Marsz w oczy kole

Obrazek użytkownika Okowita
Kraj

Majnstrim gubi się w zeznaniach.

Wracając w sobotę z pracy postanowiłem podjechać na Plac Trzech Krzyży. Chciałem naocznie i nausznie zobaczyć i usłyszeć jak wygląda rzeczywistość by potem móc porównać ją z przekazem „zaprzyjaźnionych” mediów. I poszukać znajomych.

Przebicie się przez cały Plac zajęło mi jakieś 45 minut. Głowa przy głowie. Starzy, młodzi, dzieci, transparenty, wóz TVP, żadnej „zadymy”, napadania na dziennikarzy. I świetna homilia bp Dydycza.

Na samym Placu jakieś piętnaście-dwadzieścia tysięcy ludzi. Nie wiem ilu ludzi było poza nim. Nie wiem ile osób przybywało w trakcie choć widziałem całe grupy zdążające na Plac z flagami i transparentami.

Znajomych nie spotkałem (patrz PS) więc postanowiłem pojechać do domu.

Po powrocie włączyłem telewizor. TV Trwam nadawała transmisję non-stop. TVP i TVN okazjonalnie – co rozumiem. Nie ma zadymiarzy, nie ma niusa. Nie ma tematu dla mediotów spod znaku promowania „łubu-dubu”.

Przetarłem oczy widząc na pasku TVN „Na Marszu 50.000 ludzi”. Szkoda, że nie wykazałem się czujnością nagrywając choćby telefonem tego obrazka. I wypowiedzi „pana redaktora”, który mówił już tylko o 20 tysiącach. „Następną razą” (tych „raz” na pewno będzie więcej) będę lepiej przygotowany.

Nie dziwią mnie komentarze ze wspólnym mianownikiem „To był spęd”. Wynika z nich jedno – już nie da się przemilczeć, zmanipulować, zapisać do „zadymiarzy”. Trzeba zohydzić. Goebbels redivivus. Przez tzw. opozycjonistę demokratycznego – Kuczyńskiego Waldemara. Opozycjonista. I podobne mu indywidua mu mające kręgosłupy moralne tasiemca uzbrojonego. Takie oceny, oraz wywiady z „wybitnymi literaturoznawcami”, budzą najzwyklejszy wstręt. Reprezentują poziom, w który normalny człowiek nie chciałby wdepnąć. Poziom, którego przyczyną i skutkiem jest zakłamywanie nawet własnych zmysłów. W imię obrony „jedynie słusznej prawdy” choć ta „prawda” to cmentarz i cepeen.

Polska się budzi. Podnosi głowę. Zdała sobie sprawę z prostego faktu – już nie ma peerelowskiej…ooops… wtrzeciorzeczypospolitej manipulacji medialnej wspierającej „wysokie standardy” z cmentarza i „normalność i moralność w polityce” z cepeenu.

Polska podniosłą głowę. Dumnie, bez strachu. A trzecioerpaki (jak słusznie ICH nazwano) trzęsą gaciami ze strachu. Bo czują już nie wirtualny a rzeczywisty oddech Prawdy o sobie i okrągłostołowym pokraczym tworze zwanym trzecią er pe.

PS. Znajomych na Placu nie spotkałem. Spotkałem…teściową :)

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

anty bolszewik
Na marszu nie byłem z powodów rodzinnych, ale udało mi się zebrać bardzo dużo głosów, pod żądaniem przyznania miejsca na tzw. multipleksie. Podpisywali się nawet zwolennicy PO, oburzeni chamstwem Dworaka i potraktowaniem szyderczymi uśmiechami pytań członków Sejmowej Komisji Środków Masowego Przekazu, przez Dworaka i Lufta. Lekceważące zachowanie było identyczne, jak te sprzed 30 lat przez działaczy PZPR.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antybolszewik

#248467

Nie wszyscy mają możliwość być w Warsiawie.
Należy doliczyć dziesiątki tysiący .

Katowice, Rzeszów, Kraków,...................................................................
Kilkadziesiąt miejscowości !!!!

Wszędzie są schody do nieba
Led Zeppelin-Stairway to Heaven
http://www.youtube.com/watch?v=w9TGj2jrJk8

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#248470

Te ścierwojady już się boją,co widać i słychać w ubeckich mediach, jaki larum POdnieśli,chcą teraz wmówić ludziom że PIS szykuje się na wojnę z Rosją,a Tusk to ten co uratuje POkój

pozdrawiam cię serdecznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#248524

[quote=Sawicki Marek]Te ścierwojady już się boją,co widać i słychać w ubeckich mediach, jaki larum POdnieśli,chcą teraz wmówić ludziom że PIS szykuje się na wojnę z Rosją,a Tusk to ten co uratuje POkój pozdrawiam cię serdecznie [/quote]

 

PIS moze sobie odpuscic ,Ruskich Chinczycy zalatwia ,jakims nowym blitzkrigiem w rozmnazaniu ,Ruski sie nie mnozy ,po pijaku nie daje rady .A chinczyk maly ale jurny

Przed kancelarią premiera, dziadek, z plikiem ulotek o proroctwach dla Polski i świata, słyszy takie słowa: panie, co pan tu z jakimiś kartkami - granaty trzeba rozdawać, a nie papiery!

No wlasnie po co sobie  propaganda glowe zawracac ,granaty maja lepsza sile  przekonania szczegolnie na tych tchurzy z pelo ,No pare tu i tam i do biur prasowych rzelaznych wiernych dworakow i podobnych Przy takich sirodkach perswazji ,smrod by nie ostal z tych sierot palikocietach i jemu podobnych

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#248576

Uczepiwszy się kurczowo uspokajających relacji telewizorni, dalej oceniają realia przez zezowate szkło kontaktowe.
Na forach, lemingi naigrywają się z pokornych Moherów, nie dostrzegając, wzorem swoich pastuchów, że pochód "Ludu Smoleńskiego" jest czymś innym niż procesja na Boże Ciało...

Poza wystąpieniami Liderów z Ewą Stankiewicz na czele i dorównującym jej w mocy słowa Panem Z Poznania, nie pomnę niestety jego nazwiska,pośród zwykłych uczestników również nie brakowało osób skorych do mocnego słowa.
Niby jeszcze żartem, niby z uśmiechem, ale...oczy nie kłamią.

Przed kancelarią premiera, dziadek, z plikiem ulotek o proroctwach dla Polski i świata, słyszy takie słowa: panie, co pan tu z jakimiś kartkami - granaty trzeba rozdawać, a nie papiery!
Głośna salwa śmiechu potwierdziła rację wnioskodawcy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#248536

Z całą pewnością było ok. 50 000. Porównuję z innymi manifestacjami, ta była druga co do wielkości po ogólnopolskiej manifie "Solidarności". Spotkałam 16 znajomych osób. Być może mam szczęście przyjaźnić się z prawymi i aktywnymi ludźmi. Pozdrawiam Niepoprawnych
Elżbieta

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#248538

Chłopie, że tak powiem, to Ty musisz mieć prze...ne tam na górze, skoro w takim tłumie jedyną znajoma osobą która spotykasz jest teściowa. Ja bym to zdarzenie przesłał do księgi Guinessa (jakoś tak się to pisze).

Ale wracając do meritum. Potwierdzam. Te wszystkie trzecioerpaki mają obłęd w oczach. Oni widzą, że to co miało być głęboko zakopane, wydrapane i spalone, zaczęło żyć własnym, nowym życiem. Dla nich to klęska, a zarazem koniec. Uduszą się własną wściekłością.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#248587