Zawistnicy! żałują kobicie tych 6230 m-nie emerytury!

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Wbrew wielu tu opiniom mnie cieszy to, że Henryka Krzywonos ma tę ciężko wypracowaną emeryturę 6230 zł co m-c!
W takim razie moja emerytura, to gdzieś z 18.000 zł m-nie minimum.
Bowiem skoro motornicza-tramwajarka-wajchowa tyle sobie wysłużyła i to przechodząc na wcześniejszą emeryturę w wieku 56 lat ze stażem w komunikacji miejskiej, gdzie stawki naprawdę nie były najwyższe, to ja z wielkiego przemysłu muszę mieć minimum te już napomknięte 18.000 brutto!
Prosta logika!
Czekam więc na ten moment, gdyż Tusek z Merkelową wydłużyłi mi o 10 m-cy okres pracy.

Nie ma co się burzyć.
Wysokość emerytury zależy od zgromadzonego kapitału.
A ta pani Krzywonos widocznie zależy od... Kapitału Karola Marksa! ( do 1953 F. Roosvelta)! tam bowiem mieściła się z prl jedna z zajezdni MZK w Gdańsku, miejsce pracy pani Henryki. Dziś ulica przemianowana na gen. Józefa Hallera.

I chyba tylko to może tłumaczyć tak godziwą emeryturę H. Krzywonos.

A teraz na poważnie.
Znając trochę realia śmiem sądzić, że tylko zbieg kilku cudownych okoliczności sprawił, że obecna poseł PO ma tak kosmiczną emeryturę.
Minimum trzykrotnie przewyższającą dobrą robotniczą.
Nie wiem ile otrzymują średnio np górnicy oraz ci za prace w warunkach uciążliwych, szkodliwych, ale np ci z chemii z I kategorią zatrudnienia to lekko ponad 2000 zł.

Tak więc, pani ta ma naprawdę emeryturę KOSMICZNĄ na poziomie tej, którą otrzymują byli resortowcy ( wojsko, milicja, policja), prokuratorzy, sędziowie.

Skąd więc taka kwota średnio 6230 m-nie?
Doprawdy wielka zagadka!
Zaryzykuję stwierdzenie, że żadna, a to żadna robotnica po pracy za prl w transporcie miejskim, w stoczni oraz po prowadzeniu rodzinnego domu dziecka w III RP nie jest w stanie wypracować tak wysokiej emerytury!

Więc co?
Cudowne OFE?
Co prawda pamiętam te reklamy za J. Buzka i jego minister Teresy Kamińskiej z palmami i Mayorką oraz Wyspami Bahama w tle!
Ale już dziś wiadomo, że to był pic!

W takim razie więc może emerytura specjalna?

Premier oraz prezes ZUS może taką przyznać, ale to długa i kręta droga.
I kilka lat temu była to średnio bodaj niecałe 900 zł brutto!

Pięć lat temu D. Tusk poprzez swych bezdusznych urzędników z kancelarii dosłownie przeczołgał schorowanego opozcyjonistę lidera sląskiej "S" Andrzeja Rozpłochowskiego domagajac się od niego udokumnetowania działalności w NSZZ"S"!

Bardzo głośna była decyzja na odchodnym premiera Buzka z roku 2001 przyznająca na mocy znowelizowanej w 1998 roku ustawy (o emeryturach i rentach, w szczególnie uzasadnionych przypadkach premier może przyznać specjalną rentę lub emeryturę) sześciu osobom po 1800zł. (Świadczenia wypłacane sa dożywotnio).

Tak więc sumując nawet teoretycznie przyznanie kilku emerytur specjalnych dla pani Krzywonos ciężko jest tę wysoką kwotę uzyskać!

Cóż więc za swoisty LEX SPECIALIS zadziałał na tę kosmiczną emeryturę dla H. Krzywonos?
Ileż specjalnych decyzji premiera, prezesa ZUS złożyło sie na tę kwotę! bowiem te decyzje nie leżą w gestii prezydenta!

Premier i prezes ZUS! tylko ich łaskawość może uzasadniać tak wysoką emeryturę, znając miejsca pracy pani Krzywonos!
I to jeszcze przed uzyskaniem wieku emerytalnego!

W sumie to zagadkowa sprawa!
I nie ukrywam, że bulwersująca!

Robotnica w wieku 56 lat z emeryturą 6230 zł m-nie!
Wszak to OFE w najbogatszym, najbardziej wypasionym wydaniu z Majorką i Wyspami Bahama!

No, no, no!
Ale jaja! ale jaja!
Znaczy ale palma! ale palmy!
I to w naszym ...klimacie!
Komuś, kto podjął te decyzję musiała chyba niezła palma odbić!
Komu!?

Pani Krzywonos zapytana o jej wysokość stwierdziła, że ta wypasioam emerytura to jej prywatna sprawa!
Niewątpliwie!

pzdr

p.s.
Może ma to jakiś związek z tym jej podziemnym drukowaniem konstytucji w okresie stanu wojennego?
Jakże mało jeszcze wiemy o tamtych czasach!

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (13 głosów)

Komentarze

Nie tak dawno, w miejscowych  gdańskich portalach społecznościowych ukazywały się  publikacje, typu jak to biednie żyje  Pani Krzywonos , jest poważnie chora( nagłe ozdrowienie ?- vide[aktwność z Konstytucją w ręku i pyskówka w Sejmie !).Tak twierdziła, nie może wychować dzieci w założonym rodzinnym domu dziecka , zatem dziwne ???, Może ZUS przyjął  tej  kobiecie w  obliczaniu kapitału początkowego coś innego ???.Może  ZUS przyjął przychody tej Pani w kwocie  na dzieci rodzinnego domu dziecka ,jako jej faktyczne dochody 20 .000 PLN /miesięcznie???.Być może  Henryka Krzywonos też grała w totka jak Bolek? , albo miała  wynagrodzenie ze służb tajnych PRL ???Ciekawa sprawa !!? Skąd taka emeryturka  ponad  6 .000 PLN/m-c.Ciekawe???, co na to ZUS  Oddział w Gdańsku- kiedy otrzyma stosowny wniosek o udzielenie informacji publicznej w tym zakresie , bowiem stając sie posłem na Sejm VIII Kadencji RP, zatem TA kobieta jako osoba publiczna podlega  naszej społecznej  kontroli ,ZATEM - zobaczymy ?  

