Treści z tagiem: rocznica wybuchu II wojny światowej

Obrazek użytkownika elig
Historia

  

Dziś  [2.09. 2019] wiceprezydent USA, Mike Pence odleciał do Ameryki, kończąc w ten sposób ostatecznie obchody 80-lecia wybuchu II Wojny Światowej.  Były one niezwykle udane.  Pence oraz prezydenci Niemiec i Polski, Steinmeier oraz Duda wygłosili wspaniałe przemówienia.  Cała uroczystość była niewątpliwym sukcesem Polski.  Wzięło w...

4.65
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:17)
Obrazek użytkownika komar
Historia

 Pierwszy przypadek w mojej pamięci,

Jest 1 Września i się? -  nie  "Święci".

To "Świętowanie", przez przypomnienie,

By nie odeszło? -  w zapomnienie.

 

Dziadek w Wehrmachcie, "ktoś" też w SS,

Cóż Ty Polaku od Września  chcesz?

Krew która wsiąkła - woła i dziś...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika piotr.wolejko
Świat

Putin Superstar, chciałoby się rzec po wizycie rosyjskiego premiera w Polsce z okazji 70. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. W zasadzie można było stracić z oczu obchody na Westerplatte, które stały się dalekim tłem dla NIEGO - Władimira Putina.

Sporo już na ten temat napisano, więc nie chcę zbyt długo się rozwodzić. Putin z...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Free Your Mind
Kraj

Pamiętam jak w peerelu do upadłego wałkowano „1 września”, podkreślając niemieckie bestialstwa, dokonywane na polskich ziemiach. Pamiętam tzw. szkolne izby pamięci, które miały zwykle charakter gablot, gdzie jakieś poniemieckie eksponaty były zamieszczone wraz ze zdjęciami z obozów śmierci, egzekucji czy bombardowań Warszawy.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Dariusz Zalewski
Historia

Z tą delegacją niższej rangi to przesada. Co prawda najpierw mieli Amerykanie przysłać ministra z wykopalisk, ale w końcu przysłali takiego, co ma bezpośredni kontakt z B. Obamą. Ale gdyby nawet przysłali tylko W. Perrego, który kontaktuje się ze swoim prezydentem wzrokowo (widzi swojego prezydenta w telewizorze), to i tak nie byłoby źle....

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika piotr.wolejko
Świat

Zbliżające się obchody siedemdziesiątej rocznicy wybuchu II wojny światowej, organizowane przez Polskę na Westerplatte, nie okazały się wystarczającą okazją do odwiedzenia naszego kraju przez żadnego istotnego członka administracji Baracka Obamy.

Obecność Angeli Merkel, Władimira Putina oraz licznego grona przywódców i decydentów z...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Katarzyna
Kraj

Przepraszam tych, których wrażliwość zraniłam tytułem.
Mam jednak już dość takich rocznicowych obchodów w Polsce. A tytuł jest tylko najbardziej adekwatnym wyrazem tego, co myślę na temat takich obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz ostatnich publikacji medialnych w Rosji.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Katarzyna
Kraj

W ważnych momentach dziejowych polscy biskupi nigdy nie zawodzili. Czy dziś też tak jest?

Dziś przyszła pora na ćwiczenia w narodzie pokory. Właśnie Rzepa doniosła że podpisano Deklarację Episkopatu Polski i Niemiec z okazji przypadającej 1 września rocznicy wybuchu wojny.

http://www.rp.pl/artykul/2,353...

„Polska” w...

0
Brak głosów