W obronie księdza Natanka

Obrazek użytkownika tutejszy
Kraj

Stał się ostatnio antybohaterem liberalnej młodzieży i postępowych komentatorów. Teraz, gdy materiał na jego temat opublikował tvn24, żywot publiczny księdza dr. hab. Piotra Natanka ma już zapewne policzone dni. Zawrotną karierę zrobiło w internecie skryte nagranie kazania księdza Natanka, który ostrzega rodziców przed wieloma aspektami życia dzisiejszej młodziezy: czarnymi ubraniami, dredami, irokezami, metallicą i innymi "zwyczajnymi" atrybutami codzienności. Jego powtarzane "wiedz, że coś się dzieje" (w kontekście pojawiania się tych irokezów, dredów, pacyfek itp.) stało się już popularnym powiedzeniem, tak jak barejowskie "żeby plusy nie przesłoniły minusów", czy filmowe "Bruner, Ty świnio".

Parafrazując mistrza absurdu: "Słuszną linię ma nasza władza".

Bo wystarczy odpowiednia (tfu) narracja, odpowiedni konktekst wszechwładnych mediów, które potrafią zdeptać każdego, aby kogoś ośmieszyć zupełnie.

Spójrzmy jednak na to inaczej, pozwólmy odezwać się światopoglądowi, który dzisiaj jest na wymarciu, ale jednak - ISTNIEJE.

Jeden "cios" księdza Natanka w kamerę, przewracający sprzęt. A przecież prawo pozwala dziennikarzom filmować wszystko, wszędzie i zawsze. Sterroryzowany dziekan Wydziału Historycznego UJ, gdy opublikowano pracę magisterską Pawła Zyzaka, choć jest dostojnym profesorem najstarszej polskiej uczelni, skakał na zawołanie dziennikarzy, jak chłopiec na posyłki. Odpowiadać musiał na każde pytanie, stawiać się przed kazdym mikrofonem. Bo prawo prasowe, bo presja, bo demokracja. A gdzie prawo do ludzkiej godności, do równorzędności merytorycznego pojedynku na ubitej ziemi? I niech mi ktoś powie, że dziennikarze tvn nie wybrali się do księdza Piotra Natanka, tylko po to by go wyśmiać i skompromitować, wyciąć z kontekstu i pokazać bezbronnego wobec potęgi szkiełka i pieniądza. Wybrali się do Grzechyni właśnie dlatego, bo sensacje wzbudziło nagranie z jego stanowczego kazania opublikowanego w internecie. Nie pojechali do niego, by porozmawiać o teologii, jego poglądach na rzeczywistość i na Kościół.

Pojechali do niego, by go obrzucić błotem i zrobili to. Ale się bronił. Może nieskutecznie i nieudolnie, może eksperci od Public Relations by go za to skarcili, ale skóry darmo nie oddał.

Jak średniowieczny kaznodzieja ostrzega przed nadmiernym indywidualizmem, który zabija w młodzieży umiejętność funkcjonowania w grupie, który rodzi subkultury np. rozhisteryzowanych EMO. Nie oceniam skuteczności księdza Natanka, ale oceniam skuteczność mediów - walnąć obiektywem w księdza jest zawsze fajnie, ale poruszyć problem społeczny - już nie (bo się zrazi widzów).

I ten śmieszny ekspert od tarota i inspiracji pogańskich w katolicyzmie - dr Jan Witold Suliga. Admirator tarota ma oceniać księdza katolickiego? Już bez żartów mogę powtórzyć za księdzem Natankiem, że gdy znawca ezoteryczno - magicznych sztuczek poucza księdza, "wiedz, że coś się dzieje".

Jak w ogóle omawiać kwestie wiary (np. księdza Piotra Natanka), gdy robią to cynicy i ateiści? Tak jak Kaczyńskiego oceniają ludzie, dla których patiotyzm jest demonem. Z aksjologicznych antypodów.

