Polska to już kraj KOLONIALNY

Obrazek użytkownika PLK
Kraj

Chyba wszystkich w Polsce zbulwersowała wiadomość podana dziś rano przez radio RMF FM że, karetka pogotowia musiała sforsować bramki na autostradzie A4, ponieważ zagraniczna firma - Kapsch - która zajmuje się poborem opłat nie wyraziła zgody na bezpłatny przejazd. (Autostradzie wybudowanej w całości z pieniędzy podatników - tych polskich i tych unijnych.) Ale ten incydent  zupełnie nie przekonał kolonialnej firmy Kapsch, ta ustami jej polskich sługusów wypowiedziała następujące, przekraczające wszelkie granice bezczelności i arogancji, oświadczenie - oświadczenie które w podobnej treści zagraniczna firma może wygłosić tylko i wyłącznie w kraju kolonialnym bo właśnie takim jak Polska:

Firma Kapsch, uznaje zachowanie załogi pogotowia za kompletnie niezrozumiałe. Karetka na pewno nie staranowała bramek, by zyskać czas w dotarciu do szpitala. Monitoring pokazuje bowiem, że pojazd zatrzymał się, ratownicy wysiedli z samochodu i ręcznie zdemolowali bramki.

W nocy nie było tam ani jednego samochodu oczekującego. Wtedy najszybsze byłoby wyciągnięcie ręki po bilet i podniesienie tego szlabanu. Kierowcy karetek nawet nie próbowali tego robić. Po prostu zatrzymali samochód i wyłamali szlabany.

Powiedziała Dorota Prochowicz z firmy Kapsch.

Zauważmy że nie ma nawet próby przeprosin za to że karetka wioząca ciężko rannego człowieka straciła kilka minut czasu na bramkach. No ale przecież wieźli Polaka a nie Austriaka!

PS. Jak by to się stało w Austrii to wszelkie możliwe urzędy począwszy od skarbówki i kończąc na tamtejszym nadzorze budowlanym (a w Polsce mamy n.p. ponad 50 takich służb) wszczęły by natychmiast takie kontrole w tej firmie że, jej właścicielom odechciało by się natychmiast wszystkiego. Ale ta firma dobrze wie że w kraju kolonialnym jej to nie grozi.

Źródło: http://www.rmf24.pl/fakty/news-karetki-sforsowaly-bramke-na-autostradzie-a4,nId,609946

Brak głosów

Komentarze

http://etransport.pl/wiadomosc,16173,kapsch_wreszcie_przyznaje_sie_do_winy_ws_systemu_viatoll.html

tutaj zobaczycie co to za twor. pewnie jak poszukam wiecej to sie okaze, ze ludzie zwiazani z polityka zalatwiali jej kontrakty. kolejni przekreciarze. szkoda, ze CBA juz nie ma.

Vote up!
0
Vote down!
0
#261247

Austriaków. Natomiast ciekawe, że istnieje na polskim rynku od 1989, co oznacza, że bez układów politycznych i to komuszo-resortowych obejść się nie mogło. http://www.kapsch.net/pl/pl/kapschspzoo/about_us/Pages/default.aspx
Co do kolonii pełna zgoda: tez pisze o tym uparcie podając dowody - ostatnio wczoraj: http://niepoprawni.pl/blog/2008/suwerennosc-polska-na-euro-nie-gra
Pozdrawiam
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#261263

Tytuł trafny i dobitny.

Vote up!
0
Vote down!
0
#261290

"jestem kierowca karetki w poznaniu ,dos czesto korzystam z autostrady i wiem ze czesto musze tlumaczyc poco i do kogo jade tamtedy .Byly nawet sytuacje ze jadac na sygnale do wypadku mialem do wyboru albo zaplacic albo podac imie i nazwisko z peselem ofiary wypadku"

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#261294

Właściciel tej bramki powinien pokryć koszty ew. naprawy i pomalowania karoserii, a w przypadku ujemnego wpływu opóźnienia momentu dotarcia karetki pogotowia do chorego - na jego zdrowie - powinien ponieść odpowiedzialność karną.

Czego się boją; powinien być pozostawiony (i oznakowany) jeden wolny przejazd na autostradę - dla pojazdów ratowniczych; zainstalowany monitoring skutecznie wykluczy chętnych na darmowy przejazd. To tak, jak na stacjach benzynowych -nie ma żadnych bramek podnoszonych dopiero po zapłaceniu za tankowanie i jakoś to wszędzie hula

Vote up!
0
Vote down!
0

Janusz40

#261321

I dlatego powiem krótko i dobitnie - ...., ty sqrwysynu !!!

contessa

Oflagujcie mnie, wywalcie z portalu, mam to w dupie. Milczeć nie mam zamiaru.

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart
"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=ZssiwkN86u0

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#261345

[quote=contessa]I dlatego powiem krótko i dobitnie - ...., ty sqrwysynu !!!

Oflagujcie mnie, wywalcie z portalu, mam to w dupie. Milczeć nie mam zamiaru.[/quote]

Za co ? Za powiedzenie prawdy ?

; )

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#261486

To że rozmawiamy po polsku wcale nie znaczy, że mieszkamy w naszej Polsce, jak mówię to kolegom w pracy to jakoś tak dziwnie patrzą:)
Jeszcze poczekam troszkę i przypomnę im co mówili po 10.04.2011 r.

Vote up!
0
Vote down!
0
#261358