Elementarz Tuska !

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Premier tryska gejzerami humoru. Jako dobry władca i dobry gospodarz gwarantuje narodowi chleb i igrzyska na okrągło. Co prawda chleb jest albo suchy, albo spleśniały, ale za to te igrzyska ? Na najwyższym poziomie emocji choć emocji najczęściej już tylko z pogranicza  czarnego humoru i loży szyderców. Jako człowiek próżny, premier trzyma rękę na pulsie by być non stop w samym środku  centrum uwagi (K 10) i jeśli tylko zdarzy mu się jakiś blady występ to robi „wejście smoka” i wszystko migiem wskakuje na swoje miejsce.

Tak właśnie było 15 kwietnia. Blado wyszła premierowi  prezentacja swego „dziecięcia” czyli pierwszego w historii najlepszego od tysiącleci rządu „darmowego” elementarza, podarowanego pierwszakom przez najlepszego od tysiącleci  premiera. Prezentacja oseska odbyła się na konferencji prasowej z udziałem właśnie premiera Tuska i ministry kluzikacji narodowej, Joanny „school-limuzyna” Rostkowskiej. Premier, pukając w okładkę  sukcesu  wyraźnie uradowany to jednak lakonicznie oświadczył : - Tu (na okładce) macie też promocję zawartą. Popatrzcie jakie to sprytne, że tu jest "Elementarz" i to w środku wychodzi "MEN”... Zapewne wypowiedź ta posiada swoją głębię i mądrość ale nie wiem czy jakikolwiek tłumacz podejmie się przetłumaczyć z tuskiego na nasze co pan premier powiedział. Obawiam się również, że nawet tak wytrawni, a przybliżeni do pana premiera językoznawcy, profesorowie Miodek z Bralczykiem nie podjęliby się wyjaśnień. Z wiadomych względów... 

Fakt jest faktem, że premier jako propagandowy ojciec elementarza, mógł  i obowiązkowo powinien był coś więcej w temacie bo smród z elementarza idzie, oj idzie.  Ministerstwo Kluzikacji za błogosławieństwem pana premiera pominęło  podstawowe procedury - konkurs na autora, przetarg na wydawcę, procedury wprowadzania nowych podręczników, recenzje itd.  Na dodatek jego koszty  rosną z prędkością światła i kto je pokryje ? Oczywiście polski podatnik ! bo pan premier obiecał – w końcu kampania wyborcza trwa - odciążyć kieszeń rodziców pierwszoklasistów ale co mu wyszło ? Obarczył wielomilionowo zwielokrotnionymi kosztami wszystkich podatników, w tym rodziców pierszoklasistów więc oni  już wyszli na elementarzu jak Zabłocki na mydle.  Reszta podatników będzie wydymana za chwilę i tylko w garści Lorki zostanie kilka melonów. Może nawet do Nobla ją zgłoszą za wdrażanie idei równościowych i renesans dawno zdechłej teorii inteligencji wielorakich.

Ale elementarz jest, zatem jest i sukces rządu.  Zachwyceni dziennikarze  zapomnieli języków w gębach, pan premier był jeszcze szczęśliwszy, że nie musi  odpowiadać na pytania, bo gdyby jakieś padły to nos na pewno by mu się wydłużał o 100 m na każden milion Lorek, albo po prostu by opuścił konferencję prasową...

Jednak coś nie wyszło bo media jakoś nie spieszyły się do komplementowania elementarza. W sumie nic dziwnego bo jak tu mówić z entuzjazmem o martwo narodzonym ? I klapa - pan premier przestał być w centrum uwagi i... ? Musiał interweniować. Efektem tej interwencji było premierskie wejście smoka czyli  „Cała Polska czyta”... Pamiętamy jak pan prezydęt czytał „Pana Tadeusza”, „Zemstę”. By nie być gorszym pan premier zaprezentował XIV Księgę „Pana Tadeusza” czyli SMS-y do Małgorzaty mistrza. Nie, nie do tej pierwszej „Donek, ty durniu”. Do tej drugiej.

Sądząc po stylu tej „literatury”  nie ma wątpliwości, że jej autorami są mentalni, ideowi, partyjni, syjamscy* (* - niepotrzebne skreślić) bracia autora SMS-a, który ujawnił śp.gen.Petelicki i być może z tego powodu zszedł z tego łez padołu z lekarsko-prokuratorską diagnozą  „przy bez udziału osób trzecich”, dlategi poza kupą śmiechu  i kpin z oryginalnej kampanii wyborczej premiera, jego i czersko-wiertniczy ściek nakręcali tylko  frajerzy i fani mlasków w kubliku. Premier - chyba zdenerwowany klapą elementarza i zajęty rozsyłaniem szyfrowanego sms-a  „Ostrożnie mijaj Kalisz”,  aż zapomniał zawiadomić prokuraturę i organy ścigania o popełnionym przestępstwie. Podobno BOR ma się zająć sprawą, zatem wszystko ma zostać „w rodzinie”... 

