Cuda sondażowe czyli o erekcji zwisu

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Jak to jest – gdy Tusku gwałtownie spada, Palikotu i SLD automatycznie gwałtownie rośnie i lewactwo znów wychodzi na swoje 54 %...

PO – 29%, palikociarnia – 14%, SLD – 11%... To wynik ostatniego sondażu (klasyk z psiej budy napisałby pewnie „sądarz” a nawet „sądasz”) SMG/KRC z 16 marca b.r. , który wskazuje spadek słupka PO. W sumie żadną sensacją ten stan nie jest bo platfusiarnia ciężko pracuje na spadek popularności. Co innego jest fenomenem – otóż gdy tylko PO spada, pozostałemu lewactwu (RP i SLD) natychmiast idzie w górę. Cie, choroba, cuś jak w naczyniach połączonych choć niezupełnie...

Jest jeszcze inny fenomen bo gdy Tusku spada, pawlakowemu PSL nijak nie rośnie. A powinno bo PSL to przeca wypróbowany koalicyjant, stary wyga i wiarus wciąż jak BMW niezawodny.

Dlaczego akurat Pawlaku nie rośnie ? Obaj z Tuskiem niby szczerzą zęby do kamer, ściskają se łapki, ślą powłóczyste spojrzenia, a po pleckach poklepują, że git, szafa gra, wieczna drużba, koalicjant koalicjantu oka nie wydzio.... ups, to chyba jakoś inaczej leciało ale mniejsza z tym, i takie tam pitu pitu o twardej jak magnitogorska stal koalicji. Ale tak jest tylko przed kamerami, poza nimi koalicyjne dolce vita idzie w diabły, premier zgrzyta zębami i pioruny miota z ócz, pewnie i łaciną kuchenną leci w stylu „Pawlak, co ty kułwa sobie wyobłażasz! Popiełdoliło cię ?” bo Pawlak śmie demonstrować niesubordynację i wychodzi coraz częściej przed szereg. A słońce Peru tego nie lubi, oj nie lubi i karać zaczyna. Jednak żeby dla postronnych zachować pozór dobrego i pobłażliwego wujka rozfikanych pupilów, co robi premier ? Zamawia sondażyk ! W którym jemu leci ale też Pawlaku nawet o milimetr milimetra nie rośnie. I żeby Pawlaku kara kaszubskiego Zeusa, polskiego Mojżesza, pięciolicego Światowida itd. jeszcze bardziej zabolała to premier robi co ? Zamawia taki sondażyk, w którym jemu leci z pieca na łeb, Pawlaku nie rośnie ale rośnie pozostałemu lewactwu.
Prawda jaki cwany strateg z Tuska ?

Tuskie fiki-miki sondażowe ma - poza dopieszczaniem palikociarni i SLD w wiadomym celu - i drugie dno... Dziś mało który Polak wierzy sondażowniom i ich wynikom poparcia dla partii karmicielki, hufnalami przyhufnalonym na kocie 54%. Tajemnicą poliszynela jest również miejsce, w którym Tusk ma poparcie Polaków, ich samych i Polskę w ogóle. Niestety na zewnątrz, poza granicami Polski musi w dalszym ciągu grać rolę dobrego ojca narodu, dobrego gospodarza itd. I do tego są mu potrzebne te 54 %....

Ogólnie wiadomo w jaki sposób dziennikarze, obserwatorzy i komentatorzy międzynarodowej sceny politycznej czytają światowe newsy – „przelatują” byle jak teksty (bo w ciągu dnia muszą obskoczyć ich całe fury), nawet języków obcych wcale nie muszą znać. Na cyferkach ze znakiem procenta jednak się zatrzymują bo cyfr nie trzeba tłumaczyć jak krowie na rowie i potem leci w świat ściema o 54 % poparcia dla Tuska i jego partii, karmicielki Polaków... M.in. dlatego ostatnie wybory musiały być sfałszowane żeby znak procentu przykrył fakt, że na PO głosowało 3-4 mln Polaków... I zagranica to wszystko kupuje. Dziwić się, że w Parlamencie Europejskim Baroso głaszcze się po brzuchu mlaskając „Polska Tusk, dobra Tusk, mam dobra następca, ma 54% poparcie polish people” ?...
Pozory dobrego premiera są Tuskowi na gwałt potrzebne – jak nie w PE to gdzie indziej musi zaklepać sobie ciągłość immunitetu bo idzie wiosna, a wiosna to przede wszystkim sezon czarnych chmur dla nierządów rządów. Nad głową Donalda Tuska również zbierają się czarne chmurzyska, a jak dobrze im się przyjrzeć podczas burzy to czasem można wśród nich zauważyć błyskawice odbijające się w mieczu Damoklesa. Krople deszczu też jakby szeptały „Smo-leńsk... Smo-leńsk.....Smo-leńsk”.....Smo-leńsk.....

