Odznaczyć polskich żołnierzy

Obrazek użytkownika podpułkownik
Kraj

Tak się dzieje, że bohaterowie Solidarności zostają odznaczeni dopiero po śmierci. Andrzej Rozpłochowski otrzymał Krzyż Wielki Polonia Restituta pośmiertnie. Najbardziej zasłużony dla Polski Antoni Macierewicz nie ma go (ani Orderu Orła Białego) do tej pory. Adam Borowski czy Ryszard Majdzik nie mają Krzyża Wielkiego Polonia Restituta ani Orderu Orła Białego, który ma największy wróg Polski - Michnik.

To tylko taka obserwacja. Nie o to chodzi. Nam cywilom nie za bardzo zależy na orderach, krzyżach i medalach. Nie ma ich na czym nosić ani nie ma za dużo okazji, żeby je nosić. Uznanie naszch zasług dla Polski wystarczy. Zupełnie odwrotnie jest w przypadku żołnierzy. Im bardzo zależy na otrzymaniu widocznego znaku wyróżnienia, który mogliby nosić na mundurze. Każdy żołnierz chciałby mieć order, krzyż czy medal.

Obecnie mamy tysiące żołnierzy, którzy od pół roku służą w warunkach wojennych na granicy państwa. Wielu z nich zostało rannych, poniosło uszczerbek na zdrowiu, a dosłownie wszyscy cierpią ustawiczny stres psychiczny w warunkach, kiedy stojąc w obliczu nieprzyjaciela nie mogą wobec niego użyć broni. Na miano żołnierza zasługują tu oczywiście także służący w tych samych warunkach funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji Państwowej. Istnieje wiele orderów i odznaczeń, którymi ich służba może być nagrodzona: Order Krzyża Wojskowego, Krzyż Wojskowy, Wojskowy Krzyż Zasługi z Mieczami, piękny Krzyż Zasługi za Dzielność, Krzyż Zasługi, Medal za Ofiarność i Odwagę - żeby wymienić tylko kilka. Przełożeni żołnierzy nie powinni zwlekać z wnioskami do Prezydenta. Prezydent nie powinien zwlekać z odznaczaniem wyróżniających się i rannych żołnierzy.

Nie wszystkich jednak można odznaczyć istniejącymi orderami i krzyżami, bo przyznawane są one za szczególne, czasem ściśle określone czyny. Dlatego powinno być ustanowione nowe, wyjątkowe odznaczenie za obronę granicy polskiej z Białorusią od lata 2021 roku. To odznaczenie powinien otrzymać każdy z kilkunastu tysiący żołnierzy stojących z bronią u nogi na naszej granicy. Odznaczenie powinno mieć formę krzyża. Podobnie postąpiono w roku 1944. Krzyż pamiątkowy Monte Cassino otrzymał każdy obecny tam żołnierz.

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (11 głosów)

Komentarze

Ordery Orła Białego nie ma nie tylko Macierewicz, ale i Jarosław Kaczyński (prof. Nowak: "Nie ma wątpliwości, że w ostatnich 25 latach politykiem najbardziej upominającym się o państwo polskie, o potrzebę jego umocnienia, unowocześnienia i odbudowę był Jarosław Kaczyński").
Nie ma żadnych odznaczeń ksiądz dr. Tadeusz Rydzyk - niezwykle zasłużony dla budowy polskiej sceny medialnej.
Natomiast najwyższe odznaczenia mają różne swołocze z ambasadorem Repninem na czele...

Vote up!
5
Vote down!
0

Leopold

#1639332

swołoczom swołocze ordery dają.

Innej TU możliwości nie ma.

swołocze mendy z ukrycia działają.

ttttten orrrrdddder ttttego.....

Wymowę swoją ma!

Vote up!
2
Vote down!
0
#1639364

Cztery lata temu opublikowałem w Niepoprawnych poniższy tekst, który nie doczekał się jakiegokolwiek echa. Ponawiam więc postulat nadania Jarosławowi Kaczyńskiemu Orderu Orła  Białego przy najbliższej sposobności.

Najwyższa ku temu pora!

 

Jerzy Mariusz Zerbe - 11 Listopada, 2017 - 14:56

 

Order Orła Białego dla męża stanu

11 Listopada – Święto Niepodległości. Dzień, w którym Prezydent odznacza najbardziej zasłużonych Polaków, doceniając ich osiągnięcia na różnych polach w pracy i działalności dla dobra Ojczyzny.

Trudno dociec jakie kryteria decydują o przyznaniu najwyższych odznaczeń państwowych oraz jakimi przesłankami kierują się np. kapituła Orderu Orła Białego i Prezydent RP dokonując wyboru honorowanych osób. Wybierane są często osoby mało lub bardzo mało znane, w wieku zaawansowanym, które aktywność zawodową i twórcze dokonania mają już za sobą. Innymi słowy, najwyższe odznaczenia państwowe wieńczą na ogół trud ich życia.