Niedobrze ! Bardzo niedobrze ! Wygląda na to, że premier Tusk nie ma zaufania do prokuratur, do służb ministra Bartka „idę po was” Sienkiewicza.  A przecież pod koniec elementarzowej konferencji prasowej premier nie zostawił na J.Kaczyńskim suchej nitki właśnie za jego brak zaufania do PKW, do instytucji państwowych. Tusk nie był już tak lakoniczny jak w kwestii elementarza :

- Nie zgadzam się z Jarosławem Kaczyńskim, kiedy mówi, że fundamentem demokracji jest ograniczone zaufanie. Fundamentem jest zaufanie, a nie ograniczone zaufanie. Kaczyński ze względu na własne doświadczenia nie ma zaufania do ludzi i instytucji, ale jeżeli mamy budować nowoczesne  społeczeństwo obywatelskie, to bez zaufania daleko byśmy nie zajechali. Co do samej zasady nie zgadzam się z Kaczyńskim. Zaufanie jest bardzo ważne, a pomysł na alternatywny, pisowski sposób liczenia głosów, jest… Można by się śmiać, ale to poważniejsza sprawa. Lider PiS to jednak lider największej partii opozycyjnej i jego głos jest słuchany. Jeśli ktoś podważa wiarygodność i uczciwość polskich wyborów w ostatnich latach, to godzi w wiarygodność państwa. (...)

Szczytem bezczelności jest domaganie się zaufania i w ogóle mówienie o nim  ze strony faceta, który kiedyś cieszył się  zaufaniem 63%  Polaków, a dziś 63%  zwyczajnie mu nie wierzy. Tusk to przede wszystkim władza, a władza dla obywateli to tylko władza i nic poza tym. Władza nie jest do kochania i premier ma pretensje, że jest traktowany jak władza, nie jak ojciec, siostra, matka, żona i kochanka ? No panie premier – na siłę kochać się nie da !

Na dodatek wielu Polaków dziś uważa, że istnieje poważne zagrożenie dla niepodległości Polski (47%). Takiej sytuacji nie było od 23 lat. To jest wynik sondażu CBOS, czyli  firmy, którą opłaca KPRM. I w tej sytuacji premier domaga się zaufania do państwa ?

Ja rozumiem, że Tusk się rozwydrzył bo od lat jest pieszczony przez media, które chuchają i dmuchają na niego, obchodzą się jak z jajkiem i domaga się by cała Polska go tak dopieszczała, bo on jest Donald Tusk, dobro narodowe i mu się należy jak psu micha, bo Angela go dopieszcza, do niedawna nawet sam Putin, dopieszcza go Bruksela, wszyscy klepią po pleckach tylko Kaczyński i  „słuchający  jego głosu” nie dość, że nie dopieszczają to  lekceważą, wyśmiewają się, kpią wręcz...

Premier by było jeszcze śmieszniej, powiedział :

- Przypominam, że zdarzył się taki moment w naszej historii, gdy PiS wygrał wybory. To była ta sama Komisja Wyborcza i wtedy Kaczyński nie sugerował, że zwycięskie głosy na PiS były liczone w Moskwie. Ma człowiek kłopot z właściwą oceną rzeczywistości…

Niezupełnie ta sama, sprawdziłam - tylko adres ten sam ale skład osobowy już nie. Tamta na dodatek miała w sobie jeszcze krztę przyzwoitości bo nie miała nad sobą capo di tutti capi Tuska i na kursy do tow.Patruszewa nie jeździła. A poza tym to nie o Kaczyńskim pisali w Moskwie  „nasz człowiek w Warszawie”. Pan premier już nie pamięta ? Jaka szkoda !

**********

Święta Wielkiej Nocy  przed nami ! Zróbmy premierowi prezent – niech przy święconce przeczyta ułożony przez Polaków  elementarz,  z hasłami charakteryzującymi 6.5 roku najlepszych od tysiącleci rządów !

Smacznego jajka, premierze !

A – Afery, Autokracja, Arogancja, Agentura, Amber Gold

B – Biurokracja, Bieda, Bankructwo, Banksterka

C – Celebryci, Cynizm, Cielebąk

D – Dyktator, Demagogia, Dług

E – Eutanazja Polski

F –  Faryzeizm

G – Gender, Gomora

H – Huligaństwo polityczne

I – Ignorancja

J – Judasz

K – Korupcja, Kondominium, Kolesie

L – Legalna przestępczość

Ł – Łapówki

M – Mirosławiec

N – Nepotyzm

O – Omerta, Oligarchia

P – Propaganda, PKW, Polityczna prostytucja

R – Ruski serwer, Rozbiór Polski

S – SMOLEŃSK

T – Tuleya

U – UBecja,

W – WSI, Wazelina

Y –

Z – ZDRADA !

