytkownik wycofał, czy coś. Szkoda, że nie zrobiłem screenu. Na filmie było wystąpienie na wiecu wyborczym w Bydgoszczy z 2010 r. Radek skandował i powtarzać zebranym ( -  swoim i PO RP zwolennikom zapewne - ) "były przezydent Lech Kaczyński".  A szkoda, bo Radek niby przepraszał, czy usiłował przeprosić, wmawiając, że jedno słowo za dużo, czy coś - ale to nie było jedno słowo - niestey widziałem to w telewizji, to było powtarzane i skandowane kilkukrotnie!!!! I z tym dziwnym "naciskiem" charakterystycznym dla wypowiedzi "Radka".

Mam nadzieję, że materiał filmowy jest gdzieś zarchiwizowany, bo życzę tego z całego serca Radkowi, żeby za te słowa też odpowiedział. Tak już mam, że chamstwa to jakoś wybitnie nie lubię i nadal pamiętam, to już ponad rok. Jakby co to mogę przed stosownym Organem Konstytucyjnym potwierdzić, że te słowa również mnie dotknęły i dotąd nie dotarło do mnie nawet przeproszenie.

Jakby ktoś, przypadkiem, zechciał (poczuł takie pragnienie, ochotę lub wolę po lekturze notki) również parę słów / wyrazów serdecznych przekazać współpracownikom Pana ministra (z innego niż MSW resortu) - to tu gdzieś znajdzie adres mailowy "zobowiązanych do współpracy". Ale Pan Minister nie tylko "pracuje", ale jak podaje

]]>wyborcza-pl-sikorski-walczy-z-chamstwem]]>  - no, tylko jak się wczytać, to nie tyle walczy z chamstwem... co o kasę dla żony!]]>/]]>... i o zastraszenie portali Internetowych - przy okazji.

Skutecznie - już na Nowym Ekranie nie udało mi się wrzucić notki o właściwościach czosnku (czosnek panaceum na wszystko) ministrowi Radkowi dedykowanej.

Na Salon24.pl moje notki i komentarze są poukrywane. Pisywałem tam jako Gasipies.

Za co? A, no - nie zachwycam się Radkiem, co może uważny czytelnik już nawet zauważył. Uważam, że taki szef dyplomacji to wstyd dla Polski i publiczne lekceważenie Narodu Polskiego. Podobnie jak utrzymywanie niejakiego Stefana N na stanowisku wicemarszałka. Zapewne jakbym wspierał i kochał z całych sił partię rządzącą, jak nie  przymierzając np. bloger*/ka(?) "Renata Rudecka - Kalinowska" - nie spotkałby mnie taki zaszczyt. Niestety - serce nie sługa. A może nie piję tyle, czy coś, żeby dostrzegać "dobrość".

Sikorski - "Pan minister" (też) się wypowiadać raczy w imieniu rządu i Prezydenta.

No to gość, czy jakiś kret starujący z tyłu rządem i prezydentem?

Nie wiem czy tak należy tę wypowiedź odczytać, w każdym razie jest podła, pełna chamstwa i nienawiści do PiS-u ...

a podobno z chamstwem walczy?:

]]>Minister Sikorski: Dość upolitycznianiu Smoleńska, delikatność rządu i prezydenta właśnie się kończy]]>

czyżby miał Minister w tym jakiś interes? Nie tylko rządu ale i prezydenta. Czyli zarówno rząd jak i prezydent idą razem na czyimś sznureczku, bo zgoda buduje? Co buduje? Kondominium?

 Skąd Pan Minister wie, że im się kończy coś, jakaś domniemana "delikatność." (nie zauważyłem u nich tej cechy - może rubaszność u Pana Prezydenta, oby żył wiecznie, raczej).  A może pan minister jest od propagandy?  Nie powiedział tu akurat kto to niby upolitycznia Smoleńsk, ale nie czarujmy się - grunt przygotowany i wszyscy albo prawie wszyscy wiemy. Z nagłośnienia medialnego - zapewne zgodnie z zaleceniamu tzw. "agentów woływu" wszyscy "wiedzą", że to PiS upolitycznia, bo tak podają "szczekaczki" - jednogłośnie.

Wniosek - Radek może być agentem wpływu, albo pod wpływem, czy też przynajmniej w dobrych kontaktach - ćwierka jak one. A może to tylko "zaprzyjaźnienie", jak poinformował Andrzej W. - reżyser, w Łazienkach wspierając Bronisława.

To on - Radek - jako pierwszy odebrał w Polsce meldunek o Smoleńsku.

Załóżmy teoretycznie na razie, że to był zamach - komu należy zameldować o jego wykonaniu?

]]>Zadania i obowiązki Ministra Spraw Zagranicznych]]>  są wyraźnie określone.

Tymczasem, jak donosi blogerka: 

]]>kaska.salon24.pl/303704,minister-sikorski-pracuje]]>  ale nie dla Polski - tylko dla partii rządzącej - PO RP. A właściwie to nie tyle pracuje co wydaje dyspozycje (w formie "proszę i oczekuję") wykonania pracy przez innych. 

Pan Tomasz Siemioniak, Sekretarz Stanu, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Szanowny Panie Ministrze,

w związku z powierzeniem mi przez Zarząd Krajowy PO funkcji koordynatora prac nad naszym programem wyborczym, zwracam się o przygotowanie, w zakresie zadań i kompetencji kierowanych przez Państwa resortów, materiałów przedstawiającym Państwa zamierzenia na drugą kadencję.
...

