Żulia rulez czyli przyśpieszona regresja reżimu

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Jeżeli przyjrzeć się bliżej wypowiedziom i poczynaniom środowisk rządowych i proreżimowych skierowanych wobec opozycji demokratycznej, to wyraźnie widać pewną historyczno-społeczną linię regresyjną. Nie sądzę, by przedstawiciele tych środowisk sięgali po instrukcjie sowieckie z at 1945-46 wskazujące jak należy postępować z przeciwnikiem politycznym. Mamy po prostu do czynienia z pęknięciem zwieracza moralnego wywołującym przyśpieszoną demoralizację.

Propaganda i praktyka odwołują się do coraz niższego jakościowo i moralnie repertuaru środków, w wyniku czego narasta postępująca barbaryzacja czy raczej sowietyzacja.

Tusk przecież zaczął od typowo marketingowych, postmodernistycznych obietnic, po czym, z każdym kolejnym krokiem w swojej polityce cofał się do wcześniejszych epok. Posługuje się więc propagandą sukcesu z epoki Gierka, wpędza kraj w długi większe niż zaciągnął Gierek, walczy z opozycją podobnie jak Gierek z KORem, sięga też po środki z repertuaru Gomułki, walcząc z historykami tak jak tamten z Jasienicą. Zaktywizowali się nieznani sprawcy, prowokatorzy, seryjni samobójcy, wszczęto wojnę z Kościołem. Krok po kroku reżim cofa się do każdej wcześniejszej fazy sowietyzmu. A ponieważ pozwala na to nowoczesna technologia, te fazy często współwystępują i nakładają się na siebie.

Stąd też współczesna "Trybuna Ludu" w postaci Gazety Wiecie-której produkuje kublikacje zwalczające naukowców a redaktor Polskiego Radia pozwala sobie zwracać się do zaproszonej posłanki:

"Niech pani zamknie buzię".

Przecież wiadomo, że w latach 1944-46 PPR i UB oparto na kadrach rekrutowanych z marginesu społecznego, szkolonych następnie przez enkawudzistów. Tak wygląda powrót do korzeni. Do żulii. Żulia rulez.

Brak głosów

Komentarze

sformułowanie autora "Nie sądzę, by przedstawiciele tych środowisk sięgali po instrukcje sowieckie z lat 1945-46 wskazujące jak należy postępować z przeciwnikiem politycznym."
A ja sądzę, że oni je znają i stosują. Czy osobiście do tych instrukcji zaglądali? Niekoniecznie. Mają przecież chyba właściwych doradców na właściwych miejscach. Tak myslę.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#382857

Sięganie jest zbędne, oni mają to we krwi, a konkretnie, w wyniku procesu demoralizacji, w danej konkretnej sprawie kierują się nie regułami lecz antyregułami tworzonymi ad hoc, spontanicznie, kierując się własnym interesem. Jak Kali.

Vote up!
0
Vote down!
0
#382909

Korzystają z dawnych wytycznych. Różnica jest taka, że są agresywniejsi i niemal jawnie to robią. Już nie są komunistami, a jewropejczykami i mają dodatkowy wzór - jak islam traktuje chrześcijan. mają dodatkowe wytyczne - z NWO.

Właśnie o 18,15 wysłuchałam:

Medialna batalia przeciwko Kościołowi cz. I
pos. Andrzej Jaworski, pos. Bartosz Kownacki, pos. Małgorzata Sadurska
http://www.radiomaryja.pl/wp-content/uploads/2013/09/2013.09.28.RozmowyNiedokonczone18.mp3

http://www.radiomaryja.pl/multimedia/medialna-batalia-przeciwko-kosciolowi-cz-i/

**********************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#382916

Właśnie słucham, ale widzę błąd - stawianie się w pozycji ofiary zamiast współczucia i solidarności wywołuje często u odbiorcy zniecierpliwienie i niechęć do słabszego.

Vote up!
0
Vote down!
0
#382939