******************

Szanowni Niepoprawni ! Dopisujcie proszę swoje hasła bo 22 kwietnia mam zamiar wysłać elementarz premierowi na urodziny !

Wesołych Świąt !

 

 

Cytaty pochodzą z: http://wpolityce.pl/polityka/191563-tusk-pokazuje-podrecznik-men-drwi-z-kaczynskiego-i-zaluje-ze-musi-zajmowac-sie-ukraina-jestem-szefem-rzadu-ciezko-pracuje

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:14)

Komentarze

2005 r.:

 

Przewodniczący PKW

sędzia Ferdynand Rymarz

Zastępcy Przewodniczącego

sędzia Stanisław Kosmal

 

sędzia Jan Kacprzak

Członkowie PKW

sędzia Stefan Jaworski

 

sędzia Andrzej Kisielewicz

 

sędzia Andrzej Mączyński

 

sędzia Włodzimierz Ryms

 

sędzia Stanisław Zabłocki

 

sędzia Tadeusz Żyznowski

Sekretarz PKW

Minister Kazimierz Wojciech Czaplicki
Kierownik Krajowego Biura Wyborczego

http://www.wybory2005.pkw.gov.pl/SNT/PL/DOKUMENTY/komunikaty/do_pobrania_konf_27092005_godz_18_20.htm_SNT.html

 

2007 r.

1

Jaworski Stefan J.

Przewodniczący komisji

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku

2

Kisielewicz Andrzej

Zastępca przewodniczącego komisji

sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego

3

Kosmal Stanisław

Zastępca przewodniczącego komisji

Sędzia Sądu Najwyższego w stanie spoczynku

4

Dauter Bogusław

Członek komisji

Sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego

5

Grzelka Maria

Członek komisji

sędzia Sądu Najwyższego w stanie spoczynku

6

Mączyński Andrzej

Członek komisji

sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku

7

Niemcewicz Janusz

Członek komisji

sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku

8

Ryms Włodzimierz

Członek komisji

sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego

9

Zabłocki Stanisław

Członek komisji

sędzia Sądu Najwyższego

 

http://wybory2011.pkw.gov.pl/owb/pl/pkw.html

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1423302

 

... dopisuję i lekko zmieniam dotychczasowy Twój zapis:

 

A – Afery, Autokracja, Arogancja, Agentura, Amber Gold, Antynarodowa władza, Antyfilantropia rządowa;

 

B – Biurokracja, Bezczelność, Bieda, Bankructwo, Banksterka, Bandytyzm polityczno-kryminalny;

 

C – Celebryci, Cynizm, Cielebąk, Cwaniactwo, chuligaństwo polityczne, Chamstwo;

 

D – Dyktator, Demagogia, Dług, Destabilizacja RP;

 

E – Eutanazja Narodu;

 

F –  Faryzeizm;

 

G – Gender, Gomora, Granda;

 

H – Hucpa, Hochsztaplerstwo;

 

I – Ignorancja, Indolencja, Idiotyzm, Irracjonalizm;

 

J – Judasz;

 

K – Korupcja, Kondominium, Kolesie, Kombinowanie, Kpienie z Narodu;

 

L – Legalna przestępczość, Lasek;

 

Ł – Łapówki;

 

M – Mirosławiec, Mataczenie, Miller;

 

N – Nepotyzm, Niekompetencja, Niedbałość, Niegospodarność

 

O – Omerta, Oligarchia;

 

P – Propaganda, PKW, Polityczna prostytucja, Pancerna brzoza, Palikot;

 

R – Ruski serwer, Rozbiór Polski;

 

S – SMOLEŃSK, Seryjny samobójca;

 

T – Tupet, Tuleja, TU 154-M nr 101;

 

U – UB-cja;

 

W – WSI, Wazelina, Wyprzedaż polskiego majątku;

 

Y –

 

Z – ZDRADA! Zeszmacenie.

 

Dodam jeszcze coś z… przymrużeniem oka.

Komu przeszkadzał elementarz Falskiego? Nawet jeśli w nim czytaliśmy, cyt.: „Ala ma Asa, (…) Ala i Ola poszły w las”, to przecież ta… zoofilia i… lesbijstwo były w zgodzie z ideologią gender. Po co było zmieniać ten elementarz? Wystarczyło dodać mały komentarz...

 

Pozdrawiam świątecznie,

      

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1423316

Nie pisałam w "Elementarzu Tuska" wszystkiego by nie tłumić inwencji Komentatorów. Zależy mi na jak największej ilości haseł Ich właśnie autorstwa bo to ma być elementarz polski, stworzony przez Polaków skazanych na rządy Tuska. Czyli - wszystko to co Polacy o jego władzy myślą !