Dla mnie incydent w Grzechyni byłby dobrym przyczynkiem do dyskusji nad kondycją mediów - dlaczego miliony (sic!) Polaków na widok logo TVN24 dostaje szczękościsku, a pięści same pchają im się do przodu. "Dzicz!", "PiSowskie mohery!", ale może coś jeszcze?

Marzy mi się Polska, gdzie media brutalnie wpadają z kamerą nie na posesję ekscentrycznego duchownego, ale do kurortów w dolomitach, gdzie podczas rozgrywki o tragedię smoleńską, wypoczywa Donald Tusk. Marzą mi się media, które zapytają Michnika, co oznaczały słowa Lesława Maleszki po śmierci Jana Pawła II, wypowiedziane do dziennikarzy "teraz nie możemy dawać tylu leadów antypapieskich". Niech wpadną do firmy Mira Drzewieckiego, której sekrety są w Łodzi tajemnicą poliszynela.

I marzy mi się polski kościół z ludźmi odważnymi, z pasterzami, którzy w Wielkanoc nie skupią się na atakowaniu Jarosława Kaczyńskiego (jak to zrobił bp Pieronek ostatnio) , ale przypomną o istnieniu świata pozadoczesnego.

Największy postrach liberałów i lewaków, św. Inkwizycja, ten dzisiejszy synonim okrucieństwa i zacofania, jako pierwsza powołała isntytucję obrońcy - adwokata. Dla nosicieli wirusa postępu, dla tvn24, gdzie sensacja i obryzgiwanie błotem jest priorytetem, ten wynalazek Sacrum Officium nie jest potrzebny.

Może ks. Natanek jest winny zarzucanych mu czynów. Ale, Wysoka Opinio Publiczna, proszę o uczciwy proces bez wyrwanych z kontekstu wypowiedzi, o uczciwą dyskusję i o przyznanie księdzu Natankowi obrońcy. O sprawiedliwość wołam, a nie o igrzyska.

http://www.tvn24.pl/-1,1705261,0,1,klatwa-zawsze-wraca,wiadomosc.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Te same metody (ubeckie) stosowane są od lat w stosunku do Radia Maryja.
Prowokacja, wtargnięcie na teren prywatny, podsłuchy, ukryte kamery, wyrywanie zdań z kontekstu...itd. Nic nowego.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162338

Niby tak, tylko ks. Natanek wyprowadził uderzenie pięścią i to święte oburzenie lewaków skłoniło mnie do napisania tego tekstu.

---
A na drzewach, zamiast liści...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

---
A na drzewach, zamiast liści...

#162341

Uderzenie pięścią w tvn wydaje się zdrową reakcją. To przecież odruch, raczej normalny.
Z księdzem Natankiem głęboko się nie zgadzam w sprawie np liczby aniołów i jeszcze w kilku sprawach, które chyba jednak katechizm inaczej interpretuje, niż ksiądz Natanek.
Ale co Natanek przeszkadza tefauenowi? Robią sensację, prowokują człowieka we wredny i haniebny sposób.
Trzeba być świnią, żeby zostać takim "dziennikarzem". I chamski, efekciarski montaż. Po prawdzie, to należało się z glana i tyle. Pięścią to za słabo.
Wleźli na prywatny teren, filmowali człowieka bez jego zgody nie zwracając uwagi na jego prawo do wizerunku. Prowokowali.
Chamstwo i palikoteria.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162347

gość z drogi

wyrażnie sie przestraszyło i Dobrze

pięscią TO za mało

Z tego co czytałam, Kapłan  jest świetnie wykształconym człowiekiem,patriotą

i ma odwagę cywilną mówić Rzeczy Niepoprawne Politycznie,

wtargnięcie na mój prywatny teren,potraktowała bym jeszcze Mocniej

Spuściłam bym Psy z łancucha

a Prowokację,zaskarżyłabym w Sądzie,Naśmiewanie się TEZ

wszak POdobno mamy Demokrację i

Wolność niezależnego myślenia,

ale może ja się mylę ;)

pozdr z dychą

ps dziś Kapłan Natanek,wczoraj Kibice -Patrioci,

Kogo Jutro wytypują TVNowcy ?

