Spawacz leci do Moskwy.

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Kraj

To, że Kaczyński zabierze Jaruzela do Moskwy, rozumiem. Tego, że przywiezie go z powrotem, pojąć nie jestem w stanie.

Niezmiernie ucieszyłem się na wieść, że prezydent Lech Kaczyński zamierza wywieźć generała Jaruzelskiego do Moskwy pod pretekstem obchodów 65-tej rocznicy zakończenia II wojny światowej. Uznałem, że jest to nad wyraz słuszna inicjatywa, może tylko nieco spóźniona. Jakież było moje zdumienie, gdy z rozlicznych mediodajni dowiedziałem się, że Kaczyński zamierza generała Spawacza nie tylko wyekspediować do jego prawdziwej ojczyzny, lecz również przywieźć z powrotem!

I. „Dla nas, partyjniaków…”

Po co? Zachodzę w głowę i nijak nie potrafię znaleźć żadnej sensownej odpowiedzi. Cała moskiewska rejza przestaje w takiej sytuacji trzymać się kupy. Wszak już Michał Diomko vel Mieczysław Moczar stwierdził, że „Dla nas, partyjniaków, prawdziwą ojczyzną jest Związek Radziecki”, więc logicznym wydaje się, że odstawiwszy ŚlepoWRONa na łono moskiewskiej ojczyzny, prezydent zostawi go tam, by dokonał w spokoju swych dni, obsypany zaszczytami przez wdzięcznych mocodawców, albowiem „wart jest robotnik zapłaty swojej”.

Tymczasem, Lech Kaczyński postanowił zawlec nieszczęsnego starca z powrotem do Polski (i to nawet już nie do końca Ludowej), gdzie ten niechybnie nadal będzie nękany procesami, manifestacjami pod domem w kolejne rocznice najbardziej patriotycznego aktu w swej karierze, tudzież narażony na inne despekty, których nie osłodzą nawet wiernopoddańcze hołdy semper fidelis SLD, Tomasza Lisa, czy innej Moniki Olejnik.

Oczywiście, jenerał nie zostanie skazany za żaden ze swych patriotycznych uczynków (założywszy, że jego ojczyzną, zgodnie z cytowanymi powyżej spiżowymi słowami Moczara, był ZSRR, cała długa i trudna służba herbowego Namiestnika jawi się bowiem jako nieprzerwane pasmo niezłomnej działalności pro sowietskaja Patria).

II. „Ślepy miecz”.

Jako się zatem rzekło, jenerał skazany nie zostanie - co to, to nie - albowiem nasze sądy przyswoiły sobie doskonale zasadę pochodzącą z „Chorału 32” Kornela Ujejskiego uczącą, by karać rękę a nie ślepy miecz („O! ręką karaj, nie ślepy miecz!”). Maksymę tę przywołał onegdaj z właściwym sobie familiarnym cynizmem ś.p. Jacek Kuroń na okoliczność procesu komanda zomowców, którzy to patriotyczni bojownicy skutecznie spacyfikowali „kontrę” w kopalni „Wujek”. A któż zaprzeczy, że „sowiecki generał w polskim mundurze” (copyright - Ronald Reagan) był jedynie właśnie takim „ślepym” mieczem w rękach kremlowskich towarzyszy? Polskie sądy musiałyby wpierw skazać pośmiertnie „ręce” - Stalina, Chruszczowa, Breżniewa, Andropowa, Czernienkę i wciąż żyjącego Gorbaczowa, wraz ze wszystkimi żywymi i zmarłymi szefami Układu Warszawskiego.

Jaruzelski, powtórzę po raz trzeci, skazany nie zostanie – ale co wycierpi niesprawiedliwych szykan, jako „ślepy miecz” - to jego. Płacz i zgrzytanie zębów.

III. Kaczorze – zostaw Generała!

Cóż, nie po raz pierwszy wyszedł z Kaczora bezwzględny sadysta, który pokazawszy zdawkowo więźniowi postsowiecką Ziemię Obiecaną i kopuły Kremla, w cieniu których generał Spawacz pragnąłby zapewne niedługo spocząć, jeszcze tego samego dnia weźmie schorowanego starca za kark i odstawi ciupasem pod osobistą kuratelą abarot do pańskiej Polszy. Doprawdy, trudno sowieckiemu człowiekowi, takiemu z krwi i kości, jakim jest Wojciech Jaruzelski, zafundować bardziej wyrafinowaną, psychiczną torturę.