Rozmyślając nad "elementarzem Tuska"... miałam przed oczami elementarz Falskiego, z jego wszystkimi Alami ma Asa, Ala i Ola itd., na których wychowało się tyle pokoleń. Ja też mam w domu ten elementarz, z niego uczyła się polskiego moja córka urodzona na obczyźnie i dzięki temu elementarzowi jest i czytaty i pisaty po polsku.

Bóg mi świadkiem, że pomyślałam o tym, że jakiś kretyn w literach najłatwiejszych do skreślenia przez rękę malucha dopatrzy się zoofilii Falskiego... No ale... w gender to od masturbacji w wieku 3-5 lat do zoofilii przecież tylko krok, ale co wymyślili protoplaści to wg waadzy jest be, cacy jest to co wymyślają nastajaszczyje filozofy, zbliżone do tych, którzy delikatesami  koryta obdzielają kadzidlarzy i wazeliniarzy. Czyli... dynamit Nobla też jest be, ale jeśli np. taki Lasek czy Kublik jutro w swym garażu wynalezie dynamit to to będzie sensacja na skalę światową, władza dostanie sraczki i nie omieszka okryć siebie mianem współautorów sukcesu, a reszta też będzie miała sraczkę obwieszczając to wszystko gawiedzi.

Bardzo żałuję, że ten elementarz dla Tuska spada powoli do piwnicy NP.PL choć jest portretem jego kilkuletnich rządów i jest czym rzucić mu w twarz w momencie bardzo odpowiednim.

Wesołych Swiąt, Janku ! Wesołych i dla Twojej Drużyny. Od contessy i obu contessin - córki i wnusi.

 

 

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-2

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1423333

Moje grosiczki ....

A - Antypolskość, Antypatriotyzm, Anty człowieczeństwo

B - Bezbożność, Burak, Bolszewia, Byle do przodu

C - Ciemnota, Ciemiężyciel

D - Dziadostwo, Draństwo

E - Egoista, Eutanazja Ojczyzny

F - Fałsz, Fuszerka

G - Gruboskórność, Grabież

H - Homoseksualizm ( Narodu )

I - Impertynencja

J - Jarzmo ( Jeb.....ł cię pies ryży )

K - Krzywoprzysięstwo

L- Laickość, Lichwa

M - Miernota

N - Nieracjonalność

O - Olewanie ( Polski, Polaków, Patrotyzmu, Bohaterów Narodowych )

P - Pieniactwo

R - Rabunek ( nawet tych najsłabszych )

S - Seksualizowanie dzieci

T - Targowica

U - Uległość ( wobec całej EU ) Utpijne Ustawy

W - Wiarołomstwo, Warcholstwo

Y -

Z - Zbrodnia o znamionach ludobójstwa

 

Wszystkim NP Błogosławieństwa Jezusa Zmartwychwstałego i zbawienia naszej Kochanej Ojczyzny od zła i szatańskiej władzy....

Pozdrawiam

 

 

 

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

ardawl

#1423357

Dziękuję za uzupełnienia !

Niech św.Piotr czuwa nad Tobą i wszystkimi ludźmi morza, a Neptun nie buja.

Wesołych Swiąt !

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1423358

a ja mam democik na tą okoliczność...pozdrawiam niepoprawnie

 

 

ps tak nawiasem, widzę, że na szalomie 24 ukryli Twój post...czyżby Tusk chciał założyć tam bloga :)))) ???

 

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

http://trybeus.blogspot.com/

#1423354

Obrazek przedni ! Pan płemieł nie może narzekać na brak uczuć ze strony narodu.;);)

 

S24 obraził się na mnie za raflezję, hihihi i najpierw zapiwniczył notkę, a potem mnie.

Bo to jest portal wolnego słowa -

nie zniesie tam krytyk żadna święta krowa !

:D:D:D

Pozdrawiam świątecznie.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1423356

...to dokładnie tak, jak neon 24...to wprost najkrystaliczniejsza krynica wolnego słowa i "bezcenzurza" hłehłehłe...znak rozpoznawczy to ta cyfra 24 chyba :)))))

...dobra, myślę nad hasłem na "y"...postanowiłem sobie podnieść poprzeczkę, kurde, jakby płemieł jeździł w himalaje, a nie dolomity, to może "yeti"...

...albo "ynteligent z Sopotu" może... przepraszam wszystkich porządnych sopoczan ...pozdrawiam także świątecznie

 

ps do literki "m" dodałbym matoł...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

http://trybeus.blogspot.com/

#1423361

Myśl dalej, płacę w naturze za pomysł. ;);)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1423363

E-le-men-tarz ,a nie   Ele-men-tarz ,,, dlaczego nikt tego nie zauważył na konferencji ??

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1423366