Wszak Towarzystwo z Ordynackiej

ogłosiło POwrót i przymila sie tuskoPOdobnym;(

pozdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#162499

Zgoda co do TVN...
Natomiast sama postać księdza Natanka jest co najmniej kontrowersyjna.
Oglądałem to 20-minutowe słynne kazanie.
Byłem zbulwersowany.
Głównie dlatego, że jednak to ksiądz...
I nie chodzi tu o styl kazania, jak pisze Autor. Chodzi o groteskę w która, niechcący, ksiądz Natanek popadł.
Chodzi o brak elementarnej logiki, niestety widoczny aż za dobrze. Takim "kazaniem" wyrządził Kościołowi, jako instytucji, bardzo dużo złego.
Chociażby dlatego, że 99% ludzi usłyszawszy, że czytanie książek o Harrym Potterze jest oznaką opętania, zacznie się zastanawiać... nad kondycją psychiczną wypowiadającego te słowa.
Nie bez powodu, i tu się z decyzją Kurii nie sposób nie zgodzić, ksiądz Natanek (bodaj od 2009) ma zakaz publicznych wypowiedzi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162351

Jednak nad sprawą powinna być przeprowadzona dyskusja, a nie nagonka. Różne są nurty w Kościele, a o okultystycznych treściach w Harrym Potterze można wyczytać nie tylko u takich osób jak rzeczony ksiądz.

Nie zmieniajmy tylko tematu na powieści Rowling, mi tylko chodzi o to, że "warto rozmawiać". A nie linczować w prymitywnym stadzie.

Obaczym.

---
A na drzewach, zamiast liści...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

---
A na drzewach, zamiast liści...

#162355

Zgoda co do nagonki i sposobów działania.

Natomiast, chciałbym być dobrze zrozumiany. Osoba księdza Natanka jest dla wojujących antyklerykałów darem od niebios...
Owszem, tvn i inni nagłośnili sprawę, ale też miał co nagłaśniać. To podobna strategia jak ta z krzyczącymi tytułami w gazetach o kolejnym przypadku pedofilii wśród księży (a na dole dopisek małymi literkami, że w Boliwii...).

Skądinąd wiele osób szczerze wierzących jest osobą Natanka zażenowanych... - jeszcze nie tak dawno wykładowcy na krakowskiej PAT...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162357

Moim zdaniem co do "dawania powodów" myli się Pan po prostu. Nie idzie tu bowiem o to co ten czy inny ksiądz powie lub zrobi. Bo obojętne co zrobi (lub nie zrobi) zawsze można w odpowiedni sposób skręcić sznur którym mu się przyłoży. "Sztuka" ta w polskojęzycznych mendiach została doprowadzona wręcz do perfekcji.
W kwestii tarota itp spraw pozwolę sobie mieć odmienną opinię od księdza (który być może użył dużego skrótu myślowego). Jednak nie sposób przyznać mu racji że ostrzega przed tym co nieznane, a co może wymknąć się naszej kontroli. Tak jak ogień sam w sobie nie jest ani dobry ani zły. Tak i każda inna energia w której żyjemy. Bo zależy to tylko od tego w jakim celu jest wykorzystywana. Nie mniej to tylko moje zdanie i tak to proszę potraktować.

pozdrawiam

PS

Uważam że znając "sławę' tej stacji ksiądz powinien otwarcie powiedzieć " z państwem rozmawiał nie będę" i na tym zakończyć. Nikt i nic sprzeciwić temu by się nie mógł.
A na "nachalność" jest prosty sposób - zgłoszenie na policję.
W. red

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

W. red

#162362

Max:
"Natomiast, chciałbym być dobrze zrozumiany. Osoba księdza Natanka jest dla wojujących antyklerykałów darem od niebios..."

