7 plag egipskich

Obrazek użytkownika tutejszy
Blog

Naukowcy z Massachusetts znaleźli u stóp wzgórza Golan kolejny biblijny apokryf. Datowanie węglem wskazuje na powstanie apokryfu w I wieku naszej ery, wymieniane we wstępie wydarzenia pozwalają oszacować dokładne powstanie na przełom lat 30-tch i 40-tych. Apokryf jest formą proroctwa, które rozpoczyna się słowami:

I przyjdzie na tę ziemię Nowy Judasz, a imię jego będzie niespotykane w tym kraju. Będzie on mówił ludziom, że może cuda czynić, nizinę zamienić w wyspę, a dyskusję w miłość. Uczyni on jednak ludzi ślepymi i głuchymi, a za niedźwiedzie srebrniki sprzeda kraj jego wrogom. Zesłane wtedy będą z nieba wielkie znaki, by poznał się Lud Boży na Nowym Judaszu, a nad wszystkim będzie czuwał znak mój, który przyjaciele Nowego Judasza będą chcieli usunąć
Spośród przetłumaczonych fragmentów doliczono się na razie 7 dziwnych plag, pod niektórymi umieściłem komentarz własny, albo najprawdziwsze dowody podawane przez nieomylną stację telewizyjną:

Plaga pierwsza
I zaprawdę naród, który wroga uznaje za mędrca, pokarany będzie gniewem niebios. Będziecie się bali wznosić pod niebo, skoro na ziemi nie potraficie rozpoznawać mędrców.
Spadające samoloty – wojskowy samolot CASA (23.01.2008), śmigłowiec Mi-24D (27.02.2009), samolot An-28 Bryza 2-RF (31.03.2009), rządowy Tu-154 (10.04.2010).

Plaga druga
I zagniewał się Pan powiadając – tyle wody wypłynie z rzek ile czci jest w narodzie dla głupców, durniów i hochsztaplerów I wzburzyły się rzeki pokazując światu, że pierwej one się oderwą od koryta, aniźli fałszywi mędrcy.

Plaga trzecia
I rzekł Pan: skoro mój lud daje swoją krew, pot i łzy fałszywym mędrcom, niech da też krwi innym stworzeniom moim. I zesłał Pan plagę komarów na lud, aby dawali im krew swoją, tak jak oddają owoce swej pracy fałszywym cudotwórcom.
http://www.tvn24.pl/-1,1659199,0,1,uwaga-nadciaga-plaga-komarow,wiadomosc.html

Plaga czwarta !
Widział Pan jak gnije kraj i jak gnuśnieje państwo, nakazał więc, by liczne (ko)muszki zagnieździły się w nim ponownie, jak przed dwudziestu laty.
(Ko)muszki
http://www.tvn24.pl/-1,1660140,0,1,marek-belka-szefem-nbp,wiadomosc.html
http://www.tvn24.pl/0,1669486,0,1,tomasz-nalecz-doradca-komorowskiego,wiadomosc.html
cdn…

Plaga piąta
Wyszło na ulice wszelkie bydło rogate i nierogate, parzystokopytne i nawet niekopytne i zaprawdę, jak było napisane – bydło to było zakolczykowane, buczało i śmierdziało tak jak nakazane jest bydłu.
http://www.tvn24.pl/12690,1668615,0,1,akcja-krzyz-cyrk-udal-sie-szesc-osob-trzezwieje,wiadomosc.html

Plaga szósta
Wiedział Pan, jak ukarać lud swój. Zesłał więc Grada na stocznie, a za nim nowe zjawiska na niebie i ziemi, nieznane wcześniej – Pitery, Schetyny, Chlebowskie, Kopacze, Halle, a każde z nich uderzało w inne części państwa i narodu, niszcząc i grabiąc co się tylko dało.

Plaga siódma
A gdy nic to nie pomogło, rzekł Pan: skoro ten lud taki głupi, to niech przyjdzie zimny wiatr ze wschodu i niech hula po kraju siejąc zamęt i zniszczenie. Będzie wiało od wschodu, póki lud mój nie wygna Nowego Judasza, a imienia jego nie przeklnie po wszystkie czasy.

Niestety tutaj apokryf się urywa i nie wiadomo co będzie dalej.

Czy lud dotknięty w apokryfie plagami ocknie się wreszcie i zrozumie, że wszystkich tych plag można się na przyszłość ustrzec wybierając prawdziwych mędrców, a nie cudotwórców?

Brak głosów

Komentarze

A o zagrożeniach z Zachodu ani mru-mru?
A poza tym "jak Pan Bóg kogoś chce ukarać, to mu rozum odbiera".
Ciekawe zatem do kogo mamy mieć pretensje? ;-)
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#80867

to już mniej wina Tuska, na to pracowało większość rządów ostatnich 20 lat. Zresztą! Taki jest starożytny apokryf;)

Vote up!
0
Vote down!
0

---
A na drzewach, zamiast liści...

#80870

Krzysztof J. Wojtas
Ze wschodu rzadko wieje; mnie bardziej martwi to, co przywiewa z zachodu.

Vote up!
0
Vote down!
0

Krzysztof J. Wojtas

#80869

Plaga siodma to moze ten wiatr z pozostalosciami po Czernobylu.Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#80963

A w pladze szóstej zabrakło opisu co te nieznane zjawiska będą robić a mianowicie "gwałcąc i skurwiając" (uczciwszy uszy, ale tu trzeba dosadnie).

Vote up!
0
Vote down!
0
#80951