Arcyciekawy wynik sondy na tvn24 !!!!!!!!

Obrazek użytkownika tutejszy
Inne

http://www.tvn24.pl/1003329,1,1,sondy.html

Co to może oznaczać?

Brak głosów

Komentarze

obawiam się, że oni coś knują...

Vote up!
0
Vote down!
0
#409547

Dlaczego???

Vote up!
0
Vote down!
0
#409549

a dlaczego? nie mam zielonego pojęcia, ich metody nauczyły mnie chorobliwej podejrzliwości...

Vote up!
0
Vote down!
0
#409551

   Katzebrenner  12% ?   I do tego "inna partia" 12% ? Przygotowania do ogłoszenia powstania PO-bis?     "tak!   o tak! jesteśmy zmęczeni,chcemy innej partii,nowej!"

Vote up!
0
Vote down!
0
#409552

Sybilla masz rację. Moim zdaniem, jest tu dwie pieczenie. Jedna to ponowne (któreś z kolei już!) straszenie dobrym wynikiem PIS i przez to mobilizacja elektoratu PO. A druga pieczeń to próba powtórnego wylansowania (tfu!) Palikota. Nie wyszła akcja kierowana do elektoratu pokroju widzów (tfu!) Wojewódzkiego, więc była względna cisza o tej kreaturze w mediach. A teraz będę go pewnie kreować jako polityka zajmującego się gospodarką i innymi poważnymi sprawami. Taki bilbord już widziałem w Metrze. Wnioskuję że te działania maja na celu zbudowanie szyldu dzięki, któremu mogliby odciągnąć elektorat od PIS. Podobną rolę w mediach pełni PJN i to ugrupowanie też jest na siłę promowane przy pomocy sondaży.
http://fakty.interia.pl/raport/wybory-parlamentarne-2011/ankiety/na-jakie-ugrupowanie-zaglosujesz-w-tegorocznych-wyborach/wyniki,19411

Vote up!
0
Vote down!
0
#409563

PJN zostało wylansowane przez PiS, przez nikogo innego. ;)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#409564

Ciekawa teza, ale sądzę że jest zbyt optymistyczna. Niestety, uważam że to krecia robota Tuskowej ferajny. Gdyby było inaczej wystarczyłoby przemilczenie tego tworu w mediach i nikt by nawet o nich nie pytał. Podobnie jak w mediach nie istnieje Marek Jurek z Prawicą Rzeczpospolitej jak i nie istniał Ludwik Dorn ze swoim ugrupowaniem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#409565

myślę, ze owe błędy wynikają w głównej mierze ze zwyklej uczciwości członków PiSu. Już na ten temat była na forum dyskusja. Członkowie partii są za mało czujni, nie potrafią myślec kategoriami przebiegłych kgbowców, członkowie PiS myśla, ze jak będą prawi i sprawiedliwi, to Polacy to docenią - guzik prawda! Przy dzisiejszej cywilizacji cwaniactwa, fałszu i pseudomoralności uczciwosc nie wystarczy - nie wystarczy być jedynie odważnym lwem, trzeba być także lisem - Mickiewiczowski Wallenrod się kłania. I bynajmniej - nie jest to z mojej strony demagogia.

Vote up!
0
Vote down!
0
#409569

Uważam, że TVN w końcowej wersji głosy oddane na Palikota przenosi na PO, stąd tak małe poparcie na Palikota w ich stacji a tak duże na ich zaprzyjaźnioną partię PO. Myślę, że taka właśnie wersja wypadków nie odbiega zbyt dużo od rzeczywistości...

Poza tym uważam, ze wszelkie tego typu sondaże powinny być zakazane, zwłaszcza te omawiające preferencje polityczne w narodzie. ;)

Z jakiego powodu?

Tego typu sondaże są zlecane przez zainteresowanych, dlatego uważam, ze każdy tego typu sondaż jest manipulacją! Każdy!

Vote up!
0
Vote down!
0
#409553

   Dwanaście procent na szczura-to małe poparcie?!

Vote up!
0
Vote down!
0
#409555

W internecie duże, jednak na niebieskim pasku było już zupełnie inne, widocznie nie wyraziłem się zbyt jasno. W TVN-24 i TVN-e pokazywali w tych stacjach na wizji (trzeba się wyrażać jasno ;), bo naród i tego nie zrozumie.) ;))), że Palikot ma poparcie sięgające 2 %, gdzie się podziało to 10 %? Przeszło na PO, stąd u nich w stacji PO ma 38-37 %, stąd moje wnioski o małym poparciu dla Palikota. Jaką oglądalność ma TVN-24 w telewizji a jaką ma oglądalność ich strona w internecie?! ;))) Zresztą oni muszą mieć zawsze inną alternatywę w razie czego, jak przyjdzie taka potrzeba Palikotowi wzrośnie w sondażach pokazywanych na misji w czasie programu, tak właśnie działa masoneria, oni muszą mieć wszędzie swoich ludzi i muszą być przygotowani na każdą ewentualność. A wszystko musi się dziać na naszych oczach.