Niestety, tak.
Szkoda człowieka swoją drogą.
Kuria oficjalnie zakazuje i odcina się, dając pożywkę hienom. Szkoda, że nie interesowali się wcześniej i bardziej po ludzku. Pisząc "wcześniej" mam na myśli czas poprzedzający pierwsze zakazy nauczania. Nie zakaz powinien być instrumentem, tylko kontakt, rozmowa, zainteresowanie kapłanem i tym, co się z nim dzieje.
Teraz już too late i można wsadzić do szufladki z instrumentami propagandy, i używać w miarę potrzeby.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162368

no i zawsze sie z nim pomodlic!
http://www.christusvincit-tv.pl/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162360

Od dyscyplinowania księdza jest kuria i Episkopat i to one powinny podejmować decyzje, a nie tłum. A co do tego najścia tvn-u, to miał całkowitą rację, dając im w pysk. Powinniśmy mieć zasadę "mój dom to moja twierdza i dziennikarzom- szmaciarzom od niego wara".
Ten cały materiał tvn, to dla mnie nie jest dziennikarstwo, tylko mieszanie ludzi z błotem. Dlaczego nie krzyczą, jak w więzieniach są przetrzymywani niewinni ludzie? Bo to może naruszać czyjeś intersy. A na Kościół łatwo pluć w coraz bardziej lewackim i antyklerykalnym społeczeństwie...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Zjednoczeni ludzie potrafią obalić każdy system..."
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#162361

bo swoim - mówiąc wprost - pierdoleniem zwyczajnie ośmiesza instytucję Kościoła, jak jak to słusznie Max zauważył.
Ks. Roman Rogowski powiedział jakiś czas temu, iż wg niego "największymi sprzymierzeńcami diabła są ci, którzy widzą go wszędzie".

swoją drogą ks. Natanek mógłby mi wytłumaczyć, co wg niego znaczy "czarny rock" - chodzilo mu może o Thin Lizzy, cz o Hirax? ;-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162367

Duby smalone gadasz Waść,czyli mówiąc prosto,jak to narysował kiedyś Mleczko:Obywatelu,nie pieprzcie bez sensu!

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#162407

skoro gadam, to mógłbyś przynajmniej konkretnie napisać czemu tak sądzisz.
No chyba że to była tylko mała aluzja z Twej strony (na co mógłby wskazywać podpis).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162633

Najlepszą sztuczką diabła jest wmówienie ludziom, że go nie ma...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Zjednoczeni ludzie potrafią obalić każdy system..."
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#162408

ale czy nie jest przegięciem doszukiwanie się rogatego we wszystkich rzeczach, o których nie mamy pojęcia, hę?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162634

.... please, nie udawaj,że nie "kumasz", o jakich sprawach i problemach mówi ten Ksiądz... !? Jeśli masz swoje Dzieciaki ...? to uwierz temu Człowiekowi ! a poza tym On nie jest wrogiem dobrej Muzyki.
..... i jeszcze jedno Górale to jest nacja cudownych i mądrych Ludzi, którzy mają taką wewn. siłę,że jeśli by uznali,że ten Ksiądz pierdo.i, głupoty to by go "-wygonili" ... understand ???
POZDRAWIAM i trzymaj się dobrej Muzyki .
Marek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162503

Marusiu, nie mam dzieci bo jeszcze młody gówniarz jestem :P
Ale gdybym miał, to raczej nie zabraniałbym Im np. oglądać „Gwiezdnych Wojen” (bo sam lubię starą trylogię), czy czytać Harrego Pottera (10 lat temu sam się tym jarałem).
A co do muzyki – gość mówił przecież że heavy metal to „szatanizm” (i żeby było komiczniej to wymieniał obok techno). Rękę sobie uciąć daje, iż zwyczajnie nie wie, co to jest heavy metal. Co najwyżej kojarzy sobie to z jakimś gównem pokroju behłemota, czy krejdel of filc.

a, i jeszcze jedno - wiem że to nie jest żaden argument, ale gościu miał głos, jakby to jego belzebub opętał.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162629

