1 marca - na pohybel prawdziwym bandytom!

Obrazek użytkownika tutejszy
Kraj

W tamtej szczególnej żałobie jeden rodzaj smutku przebijał się na cały tłum. Szli przez Kraków, starzy, 90-letni, uginając się pod własnymi sztandarami, szli na przedzie a za nimi płynęła rzeka ludzi.

Taki przebieg pogrzebu Janusza Kurtyki 23 IV 2010 r. był dla nas zaskoczeniem, w ostatniej chwili zmieniono miejsce pochówku i tysiące osób spontanicznie przemaszerowało przez miasto na Cmentarz Rakowicki. Ze staruszkami, "Żołnierzami Wyklętymi", drżącymi rękami nie pozwalający wyrwać sobie ciężkich sztandarów i wieńców. "Ja sam!" - krzyczał oficer, który niegdyś zmagał się z oddziałem sowieckich spadochroniarzy, a wtedy dzierżył drzewiec sztandaru z Orłem Białym, gdy młodzi obecni na pogrzebie chcieli ponieść za niego. Ale w tym uporze była gorycz, ciasny krąg nad świeżym grobem powtarzał sobie z ust do ust: "I kto się teraz nami zaopiekuje?".

Ten szept był jakoś szczególnie dojmujący. Jeden Janusz Kurtyka zrobił dla "Żołnierzy Wyklętych" tyle, że starczyłoby na 10 życiorysów. Czuli się osamotnieni, a walka sprzed 50 lat, która już wtedy wydawała się beznadziejna, także w dniu pogrzebu zatracała sens - skoro Polacy nie pamiętają...

A jednak owoce tamtego posiewu przychodzą - nie od razu - ale jakie dorodne! Im głębsze milczenie mediów i władz państwowych, tym więcej amatorskich transparentów, wieńców kupionych z kieszonkowego, czy pomysłowych akcji. W miastach, miasteczkach i na wsiach: tu marsz, tam koncert, gdzie indziej spotkanie z kombatantami, wykłady, gry miejskie i konferencje. Dziedzictwo Janusza Kurtyki - IPN - wspiera gdzie może, oddolne inicjatywy. Co widać wyraźnie - młodzież, młodzież rusza na cmentarze, pod pomniki, do muzeów, bibliotek, na pochody i spotkania. Narodowcy, kibice, grupy rekonstrukcyjne, harcerze... Starsze pokolenie nie do końca rozumie, za młodu mówili, że to "bandy", rzadziej korzystają z internetu, więc skąd mogą się dowiedzieć?

Ale antykomunizm i pragnienie zbudowania Polski wielkiej i dumnej przebija się. Tym większą radość budzi okoliczność, że dzisiejsze obchody są robione nie tylko bez pomocy administracji państwowej, ale także przy jej dyskretnym sprzeciwie: konformistycznego dyrektora, wielu zawistnych nauczycieli historii, którzy "na studiach się o tym nie uczyli", uciążliwego dozorcę. Pod prąd płynie się zdecydowanie godniej!

Satysfakcja ma jeszcze drugie dno. Żyją przecież prawdziwi bandyci tamtych lat. Donosiciel i PZPR-owski aparatczyk Wojciech Jaruzelski, schorowany (na tyle by nie dojść do sądu) Czesław Kiszczak, dziesiątki oprawców, sędziowie i prokuratorzy sowieckiej okupacji. Tak, dziś to oni powinni być nazywani bandytami, gdy prawdziwych bohaterów, poległych i żyjących, powinniśmy upamiętniać na chwałę Wolnej Polski! Niech czerwoni zbrodniarze chcą umierać w pośpiechu, "bo w tym kraju już się żyć nie da". Ale niech żyją długo...

Na pohybel bandytom! Chwała Bohaterom! Niech żyje Polska!

Tu spis imprez:
http://www.ipn.gov.pl/portal.php?serwis=pl&dzial=910&id=18992

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Chwała Polskim Bohaterom!

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#231542

celnie to ująłeś. Chwała i Pomniki Bohaterom, szubienica zdrajcom. Czas zacząć pisać przy ich nazwiskach: czerwony zdrajca, moskiewski sprzedawczyk, sądowy morderca, ubecki pomiot, profesorska menda, itd. z dodatkową informacją: gdzie, jak, w jakich okolicznościach, ZA JAKIE JUDASZOWE SREBRNIKI zdradzili swoją Ojczyznę .

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#231564

Naród Polski jest najciężej doświadczanym narodem, mordowanym przez ościennych wrogów. Jednak to najbardziej haniebne, że najokrutniej mordowany przez tych co jedzą polski chleb codzienny. Tych co za pieniadze Polaków zdobywją wykształcenie na zachodnich i wschodnich uczelniach. Tych których z narażeniem życia i życia swoich rodzin i całych miejscowości ukrywali Polacy przed hitlerowcami. Ci co teraz powtarzają ich ulubione od dziesiecioleci hasło - WASZE ULICE NASZE KAMIENICE. To oni zgotowali POLAKOM taki los, oni skłócili, podzielili narod polski. To przez nich Polak jest wiecznymm emigrantem, szukającym chleba po świecie, gdzie  w Polsce  byłoby dość i chleba i pracy dla wszystkich. To oni zabraniają wracac polskim repatriantom wywiezionym na Syberie, daleki wschod do Kazahstanu, w czasie gdy do polski napływa ich kilkaset tysięcy rocznie. TO oni zniszczyli nasz przemysł, armię, banki, zafundowali nam Mirosławiec i Smoleńsk, oni likwidują na oczach świata POLSKĘ.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#231580

wychodzę, zaczynamy o 17 :))
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#231555

 

 

 

Obibok na własny koszt ====================================================== Nunquam sapiens irascitur.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#231614

WOJ-CIECH Ł

NIE PRZYKRYJE MYCKA SZECHTERA
PRAWDY O BOHATERACH !!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

WOJ-CIECH Ł

#231625