W imię najczystszego humanitaryzmu zaklinam zatem prezydenta Kaczyńskiego, by Jaruzelskiego jednak z Moskwy nie zabierał. Na poważanie godne Dzierżyńskiego „towarzysz generał” chyba nie zasłużył (nie ten rząd wielkości ofiar), niemniej jednak, może wymalują mu konterfekt na ścianie mauzoleum Lenina, by wzorem starożytnych wiernych sług, mógł cieszyć się po śmierci bliskością Faraona.

***

Podsumowując - to, że Kaczyński zabierze Jaruzela do Moskwy, rozumiem. Tego, że przywiezie go z powrotem, pojąć nie jestem w stanie. Bo po cóż innego, logicznie rzecz biorąc, prezydent niepodległej Polski miałby się udawać na post-radzieckie święto, jak nie po to, by odstawić ostatniego Namiestnika do sowieckiej Macierzy?

Chyba, żeby przypisać całą zawieruchę typowo kaczystowskim skłonnościom do małostkowego okrucieństwa (zobaczyłeś, Jaruzelu, swoje Niebo, a teraz wracaj).

Tłumaczenia, że stoi za tym jakaś płytka, przedwyborcza strategia, nie przyjmuję do wiadomości.

Gadający Grzyb

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Moczar, zdaje się, naprawdę nazywał się Mykoła Diomko (nie Mychajło).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#54505

Toteż napisałem neutralnie, "spolszczając" imię - Michał Diomko. A tak naprawdę, cholera wie kim on był...
pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#54528

Udał Ci się tekst!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#54507

dycha........:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#54508

Że leci - to i dobrze. Gorzej, że wróci ;)

pozdrowienia

Gadający Grzyb
P.S. Dz. za 10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#54542

Dzięki :)))

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#54539

Jeśli ślepowron jest tak chory to może L.Kaczyński zamierza go przywieźć w metalowym garniturze? wrócił by tak jak kiedyś Bierut z Moskwy. To by było dobre rozwiązanie choć lepsze by było żeby go zostawili w jego ojczyźnie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#54509

To jest całkiem możliwe. Bierut był agentem Gestapo i agentem NKWD, Stalin nie mógł mu tego wybaczyć, dlatego go zamordował. Jaruzelski podobnie jak Bierut działał na dwa froty. Był agentem sowieckim, jednocześnie agentem niemieckim (KGB-Stasi). Car Putin pułkownik KGB może mu tego nie wybaczyć. W nagrodę jednak za wierną i oddaną służbę dla światowego internacjonalizmu, trockizmu, anarchizmu kolektywistycznego oraz leninizmu będzie miał wspaniały pogrzeb Wodza Partii polskiej partii komunistycznej, a jego prochy zostaną złożone na Kremlu przy prochach Lenina. Wraz z jego medalami oraz orderami, które dostał od Sowietów:

 

 • Lenina">Order Lenina (ZSRR) – 1968 i 1983
 • Order Rewolucji Październikowej (ZSRR) – 1973
 • Order Czerwonego Sztandaru (ZSRR) – 1978
 • Order Przyjaźni Narodów (ZSRR) – 1973
 • Medal za Zdobycie Berlina (ZSRR)
 • Medal "100-lecia urodzin Lenina" (ZSRR) – 1970
 • 1941-1945">Medal za Zwycięstwo nad Niemcami w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 1941-1945 (ZSRR)
 • Medal 20-lecia Zwycięstwa w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej 1941-1945 (ZSRR) – 1972
 • Odznaka 25-lecia Zwycięstwa w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej 1941-1945 (ZSRR) – 1970
 • Medal 30-lecia Zwycięstwa w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej 1941-1945 (ZSRR) – 1975
 • Medal 40-lecia Zwycięstwa w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej 1941-1945 (ZSRR) – 1985
 • Medal "50 lat Radzieckich Sił Zbrojnych" (ZSRR) – 1968
 • Medal "60 lat Radzieckich Sił Zbrojnych" (ZSRR) – 1978
 • Medal "70 lat Radzieckich Sił Zbrojnych" (ZSRR) – 1988

za:

wikipedią

Rzeczywistość jednak będzie zupełnie inna, złożą jego ciało tak jak innych zdrajców Polski i morderców Polaków w alei zasłużonych na Powązkach w Warszawie. Na dodatek jeszcze jego pochówek uświęci ksiądz katolicki. Tam leżą prochy wielu takich jak renegat Jaruzelski. Dlatego uważam, że Jaruzelski bez względu na to czy umrze w Moskwie podczas defilady sowieckiego zwycięstwa w II Wojnie Światowej czy nie powinien zostać w Rosji. Tam jest jego miejsce i jego naród, któremu przez całe życie był bezgranicznie oddany i działał w jego imieniu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#54511

Kto z całą 100 % pewnością może zaświadczyć a przez to zapewnić nas że ów obecnie żyjący jeszcze renegat to autentyczny Wojciech Jaruzelski a nie sobowtór wstawiony we wczesnych latach 40-tych XX wieku w miejsce "oryginału", który i to możliwe, już od dawna "gryzie" syberyjską ziemię ..