Świat jest kolorowy, ale lepiej go oglądać na własne oczy niż korzystać z pośrednictwa jednookich, zezowatych czy ślepych.
Obraz życia religijnego Polaków prezentowany w TVN niewiele ma wspólnego z rzeczywistością, ponieważ -być może wyłącznie ze względów komercyjnych- stacja ta interesuje się głównie patologią i sensacjami, które komentuje w sposób daleki od obiektywizmu.
Jak każda sieć telewizyjna, TVN realizuje swoistą misję edukacyjną i spełnia rozmaite ważne zadania, ale troska o jakość pracy duszpasterskiej kapłanów do nich nie należy, tego jestem pewny.
A kazanie ks. Natanka - w takiej wersji, w jakiej zostało zawieszone w sieci przez kogoś życzliwego - nie miało być pewnie homiletycznym smakołykiem, ale zdrową i pożywną strawą duchową dla parafian, którzy akurat takiej widocznie potrzebowali; nie dla redaktorów TVN.
Oni są z zupełnie innej parafii.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Andrzej Tatkowski

#162383

Księża to kolejna po kibicach grupa społeczna do likwidacji.
Dlaczego wielu nabiera się na znane i oklepane metody ataków mediów reżimowych ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Gawronski Rafzen

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

#162391

Masoneria won z kościoła!. Won z duchowieństwa!, episkopatu i grona hierarchów!. Pieronek!, do ciebie przemawiam gudłaju i przechrzto!...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162400

Żeby móc zabierać głos w sprawie ksiedza Natanka,trzeba go słuchać i to od lat.Od lat ten kapłan jest wzorem patriotyzmu i oddania Polsce i Chrystusowi.Warto Go posluchać w skupieniu,bo wyjdzie to każdemu na dobre. W dzisiejszej Polsce bardzo łatwo jest każdego,kto prawe ma serce, wyszydzić i poniżyć.Poczytajcie ks.Isakowicza-Zalewskiego w ostatniej"GP". O ks.Natanku  pisze i o Rasiach,które zalęgly sie w Krakowie - jeden w Kurii,drugi trzęsie PO.  Ksiądz Natanek głosi "Ratujmy Polskę" ,np.tutaj http://video.google.pl/videoplay?docid=-2123716365364115513# albo tutaj http://wsercupolska.org/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=4429:ks-dr-hab-piotr-natanek-tylko-kapan-katolicki-uratuje-wiat&catid=12:wiara&Itemid=10. To naprawdę wariat, a może szaleniec Boży? Tak kiedyś o wielkim świętym ktoś bardzo mądry napisał. A w Piśmie napisano: ci nie nawrócą się ,choćby sam Eliasz przyszedł…

A co do masonerii w Kościele -won!

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#162406

Proponuje przeczytaj książkę pana Siwca byłego komunisty,a otworzą ci się oczy.
Przejżysz co się dzieje w Rosji,Polsce i Europie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162409

Destrukcja naszego państwa jest prowadzona we wszystkich dziedzinach naszeo życia.
Drodzy czytelnicy,wszyscy blogerzy na tej stronie o tym piszą.
Macie podane to na tacy tylko trzeba złożyc to w całość a zaczną wam się otwierać oczy.
CZY PRAWDZIWY POLAK PRAWDZIWIE POLSKIE MEDIA BYLY BY W STANIE POSUNĄĆ SIĘ DO TEGO STOPNIA ŻEBY OBRAŻAĆ I OŚMIESZAĆ SWOICH RODAKÓW?
Nie!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ośmieszają patryjotyzm,to tak jak śmiał byś się z gospodarza że kocha swoje gospodarstwo swoją rodzinę i broni tego za wszelką cenę.
Dzielą nasz naród żeby nie było jedności.
Atakują kościół bo w nim się jednoczymy.
Ksiądz Natanek wzywa otwarcie do jedności w narodzie,miłości i walki o nasze korzenie.Dlatego jest atakowany.
Bo mądrość jest w historii,a siła w jedności.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162405

 A może jest jeszcze inaczej .

Być może ksiądz Natanek swoim kuriozalnym kazaniem kompromituje kościół celowo bo takie mu wyznaczono zadanie.Trudno mi uwierzyć, że jest naiwny i nieogarnięty we współczesnych realiach aby wygłaszać takie rewelacje rodem  z Ciemnogrodu. Przecież musiał tym samym spisać na straty  duszyczki  młodzieży słuchającej black metal, noszącej dredy lub zamierzającej sobie je zrobić, a to jest z punktu widzenia wychowawcy i duchownego kardynalny błąd.

