Powinno mnie to śmieszyć

Obrazek użytkownika Popruch
Kraj

No powinno mnie to śmieszyć w kontekście wpadek Partii Oszustów, ale jakoś mnie to nie śmieszy, bo z własnych podatków to sfinansowaliśmy. Albo z długów naszych dzieci. Cholera wie.

Ale czego się spodziewaliście ? Ja jakoś zaskoczony nie jestem, tylko zażenowany okrutnie. Bo to MUSIAŁO się zdarzyć.

Już na meczu Polska Grecja były jaja, bo spusty wody projektanci umieścili nad schodami na galerie...


Trzeba coś więcej w ramach komentarza ? W sumie nie, ale ja dodam od siebie kilka rzeczy i od kibiców i od gazet z innego kraju (który według naszych rządzących tak nas podziwia za nie wiadomo co w sumie).

Fuck Off PO.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2218748/England-v-Poland-World-Cup-qualifier-called-torrential-rain-floods-pitch.html

http://www.telegraph.co.uk/sport/football/teams/england/9613614/Poland-v-England-Roy-Hodgson-worried-waterlogged-pitch-is-still-unplayable.html

http://www.thetimes.co.uk/tto/sport/football/international/article3570419.ece

http://www.guardian.co.uk/football/2012/oct/16/poland-england-postponed-torrential-rain

A to tylko kilka przykładów....
Wystarczy poczytać komentarze. Kilka przykładów:
"Stadium with a roof and match called off due to water logged pitch. Bloody brilliant."
"*insert generic funny joke about all the Polish builders being over here* Then remember it's not funny."
"A roof that can only be closed when its not raining? genius!"
"Cant believe I put a 100 quid on Sweden 5 Germany 5, feel fucking stupid."
"They couldn't have screwed that up more if they tried - Epic pathetic fail!"
"Excellent- i had to work tonight but have a day off tomorrow!
Perhaps i should e-mail over the bbc weather forcast for Poland to their FA."
"The fans who have travelled and will now miss the game should have their air fares paid for by the Polish FA"

Czuję się zażenowany. Teraz chyba naprawdę przestanę się przyznawać, skąd jestem za granicą, bo czy się pojawimy w UK, czy w Grecji, czy w Hiszpanii, Portugalii czy w Brazylii, to będą pytali : "a, to tam, gdzie zalało stadion za 2 miliardy ?".

Tak, tak, można 100 lat mówić o lizodupach Putina i Merkel, o debilach, przygłupach, wariatach i totalnych amatorach na rządowych stołkach, o dziurze budżetowej, o zdradzie i zamachu w Smoleńsku. Ale jak wchodzi na piłkę nożną, to każdy to zrozumie, nawet największy polip (dla wyjaśnienia to potoczne określenie takich, co to pomiędzy karkiem a głową szyi nie mają, a i poza mięśniami między uszami też niewiele się znajduje).

No teraz to się lemingi pochowają ze wstydu. Wcześniej jeszcze mogli coś tam powiedzieć, a teraz jak jakiś będzie mi jeszcze coś pieprzył, że Tusk to, że tamto zrobił, że Kaczyński i PIS tacy źli i w ogóle, to mu powiem poprostu, żeby sobie czepek kupił, naciągnął dobrze na uszka i na Narodowym Basenie popływał.

To na nich podziała, nie argumenty.

Tyle w temacie.

ps: ciekawe, co Radzio napisze na tweeterze ? Jaką znowu głupotę ? Że rząd został oszukany, olaboga, zamówili stadion, a firma architektoniczna ich oszukała i dali projekt pływalni ?

ps2: tylko właśnie... 16 października 1978 wybrano Jana Pawła II (o tym żaden Leming wiedział nie będzie, bo niby co go to obchodzi, prawda?).

i druga sprawa. Ja jestem oszołom, tak przynajmniej mówią znajomi i rodzina (o zgrozo, z nimi najtrudniej). Jak wypływają takie "kwiatki" w takim nagromadzeniu (oj się uwzięli na kondonka), nauczony zostałem przez życie zawsze odwracać się i patrzeć w drugą stronę. Suworow napisał to w "Specnaz"ie o dywersji. No to ja się pytam: co znowu chcą przykryć tym wszystkim i dlaczego "śmierdzi" mi to Smoleńskiem ? I powiem wam tak. Jestem przerażony. Prawda MUSI być cholernie bolesna i przerażająca, skoro dla jej przykrycia opłaca im się nawet skompromitować nasz kraj na arenie międzynarodowej. Bo sport jest ponad podziałami i taka kompromitacja na tym polu działa bardziej niż machloje polityczne.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Nie wiem, może faktycznie zrobili to żeby przykryć coś innego, czyli Smoleńsk. Chociaż jest to bardzo możliwe.

Jednak z drugiej strony, wydaje mi się, że złożyło się na to ileś decyzji niekompetentnych ludzi:
1- Błąd w projekcie, gdzie nie ma tych "kieszeni" do schowania murawy. Nie twierdzę, że to wina projektantów. Raczej - zamawiającego, bo powinien wiedzieć jakie są standardy i jak to będzie w przyszłości użytkowane. Wiadomo było od początku, że musi stadion zarabiać, czyli będą tam różne imprezy, którym murawa przeszkadza. Po co ją wyrzucać za każdym razem, skoro można chować i potem wyciągać?
2- Najprawdopodobniej różne łapówy po drodze, marnowane pieniądze itp..
3- Skoro ta murawa (nowa za każdym razem) taka jest droga, to zrobili tym razem z tańszej, gdzie nie było odpowiedniej grubości drenażu. Zaoszczędzili i staliśmy się pośmiewiskiem na cały świat.
4- Od otwarcia stadionu już kilka razy padało i ich psim obowiązkiem było obserwować jak to się spisuje w warunkach deszczowych. Tłumaczenie teraz, że chcieli wszyscy grać przy odkrytym dachu jest debilne, bo gdyby im powiedzieli, że będą kałuże i pełno wody na murawie, to na pewno by zdecydowali zamknąć. Tylko że nikt im nie powiedział, że murawa to zwykłe badziewie grubości dywanu i że deszczyk aż tak zaszkodzi, więc padła decyzja o odkrytym. A tamtym nie powstała taka myśl w głowach, bo myśleli, że murawa ma ten drenaż. A tu taka niespodzianka.
5- Co gorsza, będzie takie oszczędzanie za każdym razem, a my - podatnicy będziemy bulić latami na to cudo, aż znowu zmieni się w wielki bazar albo kupę złomu i gruzu.
6- Dodatkowym skandalem i dowodem że to bubel jest ta woda co leje się strumieniami na schody.
7- Przy takiej jakości robót - broń nas Panie Boże przed budową elektrowni jądrowej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#298669