 
]]>piotr.paszkowski@msz.gov.pl]]> . Zamierzam doprecyzować nasze plany w rozmowach z Państwem - chciałbym je rozpocząć w drugiej połowie przyszłego tygodnia. Moim doradcą przy tym projekcie jest szef mojego gabinetu politycznego p. Piotr Paszkowski.

Z góry serdecznie dziękuję za obrazowy materiał i terminowe dostarczenie.

Łączę pozdrowienia, Sikorski (podpis)

Całość i fotomontage (chyba?)>:

  (bo jak by to był oryginał, to już by chyba ktoś rozliczył nadawcę z "pracy"?) dostępne tu: 

]]>www.wpolityce.pl/view/11267/Czym_zajmuje_sie_minister_Sikorski___Odpowiedz_na_postawione_w_tytule_pytanie_wy]]>

Czyż nie przekroczył uprawnień?

I jeszcze wydaje polecenia nie swojemu resortowi - zapewne w przekonaniu, że w tamty, resorcie też są ludzie "zaufani", czy "zaprzyjaźnieni" ... przecież to skandal.

Po ujawnieniu takiego wystąpienia powinien zostać zdymisjonowany natychmiast. Tak by się stało w Niemczech. We Francji. Być może nawet w Rosji.

Ale w Polsce media wydają się nie zainteresowane, nikt nic nie wie. W tym kraju to nie jest skandal. To POlska właśnie. Nic się nie stało. Nie ma afery. Hazardowej też nie było. 

Sławomir Nowak jest w Kancelarii (bezpartyjnego i zapewne nie stronniczego Pana Prezydenta, oby żył wiecznie) i jednocześnie w PO RP. I to nie zwykłym szeregowym członkiem, a szefem regionu.

Podwyższone standardy Platformy. To już szczyt, czy coś jeszcze ... Broń Borze.

A nasz szef dyplomacji sobie kpiny urządza, dalej, że ho ho ho, hen hen hen:

Minister spraw zagranicznym Rzeczypospolitej dba ze wszystkich sił o wyjaśnienie przyczyn tragedii smoleńskiej i wszelkimi stosowanymi w dyplomacji metodami stara się wymóc na Rosji zwrot fragmentu RP czyli wraku Tupolewa nr 101, po to by polscy śledczy mogli zbadać to co z niego zostało po katastrofie i ponad rocznym składowaniu na deszczu, wietrze, śniegu i mrozie. Minister oczywiście stara się aby Polsce zwrócono czarne skrzynki, bez których dochodzenie przyczyn tragedii jest farsą. ]]>www.wpolityce.pl/view/11267/Czym_zajmuje_sie_minister_Sikorski___Odpowiedz_na_postawione_w_tytule_pytanie_wy]]>

Ostatnio też słyszeliśmy o innym zaangażowaniu Pana Ministra - ale czy dla Polski, czy chodzi o odszkodowanie dla żony  (- Amerykanki, jak sam zapewnia.)

]]>gasipies.salon24.pl/303576,wyborcza-pl-sikorski-walczy-z-chamstwem]]>  

Wg GW Min. walczy z chamstwem. Tymczasem uważny a jeszcze mający dar rozróżniania czytacz zauważy, że walczy ... ale o kasę dla żony!  

 

Oczywiście Pan minister może wyjaśnić, że wolnej chwili zajmuje się dodatkowymi sprawami, powiedzmy prywatnymi i partyjnymi. A czy już mamy tak dobre stosunki z Niemcami i najpierw Pan Minister dla o sprawy Polski.

]]>A polskie inetersy w Niemczech kwitną: jak można wywnioskować z]]> ]]>komentarza  hamburg6]]>:

W niemieckich tygodnikach czytalem w tym tygodniu artykuly Pana Ullrich Krökel, "wolny dziennikarz" pisujacy m.in dla DER SPIEGEL online oraz DIE ZEIT.  ...

]]>http://kroekel.com/2011/04/08/der-fehler-des-sundenbocks/]]>

DER SPIEGEL online:
]]>http://www.spiegel.de/panorama/gesellschaft/0,1518,755525,00.html]]>

DIE ZEIT:
]]>http://www.zeit.de/politik/ausland/2011-04/polen-smolensk-demonstration]]>

Sprawdziłem - fakt ... np.:

"Blasik war angetrunken, im Blut seiner Leiche fanden sich später 0,6 Promille Alkohol.

Und er drängte die Piloten zur Landung – ob im Auftrag von Präsident Kaczynski oder auf eigene Faust, das haben die Ermittler bislang nicht klären können. "

co wg google znaczy:

Błasik był pijany, we krwi, jego zwłoki znaleziono później 0,6 promila alkoholu.Wezwał pilotów do ziemi - czy to w imieniu prezydenta Kaczyńskiego, lub na własną rękę, badacze nie byli w stanie wyjaśnić.

Radkowi Sikorskiemu, oby żył wiecznie i w pokoju, wolno jakby więcej - w końcu koleś zna Tuska  ...i Putina (to ostatnie nazwisko tutaj wymieniłem nie przypadkiem - np. mógłbym napisać, że zna Angelę ...). Ciekawe jak długo jeszcze, bo ja mu osobiście życzę zasłużonego odpoczynku w strefie zdekomunizowanej. I odpowiedzialności za słowa też mu życzę. Tzn, żeby odpowiedział przed Organem Konstytucyjnym. Za lekceważenie Narodu Polskiego i nie tylko ... (przed i za)

]]>Sikorski, zamiast pracować, zajmuje się jedynie prawyborami jeżdżąc po Polsce i promując własną osobę.]]>

Brak głosów