Wiadomo powszechnie, że młodzieżowe mody przemijają wraz z "młodzieżowym" wiekiem i wystarczy tolerancyjne podejście i właściwe ukierunkowanie ze strony wychowawców, rodziców aby fascynacja muzyką czy subkulturą nie przerodziła się w coś groźnego. Przypominam sobie jak w latach  70- tych księża pozwalali zespołom młodzieżowym na próby muzyczne i organizowali msze z ich udziałem.

Tymczasem kazanie księdza Natanka można porównać do wejścia słonia do składu porcelany.Czy mam to usprawiedliwić głupotą , nieznajomością współczesnych realiów przez tegoż księdza ? Grzechynia to wioska ale ksiądz pobierał nauki w seminarium, w którymś z wielkich miast. Dlatego  sądzę, że może to być przewrotne działanie mające na celu zohydzenie religii katolickiej wśród polskiej młodzieży i odciągnięcie jej od Kościoła.

No i to nazwisko.... jakieś mało polskie ...Czy nikt nie zwrócił uwagi?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162418

Mileńka! Zanim coś napiszesz( z całym szacunkiem) pomyśl ,poszukaj,posłuchaj..Przeczytaj mój wpis z 20.14.,posłuchaj cokolwiek o czym ks.Natanek mówi -choćby pierwszy podany przeze mnie link.Wtedy nie będziesz z żarliwego patrioty robiła idioty i antypolskiego dywersanta.Poczytaj,czym jest Grzechynia.

Rzeczywiście,ksiądz Natanek ma nazwisko małopolskie-jako rodowity góral z Makowa Podhalańskiego.Poczytaj ulubione źródło wiedzy naszego ukochanego Bredzisława-Wikipedię ,tam jest o księdzu Piotrze więcej.

"Nie lękajcie się!"J.P.II

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#162487

Przykro mi,że przyszło mi się z Tobą spierać, ale nie rozumiem skąd to zaufanie do księdza Natanka ?

Być może wiesz coś czego nie wiem, znasz rodzinę księdza od pokoleń i stąd Twoja wiara niezachwiana. Ja nabrałam wątpliwości po wsłuchaniu się w treść kazań( jak można szufladkować ludzi, często młodych wg kryteriów takich jak : kolor lakieru do paznokci, ubrań czy stosowania homeopatii lub medycyny chińskiej ???)

I co z tego, że ksiądz mówi też rzeczy mądre i wartościowe skoro wygłaszając przytoczone wcześniej teorie ustawił się w pozycji oszołoma ? Teraz wielu młodych ludzi  będzie odbierało patriotyzm i koronację Chrystusa na Króla Polski  jako oszołomstwo tylko dlatego, że mówi o tym osławiony ksiądz Natanek.

Ponieważ ksiądz jest osobą wykształconą powinien przewidzieć się jakie skutki przyniesie jego działalność a wychodzi na to ,że zarobił punkty dla drużyny przeciwnika. Pytanie tylko czy  ksiądz jest rzeczywiście po tej stronie co jego gorący obrońcy...

Ps. Nazwisko Natanek wg mnie pochodzi od imienia Natan, a rysy księdza zdają się to potwierdzać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162577

To nie jest spór- to zupełnie inne światopoglądy.Mam swoje lata i życie nauczyło mnie wiele,a to wszystko dopiero przed Tobą. Widziałem wielu młodych ludzi plujących na Krzyż i równie wielu -z czcią Go całujących.Do tych pierwszych nigdy nawet najbardziej pozytywne treści nie trafią. Czy ksiądz Jerzy byłby błogosławionym, gdyby podporządkowywał się  tylko temu,co na oszołomstwo nie wyglądało? Ja te czasy pamiętam i pamiętam,że o Nim też mówiono:osławiony. Ponieważ ( tak czuję) nie lubisz"rajskiego warzywa" ani tych,którzy w nim są rozsmakowani,jak zadekretujesz to,że tak ostatnio popularne jest nadawanie dzieciom imienia"Dawid" ?Nie wspomnę już o Marii czy Annie.Wybacz,to była ironia-leciutka.

