Odsunąć PO od władzy!

Obrazek użytkownika Okowita
Kraj

Ostatnie tygodnie wydarzeń w polityce rządzących mogę podsumować jednym słowem – wstrząs.

Lawinowo narastały informacje o coraz to nowych „konfliktach interesów” (ciekawa nowomowa, prawda?). Dowiedzieliśmy się również, że istnieją „inne standardy”, co oczywiście jest decydującym czynnikiem trwania obecnej koalicji. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że w sprawie pana Czumy zapadały „orzeczenia” a nie „wyroki”. Bo słowo „wyrok” zastrzeżono dla Ziobry. Dziś dowiedzieliśmy się, że krytyczne teksty wobec Lecha Wałęsy to „podważanie polskich interesów” a publikacja jakiegoś Zyzaka ma to kolejny zamach w wykonaniu IPN. Wiemy też, że pan Wałęsa oczekuje „ochrony swojego imienia przez państwo” - bo przecież procesować się nie będzie. „Kątrol” nasłana przez panią Kudrycką na UJ brzmi jak uzasadnienie jednego z sądów, który stwierdzał, że „niepoprawne” teksty wobec Michnika naruszają zasady współżycia społecznego. Dowiedzieliśmy się, że w Lublinie mieszkają bogaci studenci - ochoczo i hurtem wpłacający po 20 tysięcy złotych na fundusz wyborczy Palikota. Posłanka Śledzińska–Katarasińska udzieliła wskazówek, że do wywiadu z eurosceptykiem powinno się „dla równowagi” zapraszać „kogoś kto ma inne zdanie niż pan Ganley”. Pani Gronkiewicz-Waltz wozi się służbową furą, na koszt podatników, na swoje prywatne wykładu na Uniwersytecie Warszawskim. Urzędnicy państwowi obecnej administracji rządowej wydawali kasę na prywatne zakupy płacąc kartami służbowymi (pewnie nie na dorsza a więc słusznie). Wiemy również, że zawieszenie dotacji dla partii to lekarstwo na kryzys. Wiemy, że lepiej jest wypłacić 10 miliardów złotych na lawinowo narastającą liczbę bezrobotnych niż przeznaczyć tą kwotę na miejsca pracy. Wiemy, że kilkadziesiąt milionów złotych na nagrody za rok pracy (w tym po ok. 67.000 zł dla „czołówki” urzędników) jest słuszne i zbawienne w dobie kryzysu zaś wypłata 50 tysięcy za 35 lat pracy Prezydenta jest „skandalem”.

Powiem wam szczerze – sam nie wiem jak to skomentować. Brak mi słów.
Wiem jedno – trzeba odsunąć PO od władzy. I to jak najszybciej.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Odsunąć socjalistów od władzy i nie ważnie czy z SLD czy z PIS czy z PO!!!
--
[quote]Ostatnie tygodnie wydarzeń w polityce rządzących mogę podsumować jednym słowem – wstrząs. [/quote]
Wstrząs ??? ciekawe czemu a to przez poprzednie lata nie było tak źle a wszystko zepsuła obecna banda? bo moim zdaniem każda banda jaka dorwała się do koryta od 1989 (wcześniej to było oczywiste) kradnie i marnotrawi dokładnie tak samo

[quote]Lawinowo narastały informacje o coraz to nowych „konfliktach interesów” (ciekawa nowomowa, prawda?). [/quote]
Co ciekawe wcześniej ani za SLD ani ZA PIS konfliktów interesów nie było zwłaszcza że ubecy (lub TW) i pzpr-owcy byli w rządzie lub "doradzali" i robili co chcieli.
Nie rozumiem dlaczego nowomowa?? pojęcie konflikt interesów jest znane od bardzo dawna i dość dokładnie opisane w literaturze nawet tej z przed 200 lat. Był to również jeden z wielu powodów dla których polskiej szlachcie zasiadającej w sejmie nie wolno było prowadzić działalności gospodarczej.

[quote]Dowiedzieliśmy się również, że istnieją „inne standardy”, co oczywiście jest decydującym czynnikiem trwania obecnej koalicji. [/quote] Wcale mi się nie podobają kliki jakie są ale cóż oczywiście odmienne standardy muszą być zwłaszcza że w poprzednim rządzie zasiadał np pan sędzia Kryże wieloletni i zasłużony sługus UB i KC PZPR wydający wyroki na opozycję na zlecenie i odpłatnie co jakoś nikogo nie dziwiło wszak był w gronie samych swoich..

[quote]Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że w sprawie pana Czumy zapadały „orzeczenia” a nie „wyroki”.[/quote]
A czegoż takiego te wyroki w sprawie Pana Andrzeja Czumy dotyczyły ?? i jakie były ich sentencje? i co takiego złego zrobił co potwierdziły owe zwał jak zwał wyroki bądź orzeczenia?