Vote up!
6
Vote down!
0

rach

#1500897

ale wiadomo dlaczego.

Podobnie jak pozostali "odurzeni - oburzeni" też walczy o wysoką stawkę - broni swojej super wysokiej emerytury, nienaleznej bo otrzymanej zapewne za jakieś szczególne zasługi, wymagające wysokiej zapłaty i stąd te ponad sześć tysięcy miesięcznie.

Vote up!
2
Vote down!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1500906

za moment padnę mam 48 lat pracy a ta osoba ma 3 razy tyle co ja i to jest sprawiedliwość po polsku

Vote up!
2
Vote down!
0

boba

#1500908

- dotyczy to ogolnie emerytur ZUS-owskich. OFE , i "trzeci filar" (dobrowolny) - tak, z tym, ze OFE w dzisiejszeh formie - da w efekcie dodatek do emerytury rzedu kilkudziesieciu zlotych - wiec lepiej zlikwodowac, niz utrzymywac na koszt przyszlych emerytow cale Zarzady i Rady Nadzorcze.

Zasady wyliczania emerytury ZUS-owskiej sa dosc skomplikowane. Wylicza sie tzw czesci stazowe izesci socjalne . W czesci stazowej uwzglednia sie zarobki... ale wyliczenie jest bardzo skomplikowane i wymaga znajomosci calej historii pracy delikwenta...

Czy nie lepiej po prostu wyplacac emeryture w wysokosci wyliczonej z mozliwosci finansowych ZUS - nie mniejsza jednak od minimum socjalnego, powiekszonego o dodatki wynikajace ze stazu pracy (bez uwzgledniania wysokosci zarobkow)?

Zapewne moznaby zbilansowac budzet ZUS (czyli oszczedzic okolo 20 mld zl z budzetu), a najnizsze emerytury bylyby i tak wyzsze niz dzisiaj, natomiast gorna wysokosc emerytury winna wynosic nie wiecej niz srednia pensja (czyli okolo 4 tys zl).

Ci co wg dzisiejszych wyliczen maja wyzsze emerytury - zarabiaja tyle, ze stac ich na odkladanie ... a unikneloby sie placenia kroci bylym SB-kom, dzialaczom PZPR czy innym Krzywonosom.

Vote up!
0
Vote down!
0

mikolaj

#1500919

Właściwie to jest nawet przykre ,że nie mamy żadnego ideologicznego przeciwnika. Zawsze gdy się bliżej przyjrzeć to wychodzi zwykły zbój , który ma żal ,że nie może dłużej rabować. Dziś prawdziwych liberałów już nie ma ,same zbójeckie przebierańce.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1500920

Chyba to jasne, że to emerytura resortowa. Cały jej życiorys świadczy, że musiała być wtyką. Polecam szczegóły w Polityce w wypowiedziach Gwiazdów. Jej "papiery" muszą być w zbiorze zastrzeżonym.

Vote up!
6
Vote down!
0

Leopold

#1500922

Albo na wartość emerytowanego generała dywizji Platformy Obywatelskiej !

Generała, który poprowadzi jeszcze członków partii na bój ich ostatni !

Vote up!
4
Vote down!
0
#1500923

Wdowa po Jaruzelskim ?!!

Vote up!
3
Vote down!
0

#1500932

Wystawienie krzykaczki Heniutki Krzywonos wymachującej konstytucją na mównicy sejmowej dowodzi jedynie desperacji PO.

Pozdrawiam

 

Vote up!
2
Vote down!
0

markiza

#1500940

Udały nam się te "legendy"Solidarności. Oj udały.
Bolek wygrywał w totolotka fortuny,"Krzywytramwaj" trzymał kasę a ci co nie kradli to dziś o nich nikt już nie pamięta
Vote up!
5
Vote down!
0
#1500942

Chyba to w pewnym sensie nasza cecha narodowa - wolimy pamietac wielkich zboiuw i zlodziei - niz ludzi uczciwych i pracowitych...

Vote up!
1
Vote down!
0

mikolaj

#1500957

Jest wiele niekwestionowanych legend „Solidarności”. Należy do nich bez wątpienia Andrzej Gwiazda – temu nie zaprzeczy nawet Lech Wałęsa, który generalnie lubi myśleć, że komunę to on obalił w zasadzie sam jeden. Otóż Andrzej Gwiazda zdecydował się przerwać milczenie na temat prawdziwych dokonań Henryki Krzywonos: z jego słów wynika, że cały znaczący okres działalności Krzywonos na rzecz „Solidarności” ograniczył się do jednego miesiąca, że wątpliwe jest czy było to rzeczywiście „na rzecz”, bo po miesiącu została wyrzucona z Prezydium MKZ Gdańsk, tak że nie zdążyła nawet zapisać się do NSZZ „Solidarność”. (Pełny wywiad: TUTAJ).

http://janmak.salon24.pl/684193,kim-jest-henryka-krzywonos-koniec-legendy

Vote up!
2
Vote down!
0
#1500959

Terlecki( nauczyciel akademicki, szef klubu PiS) -2400 zł m-nie!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#1501006