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#162581

 Nie sądzę by mój światopogląd różnił się od Twojego w kwestiach zasadniczych.Nie jestem młodą osobą( skoro wspominam lata siedemdziesiąte w poprzednim komentarzu), ale jeszcze pamiętam siebie z tamtych lat i staram się młodych rozumieć. Przed chwilą wysłuchałam słynnego kazania księdza doktora Natanka - i zareagowałam podobnie jak młodzież, która komentowała ich treść -momentami pękałam ze śmiechu. Trudno im się dziwić, bo styl jakim operuje ksiądz, kuriozalne przykłady typu" jeśli twoje dziecko lubuje się w czerni - wiedz że źle się dzieje itp,a wreszcie fatalna polszczyzna, lapsusy językowe  -np."czytanie z moczu/oczu, alkoholik z zawodu  - to lepsze od kabaretu. Tylko ja się pytam kto kazał księdzu Natankowi robić z ważnych spraw kabaret.

Piszesz , że do niektórych młodych pozytywne treści i tak nie trafią. A gdzie nadzieja, wiara, która góry przenosi ? Chyba, że zaliczymy te cnoty do "pozytywnego myślenia" czyli szatańskich praktyk? Przecież Jezus nauczał, że pasterz bardziej się cieszył z jednej odnalezionej owieczki niż z całego stada, a nawrócony zbrodniarz na krzyżu czyż nie usłyszał od Jezusa obietnicy Raju? O młodych trzeba walczyć bo" takie będą Rzeczpospolite jakie ich młodzieży wychowanie".Nie pozwalajmy aby wyrósł między nami mur tylko z powodu różnicy wieku - o to chodzi właśnie naszym wrogom. Dlatego powinno się do młodych mówić ważne rzeczy w mądry i piękny sposób.Najwyraźniej ksiądz Natanek tego nie potrafi lub celowo robi to w karykaturalny sposób.

Co do Narodu Wybranego - nic do nich nie mam, dopóki szanują nasze wartości,kulturę ,religię i tradycje narodowe.Nadawanie imion hebrajskiego pochodzenia jest od kilkunastu lat modne wśród tzw "inteligentnych z wielkich miast" . Przed wojną takiej mody nie było - wprost przeciwnie, nawet Żydzi zmieniali swoje imiona i nazwiska na polskie jeśli chcieli zrobić karierę. Moim skromnym zdaniem nazwisko księdza pochodzi od imienia jakiegoś przodka rodziny bo w naszych pięknych górach też mieszkali Żydzi,choć było ich niewielu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162596

...... no ale muszę się przyznać - zazdroszczę *skowronkowi*,że ma tyle pozytywnej siły i potrafi tak cudnie i łagodnie odpowiedzieć osobie która zapomniała,że ma fałdy ...a myśli "parterem" .
Tak *milenko*... ks. Natanek ,to "student", KGB, GRU, MOSSAD,
no i miłośnik gen. Dukaczewskiego.
Ale, czy nie przyszło Ci do tej mądrej główki,że gdyby Palikot w odpowiedim czasie dostał by po RYJU, to nie zrobiłby takiego spustoszenia w głowach swoich zwolenników.
póki co -pozdrawiam i proszę ... nie wychodż na mocne słońce, bez beretu -moherowego !!:-))))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162497

 Co do beretu to raczej Ty powinieneś zdjąć go z głowy bo zwoje mogą się przegrzać zwłaszcza w taki upał.

Piszę na Niepoprawnych dlatego, że potrafię myśleć niezależnie nie tylko od TVN i GW ale także od zaślepionych prawicowców różnej maści. Pisząc staram się jednak nikogo nie obrażać, nawet przeciwników ideowych,bo uważam, że Niepoprawny to nie to samo co chamski.Racz na przyszłość wziąć to pod uwagę.

