Żeby Polska...

Obrazek użytkownika 1Maud
Blog

Ostatni dzień przed ciszą wyborczą. Przyznaję, jestem w komfortowej sytuacji przy wyborze Prezydenta RP. Raz wybierałam.I dobrze i skutecznie. Wybrałam śp. Lecha Kaczyńskiego. I gdyby dane Mu było przeżyć, głosowałabym na Niego ponownie. I wierzę, że odniosłabym ponownie podwójny sukces. Sondaże Lecha Kaczyńskiego systematycznie rosły. Po śmierci Prezydenta, mojego prezydenta, ci sami politycy świata, którzy nie szczędzili często gorzkich słów Lechowi Kaczyńskiemu, przyznawali, że był politykiem dużego formatu. Bo On czegoś chciał dla swego kraju. Chciał niezależności energetycznej, chciał podniesienia znaczenia Polski w Unii, chciał, aby Polska była traktowana przedmiotowo, a nie podmiotowo. Nie dla zaspokojenia swojej własnej ambicji, co z kolei często próbowali sugerować niechętni mu polscy oponenci polityczni, którzy nie szczędzili Mu żadnej ohydy w ocenie Jego działań na niwie międzynarodowej. Autorytetami dla nich stawiali się nagle dziennikarze Jamajki, słynnej na całym świecie ze szczególnej dbałości o demokrację, o poziomie praworządności nie wspominając. On chciał podnieść znaczenie Polski. Chciał z Unii wydobyć jak najwięcej, ale nie z pozycji żebraka.

Trudno nie wspomnieć o tym właśnie dzisiaj, kiedy UE gani rząd za brak przygotowania wstępnego etapu raportu o stanie zagrożenia powodzią i terenach zagrożonych..Ten sam rząd, który występuje o pieniądze z funduszy solidarności UE dla powodzian, a nie zdołał zrobić nic, aby Unii pokazać, że sam dla Polski coś w tym zakresie robi. Oczywiście nie uchroniłoby to przed samą powodzią, ale dałoby UE sygnał, ze nie tylko wyciągamy ręce po pomoc, ale sami dbamy o własne bezpieczeństwo. Że nam, Polakom, naszemu rządowi się jeszcze chce się coś robić..

Taki był w mojej ocenie Lech Kaczyński: Jemu się chciało” czegoś „dla Polski. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której Lech Kaczyński nie protestowałby przeciwko bezczynności MSZ w sprawie pozyskania ambasad w UE. Być może, zamiast ambasad, Polska otrzyma jedno z najwyższych stanowisk w ESDZ.W tym kontekście pojawia się kandydatura… Włodzimierza Cimoszewicza, co mogłoby być dla niego skutecznym plastrem miodu, na ranę, zadaną panu Włodzimierzowi przez PO.Co z kolei przyniosło niespodziewane poparcie przez niego w I turze, kandydata na prezydenta, Bronisława Komorowskiego. I wszystko jasne: liczy się kupczenie ….Nie na darmo powiedział premier Tusk, ze zrobi wszystko, aby wygrał Bronisław Komorowski, bo nie można dopuścić do wyboru Jarosława Kaczyńskiego..

Nie dane mi jednak jest głosować na Lecha Kaczyńskiego, bo zabrała Go smoleńska mgła. O Jego śmierci wspominać nie można przy okazji wyborów, jakby Go nigdy nie było na ziemi. Nie wolno żałować, nie wolno rozpaczać. Bo chociaż Jego nie ma, to nikt nie ma wątpliwości, że podobne, jeśli nie identyczne przymioty, posiada aktualny kandydat, Jego brat, bliźniak. To, co kiedyś było przedmiotem szyderstw i kpin- jednojajowe bliźniactwo, teraz stało się tematem tabu. Odarto Jarosława Kaczyńskiego z prawa do powoływania się na kontynuację polityki jego brata. Skutecznie wpajano społeczeństwu na wszelkie sposoby, że próba okazania rozpaczy czy też nawiązywanie do działań Zmarłego Lecha Kaczyńskiego, będzie niemoralnym wykorzystaniem Tragedii Smoleńskiej. Nigdy nie słyszałam, aby gdziekolwiek na świecie, ktokolwiek i komukolwiek zabraniał prawa do okazywania żalu czy rozpaczy. Żeby te uczucia próbował nazywać, tak jak u nas, cyniczną grą. Przecież Jarosław Kaczyński stracił najbliższego z najbliższych: brata bliźniaka. Stracił bratową, stracił najbliższych współpracowników i przyjaciół. Jednego dnia. Zabrała ich ta cholerna mgła… I chociaż poddał się politycznej presji swoich przeciwników, to wiem, że dla Niego na równi ważna jest i Polska i wyjaśnienie przyczyn tragicznej śmierci tylu bliskich Mu osób, tylu mądrych i zaangażowanych w podnoszenie rangi Polski w świecie, ludzi.

