Podwyżki dla Wojska i Policji

Obrazek użytkownika StefanDetko
Kraj

Nowa tabela płac i wynagrodzeń przewiduje podwyżkę wysokości zarobków do minimum 8,5 Euro/godzinę dla najniższych stopni, corocznie indeksowane 5% powyżej inflacji...

W związku z nadchodzącym Świętem Niepodległości przygotowywany został pakiet ustaw, przewidujący znaczące podwyżki wynagrodzeń dla Wojska, Policji oraz Służb gwarantujących bezpieczeństwo.

Od dnia wejścia w życie, obowiązywać będzie nowa tabela płac i wynagrodzeń, podnosząca wysokość zarobków żołnierzy i funkcjonariuszy służb, do średniego poziomu odpowiedników w tak zwanej starej Unii Europejskiej, czyli minimum 8,5 Euro/godzinę dla najniższych stopni, corocznie indeksowane 5% powyżej inflacji.
Oprócz znaczącej podwyżki uposażeń, pakiet ustaw przewiduje ograniczenie dopuszczalnego, tygodniowego czasu pracy do 38 godzin. Regulacje te mogą być zawieszone jedynie czasowo.
Dodatkowo, opracowana jest nowelizacja przepisów dla służb mundurowych, przewidująca prawo przejścia na emeryturę po 15 latach nienagannej służby, z możliwością nie ograniczonych żadnymi limitami podatkowymi, przychodów.
 
Przykładowe budynki powojskowe po adaptacji na potrzeby mieszkalne
Poza tym, gotowy jest plan adaptacji budynków należących do wojska i innych resortów, do celów mieszkaniowych, i udostępnienie ich pracownikom wojska i służb, w ramach finansowania przez pracodawcę.
Uzyskane w ten sposób mieszkania, użytkowane będą bezpłatnie – na prawach lokatorów spółdzielczych i jako dodatek do wynagrodzenia - przez żołnierzy i funkcjonariuszy, aprzejść mają na ich własność po przepracowaniu wymaganych 15 lat służby i wywiązanie się w ten sposób z zaciągniętego zobowiązania.
Celem Ustaw o „Lokatorskim wykorzystaniu budynków publicznych resortów siłowych”, jest zwiększenie atrakcyjności służby wojskowej i policyjnej. W związku z początkowym, a przewidywalnym niedoborem lokali, w stosunku do potrzeb, preferowane będą młode małżeństwa, niekoniecznie tylko pomiędzy funkcjonariuszami.
 
 
 
Zmianie także ulegną przepisy dotyczące osobistego wyposażenia wojskowych i funkcjonariuszy. Nowelizacja przewiduje wprowadzenie nowego umundurowania, na bazie mono-włókien węglowych, zabezpieczającego przed zranieniem, lub postrzałem z najbliższej odległości, z wszytymi nadajnikami GPS oraz czujnikami identyfikującymi zranienia, umożliwiającymi natychmiastową lokalizację zagrożonego funkcjonariusza i przygotowanie procedur medycznych, już w drodze na miejsce zdarzenia.
 
 
Na wyposażeniu standardowym wojska i policji znajdzie się także nowoczesna broń wysokoenergetyczna, zapewniająca bezpieczeństwo nie tylko osoby jej używającej, ale także przez nie chronionych(IDF nie wyraziła zgody na publikację zdjęć broni eksperymentalnej, przed jej zakupem)
Wobec konieczności wywiązywania się z umów międzynarodowych, przewidujących udział w pokojowych misjach zagranicznych, planowane są zakupy – testowanych obecnie w USA - zdalnie sterowanych żołnierzy-robotów, w sile dwóch batalionów. (US-Army nie wyraziła zgody na publikację zdjęć z eksperymentów taktycznych z robotami).
 
 
Jednostki te wyposażone mają być nie tylko w transportery opancerzone najnowszej generacji, wykorzystujące specjalne pole siłowe, chroniące przed zniszczeniem tak cennego sprzętu, ale także w eskadrę samolotów bezzałogowych w tym CHAMP, paraliżujących systemy elektroniczne oraz typujących cele naziemne, powietrzne i na/podwodne.
 