Widzę jak łatwo dajemy się rozgrywać rozmaitym redaktorkom i specom od PR z TVN i szlag mnie trafia bo przez takich jak ksiądz Natanek możemy przegrać. Jeśli tego nie dostrzegasz to  żyjesz w innym matriksie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162566

 Mileńka! Potrafisz( jak piszesz) myśleć niezależnie? Człowiek myślący niezależnie czyta ,słucha i ogląda.Potem myśli i wypowiada( lub nie-wszak milczenie jest złotem) swój pogląd. Emocje są zawsze złym doradcą.Czy napisanie na  blogu  chama z Biłoraja ,że jest chamem, jest "obrażaniem przeciwnika politycznego"  po tym wszystkim,co mówił i robił? Piszesz:"bo przez takich jak ksiądz Natanek możemy przegrać."  Kto to: my? Ja nie boję się ,że przez głoszenie prawdy i umiłowanie polskości przegram.Wszak on mówi to samo( może ostrzej i dobitniej) co biskupi Frankowski czy Stefanek.Słuchałaś ich? Warto,bo mówią przepiękną polszczyzną a "w sercu( ich) Polska".A i Oni i ja  i Ty żyjemy w umiłowanym i upodlonym Kraju,Polsce.Nie w matrixie.Pozdrawiam.

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#162580

Tutaj (na przykład) jest link do słynnego kazania księdza Natanka.

http://www.youtube.com/watch?v=HPAznbHHNQk

Nie wiem jakie są procedury. Nie wiem, czy Kuria/Biskup mogli zrobić coś więcej.

Nic nie jest do końca czarne, ani nie jest białe.
Z pewnymi wypowiedziami Natanka można się zgodzić, na temat innych można dyskutować.
Problem w tym, że zdarza mu się mówić rzeczy zupełnie kuriozalne. Niestety. Naraża w ten sposób na szwank powagę Kościoła - i nie tylko. To jest - złe.

Co nie zmienia faktu, że media potraktowały go tak, jak potraktowały. Co nie zmienia faktu, że jest (być może, nie wiem) patriotą i daje temu wyraz.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162508

Na ostatniej stronie jest felieton ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego pt. "Krakowski tygiel".

Oto początek:
"Rok temu felieton pt. "Spór o intronizację" poświęciłem sprawie ks. dr. hab. Piotra Natanka z Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie, zwolennika intronizacji Chrystusa na króla Polski. Napisałem wówczas, że niesłychanie ostry komunikat kurii krakowskiej z marca 2010r. nie tylko niczego nie rozwiąże, ale jeszcze bardziej zaogni konflikt ze zwolennikami owego kapłana. A tych w całym kraju jest coraz więcej."[...]

i dalej [...] (autorzy - kuria) "poinformowali wiernych o odebraniu mu misji kanonicznej, czyli prawa do nauczania. Nie pamiętam, aby w ostatnich latach jakiś inny ksiądz krakowski został tak "zrównany z ziemią". Komunikat ten pali ostatnie mosty i nie ma już szansy na polubowne załatwienie sprawy. Zwłaszcza, że w archidiecezji krakowskiej chyba nikomu na tym nie zależy."

oraz [...] "Brak dobrego rozwiązania w sprawie ks. Natanka może być początkiem rozłamu w Kościele. [...]"

Więc stawił się świecki TVN, aby podgrzać atmosferę i wtedy jakiekolwiek ustalenia nie mogą bedą możliwe ze względu na usztywnienie stanowisk obu stron.

Mileńko, a teraz kaczasz o co sprawa idzie?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162585

tvn już zgnoił prof. Jarosza z Jarosławia,tvn jest specjalistą od niszczenia osobowości niepoprawnych politycznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jozefbiega

#162835

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162843

widząc wszędzie diabła. Polecam inego znawcę tej tematyki, o. dra Aleksandra Posackiego, filozofa, teologa, znawcę demonologii.

http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/index.php/zagrozenia-czytelnia-203/536-harry-potter-i-okultyzm

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

rochadziug

#163638