Aleksander Ścios ma rację ?

Obrazek użytkownika Katarzyna
Kraj
Pierwszy raz wypowiadam się na temat uprowadzenia i bestialskiego mordu Olewnika. Po prostu, jako kobieta i matka mam blokadę, bo ogrom nieszczęścia przeraża mnie. Nie mogę myśleć o tym. Tym razem  dałam się sprowokować dyskusji toczącej się wokół powołania członków komisji śledczej. 
Skoro takie przepychanki podobno reżyseruje się głównie dla wizerunku i słupków sondażowych, to może kogoś zainteresuje widzenie problemu znad zmywaka?
 
Zanim wybuchła afera w mediach, zanim Polacy dowiedzieli się o Olewniku,  jego siostra szukała pomocy opowiadając w różnych środowiskach o nieszczęściu. Tak było kilka lat temu i na UWM w Olsztynie. Młodym przyszłym prawnikom opowiadała o kolejach i próbach uratowania brata. Na spotkaniu miał być Rutkowski i Dziewulski. Z tego, co wiem, wycofali się ze spotkania ze studentami. Nie będę snuła teorii, dlaczego, bo i po co. Faktem jest, że detektyw Rutkowski też brał udział w poszukiwaniach syna Olewników.
Osądzono płotki. Chroni się mocodawców i robi się wszystko, by ochronić. Rzutem na taśmę próbowano uprzedzić ustalenia komisji, a przede wszystkim chyba uniemożliwić zeznania przed komisją wspólnika i przyjaciela firmy Olewnika. Tak przynajmniej odbieram doniesienia o kolejnych "przełomach" w śledztwie.

Kiedy i to nic nie dało, bo istnieje realna szansa na docieczenie prawdy, zaczyna się szopka z członkami komisji.
 
Aleksander Ścios ma rację.
 
http://cogito62.salon24.pl/387533.html

Kandydatura Antoniego Macierewicza mogła wystraszyć winnych, ale dotąd krytych. Ma rację też, że blady strach padł po powołaniu komisji na tych, którzy są powiązani z uprowadzeniem i mordem choćby pośrednio i tylko politycznie.
Nieskromnie dodam, że mogła też wystraszyć tych, którzy głosowali za komisją, ale pracę komisji chcieliby widzieć jako grzeczne przewracanie papierków i szanowanie "domniemanej niewinności". ( Ich reprezentował poseł PO Nitras we wczorajszych „Faktach po faktach")

Z czym się nie zgadzam?
Otóż uważam, że wystawienie Macierewicza i zgodny protest PO i SLD może mieć i inny powód.
 
Dlaczego PiS wystawiło tę kandydaturę?

Jeden powód - pokazujący hipokryzję PO przy okazji kłopotów z prawem Czumy - odsłonił wczoraj Bielan w rozmowie "Fakty po faktach"; Czuma ma piękną przeszłość i to się liczy dla PO nawet w przypadku nepotyzmu. Pan Macierewicz też ma piękny życiorys.
 
Macierewicz ma piękną kartę, ale wszędzie szuka spisku, a jego dociekliwość będzie przeszkadzała w pracy komisji. - Tak kontrargumentował Nitras.

Ja też jestem z tych, co szukają spisku, mam to od Pana Antoniego Macierewicza.;)
I tak sobie wymyślam nad zmywakiem. Macierewicz mógłby służyć swoją wiedzą i dociekliwością zza kulis, współpracując z członkami komisji z PiS. Macierewicz mógłby swobodnie komentować itd, nawet jeśli część pracy komisji byłaby utajniona. Czego nie robi się dla sprawy.
A jednak ktoś z PiS podsuwa tę kandydaturę. Dlaczego? Przecież z góry wiadomo było, jaka będzie reakcja. Czy odsłonięcie hipokryzji PO było tylko tego powodem? A może i komuś z PiS nie bardzo zależy na przyspieszeniu pracy komisji?
W każdej partii może być parszywa owca. A jeśli nawet to nieprawda? Tak też można odczytać tę przepychankę w Sejmie.

Dlaczego PO protestuje?
A może PO tylko skwapliwie wykorzystało kandydaturę Macierewicza do opóźnienia rozpoczęcia pracy komisji?!

Gdybym była złośliwa, powiedziałabym, że wszystkim zainteresowanym sytuacja jest na rękę. Umówili się?
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Podzielam Twoje watpliwości,ale badzmy dobrej myśli,może hociaż uchyli nam sie rąbek tajemnicy i dotrze sie do jaskiejś prawdy,czego życzę Państwu Olewnikom i nam Polakom.

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#13976

Tadeusz MuszyńskiMa Pani rację, proszę o kontakt t.mu@o2.pl, Pan Olewnik przekazał mi, że podobnych spraw w Polsce jest około 150.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Tadeusz Muszyński

#13978

żyjemy w Państwie bezprawia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#13980

Należy natychmiast zwiększyć produkcję zlewozmywaków, jeśli nad zmywakami pochylają się takie głowy.
Na szczęście ktoś z PiSu pochylił się nad zmywakiem i doszedł do wniosku - że sprawa jest zbyt ważna, żeby ją odpuścić. Zobaczy Pani. Będzie jak z wyrywaniem perzu. Tu Pani ciągnie, a o pięć metrów dalej znikają całe krzaczki.
Sprawa Olewników jest ważniejsza w Polsce niż się komuś śniło.
AW

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#14014

Chwalą? Pora uciekać. ;)) To oczywiście żarty, bo tak naprawdę urosłam po Pana komentarzu.
Nie wiem czy ktoś z PiSu poznał opinię znad zmywaka, ale ucieszyłam się, że już zakończyła się dyskusja niemerytoryczna. Sprawa Olewników, to tak naprawdę ruszenie mafii gospodarczej i politycznej w Polsce. Układ to chyba zbyt łagodne słowo.
Oby tylko ten "perz" nie urywał się przed wyciągnięciem krzaczka. Kiedy perz wyciąga się nieumiejętnie, krzewi się ze zdwojoną siłą. :)

Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Katarzyna

#14049

Żyjemy w kraju postkomunistycznym z całym tego "urokiem". niestety.:(

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Katarzyna

#14050