BELGIA WYKLUCZONA Z UE?

Obrazek użytkownika Arnold Parszawin
Świat

Wygląda na to, że Węgrzy i ich premier Victor Orban będą mogli przez chwilę odetchnąć. Jak donoszą polskojęzyczne media, zupełnie nieoczekiwanie idą im z pomocą obywatele Belgii. Kraj ten od wielu miesięcy nie jest w stanie powołać rządu, co jest przedmiotem nieustających kpin i szyderstw ze strony brytyjskiego eurodeputowanego Nigela Farage’a. Właśnie fiasko poniosła kolejna próba mediacji pomiędzy stronami belgijskiego sporu, co powodować ma skrajną dezaprobatę i frustrację zwłaszcza Brukselczyków. I chyba coś jest na rzeczy, skoro mieszkańcy europejskiej stolicy politpoprawnego skretynienia postanowili zademonstrować swój sprzeciw i zniecierpliwienie w jednoznacznie seksistowski sposób.

Wśród męskiej populacji Belgów szerzy się ponoć wyrażanie niezadowolenia z klasy politycznej przez manifestacyjne powstrzymanie się od usuwania zarostu. Inaczej mówiąc, kto może, ten straszy miejscowych polityków swoją zarośniętą twarzą. Pomysł mógłby wydawać się jak najbardziej sensowny i dobrze rokujący, gdyby nie jedno „ale”. Taka forma protestu w sposób oczywisty dzieli belgijskie społeczeństwo wg płci i w konsekwencji prowadzi do typowej dla niedemokratycznych społeczeństw sytuacji wykluczania kobiet poza nawias publicznej debaty.

Co prawda protest przez „niegolenie się” nie powinien bulwersować najbardziej wrażliwej na punkcie dyskryminacji społeczności homoseksualnej, ale trudno sobie wyobrazić by nadzwyczaj czujne i aktywne europejskie feministki zostawiły tę sprawę bez komentarza, bo koniec końcu mamy tu do czynienia z jawnym naruszeniem jednej z fundamentalnych zasad Unii Europejskiej.

Należy więc oczekiwać rychłego postawienia bulwersującego belgijskiego przypadku na forum europejskim i ustosunkowania się do niego bądź to przez Komisję Europejską bądź Parlament Europejski. Można spodziewać się licznych głosów potępienia, nie można też wykluczyć użycia ostatecznych środków nacisku z groźbą usunięcia Belgii z UE.

Kto wie, może się okazać, iż zgodnie z przysłowiem, że „nie ma tego złego, co na dobre, by nie wyszło” taki szantaż podziała otrzeźwiająco na belgijską klasę polityczną i wymusi na niej ostateczne porozumienie w sprawie powołania rządu.

Przy całej sympatii dla Belgów, trochę byłoby szkoda – tak przyjemnie posłuchać tyrad Farege’a o tym dziwnym europejskim kraju i wywodzącym się z niego, podobnym do mopa, Hermannie Van Rompuiu.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Więc panowie nie goląc się zaprzestali dyskryminacji.

Nathanel

TO JEST MOJA OPINIA I JA JĄ W PEŁNI PODZIELAM.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#128260

nigdy dość przyzwoitości i honoru

Jak zauważył Nathanel,nie zostało naruszone równouprawnienie chyba żeby przyjąć inną wykładnię terminu dyskryminacja,to znaczy że pozbawiono kobiety czynnego działania w ramach protestu,ale mam wyjście z tego jakże arcyważnego problemu wręcz  cywilizacyjnego,mianowicie kobiety na znak protestu niech zaprzestaną makijażu i chodzenia do salonów fryzjerskich.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#128293

że mogą się solidaryzować z protestem tych tam "szowinistycznych samców" zaprzestając golenia nóg!:) No. To będzie nawet parytetowo i dżenderowo: niegolone pyski - niegolone nogi:). O.
A sama sprawa belgijska (pomijając podziały w tym kraju) bardzo mi się podoba pod tym względem, że... patrzcie, da się funkcjonowac bez rządu:) Wystarczy sprawna adminsitracja, trochę oleju no i król w odwodzie:).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#128297

Ciekawe czy tam też piszą o wojnie belgijsko-belgijskiej? Czy tylko u nas są takie zwyczaje w czasie sporu politycznego? Przy takiej sytuacji u nas to pewni PIS posądzony byłby o Armagedon!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#128302

I faktycznie, w takiej sytuacji PiS zostałoby już zrównane z Al-Kaidą;) - ścigane z mocy prawa i "dorżnięte" (cokolwiek wypowiadający te słowa rozumiał przez "dorżnięcie").
Swoją droga - ciekawy kraj ta Belgia...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#128311

Koledga Tusk juz sie zapatruje na druga kadencje, a pozniej posadke w parlamencie europejskim.
Moznaby to jakos przyspieszyc? I wilk syty i owca cala!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#128307