Jutro są Jego urodziny. Po raz pierwszy od 61 lat będzie je obchodził bez swojego Brata ,Lecha. Tego, którego stracił w tak tragiczny sposób, a o którym wspominać mu zabroniono… Przez chwilę jutro będą znowu razem, w Krakowie …tam, gdzie Jarosław pomodli się o spokój duszy Lecha. Jarosław Kaczyński zakończy swoją kampanię w Gdańsku. Wśród przyjaciół Lecha. Bo wie, że tu może swobodnie pamiętać o Zmarłym. Tu nikt nie śmie z żalu uczynić zarzutu. Dziennikarze TVN wysłali do w wszystkich kandydatów kilka pytań. Jedno brzmiało: czy uważa Pan, że Polska powinna przejąć od Rosji śledztwo w sprawie Tragedii Smoleńskiej –z pierwszej, sondażowej piątki, jedynie Jarosław Kaczyński odpowiedział: „tak”. Kandydat Komorowski na wszelki wypadek nie wypowiedział się wcale. Równocześnie, na pytanie o konieczność utrzymywania dobrych relacji z Rosją – Jarosław Kaczyński odpowiedział również twierdząco. I to jest jedna z przyczyn, dla której z całym zaufaniem oddam glos na Jarosława Kaczyńskiego. Racjonalizm polityczny tak, ślepota i pełzanie – nie. Bo nic dobrego w przeszłości Polski , z postaw typu targowiczan , nie wynikło. Dla wszystkich najważniejsza powinna być Polska. P.S. Sikorski"Kwestie personalne nie najlepiej nadają się do spekulacji publicznych, więc mam nadzieję, że państwo nie zaszkodzicie naszym kandydatom za dużo o nich mówiąc".W tym kontekście padają nazwiska obecnego wiceszefa MSZ Mikołaja Dowgielewicza, b. ministra spraw zagranicznych Adama Rotfelda i b. premiera Włodzimierza Cimoszewicza. Premier Donald Tusk potwierdził na konferencji prasowej po szczycie UE w marcu, że Dowgielewicz jest bardzo dobrym kandydatem, którego gotów jest wysłać do ESDZ.” Ashton „Mówiła, że chce, aby w służbie znaleźli się najlepsi urzędnicy unijni. - Z zadowoleniem odnotowuję, że Polska zgłosiła bardzo dobrych kandydatów - dodała.(Dziennik) http://www.youtube.com/watch?v=5XEPrthy06Q http://www.deon.pl/wiadomosci/polska/art,3169,sikorski-z-ashton-o-esdz-i-relacjach-z-rosja.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

ja też tak jak i moja rodzina wybierała raz i dobrze i tak trzymać.....10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#66192

ja też tak jak i moja rodzina wybierała raz i dobrze i tak trzymać.....10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#66193

Ja też to czuję, nasz Śp. Prezydent prof. Lech Kaczyński brzydził się kłamstwem a co myślał o zdrajcach i złodziejach, to tylko to, co sam Donald T. ma na sumieniu i może powiedzieć z historii własnych osiągnięć i dokonań, bo on to robi od zawsze i tylko udaje mądrego elegancika a stanowi oszusta i pospolitego zbrodniarza. Można być ślepym żeby nie widzieć, że Donald T. ma krew na rękach 96 Naszych rodaków z dnia 10 kwietnia 2010 roku, czas przeminie a kara i tak go dosięgnie.

Bóg-Honor-Ojczyzna

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Bóg-Honor-Ojczyzna

#66207

KIM JEST KOMOROWSKI???
1-CZŁOWIEK PRAWICY CZY LEWICY (BELKA,CIMOSZKA)???
2-NATO-PUTIN???
3-"SOLIDAROŚĆ" - ZOMO (POIERANY PRZEZ JARUZELA W II TURZE)???
4-.....
5-.....
WOLE JARKA Z KOTEM NIZ BRONKA Z PALIKOTEM !!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#66298

Aby te 61 urodziny dla p. Jarosłwa Kaczyńskiego były tymi, w których już nie ma rodzonego Brata, ale przez Jego śmierc zyskał MILIONY braci i sióstr. Takich, którzy już nigdy więcej nie dadzą sie tak głupio wymanewrować propagandzie. Takich, którzy widzą i potrafią poprzeć CZYNY, a nie wirtualną rzeczywistość kreowaną w imperium medialnym szechtera.

Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#66211

Pamiętam sprzed 10 kwietnia kiedy w głowie błyskała mi myśl nadchodzących wyborów - myślałam sobie - tak jak i 5 lat temu tak wybiorę teraz.. i przyszedl 10 kwietnia - czarna karta histori polskiej - wylanych wiele łez, strata nie do wyobrażenia, ale myślę sobie - widocznie tak mysiało być,  szczerze -nie liczyłam na ponowną kadencję śp. LEcha Kaczynskiego, bo skuteczna propaganda i manipulacja postepowala, teraz natomiast wielu przejrzało, zrozumiało.., a może po prostu dopuszczono nas do głosu(solidarni!)  szkoda jedynie, że okupione to jest najboleśniejszą stratą-ceną-życiem!

 

ZŁO

 

 

DOBREM ZWYCIĘŻAJ

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#66264

"chciał, aby Polska była traktowana przedmiotowo, a nie podmiotowo."
powinno być na odwrót.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#66283

i ja wraz z moją rodziną oddamy swoje GŁOSy

na Jarosława Kaczynskiego,nie mając żadnych

wątpliowosci,że TO ON

MUSI

być Prezydentem Polski...............

Szanowy Panie Jarosławie,tą droga

składamy

serdeczne życzenia URODZINOWE,nie jest

Pan sam jest nas miliony i jesteśmy z Panem......

Myslę,ze Moj Prezydent,ktorego wybierałam ,

patrzy z niebieskiej chmurki

i Usmiecha się swym mądrym dobrym spojrzeniem..............

Nasz solidarnościowy Patronie, błogosławionyKapelanie

bądż z nami ............żeby Polska była............

DYCHA

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#66286

Panie Jarosławie, życzymy Panu wygranej z całego serca i abyśmy w poniedziałek obudzili się w innej Polsce.Wszystkiego co Najpiękniejsze i Najlepsze z okazji urodzin.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#66305