Jeśli i tej wersji nie można wykluczyć czy nie warto byłoby zatem również zapytać "kogo" a mianowicie , którego z "nich" mają zamiar pochować ?

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#54516

Na to pytanie nie znam niestety odpowiedzi. Być może kiedyś dowiemy się jaka była prawda.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#54519

Prof. Paweł Wieczorkiewicz wspominał kiedyś, że zdarzało się na partyjnych popijawach, iż jakiś rzekomo "polski" towarzysz, ni z tego, ni z owego zaczynał po pijaku mówić wyłącznie po rosyjsku i przestawał "kumać" po polsku...
Zatem... kto wie...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#54535

Niestety - też sądzę, że pochowają jenerała na Powązkach. I będzie wielkie oburzenie, gdy ktoś zechce protestować.

Gwoli ścisłości - Stalin wykitował 3 lata przed Bierutem. Bieruta zamordował Chruszczow w ramach "odnowy"...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#54529

Tak ma Pan rację. W ramach odnowy po stalinowsku.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#54531

Waszyngtonowi, Watykanowi? Bo na pewno nie Polsce.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#54515

Poradziłem ci już w innym miejscu,
byś się grzecznie zachowywał,
ale czytam żeś cham i gbur.

Wiec oszczędź nam ten niemiły zapach
twojej umysłowej impotencji.

Mózg ci się w między czasie wyprostował
i nie można się z tobą nawet pokłucić.

Słowem nie ma z ciebie żadnego pożytku.

Gdy cię ktoś nareperuje to daj znać,
narazie jednak jesteś tańszy od miedzi na złomie.

tschüss !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#54532

Tomassoo - z Onetu się urwałeś, czy jak?

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#54530

e tam,
gostek sie zerwał z tych Millerowych gruch na wierzbie albo z Irlandii, drugiej oczywiscie

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#54536

A Ty kolego komu?
Moskwie czy Berlinowi?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#54586

po tych bajdach, które wysmażył Pan kiedyś o rządach głupiego tłumu i związkowych mafiach, ostatnią rzeczą, o którą mógłbym Pana posądzać, to zdrowy rozsądek. To na wejście.

Po pierwsze, co to za jakiś dziwny chwyt erystyczny; jak się nie umiemy merytorycznie wypowiedzieć, to smród zostawiamy?! Czy NP.PL to jakiś Omlet?

Analogicznie mógłbym się zapytać, czy nie ojczyźnie wszystkich partyjniaków, czyli Moskwie.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#54593

Witam
Świetny tekst.
Ale tak na poważnie: zupełnie nie rozumiem dlaczego kurat Jaruzel ma lecieć razem z Kaczorem. Sowieci zaprosili to niech wyczarterują mu samolocik i opłacą podróż.
10!
Pzdr
krzysztofjaw

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#54518

Nieważne, kto zapłaci za podróż - ważne, żeby TAM został ;))

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#54533

Swietny pomysl. Niech go zabiora na swoj koszt .."na wsiegda".
Pozdro.

...Obnoszę po ludziach mój śmiech i bukiety
Rozdaję wokoło i jestem radosną
Wichurą zachwytu i szczęścia poety,
Co zamiast człowiekiem, powinien być wiosną. K.Wierzyński

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

...Obnoszę po ludziach mój śmiech i bukiety
Rozdaję wokoło i jestem radosną
Wichurą zachwytu i szczęścia poety,
Co zamiast człowiekiem, powinien być wiosną. K.Wierzyński

#54534

I niech ONI płacą mu emeryturę ;)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#54538

i ustawic przed Kremlem jako eksponat tego sługusa sowietów

pzdr 10p.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#54523

Świetny pomysł - niech waruje przed złoconymi drzwiami nawet po śmierci. Było by to symboliczne zwieńczenie jego drogi życiowej...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#54537

widac dużą aktywność troli - lucyfer i tomasso

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#54524

Wiedzą, gdzie i kiedy się uaktywnić. Czują "mądrość etapu". :D

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#54541

trzymajcie rękę na pulsie - w przypadku ewidentnego łamania regulaminu i prowokowania kłótni, trollingu, proszę zgłaszać zawartości.