[quote]Dowiedzieliśmy się, że w Lublinie mieszkają bogaci studenci - ochoczo i hurtem wpłacający po 20 tysięcy złotych na fundusz wyborczy Palikota.[/quote] Wcale mi się nie podoba obchodzenie prawa ale jak się chce uregulować w ustawach wszystko włącznie z sposobem jedzenia nożem i widelcem to będą się pojawiać sytuacje obchodzenia i olewania prawa.
Ja też święty nie jestem i znaki dotyczące ograniczenia prędkości postawione wg mnie bez sensu traktuję dokładnie w ten sam sposób czyli mam gdzieś co nie jest niczym dziwnym przy absurdalnym nadmiarze przepisów.

[quote]Pani Gronkiewicz-Waltz wozi się służbową furą, na koszt podatników, na swoje prywatne wykładu na Uniwersytecie Warszawskim.[/quote] Parę lat temu dokładnie tak samo używał służbowego pojazdu L. Kaczyński co tez mi się nie podobało ale cóż jak urzędas dorwie się do żłobu to z niego korzysta. Czas najwyższy zlikwidować żłób!

[quote]Wiemy również, że zawieszenie dotacji dla partii to lekarstwo na kryzys.[/quote] Na kryzys może nie ale na uczciwość i równość wobec prawa tak. Jak ktoś ma ochotę mieć partię to niech ją utrzymuje a jak nie to nie musi mieć partii bo jak na razie zakładanie partii dobrowolne. Są partie które utrzymują się ze składek członków i dobrowolnych wpłat sympatyków i jakoś istnieją znacznie dłużej niż PIS, PO czy SLD.

[quote]Wiemy, że lepiej jest wypłacić 10 miliardów złotych na lawinowo narastającą liczbę bezrobotnych niż przeznaczyć tą kwotę na miejsca pracy.[/quote]
Jedno i drugie jest bandyckim rozbojem dokonywanym na tych którzy uczciwie płacą podatki w tym głównie na najbiedniejszych którzy mają minimalne szanse na obchodzenie systemu podatkowego. Miejsca pracy (90%) tworzą mali i średni przedsiębiorcy a nie rządy które skutecznie podkładają im nogę głośno twierdząc że robią odwrotnie i dopłacając do molochów które zatrudniają niecałe 10% pracujących polaków.

[quote]Wiemy, że kilkadziesiąt milionów złotych na nagrody za rok pracy (w tym po ok. 67.000 zł dla „czołówki” urzędników) jest słuszne i zbawienne w dobie kryzysu zaś wypłata 50 tysięcy za 35 lat pracy Prezydenta jest „skandalem”.[/quote]

Jedno i drugie jest rozbojem w biały dzień. Mój ojciec po 40 latach pracy otrzymał podziękowanie od dyrekcji i pamiątkowy dyplom. Teraz żyje z emerytury za którą ledwo może się utrzymać i jakoś nikt nie chce dać mu 50 000zł ciekawe dlaczego? może dlatego że w stanie wojennym było tylko 17 rewizji w domu i odsiedział tylko kilka miesięcy oraz był tylko kilkanaście razy pobity przez kolegów wymienionego wcześniej pana kryże i był jedynie vice przewodniczącym podziemnej zakładowej solidarności w sporym krakowskim zakładzie. No tak wiem nie lizał odpowiedniej d..py więc jemu się nie należy. Pewnie nie i co najdziwniejsze on nawet się nie żali i nie ma zamiaru o nic upominać bo nie robił tego dla pieniędzy ale gdyż uważał to za słuszne. Mnie na szczęście jakoś się powiodło i choć nie mam cudów to mogę rodzicom pomóc, za to ja jak widzę to szastanie publicznym (w tym i moim czytaj również mi ukradzionym) groszem to krew mnie zalewa mi zaczynam się zastanawiać ile muszę ukraść amunicji by wystrzelać tą bandę począwszy od kwaśniewskich przez pawlaków kaczyńskich i na tyskach skończywszy. Co pewnie prędzej czy później przyjdzie mi uczynić.

---------------------------------------
-Wolnościowiec / Prawicowiec / Ateista-
=____W wszystkich trzech radykał____=
==============================

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------- -Wolnościowiec / Prawicowiec / Ateista- =____We wszystkich trzech radykał___= ==============================

#17133

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#17171

oszołom z Ciemnogrodu
chłopie, nie za bardzo wiesz o czym piszesz. Nie będę się ustosunkowywał do całosci powyższych wywodów, bo szkoda czasu. Piszę o tym co mi się od razu rzuciło w oczy - sprawa nagrody. Otóż regulują to odpowienie przepisy, po osiagnięciu 20 lat pracy pracownikowi należą się nagrody jubileuszowe co 5 lat, których wysokość zależy od stazu pracy. Nie ma to nic wspólnego z działalnością podziemną, rewizjami, funkcjami w strukturach podziemniej czy nadziemniej "Solidarności", sędzią Kryże czy jakąkolwiek inną osobą. Jeśli się nie zrozumiało wpisu, to może się lepiej nie wypowiadać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#17162

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#17170