http://biznes.onet.pl/po-znow-traci-poparcie-kolejny-wzrost-notowan-pis,18515,5061746,1,onet-wiadomosci-detal

PS. Propozycja – niech PO wreszcie przestanie zawracać ludziom gitary sondażami, szkoda na nie czasu i pieniędzy. Wiadomym jest i ogólnie przyjętym, że PO ma 120% poparcia i niech już tak zostanie do odwołania !

PS2. Do napisania tego tekstu zainspirował mnie kolega blogger "Jeszcze nie zgred". Nie miałam zamiaru popełniać plagiatu, jedynie przedstawić ogółowi własny punkt widzenia sprawy.
Pozdrowienia dla Inspiratora.

Ilustracja pochodzi z:
http://www.jajco.pl/pic/1328708589-D_mb29.jpg

Brak głosów

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Sawicki Marek (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

POto piszą takie bzdury,aby dać zarobić ubeckiej sondażowni,za POmoc jakoś trzeba zapłacić a POdrugie lemingi dalej muszą widzieć że wszystko jest ok,i na kogo mają głosować,bo większość głosuje na partie zielonowysPOwców z PO,ale tu muszę cię zmartwić geniuszu z Kaszub,to już tak nie działa,co nie które lemingi gdy bieda ich przycisneła,rozum im się włączył,a to dopiero POczątek do twojego końca ty rudy łobuzie

contessa pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
-2
#236887

Ja myślę, że oni wysyłają sondażowni gotowy wynik, ona im go odsyła żeby służył za corpus delicti i tak kręci się ta karuzela kłamstw.
Czy lemingom rozum się włączył (lub włączy kiedykolwiek) ? Myślę, że nie rozum, a tylko instynkt samozachowawczy. I zagłosują na... palikoty bo w ich mózgach już na trwałe jest zakodowane, że Kaczor to... jak ten pajac hołdys go nazwał ?
Ano właśnie !
Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
-2

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#236967

...dla Ciebie Contesso. Świetnie uchwyciłaś ten dziwaczny związek "sondarzy" inaczej z rzeczywistością! Co prawda mam nieco inne zdanie na temat przyczyn dla jakich sfałszowano (przynajmniej)ostatnie wybory, ale nie bądźmy drobiazgowi. W końcu jednak widać jakieś światełko w tym ciemnym tunelu w jaki zapędziła nas ta banda ciemniaków.
Poza tym to z "podziwu" zachodzę w głowę ile to energii poświęcono na zakłamywanie rzeczywistości w porównaniu dajmy na to efektami tychże wysiłków, czego świadkami się z dnia na dzień stajemy. Zrobiono tak wiele aby nie zrobić nic i ukryć ten fakt w rażąco nieudolny sposób. Poza oczywistymi aczkolwiek zdumiewającymi zaniedbaniami i zaniechaniami wykonano te medialną robotę w iście stachanowskim stylu i tempie po to tylko aby się to wszystko zaczęło walic niczym domek z kart. W dodatku zaraz po ostatnich odtrąbionych jako totalne zwycięstwo PO zaczęto z podziwu godną konsekwencją godną znacznie lepszej sprawy zrażać sobie jeden po drugim sektor ludności Polski. Naprawdę nie sądziłem że można doprowadzić aż tak łatwo do samodestrukcji. Tym samym mieliśmy okazję przekonać się na własne oczy jak wygląda sprawa krótkich nóg kłamstwa oraz czym są konsekwencje kiedy Bóg odbiera komuś rozum. Miejmy nadzieję że w tym ostatnim będzie konsekwentny do końca.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
-2
#236900

O fałszowaniu wyborów to była tylko taka moja konfabulacja na użytek tej notki.
Odnośnie pozostałej części komentarza powiem tylko tak - sprawdza się w praktyce stare polskie przysłowie "co za dużo, to niezdrowo". Ja im życzę oby tak dalej bo żmija już żre własny ogon i niedługo z tej zachłanności połknie się cała.
Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
-2

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#236970

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika semper idem (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Tylko Kamiński nie bierze takiej mozliwości...
semper idem, 17 marca, 2012 - 16:28

PO---25%
SLD---10%
Wibrator w świńskim ryju--15%
PSL---8%
PiS---20%
Resztę zbiera plankton...
Niemożliwe?!
No to się mozemy założyć!