Vote up!
0
Vote down!
0
#409558

Myślę, że analizując tę "sondę" warto zwrócić uwagę na przedostatni wynik - dla Ruchu P. Jego wynik drastycznie odstaje od powszechnie znanych wyników dla tego "ruchu". Wygląda to na sondaż "pompujący" ugrupowanie byłego posła. Nie mniej ciekawy jest wynik dla PO gdyż tak niskiego ta partia jeszcze nie miała. Jeśli uznamy przedstawiany sondaż za manipulację, na co zresztą wskazują wyniki wspomnianych ugrupowań, to należałoby rozszyfrować intencję sondażodawców. Otóż obniżenie wyników dla PO z jednoczesnym ich zawyżeniem dla Ruchu P. może świadczyć o wybiegu mającym napędzić wyborców "ruchowi" przez pokazanie, że faktycznie zniżkująca Platforma traci poparcie na rzecz właśnie tego ugrupowania. Mamy być może do czynienia z próbą wygenerowania trendu korzystnego dla wspomnianej grupy. Bo przecież jej secesja była pomyślana jako alternatywa dla PO. Jest to kolejny przykład do czego mogą służyć sondaże.
Za wywołany temat i dokumentację 8,5 pkt.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#409556

Widziałem tę sondę.
Mimo, ze wygląda zachęcająco... a pamiętacie internetowe sondaże przed wyborami prezydenckimi?
Nie przykładałbym zbyt dużej wagi - chociaż tak niskie poparcie dla PO cieszy... :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#409557

Panie max, pan uważa tego typu sondaże za wiarygodne?

Sondaże mają kreować rzeczywistość, której w rzeczywistości nie ma, one mają tylko wzmacniać wykreowany przez zamawiających te sondaże matriks w narodzie i przekonanie o tym, że inni tak jak my wspieramy tę samą partię i tych samych ludzi, mowa o tych, którzy podlegają takim sugestiom i dla których, to co pokażą w telewizji jest wyrocznią i jednocześnie najprawdziwszą prawdą.

Vote up!
0
Vote down!
0
#409559

Wie Pan, z kilku powodów ciężko mi uważać je za wiarygodne.

1. Mamy do czynienia z sondażem internetowym - trafia do określonej grupy osób, nie wszyscy chcą/ mają dostęp do internetu, itd...
2. Pamiętam tego typu sondaże internetowe z lata ubiegłego roku: wieszczące zwycięstwo Kaczyńskiemu (tu się niewiele pomyliły, ale jednak), tudzież bardzo wysokie poparcie dla Korwina-Mikke (co było już absolutną bzdurą).
3. Sondaże, generalnie każdego typu, w Polsce są głównie narzędziem propagandowym, nie miarą czegokolwiek. Pisało o tym mnóstwo ludzi, na Niepoprawnych i gdzie indziej, sam swego czasu też kilka cegiełek dołożyłem - nie uznaję ich za miarodajne.
4. Rzeczywistość polska + poziom i profil istniejącej propagandy pozwalają na takie "sondażowe zabiegi" - zbyt kuszące narzędzie w zasięgu ręki, aby się go wyrzec, ot tak.
Sondaże "nowoczesne" z założenia - a my wszak lubimy nowinki? Przeciętny wyborca w Polsce jest, jaki jest, brak mu ustalonych poglądów, odsetek zaliczający się do "bagna" jest ekstremalnie duży - to także zachęca do sondażowych przekrętów.

Itd, itp. A gdyby moje tezy wydawały się dyskusyjne wystarczy porównać publikowane sondaże z realnymi wynikami. Kompromitacja za kompromitacją - ale w Polsce na takie rzeczy jak "błąd" rzędu kilku procent się nie patrzy - na zgniłym, imperialistycznym Zachodzie, dowolna firma, mogąca pochwalić się takimi osiągnięciami w badaniu rynku dawno by już splajtowała.
Tak, ale tak zleceniodawcom zależy na realnych danych, do propagandy używają czego innego...

Co nie zmienia faktu, że miło mi widzieć PO nisko, a PiS wysoko.

Vote up!
0
Vote down!
0
#409561

http://fakty.interia.pl/raport/wybory-parlamentarne-2011/ankiety/na-jakie-ugrupowanie-zaglosujesz-w-tegorocznych-wyborach/wyniki,19411

Co to oznacza? Być może to, że sympatycy PO wyjechali na ferie bądź mają sesję i gwiżdżą na politykę. Natomiast elektorat PiS, jak to kiedyś zauważyła z przekąsem Schnepf-Wysocka, jest "betonowy" - na nas zawsze można liczyć. Bo dla nas wybory to nie tylko walka o WŁADZĘ; to walka o POLSKĘ.

444Polska.bloog.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#409560

bo zwolennicy ciemnogrodu są górą i czas zebrać wszystkich platfusów i ich popleczników.

Vote up!
0
Vote down!
0
#409562

inny sondaż :
http://fakty.interia.pl/raport/wybory-parlamentarne-2011/ankiety/na-jakie-ugrupowanie-zaglosujesz-w-tegorocznych-wyborach/wyniki,19411

Vote up!
0
Vote down!
0
#409570