Zapowiedź krachu w światowych finansach?

Obrazek użytkownika Jerzy Bielewicz
Gospodarka

Zapowiedź nieuniknionej klęski malowała się na obliczu Bena Bernanke, szefa Rezerwy Federalnej podczas jego środowego przesłuchania przed komisją Kongresem USA. Zmęczony, bez błysku w oku, zdawał się sam nie wierzyć w to co mówi. Bo też nie powiedział nic nowego. Dopiero stenogramy ostatniego posiedzenia FED poruszyły rynek. Okazało się, że grupa zwolenników ograniczenia dodruku pieniądza w amerykańskim banku centralnym (FED, Rezerwa Federalna) rośnie i taki scenariusz zdaje się prawdopodobny już jesienią tego roku. Indeksy ruszyły na południe. Spadki przybrały charakter paniki następnego dnia w Tokio, gdzie miejscowa giełda poleciała aż o ponad 7%. Przyczyną wzrost rentowności - spadek ceny japońskich obligacji rządowych i w konsekwencji słabość japońskich banków, które ubrane w te papiery musiałyby ponieść olbrzymie straty. Tego samego dnia giełdy w Europie dołowały już jedynie o 2%... W czwartek amerykańskie indeksy spadły tylko nieznacznie. Nastroje uspokoiły się.

To co wydarzyło się na rynkach finansowych w drugiej połowie upływającego tygodnia zwiastuje nieuniknioną klęskę polityki nieograniczonego dodruku pieniądza przez główne banki centralne na świecie.

Przestroga dotyczy w tym przypadku światowego systemu bankowego, w którym nie tylko japońskie banki ubrane są nad miarę w rządowe obligacje. Podobna sytuacja ma przecież miejsce w Europie, w której banki pożyczają pieniądz tanio od Europejskiego Banku Centralnego, by następnie zainwestować go w obligacje swoich krajów. Nie inaczej jest w USA.

Należy w końcu zdiagnozować problem bez ogródek. Ani zadłużone po uszy państwa, ani banki ubrane w obligacje rządowe nie będą w stanie spłacać swych zobowiązań, gdy wzrosną stopy procentowe, a wraz z nimi rentowności obligacji rządowych. Kryzys na Cyprze i niepokój na giełdzie w Tokio to tylko zapowiedź czekających nas kłopotów i krachu w światowych finansach. Pora zacząć myśleć o środkach zaradczych.

By nie być gołosłownym, gorąco polecam lekturę artykułu, w którym nasze wnioski opieramy na źródłach, referencjach i głosach światowej prasy:

http://wpolityce.pl/artykuly/52972-swiete-krowy-i-pies-lajka-czyli-systemu-finansowego-droga-donikad

Również: http://unicreditshareholders.com/bie%C5%BC%C4%85ce_informacje

Brak głosów

Komentarze

 W grudniu tego roku tak zwany FED bedzie obchodzil swoje setne "urodziny". Federal Reserv System jest centralnym systemem bankowym w USA lecz nie jest to bank panstwowy. Federal (panstwowy) Bank jest bankiem prywatnym, powstalym nielegalnie, jest to instytucja niekonstytucyjna o czym wiekszosc Amerykanow nie wie. Sama nazwa banku wprowadza obywateli w blad. Historie powstania tego banku opisuje Song Hongbing w ksiazce "Wojna o pieniadz" oraz Edward Griffin w "Creature from Jekyll Island", przypuszczam, ze tej drugiej w Polsce kupic nie mozna. Dla znajacych jezyk angielski polecam strone internetowa Edwarda Griffina, unfilterednews.com

Vote up!
1
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#359460

http://multibook.pl/pl/p/G.-Edward-Griffin-Finansowy-potwor-z-Jekyll-Island-Prawdziwa-historia-Rezerwy-Federalnej/1890

  

wes

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>wes</p>

#359498

Można kupić tę drugą też, jestem właśnie w trakcie czytania. Tytuł: "Finansowy potwór z Jekyll Island"*

* na tej wyspie na tajnym spotkaniu w 1910 r. powstał zamysł FED-u

Vote up!
0
Vote down!
0
#359486