 
Centralne sterowanie batalionami zautomatyzowanych sił pokojowych, z kwatery głównej Dowództwa Operacyjnego, przeprowadzane będzie w czasie rzeczywistym, dzięki globalnej sieci łączności satelitarnej, w jaką wyposażone zostanie Wojsko Polskie.
 
 
Przysłowiowa „łyżka dziegciu”, dotyczy służb specjalnych, które zostaną wszystkie rozwiązane i przeorganizowane w Służbę Wywiadu, podzieloną na wojskową i ochrony wewnętrznej, a funkcjonariusze ubiegający się o pracę w nowych formacjach zostaną dokładnie zweryfikowani, nie tylko pod względem nienaganności służby, ale także źródeł innych dochodów i posiadanego majątku.
 
Jednym z ograniczeń ma być także zapis w umowie przejęcia lokalu określający, iż pracownik traci prawo do własności mieszkaniowej w przypadku potwierdzonego udziału w czynnościach o charakterze korupcyjnym, lub aferalnym.
Na pocieszenie i ku uspokojeniu ogółu służb dodam, iż w zapisach znajduje się artykuł dodatkowy, dotyczący abolicji majątkowej i przewidujący odstąpienie od ścigania oraz karania degradacją, infamią i więzieniem osób, które w przeszłości dopuściły się kradzieży, lub defraudacji mienia wojskowego, policyjnego, itp., a okażą stosowną do swych win skruchę,  i zwrócą bezprawnie zagarnięte mienie, w terminie do 3 miesięcy od wejścia w życie ustawy.
Wymieniony pakiet ustaw obowiązywać będzie bezwzględnie na całym terytorium Rzeczypospolitej, stąd rada dla Żołnierzy, Oficerów i Funkcjonariuszy Służb, aby - zwłaszcza w dniach wypłat i spłat kredytów za locum, samochód, pralkę, telewizor, nową suknię dla Żony i obuwie, wakacje oraz podręczniki szkolne dla Swoich dzieci, etc., - przemyśleli głębiej kwestię, iż nie istnieją „strony” konfliktów politycznych, lecz jest tylko przeszłość i Przyszłość :-)
 
 
Tekst jest szkicem do traktatu „Odzyskać Polskę Myślą konserwatywną”.
Ceterum censeo Conventum esse delendum
Brak głosów

Komentarze

Dzieki Ci Stefanie za te informacje. Dają one obraz, jak Tuskolini chce się przypodobać mundurowym w czasie, kiedy to ponad połowę Narodu Polskiego ma przeciwko sobie i (nie)rządowi.
Upatruję tu pewnej analogii. Jaruzelski jesienią 1981 roku też zadbał o porfele żołnierzy zawodowych i innych służb mundurowych, a 13 grudnia wykorzystał je przeciwko Polakom.

Skoro jesteś w "kursie" spraw związnanych ze służbami mundurowymi, to czy mógłbyś coś napisać o Europejskich Siłach Szybkiego Reagowania? O nich bowiem trudno się dowiedzieć z mediów mainstreamowych.

Pozdrawiam z 10, Satyr   
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Vote up!
0
Vote down!
0
#303448

Obawiam się, że bliższa analiza tekstu osłabi Pański entuzjazm oraz estymę dla Mojej Osoby, a wraz z tym i ocenę tekstu :-)
pozdrawiam serdecznie
MStS

Marek Stefan Szmidt, Konserwatysta i Monarchista, dążący do odzyskania Rzeczypospolitej, jako państwa etyki Cywilizacji Łacińskiej, będącego zaprzeczeniem "demokratycznego państwa prawa". Publicysta, Katolik, uczestnik Konfederacji Spiskiej.
http://ekotr

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________________
Marek Stefan Szmidt - Konserwatysta i Monarchista. Katolik, uczestnik Konfederacji Spiskiej. Mandatariusz PPN - Polskiej Partii Niepodległościowej. http://ekotrendy.com/nowaonline

#303453

...rozpisałem się dzisiaj: sobota w końcu, wolne...

