Kali na sterydach, czyli o walce TK z działkowcami

Obrazek użytkownika Peacemaker
Kraj

Stała się rzecz niesłychana, wręcz historyczna! Senator PO Jan Filip Libicki umieścił na blogu artykuł bez żadnego bluzgania na PiS i Kaczyńskiego.

Żadnych bluzgów, żadnej krytyki, nawet najmniejszej aluzji - absolutnie nic!

- Co się stało? - zachodzę w głowę. To zupełnie do Libickiego niepodobne. Nieważne, że artykuł ma charakter panegiryku na cześć Jedynie Słusznej Partii i jej Umiłowanego Premiera Najcudowniejszego Rządu. Nieważne, że temat absolutnie z PiS-em się nie wiąże, bo tacy geniusze jak Palikot, Niesiołowski, Libicki czy Kluzik - Rostkowska do kopania Kaczyńskiego wykorzystywali już wszystko, więc czemu by nie wyrok TK w sprawie ogródków działkowych. Coś tu jest podejrzane! Czytam komentarze pod artykułem... i nagle...

Eureka!

[quote]Trybunał Konstytucyjny nigdy nie zajął się sprawą ewidentnych przypadków łamania Konstytucji RP, i to w zakresie podstawowych praw obywatelskich...[/quote]

No tak! Co dotychczas zrobił TK dla walki z korporacjami? Mniej niż zero! Zablokował ustawę rządu PiS ułatwiającą młodym prawnikom dostęp do zawodu, a mniej zamożnym obywatelom dostęp do usług prawniczych, gdyż naruszała prawa korporacji prawniczej! Nie pamiętam dokładnie o jakie prawa chodziło, chyba o jakieś do zrzeszenia się w samorządy zawodowe czy coś w tym stylu.

Więc kiedy chodzi o prawa ubogich hobbystów podlewających trawę i warzywka, to TK urządza "jurydyczną masakrę"**) roznoszącą w pył to "prawo mające zabezpieczać partykularne interesy postkomunistycznej nomenklatury". Ale jeśli chodzi o prawa ich grupy zawodowej (czy którykolwiek z sędziów TK nie jest prawnikiem?) to wtedy prawa korporacji prawniczej stoją ponad prawami zwykłych obywateli - zarówno tych przepłacających za fuszerki notariuszy, adwokatów i sędziów jak i tych, co chcieliby w tych zawodach uczciwie pracować dla dobra ogółu. I nikt (z senatorem Libickim) nie krzyczy w tym przypadku o "postkomunistycznej nomenklaturze", choć o powiązaniach rodzinnych prawników krążą dowcipy, a znaleźć takiego sędziego, co skazywał działaczy Solidarności, a jego ojciec skazywał działaczy AK można nawet w najbardziej antykomunistycznym (czytaj PiS-owskim) środowisku.

Moralność Kalego? Żeby tylko! To Kali na sterydach! I takie towarzystwo ma bronić ładu konstytucyjnego i konstytucyjnych praw obywateli!?!?!

Pomijam już polityczny aspekt sprawy, że TK "poparł" i "wzmocnił" rząd Tuska niby chcący zwalczać (jak na razie robi rzeczy dokładnie odwrotne, ale Gowin uczynił zapowiedzi zmian w dobrym kierunku, zresztą poparte przez PiS) "wszelkie korporacyjne, kastowe i oligarchiczne przywileje", a pracę rządu PiS w tej samej walce storpedował. Bo myślę, że tutaj prywata zadziałała mocniej niż sympatie i antypatie polityczne. Któż zechce się narażać własnej korporacji skazując całą swoją prawniczą rodzinę (dosłownie, w sensie pokrewieństwa) na niełaskę lub (w najlepszym wypadku) konieczność konkurowania na wolnym rynku bez poparcia korporacyjnych kolegów tatusia?

Zgadzam się zarówno z opinią użytkownika Dziubas

[quote]Wyrok TK to tylko informacja, że większa bardziej wpływowa korporacja dokonuje napadu na mniejszą i raczej nie na korporację co stowarzyszenie, a pieprzenie i wciskanie głodnych kawałków o jakiejś tam walce z korporacjami czy nawet pozostałościami, reliktami post-PZPR jak w przypadku działkowców to wie Pan ...[/quote]

jak i z opinią użytkownika Korsarz (nie będę jej całej cytować) że to może być działanie nastawione na wsparcie zadłużonych do granic możliwości samorządów kosztem ograbienia działkowców z ich dorobku życia. Od siebie dodam, że stosowany przez senatora Libickiego język wykazuje wszelkie cechy typowego dla PO-wskiej propagandy tworzenia "wroga publicznego". Widocznie straszenie PiS-em nie wystarcza, straszenie lekarzami na dłuższą metę jest nieopłacalne (choć kto wie - wczoraj media wręcz bombardowały newsami o błędach lekarzy) więc trzeba z pasjonatów uprawiających ogródki zrobić "korporację" i "postkomunistyczną nomenklaturę" (samego języka komentować nie będę - trudno się zmywa wymiociny z klawiatury).

