Rzecznik rzecznika ???

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Premier Tusk kilkakrotnie przystępował do walki z biurokracją, rozdętą  przez jego  premierowanie do gigantycznych rozmiarów.  Pisałam o tym tutaj :

 

http://niepoprawni.pl/blog/1792/trzecia-krucjata-dzielnego-wojaka-donalda

 

Powołał sobie nawet (sierpień 2010) pełnomocnika ds.walki z biurokracją. „Pełnomocnik szefa rządu do walki ze zbędną biurokracją” – tak głosił szyld ale czy ktoś słyszał o samym pełnomocniku, Adamie Jasserze i jego dokonaniach ?

Po pełnomocniku  jak i po antybiurokratycznych  krucjatach premiera został jeno pełny nocnik deklaracji o cięciach w sektorze i wspomnienie donaldzich jęków  „Nie dałem rady”.

Niedawno D.Tusk znów coś przebąkiwał o rozdętej machinie, z którą coś trzeba zrobić ale... prędzej tuskobusem w Polskę ruszy niż ruszy armię urzędników. A ta mu jest  potrzebna, nawet bardzo bo żelazny elektorat PO w placówkach penitencjarnych się przerzedza.

Dzięki łaskawości pana prezydęta... 

 

Póki co, w ramach zamiaru walki z biurokracją kancelaria PRM... zyskała nowy nabytek – zapracowany rzecznik rządu Paweł Graś ma nowego współpracownika.   

 

"Mój dotychczasowy współpracownik Maciej Wewiór od dzisiaj będzie stawiał czoła nowym wyzwaniom. Od środy w KPRM zastąpi go Konrad Niklewicz"

 

lakoniczny jest odnośnie rodzaju nowych wyzwań M.Wewióra inaczej wygadany  rzecznik Graś.  Być może w celu  stworzenia  pozorów  zmniejszenia biurokratycznej machiny o jedną sztukę ?  Na pewno jest to zamiana w stylu „zamienił stryjek siekierkę na kijek” czyli M.Wewiór nadal pozostaje  trybikiem w machinie, zmienia  jedynie front  działania...

Może awansował na nowego pełnomocnika  premiera ds. czegoś tam  albo w terminie próbnym szlifuje ambasadorskie maniery na stanowisku szefa kancelarii premiera  po niezastąpionym... Bucefale ??

Nie będę spekulować, czas pokaże.

  

 Tak czy inaczej pełniący oficjalnie funkcję rzecznika rządu wiecznie uśmiechnięty P.Graś, a nieoficjalnie m.in.bodyguarda płemieła (body w sypialni vs.sylwester 2012 i guarda w kancełarii PRM),  advocatusa diaboli  („pan premier nigdy nie kłamie”), ciecia u bauera  i i. ma pomocnika - miejsce M.Wewióra zajął dziennikarz GW, Konrad Niklewicz.

 

...Czerskie cyngle, a zwłaszcza cyngliki i cyngielniczki  są z reguły wygadane i z bogatą jaźnią dlatego podejrzewam, że zapracowany rzecznik premiera po prostu... potrzebował dobrze wytresowanego rzecznika i zyskał go w osobie K.Niklewicza.

W drzewo genealogiczne (i zasobność w legitymacje partyjne) p.Konrada na razie nie wnikam, wszystko w swoim czasie...

 

Zysk KPRM na pewno jakiś będzie bo jako dziennikarz, nowy nabytek kancelarii rzecznika rządu na pewno zna niemiecki i angielski na względnym, a nawet przyzwoitym  poziomie i już niedługo poza  „izwinitie, eta była aszybka” usłyszymy „entschuldigen meine Damen und Herren, es war ein Fehler” i  Excuse me ladies and gentlemen that was a mistake”...

 

 

PS. Póki co wciąż wielką niewiadomą jest... rezultat  kursów angielskiego pana premiera. Po +/- 17 000 zł za miesiąc czy jakoś tak ale to już tak zupełnie na marginesie i oczywiście bez żadnych podtekstów...

 

 

http://niezalezna.pl/41990-wyborcza-zasila-rzad

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Za tę kasę można zebrać kilka tysięcy ekspertów, którzy zaświadczą, że pan premier mówi biegle po angielsku. A nawet, że rozumie po angielsku.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ixi band

#362216

To, że jak rasowy Oxfordczyk mówi "sołły" z racji hmmm... anatomii to dla mnie stanowczo za mało.
Jeszcze mniej warci są dla mnie jego expełci.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#362225

Czy te 17 000 tysięcy,to idzie z POrtwela ryżego,czy z państwowego.

I POtem nie dziwota, że ryżego córa,za pół miliona na dom wybula.

I tak miliony wyciekają z Polski,a lemingi się cieszą że idzie sobota,i znów grill będzie.

Przy takim rządzeniu,to musi pieprznąć,ale co dalej,gdy nic już nie zostanie.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#362245