Czy genproku wolno kłamać... czyli o kolejnej wpadce Seremeta

Obrazek użytkownika contessa
Blog

Okazuje się, że p.Andrzej Seremet jest nie tylko pierwszym prokuratorem republiki, ale jest jej pierwszym kłamczuchem bijącym na głowę minister Ewę Kopacz bo o ile kłamstwa tej pani na temat sekcji zwłok ofiar "katastrofy" smoleńskiej możnaby ewentualnie zrzucić na karb dobrze zaopatrzonego bufetu w moskiewskim instytucie medycyny sądowej, to raczej trudno będzie znaleźć usprawiedliwienie na kłamstwa prokuratora generalnego.

[quote]Prokurator generalny odniósł się natomiast do dzisiejszych doniesień, że za sterami Tu-154 mógł siedzieć gen. Błasik. - Badane są wszystkie możliwe wersje, także te, o których mówimy - powiedział. Dodał także, że polska strona nadal nie jest w posiadaniu broni borowców, którzy zginęli na pokładzie samolotu, ani telefonu satelitarnego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jak dodał, szanse na znalezienie tych rzeczy są małe, ponieważ prawdopodobnie roztrzaskały się w wyniku katastrofy. - Ale są to wątki mało istotne dla śledztwa - dodał.[/quote]

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/polska-dostala-protokoly-sekcji-zwlok-ale-tylko-52,1,3734350,wiadomosc.html

Dziwne to cokolwiek bo broń BOR-owców wraz z zapasowymi magazynkami (pełnymi) spoczywa w rosyjskich sejfach.

[quote] Rzepa poinformował, że broń należąca do funkcjonariuszy BOR, którzy zginęli w katastrofie samolotu, została odnaleziona i zabezpieczona na miejscu zdarzenia przez śledczych rosyjskich, a następnie dołączona do materiałów śledztwa prowadzonego przez prokuraturę rosyjską. "W toku tego śledztwa rosyjscy eksperci przeprowadzili m.in. badania balistyczne zabezpieczonej broni, które to badania wykluczyły jej użycie na pokładzie samolotu Tu-154M 101" - napisano w komunikacie NPW.[/quote]

http://www.wprost.pl/ar/200735/Ujawnienie-zeznan-swiadkow-katastrofy-smolenskiej-w-prokuraturze/

Podobnie sprawa ma się do porozumienia między polską i rosyjską prokuraturą podpisanego w nocy z 10 na 11 kwietnia 2010 r.:

[quote]Prokurator generalny Andrzej Seremet na konferencji prasowej w Warszawie poinformował o współpracy pomiędzy prokuraturą polską i rosyjską ws. badania przyczyn katastrofy prezydenckiego Tu-154. - Polscy prokuratorzy nie podpisywali w nocy 10 kwietnia żadnego porozumienia dotyczącego przekazania śledztwa rosyjskim prokuratorom - informował Seremet. Jego odpowiedź była spowodowana pojawiającymi się w tej sprawie zarzutami. [/quote]

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/seremet-zaprzecza-ws-nocnego-porozumienia-polakow-,1,3733714,wiadomosc.html

A tu? Proszę bardzo!

http://www.niezalezna.pl/artykul/nocny_protokol/40177/1

W zasadzie w Protokole nie ma czarno na białym o przekazaniu śledztwa organom rosyjskim, ale wystarczy przeczytać pkt.5 Protokołu, z którego jasno wynika na ile i jakiego rodzaju dostęp - do miejsca katastrofy, do dowodów rzeczowych i innych materiałów śledczych strona polska może mieć, co niejako automatycznie ustawia stronę polską w pozycji biernego obserwatora (zwrot "może mieć" jest celowy bo między "może mieć" i "ma mieć" jest duża różnica).