Jednocześnie apeluję także o grzeczne zachowywanie się, brak wybuchów emocji w stosunku do różnych gości, którzy ewidentnie przyszli nam tu udowadniać, że koło jest kwadratowe. Cóż - mają prawo w to wierzyć. Smutne, jest to, że nie przekonują ich proste dowody. Traktujmy ich raczej jak zagubione owieczki ;). Nie powodujmy u nich ponownej wiktymizacji i nie gwałćmy im umysłów. Niejednokrotnie wyprostowanie myślenia ofiarom Michnika i TVNu trwa lata - potrzebna jest praca u podstaw i cierpliwość. Morze cierpliwości :) Najgorzej jest w przypadku świadomych sługów Ministerstwa Prawdy - wtedy tylko egzorcyzmy! ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#54573

"Nie kłóć się z głupim, bo postronni nie zauważą różnicy."
Przysłowie chińskie
I tym sie kierowac...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

...Obnoszę po ludziach mój śmiech i bukiety
Rozdaję wokoło i jestem radosną
Wichurą zachwytu i szczęścia poety,
Co zamiast człowiekiem, powinien być wiosną. K.Wierzyński

#54575

tomasso i lucyfer to takie małe Pikusie
śmiech wzbudzają i nic ponadto

dostali zlecenie to szwendają się po blogach i rzucają sloganami z Czerskiej i walterowni

sami przyszli to i przyjdzie czas, że sami odejdą, bo na wyprostowanie myślenia u nich nie liczę

oni wykonuja swoje partyjne zadanie

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#54583

to nie takie proste, to są zawodowi prowokatorzy...przychodzą by rozwalać dyskusje. o to chodzi, nie o łamanie regulaminu.

Pozdro.:D

" Upupa Epops ".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

" Upupa Epops ".

#54584

Nie chcę broń Perunie wchodzić w kompetencje Adminów, ale pozwolę wtrącić swoje trzy grosze.

Z mojej strony to jedynie szydera. Niezbyt wysokich lotów co prawda, ale i to odnosi nieraz zamierzony efekt. Nie miałem zamiaru nikogo obrazić ani spostponować dla samego obrażenia.

Tak w ogóle jestem naprawdę ostatnią osobą, która dokonuje werbalnej pinoczetyzacji i krav-magizacji. No dobra - raz próbowałem z comrade off u Sakiewicza, ale comrade off trenuje u sowietów prawie że śmiertelny system walki - SZAMBO;), a mój oficer prowadzący z Mossadu dupa, bo nie przeszkolił mnie po temu odpowiednio;) .

Po prostu czasami trzeba jechać trochę ostrzej. Poza tym, nie potrafimy rozróżnić, kto jest faktycznym agentem zadaniowanym do trollingu (tak! takie praktyki się stosuje !), a kto zwykłym "pudłem rezonansowym", że zacytuję Volkoff'a. Trzeba wziąć poprawkę na miejsce i czas. Odpowiednio: nppl to nie onet, wp, czy s24 (bez obrazy dla ostatniego - mimo wad), gdzie albo jest totalny chłam, albo wymieszane pod względem poglądów towarzystwo; Katyń, 9 V i cała kampania manipulacyjna czekistów i ich agentur wokół.

Pozdro

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#54620

Fakt,
chyba powinienem się trochę zaczerwienić.
No powiedzmy odrobinę.
Potraktowałem gościa chyba zanadto obcesowo,
wyskoczył jednak jak Filip z konopii i obraził kobietę.
A na takie przypadki jestem bardzo cięty.

W każdym razie muszę się chyba nieco poprawić,
no przynajmniej koszulę do spodni wsadzić,
że o krawacie już nie wspomnę ;)

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#54653

Ok - dopóki taki Tomassoo ograniczy się do wrzucania pojedynczych komentarzy, nie będę wdawał się w pyskówki, tylko po prostu zignoruję. Może to mu da do myślenia;)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#54678

Gdy nam ten z Tomasowa będzie dokuczał,
to go poprostu potraktujemy naszym zwyczajem
tj. ciepłym intelektualnym moczem i będzie po sprwawie.

Ma do wyboru,
albo kulturalnie i z wdziękiem,
albo bez wdzięku:)

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#54682

Cosik mi się widzi, że niepoprawność pomyliła mu się z lewactwem ;)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#54729

A niech leci i nie wraca. Najlepiej, niech tow. czekista weźmie Jaruzela swoim samolotem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#54540

I tu masz rację, niech wraca na Syberię, albo do Moskwy, do swego rodzinnego kraju. Jaruzel to rosyjski morderca mający polską krew na rękach.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#54588

Pięknie napisane.

:)))

Pozdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#54644