Zaniepokojonym, a może nawet zrozpaczonym działkowcom przytoczę fragment z mojego komentarza pod innym artykułem na podobny temat:

[quote]Pamiętam, że był taki jeden rząd, co chciał tę instytucję likwidować jako "relikt komunizmu"... i to był ostatni (na szczęście niezrealizowany) pomysł rządu Mazowieckiego. W kilka tygodni później ów premier, niegdyś niesiony falą entuzjazmu nagle sromotnie przegrał nie tylko z takim tw. Bolkiem jak Wałęsa, ale nawet z takim cienkim Bolkiem jak Tymiński. (...) Chciałbym wierzyć, że majstrowanie przy ogródkach działkowych jest jak zapowiedź rychłego końca tego rządu... którego premier nota bene kiedyś chwalił się inną "działką" i inną "trawką" - każdy ma jakiegoś bzika.[/quote]

-----

*) Cytat z komentarza użytkownika Korsarz pod omawianym artykułem.

**) Ten i następne cytaty pochodzą z omawianego artykułu J. F. Libickiego http://jflibicki.salon24.pl/433322,jak-trybunal-podparl-tuska-dzialkowcami.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Spogladam na SG Niepoprawnych i przecieram oczy ze zdumienia.

Na 'samej gorze'  dwie, te same fotki senatora Libickiego - u

Peacemakera i Jerzego Zerbe.

Zmowiliscie sie Panowie, czy co ?

Jestescie fanami tego nieciekawego senatora - zdrajcy ;)

* ponizej - portret zdrajcy:

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#274072

fakt, coś go tu za dużo, ale nie jest to zapowiedź jakiejś zmiany profilu ideowego Niepoprawnych :)

Na dobitkę

;)
pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#274080

No, to mnie uspokoiles, ze nie jest to atak Libickiego na Niepoprawnych ;)

Dzieki za 'dobitke" - piekna !

* I...   Jana Krzysztofa Kelusa -  Piosenka Pasozyta Spolecznego !

(to o Libickim !)

http://www.youtube.com/watch?v=r0sGvLj4j0g&feature=related

pozdro.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#274091

...a nie tylko obrazki oglądać, to byście wiedzieli, że to nie "portret" tylko wredne, przyspawane do koryta ryło, nie "zdrajcy" tylko podwójnego zdrajcy, a do tego zawodowego oszusta i wyjątkowej kanalii, co nie tylko PiS zdradziła, ale i wyciągniętych z PiS-u podstępem PJN-owców na lodzie zostawiła i razem z Kluzikową do obozu wroga przeszła.

Jak se już oczy ze zdumienia przetrzecie, to poczytajcie co te wredne ryło wygaduje, jak z hobbystów pielęgnujących swoje ogródki nazywa "postkomunistyczną nomenklaturą" i na wroga publicznego kreuje! Poczytajcie se baco jak to ścierwo Tuska zachwala!

I nie piszcie głupot o "fanach", bo żal dupę ściska!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#274201

Ej, Peacemakerze, 

nie przesadzacie  z tym... gdybyscie jeszcze umieli czytac.

Znam senatora od lat, tj. sledze rozwoj kariery tego qriozum politycznego.

Podwojnego, a moze i potrojnego zdrajcy.

Z tymi fanami to jakos dziwnie wyszlo, bo fotka zdrajcy caly dzien bila ze SG Niepoprawnych.

O Libickim proponuje jednak jak najmniej,

bo inaczej gosc dumny bedzie, ze o nim pisza i na Niepoprawnych ;(

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#274210

Rozsadzi ten pusty balon i będzie spokój :D)))

A z fotkami tak to bywa... Niedawno porównywałem dwie kanalie: Juliusa Streichera i Waldemara Kuczyńskiego. Wrzuciłem fotkę tylko pierwszego, bo bałem się że jak ktoś zobaczy gębę Kuczyńskiego, to ze strachu zawału dostanie. Ale to nie znaczy, że lubię któregokolwiek z nich.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#274223

Zacząłeś się Pan zajmować?

Na temat tego "pana" jedno pasuje akuratnie:tfuj!!!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kazikh

#274126

I nie "zacząłem" bo od pierwszego artykułu pisałem o Palikocie, Tusku, Sikorskim, Niesiołowskim, Kluzik - Rostkowskiej i innych kanaliach, to teraz przyszła pora na Kuczyńskiego i Libickiego.

Powiem więcej. Nie tylko patrzę tym kanaliom na ich lepkie łapska, ale też obserwuję tych, których te kanalie zwiodły. I powiem jedno - u niektórych widzę pierwsze objawy skruchy. Może nastąpi jakiś pozytywny ruch.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#274202