Aleksander Ścios ma rację ?

Obrazek użytkownika Katarzyna
Kraj
Pierwszy raz wypowiadam się na temat uprowadzenia i bestialskiego mordu Olewnika. Po prostu, jako kobieta i matka mam blokadę, bo ogrom nieszczęścia przeraża mnie. Nie mogę myśleć o tym. Tym razem  dałam się sprowokować dyskusji toczącej się wokół powołania członków komisji śledczej. 
Skoro takie przepychanki podobno reżyseruje się głównie dla wizerunku i słupków sondażowych, to może kogoś zainteresuje widzenie problemu znad zmywaka?
 
Zanim wybuchła afera w mediach, zanim Polacy dowiedzieli się o Olewniku,  jego siostra szukała pomocy opowiadając w różnych środowiskach o nieszczęściu. Tak było kilka lat temu i na UWM w Olsztynie. Młodym przyszłym prawnikom opowiadała o kolejach i próbach uratowania brata. Na spotkaniu miał być Rutkowski i Dziewulski. Z tego, co wiem, wycofali się ze spotkania ze studentami. Nie będę snuła teorii, dlaczego, bo i po co. Faktem jest, że detektyw Rutkowski też brał udział w poszukiwaniach syna Olewników.
Osądzono płotki. Chroni się mocodawców i robi się wszystko, by ochronić. Rzutem na taśmę próbowano uprzedzić ustalenia komisji, a przede wszystkim chyba uniemożliwić zeznania przed komisją wspólnika i przyjaciela firmy Olewnika. Tak przynajmniej odbieram doniesienia o kolejnych "przełomach" w śledztwie.

Kiedy i to nic nie dało, bo istnieje realna szansa na docieczenie prawdy, zaczyna się szopka z członkami komisji.
 
Aleksander Ścios ma rację.
 
http://cogito62.salon24.pl/387533.html

Kandydatura Antoniego Macierewicza mogła wystraszyć winnych, ale dotąd krytych. Ma rację też, że blady strach padł po powołaniu komisji na tych, którzy są powiązani z uprowadzeniem i mordem choćby pośrednio i tylko politycznie.
Nieskromnie dodam, że mogła też wystraszyć tych, którzy głosowali za komisją, ale pracę komisji chcieliby widzieć jako grzeczne przewracanie papierków i szanowanie "domniemanej niewinności". ( Ich reprezentował poseł PO Nitras we wczorajszych „Faktach po faktach")

Z czym się nie zgadzam?
Otóż uważam, że wystawienie Macierewicza i zgodny protest PO i SLD może mieć i inny powód.
 
Dlaczego PiS wystawiło tę kandydaturę?

Jeden powód - pokazujący hipokryzję PO przy okazji kłopotów z prawem Czumy - odsłonił wczoraj Bielan w rozmowie "Fakty po faktach"; Czuma ma piękną przeszłość i to się liczy dla PO nawet w przypadku nepotyzmu. Pan Macierewicz też ma piękny życiorys.
 
Macierewicz ma piękną kartę, ale wszędzie szuka spisku, a jego dociekliwość będzie przeszkadzała w pracy komisji. - Tak kontrargumentował Nitras.

Ja też jestem z tych, co szukają spisku, mam to od Pana Antoniego Macierewicza.;)
I tak sobie wymyślam nad zmywakiem. Macierewicz mógłby służyć swoją wiedzą i dociekliwością zza kulis, współpracując z członkami komisji z PiS. Macierewicz mógłby swobodnie komentować itd, nawet jeśli część pracy komisji byłaby utajniona. Czego nie robi się dla sprawy.
A jednak ktoś z PiS podsuwa tę kandydaturę. Dlaczego? Przecież z góry wiadomo było, jaka będzie reakcja. Czy odsłonięcie hipokryzji PO było tylko tego powodem? A może i komuś z PiS nie bardzo zależy na przyspieszeniu pracy komisji?
W każdej partii może być parszywa owca. A jeśli nawet to nieprawda? Tak też można odczytać tę przepychankę w Sejmie.

Dlaczego PO protestuje?
A może PO tylko skwapliwie wykorzystało kandydaturę Macierewicza do opóźnienia rozpoczęcia pracy komisji?!

Gdybym była złośliwa, powiedziałabym, że wszystkim zainteresowanym sytuacja jest na rękę. Umówili się?
Brak głosów

Komentarze

Podzielam Twoje watpliwości,ale badzmy dobrej myśli,może hociaż uchyli nam sie rąbek tajemnicy i dotrze sie do jaskiejś prawdy,czego życzę Państwu Olewnikom i nam Polakom.

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#13976

Tadeusz MuszyńskiMa Pani rację, proszę o kontakt t.mu@o2.pl, Pan Olewnik przekazał mi, że podobnych spraw w Polsce jest około 150.

Vote up!
0
Vote down!
0

Tadeusz Muszyński

#13978

żyjemy w Państwie bezprawia.

Vote up!
0
Vote down!
0
#13980

Należy natychmiast zwiększyć produkcję zlewozmywaków, jeśli nad zmywakami pochylają się takie głowy.
Na szczęście ktoś z PiSu pochylił się nad zmywakiem i doszedł do wniosku - że sprawa jest zbyt ważna, żeby ją odpuścić. Zobaczy Pani. Będzie jak z wyrywaniem perzu. Tu Pani ciągnie, a o pięć metrów dalej znikają całe krzaczki.
Sprawa Olewników jest ważniejsza w Polsce niż się komuś śniło.
AW

Vote up!
0
Vote down!
0
#14014

Chwalą? Pora uciekać. ;)) To oczywiście żarty, bo tak naprawdę urosłam po Pana komentarzu.
Nie wiem czy ktoś z PiSu poznał opinię znad zmywaka, ale ucieszyłam się, że już zakończyła się dyskusja niemerytoryczna. Sprawa Olewników, to tak naprawdę ruszenie mafii gospodarczej i politycznej w Polsce. Układ to chyba zbyt łagodne słowo.
Oby tylko ten "perz" nie urywał się przed wyciągnięciem krzaczka. Kiedy perz wyciąga się nieumiejętnie, krzewi się ze zdwojoną siłą. :)

Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#14049

Żyjemy w kraju postkomunistycznym z całym tego "urokiem". niestety.:(

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#14050