W ogóle cały sposób traktowania śledztwa smoleńskiego przez prokuratora generalnego budzi wiele wątpliwości. W wypowiedziach swych często używa zwrotu typu "to są wątki mało istotne dla śledztwa", albo na zarzuty,że dokonano wielu zaniedbań odpowiada "takie są procedury", "polska i rosyjska prokuratura nie mają na to wpływu" i inne banialuki. Odnosi się wrażenie, że ten pan przebywa od jakiegoś czasu w dziwnym stanie nieważkości i jakby nie miał pojęcia o wielu rzeczach związanych z jego zawodem i pełnionym stanowiskiem. Natomiast jedno mu się udaje i robi to fachowo, a mianowicie - ściema i wciskanie kitu społeczeństwu przy jednoczesnym demonstrowaniu kompletnego tumiwisizmu.
Pytam - do kiedy będzie trwać ta ciuciubabka? Do kiedy osoby posiadające władzę i wysokie stanowiska w państwie mają zamiar robić z myślącej części Polaków idiotów???

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ciciubabka trwa od setek lat, a idiotów z nas nie zrobią.
Niestety jest już dużo, o wiele za dużo tzw. "pożytecznych idiotów", a wersji NKWD-owskiej - "gównojadów.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#94462

Seremeta do "pożytecznych idiotów" ani żadnych innych nie należy zaliczać bo idiocie nie ma jak zarzucić braku lojalności względem własnego państwa i zdrady.
Pozdrawiam.
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#94495

mielibyśmy niezły las...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#94466

Już nawet TVN24 nie ukrywa faktów.

http://www.tvn24.pl/0,1677983,0,1,dzieki-ministrowi-uslyszelismy-zapis-z-tu_154,wiadomosc.html
http://www.tvn24.pl/-1,1677960,0,1,pierwsze-decyzje-po-katastrofie,wiadomosc.html

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#94499

Każdy kto kłamie w tzw. śledztwie smoleńskim, pakuje się w niezłe szambo. Niedługo nawet "niezależne" media ucichną bo będą musiały ratować własny tyłek za udział w matactwach swych pryncypałów.
Pozdrawiam.
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#94524

Jan Bogatko

Podobno w przyszłym tygodniu Moskwa poda Prawdę o katastrofie smoleńskiej...

?

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#94525

Źródłem tej informacji ma być radio Erewań, które to z kolei zaczerpnęło informację z Prawdy, a Prawda z z najbardziej wiarygodnego żródła czyli od ciecia w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, cieć dowiedział się od samego gajowego, któremu to wiadoność przekazał donek, a donek dowedział się od samej Anodiny, która to przekazała ustalenia donka i komoruskiego z Putinem i Miedwiediewem. Nawiasem mówiąc te ustalenia zapadły przed 10 kwietnia 2010.
_____________________
"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#94529

Którą wersję?? ;);)
Pozdrawiam.
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#94540

Jak podaje cieć może to być 1245, a może 4512. A może coś między. Wszystko jest możliwe.
Pzdr
__________________________________________
"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#94670

Do kiedy osoby posiadające władzę i wysokie stanowiska w państwie mają zamiar robić z myślącej części Polaków idiotów???

Dopóty, dopóki będziemy im na to pozwalać i choć widać w nas nieprzezwyciężone chęci zmian, to nie bardzo wiem jak ich z tych stołków usunąć.

Wprawdzie roztropność nakazuje nie zmieniać od dawna ustalonych rządów dla błahych powodów i przemijających przyczyn[...]. Lecz jednak długi szereg nadużyć i przywłaszczeń, [...] wykazuje jawny zamiar wtłoczenia na dany naród jarzma rządu nieograniczonego, naród ma prawo, lecz i obowiązek obalenia podobnego rządu i zawarowania swego bezpieczeństwa na przyszłość za pomocą nowych rękojmi.

Powyższy cytat pochodzi z Deklaracji niepodległości USA.

My takich zapisów w Konstytucji np. nie posiadamy.

USA są jednak państwem.