Hmmm: "wolne" mam od dłuższego czasu, za sprawą między innymi policji, prokuratury, urzędu skarbowego: zlokalizuję - w Bydgoszczy... Nie powiem do końca o toczącej się, raczej - próbującej, wbrew nim - pełznąć sprawie...

Prokuratura jak ma - trochę wiem: nieźle się służba już ustawiła...

Urzędy skarbowe jak mają - niewiele wiem (finanse), za to wiem, że często - "myli się im koń z pociągiem" (nie rozwijając rzucę tylko - OPTIMUS, Kluska)...

Policja: hmmm

Stary już jestem (PESEL 53110906...) - odwołam się więc do tego, czego nie tylko nie wykorzystuje młodzież, ale co także przeszkadza obecnym władzom chdzić po "demokratycznej"już ziemi w Polsce, bo moim skromnym zdaniem - o demokracji pamięta i wie tylko tyle - jak trzeba się "wykazać" w czasie kampanii wyborczej, aby "wadzą" zostać, pozostać :)

... lipiec - sierpień 1980 - zaowocował czymś niespotykanym: pojawiła się, poza oficjalnym obiegiem informacyjnym - wiedza "niekontrolowana". Jednym z jej nośników - stały się banery, wielkie i czytelne dla wszystkich, a jeden z takich - opisałem rozwijając w artukule dla Solidarności(zajmowałem się wówczas ogólnie mówiąc informacją dla załogi trzy i półtysięcznego zakładu TELFA Bydgoszcz: okazało się, że nie tylko, bo - codziennie moje publikacje, imiennie podpisywane - odbierał umyślny cywil z WUSW Bydgoszcz, odbierając je z rąk mojego wspaniałego dyrektora technicznego)...

Na budynku WSP (wyższa szkoła pedagogiczna w Bydgoszczy) studenci rozwiesili wielkie, wiszące tam wiele dni hasło, ogromny transparent o treści:

PAŃSTWO, W KTÓRYM POLICJANT ZARABIA WIĘCEJ OD NAUCZYCIELA - JEST PAŃSTWEM O USTROJU POLICYJNYM...

Od Ciebie, StefanieDetko - oczekuję zgłębienia tego hasła w odniesieniu do dzisiejszych realiOw, które przedstawiłeś jako kroki naszych kochanych wadz (unijne wymogi - a jakże?) Nasi nauczyciele - nie są potrzebni do "trzymania narodu za mordę", dlatego - chciałbym wiedzieć: żyjemy już w państwie policyjnym, czy to właśnie - przymiarki"wadz" do za-rządzenia takiego ?

Krzysztof Kaznowski

Vote up!
0
Vote down!
0

Krzysztof Kaznowski

#303467

Tekst jest szkicem do traktatu „Odzyskać Polskę Myślą konserwatywną”, drugiej części "Idea Polski w Myśli konserwatywnej" http://ekotrendy.com/nowaonline
i stanowi część propozycji Myśli konserwatywnej, odnośnie reformy wojska.
Ale nie Tego wojska, lecz Rzeczypospolitej :-)
pozdrawiam serdecznie
MStS

________________________________
Marek Stefan Szmidt, http://darpoint.pl/pages/PPN/PPN.htm Konserwatysta i Monarchista, dążący do odzyskania Rzeczypospolitej, jako państwa etyki Cywilizacji Łacińskiej, będącego zaprzeczeniem "demokratycznego państwa prawa". Publicysta, Katolik, uczestnik Konfederacji Spiskiej.
http://ekotr

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________________
Marek Stefan Szmidt - Konserwatysta i Monarchista. Katolik, uczestnik Konfederacji Spiskiej. Mandatariusz PPN - Polskiej Partii Niepodległościowej. http://ekotrendy.com/nowaonline

#303475