I popatrz! Pomylilem sie tylko o 4%,czyli w granicy dopuszczalnego błędu...
PS.Co znaczy dyplom z renomowanej uczelni? :-)))

Wczoraj dokleiłem "jeszcze nie zgredowi",a teraz tobie wklejam.

Dobrze piszesz,że ludziska coraz mniej sie przejmuja sondażami.Tylko jedna uwaga:
To wszystko są OŚRODKI KSZTAŁTOWANIA OPINII PUBLICZNEJ!

Vote up!
0
Vote down!
-2
#236964

Czytałam to właśnie u Jeszcze nie zgreda, który mnie zainspirował do napisania tej quasi humorystycznej notki (oby się za to nie obraził).

Zaobserwowałam, że sondaże coraz mniej wrażenia robią na coraz większej liczbie ludzi i to jest taki akcencik optymistyczny. To, że ośrodki kształtowania opinii publicznej wypruwają sobie flaki by preparować zawoalowane rezultaty i odwalają krecią robotę to jest właśnie ten element pesymistyczny bo nie wiadomo do jakich świństw się posuną by odnieść żądany przez "górę" skutek.
Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
-2

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#236971

Jak znajdę,to wkleję...To wcale nie był żart!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#236974

JAK SIĘ ROBI SONDAŻE W III RP...CZYLI KIENT NASZ PAN!
Gabinet prezesa sondażowni np. "KLIENT NASZ PAN"...dzwoni telefon.
-Tu prezes Instutu Badania Kretynizmu---KNP....słucham.
-Witam pana prezesa! Tu szef Kancelarii ministra XY.
-Aaaa! Witam pana! Ile ma być i na kiedy? Ha,ha.ha...
-Eeee...wiecie towarzyszu prezesie...nie bardzo nam wypada znowu 60% poparcia dawać...
-Pan sie nie martwi! Od tego my tu jesteśmy! Zbadamy i podamy! He,he,he...
-Towarzyszu prezesie! Ale z umiarem,bo ludziska zajadów dostaną i wargi im popekaja na mrozie!
-Sie wie...w końcu my mamy w logo Klient Nasz Pan...he,he,he...
-No to jestesmy dogadani? Wyniki na jutro w TVN24 i GW!
-Ale,ale! Wiecie tam w Kancelarii,że VAT podrożał,farba i składka emerytalna...musimy podnieść cenę!
-O kurde! No to ile i dlaczego tak drogo? He,he,he.
-Jakie drogo? Jakie drogo? Sondaże naszej firmy KNP warte są wszystkich pieniędzy! He,he,he...
-OK! Przekaz leci...jak zwykle na Kajmany?
-Mogą być Kajmany...my to już poprzelewamy tak,że diabeł nie znajdzie.He,he,he.
-No to powodzenia i całusy dla zony! He,he,he...
-Dla pana i pana ministra tez całusy i ukłony dla żony!

No i wyniki "sondazu" będą jutro opublikowane w "wiodących mediach zaprzyjaźnionych z Kancelarią ministra XY"
Badania społeczeństwa? A kto sie przejmuje "bydłem" w "dzikim kraju"?
Pan prezes firmy KNP popatrzy w sufit,zadzwoni do kolegi z innej sondażowni...dogadają współczynnik błędu i jest!
Ciemny lud to kupi? Nie kupi? A kogo to obchodzi?
Forsa sie pierze,wille sie budują,a władzy raz zdobytej sie nie odda,bo niby komu?

Okrągły stół---Magdalenka---pacta sunt servanda...i jakoś leci!

SF tu wstawiłem?! Założymy się? :-)

semper idem P.G.

Tu chyba też gdzies lezy w archiwum,ale nie chce mi się szukać :-))

Vote up!
0
Vote down!
0
#236975

Niestety dokładnie tak to się odbywa więc przynajmniej ze mną nie ma się po co zakładać.
Nie pomyśl tylko, że ja tak pitu pitu przytakuję bo mi żal przegrać flaszkę. ;););)
Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#236976

Z kobietami nie zakładam sie o flaszkę...:-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#236978

Wow ! A o co ?
;);)

contessa

PS. No dobra, może być ciacho ale koniecznie sernik bo pies jestem na ten smakołyk.
_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#236994

Viagra ? Nic z tych rzeczy !

Nawet hiszpańskiej muchy kupka
nie podźwignie Donku... słupka.

Pozdrawiam niepoprawnie.

contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#236995