Polaków pranie po gębie

Obrazek użytkownika Jerzy Bielewicz
Kraj

To co się dzieje przez ostatnie kilka dni daleko przerasta wizje Orwella. Na pokaz filmu dokumentalnego "Media III RP" organizowany przez Gazetę Polską śmiał wpaść Urban. Ten sam, który w stanie wojennym produkował hurtowo paszkwile przeciwko księdzu Popiełuszko, a jako rzecznik junty Jaruzelskiego wsławił się deklaracją o rządzie, który jakoś się wyżywi. Były to czasy, w których naród stał pokornie w kolejkach z kartkami w rękach po podstawowe produkty i żywność, a przyszłego błogosławionego, księdza Jerzego Popiełuszko już wkrótce mieli zamordować oficerowie bezpieki.

Mimo wszystko, słowa Urbana z przed trzydziestu lat nie niosły takiego ładunku obłudy, arogancji i agresji, który przypisuję dzisiaj wypowiedziom czołowym polityków Platformy i PSL. Minister Rostowski deklaruje, że należy podnieść wiek emerytalny, by Polacy nie nadwyrężali finansów publicznych żyjąc z emerytur. Wicepremier Pawlak ogłasza, że on nie wierzy w stworzony przez państwo system emerytalny. Zdradza przy innej okazji, że liczy jeszcze na dwie kadencje, a później, nie jego zmartwienie. Co za swojaki? Takie życiowe i zaradne. Oj, mnoży nam się Urban po Urbanie, jak gnidy w czasach dżumy.

Cel wypowiedzi Urbana, Rostowskiego, Pawlaka, Palikota, Niesiołowskiego pozostaje niezmienny. Wymierzyć Polakom soczysty policzek. Poniżyć ich. Wywyższyć kastę rządzącą. Natężenia psychologicznej agresji przybiera. Telewizja Publiczna nie zauważa wielotysięcznej demonstracji pod hasłem: „wolne media, w wolnej Polsce”. Luft wpiera, że TV Trwam ma w porywach 6 tysięcy widzów i koncesja cyfrowej nie dostanie – bo NIE. Wajda szykuje propagandówkę o Wałęsie. Blumsztajn przestrzega przed maszerującą prawicą.

Podczas gdy zadżumione do granic umysły karłów moralnych pożądają władzy, pieniędzy i wpływów bez ograniczeń, kraj zaczyna przypominać urząd bezpieki, gdzie Polaka można bezkarnie prać po gębie.

Co robić? Odpowiedź każdy powinien znaleźć we własnym sercu i sumieniu. By, gdy tylko jest ku temu okazja, wspólnie maszerować ku Polsce, w której pariasi moralni nie warci będą uwagi, nawet splunięcia.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

List otwarty

Twardo żądam sprowadzenia do nas wiosny!
I nie zgadzam się na żadne konsultacje!
Nie obchodzą mnie rosnące stale koszty!
I ostrzegam! - Zrobię tu manifestację!

Nie pozwolę, by przesuwać znów terminy
i na przyszłość, gdzieś odkładać jej nadejście!
Takie plany to są zwykłe z ludzi kpiny
i zadymą mogą skończyć się na mieście!

Twardo żądam, żeby praw tu przestrzegano!
Naturalnych - ustalonych przez przyrodę.
Tyle dobra już tu ludziom odebrano
i podstępnie wymuszono na nich zgodę!

W sprawie wiosny nie ustąpię! Nie ma mowy!
Śmiało pójdę, kukłę zimy sam utopię!
Konsultacje i mediacje i umowy -
podpisujcie gdzieś daleko - w Europie!

Tu nad Wisłę wiosna przyjdzie, bo przyjść musi!
Upragniona, długo tak oczekiwana,
a ta czapa, która pragnie naród zdusić -
będzie wkrótce do Gdańska pognana!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marek Gajowniczek

#228699

A marekgwwa gdyby była taka możliwość też dziesięć. Wiosna musi nadejść, nawet gdyby koszt był większy niż przewidziano w UE. Nasza wiosna!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#228722

Daani

A w tym momencie wkracza na GazPol klubowe salony Urban i jest tak grzecznie przyjmowany- kolega Palikota...,To chore .!!!!

http://vod.gazetapolska.pl/1223-jerzy-urban-w-warszawskim-klubie-gp

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Daani :)

#228772

bardzo dobrze napisane, ale tylko prawda nas wyzwoli.Trzeba robić swoje i czekać aż polacy przejrzą na oczy. Czy nie odnosicie wrażenia że nasze społeczeństwo zachowuje się tak, jakby było "na haju". Pozdrawiam wszystkich  

.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#228719

marcopolo

"W czasie wojny zgineli prosci Zydzi i ........wybitni Polacy.Uratowali sie wybitni Zydzi i ........prosci Polacy,Zydzi stanowia inteligencje ,a Polacy masy pracujace" Juz w 1957 roku w Paryskiej Kulturze  nr.1-2 , zydzi oswiadczali:"Duzo nas zginelo,to prawda,ale tych co zostali wystarczy,aby wami (Polakami) rzadzic i tak jest do dzis!! Chociaz dzis robia to w bardziej oficjalny sposob nie liczac sie z nami POLAKAMI!!ZAMEK KROLEWSKI stal miejscem organizowania urodzin ich "najlepszych ""synow,najwyzsze polskie odznaczenia jak "ORLA BIALEGO" ,tez dla nich,chociaz nalezy im sie" ORZEL CZARNY" i mogliby sobie takiego stworzyc !"Hieny rzadza ,a my osly im na to pozwalamy"!!Jak wytlumaczyc polski "fenomen",ze Gazeta wyborcza" calkowicie w rekach zydow i zydowska czytaja Polacy? Prosze wpisac w Google-Zydzi wedlug panstw,-wlosy deba staja!Pozdrawiam!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

marcopolo

#228741