Polska doprowadzając do śmierci swojego prezydenta wraz z całym Dowództwem Sił Zbrojnych oraz wiadomymi najwyższymi urzędnikami państwa, a potem oddając całe śledztwo w tak wielkiej sprawie w łapy Rosjan, traci status państwa.

Polska to jedynie kondominium jak to słusznie określił J.Kaczyński, a sami Polacy to wasale.

Rys.Rafał Zawistowski

 

My chyba lubimy jak nas się gnoi w ten sposób.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#94532

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#94537

Min.sprawiedliwości, K.Kwiatkowski następny do golenia po dzisiejstym kłamstewku:

"Nagrania, które usłyszał dziś szef resortu sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, a dzięki niemu dziennikarze i opinia publiczna, są zgodne z zapisami stenogramu czarnej skrzynki TU 154. Minister zaprzecza: słuchałem materiału poglądowego, który dotyczył innego samolotu.".

http://www.tvn24.pl/-1,1677983,0,1,dzieki-ministrowi-wszyscy-uslyszelismy-zapis-z-tu_154,wiadomosc.html

Materiał poglądowy? W którym słyszane repliki zgadzały się ze stenogramami z Tutki? Haha! Koń by się uśmiał!
Pozdrawiam.
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#94544

Misja specjalna http://patrz.pl/filmy/id/985208  13:21 - 13:27

Jeszcze niedawno to się nazywało capcarap.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#94606

W przyszłym tygodniu Polska ma otrzymać projekt raportu końcowego MAK. Niepokoi mnie, że Rosjanie zastrzegają sobie tajność tego dokumentu. To znaczy, że poza komisją min.Millera i prokuraturą wojskową nikt nie będzie miał dostępu do niego. Pan Macierewicz zwłaszcza. Komisja Millera jest fantomem, niby jest ale o żadnej jej działalności nikt nic nie wie. Tzn. wie się tyle, że jest prorosyjska i tych interesów będzie bronić...
Strona polska będzie miała 60 dni na akceptację lub oprotestowanie treści projektu raportu, co raczej ze strony prokuratury wojskowej i komisji Millera nie nastąpi bo zaszkodzi pojednaniu polsko-rosyjskiemu. Raport końcowy Polska otrzyma w okolicach Nowego Roku albo i później co w sumie nie jest aż tak istotne w obliczu połączenia go z wizualizacją katastrofy, która jeśli się odbędzie to strona polska automatycznie straci prawo nie tylko do ewentualnego zakwestionowania raportu, ale nawet do dyskusji o jego zawartości. Wtedy pozostanie nam tylko Strassburg i Trybunał Boski bo nasz Trybunał Stanu nie jest nasz...
Ja już szykuję kontenery na śmieci bo tylko tam ten dokument będzie się kwalifikował. Cieszyłoby mnie gdyby jego los podzielił tzw. polski rząd, który przystaje na wszelkie niekorzystne i wręcz szkodliwe dla Polski rosyjskie żądania, stawiające Polskę i Polaków w roli rosyjskiego poddanego. Jarosław Kaczyński mówiąc o kondominium po prostu tylko stwierdził fakt, opatrując go fachowym terminem.
Mam wrażenie, że 10.04.2011 r. będziemy tak samo daleko od poznania prawdy o Smoleńsku jak w dniu katastrofy, za co wypadałoby odpowiednio podziękować Donaldowi Tuskowi i jego ekipie...?
Pozdrawiam.
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#94612

dorogije druzja iz OMON, FSB, GRU izwinitie etu maleńkuju aszibku, cieny gaza toże nam nrawiatsa, kurica nie ptica a Polsza nie zagranica, priwiet! 

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wild

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#100200

Stara się chłopisko jak może,ale miałby  jednak konkurencję,Tusek-kłamczuszek nadal jest niezły.

Odnosi się wrażenie, że ten pan przebywa od jakiegoś czasu w dziwnym stanie nieważkości

Z pewnością jest pod wpływem" kopa" ,o którym pisze antysalon.

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Korsak

#94674