Dlaczego wśród kandydatów np. do Orderu Orła Białego i laureatów tego odznaczenia nie ma osób o ponadprzeciętnych zasługach dla Polski, działających od wielu lat i będących obecnie kreatorami najważniejszych programów wszechstronnego rozwoju Polski, których realizacja już dzisiaj zyskuje powszechne uznanie w kraju?

Przykładem takiej osoby jest prezes rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość, Jarosław Kaczyński. To człowiek o bardzo szerokich horyzontach myślowych, któremu Polska zawdzięcza głęboko przemyślaną konstrukcję modelu i realizacji rozwoju nowoczesnego państwa. Od wielu lat nieustannie i niewybrednie atakowany przez politycznych wrogów, z walki tej dla dobra Polski wychodzący zawsze zwycięsko. Mąż stanu w wielu wymiarach, człowiek skromny i prawy, wszechstronny autorytet.

Tekst ten adresuję do kapituły Orła Białego na przyszłoroczne 100-lecie Polski Niepodległej i proszę o odnotowanie Jarosława Kaczyńskiego w aktach tego gremium jako pierwszorzędnego kandydata do odznaczeń w dniu Święta Niepodległości A.D. 2018.

 

 

Vote up!
2
Vote down!
0

Jerzy Zerbe

#1639470

Za szczegolne zaslugi w obronie Panstwa Polskiego powinni dostac wszyscy,ktorzy sa na granicy broniac panstwo przed zalewem nierobow i inowiercow oraz innej masci dewiantow niechcianych w polsce.Od takich odznaczen i ich okreslen jest w polsce sejm lub jego komisje,ktore wnioskuja do prezydenta.Niestety ale poslowie maja wyzsze cele jak pegasus a nie wspolne dobro Ojczyzny.Powinni wspominac o takim odznaczeniu dziennikarze przynajmniej ci prwicowi,ale oni tez maja inne tematy nie wnoszace wiele nowego do ogolnego balaganu informacyjnego.Jedno jest faktem niezaprzeczalnym; krzyze i medale daje sie po smierci.Paranoja.

Vote up!
3
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1639379

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika uczeń został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Bywają czasy, w których odznaczenie nie przysparza chwały...

Vote up!
2
Vote down!
-4

Szanuję dr Katarzynę Ratkowską za uczciwość w podejściu do Covid 19.

#1639425

- co patrioci i bohaterzy narodowi to nic dziwnego że straciły na wartości i znaczeniu.

Tchórze boją się porządkować i te sprawy i na cmentarzu na warszawskich Powązkach leżą obok siebie komunistyczni kaci a obok nich polscy patrioci których mordowali okrutnymi torturami - istny jeden kogel-mogel.

Jeśli te sprawy nie będą potępione, rozliczone i ukarane to historia się powtórzy.

Vote up!
5
Vote down!
-1

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1639427

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika uczeń nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Paweł Piekarczyk zwraca Krzyż Odrodzenia Polski, bo A. Duda nie oczyścił Biura Bezpieczeństwa Narodowego z funkcjonariuszy WSI, WSW.

https://tvrepublika.pl/zobacz-jak-pawel-piekarczyk-zwrocil-order-prezydentowi-dudzie,59188.html

(3min:40sek).

Zachęcam też do słuchania pieśni Pawła Piekarczyka.

 

OBECNIE AKTUALNY PROBLEM -> patrz stopka.

Vote up!
3
Vote down!
-4

Szanuję dr Katarzynę Ratkowską za uczciwość w podejściu do Covid 19.

#1639431

- nie patrz na to.

Kto powiedział że w życiu będzie cały czas lekko, łatwo i przyjemnie ?

Mnie to tylko hartuje w boju bo jestem zwykłym Polakiem ;)

Znam piosenki Piekarczyka i bywałem na jego występach.

Vote up!
2
Vote down!
-2

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1639434

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika uczeń został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

(podmieniłem tekst -polecam)

Historia Emila Barchańskiego - Leszek Czajkowski | Otwartym Tekstem

https://www.youtube.com/watch?v=NvFctVbrRNU    (224 1/2)
https://www.youtube.com/watch?v=inHu3eQAviY    (224 2/2)
https://www.youtube.com/watch?v=64i6UxEbPyg    (225 1/2)
https://www.youtube.com/watch?v=EwL7LYEckkw    (225 2/2)

 

Vote up!
2
Vote down!
-4

Szanuję dr Katarzynę Ratkowską za uczciwość w podejściu do Covid 19.

#1639435

Bąkiewicz, po projekcji filmu Anity Gargas, wystąpił do prezydenta Andrzeja Dudy o odebranie Michnikowi Orderu Orła Białego. Jakoś cicho o tym. PAD nie odważył się zdegradować Jaruzela i Zgliszczaka, nie odważy się szkodzić Michnikowi. Po co otwierać kolejny front.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1639437