Wałęsa atakuje

Obrazek użytkownika 1Maud
Kraj

Były prezydent apeluje o ujawnienie rozmowy telefonicznej, którą zmarły Prezydent RP, przeprowadził ze swoim bratem”

Jak wiemy ( nie z rosyjskich źródeł, więc mamy oryginał informacji), rozmowa ta miała miejsce na 20 minut przed katastrofą. Może mniej, jeśli wyjaśni się różnicę w czasie podawanym przez Gubernatora Smoleńska (10.38) Czy Wiktora Batera (określał na 8.36) oraz informację ministra Szojgu, który informował, wieczorem 10.04.2010 ,że samolot znikł z radaru o godzinie 8.50.

Bez względu na finalne określenie przyczyn katastrof , ta rozmowa miała miejsce w ponad 10 minut ,od momentu ,kiedy mamy odczyt zapisu rozmów w kokpicie.Nic z tych fragmentów, nie wskazuje, że Kapitan Protasiuk rozważał lądowanie za wszelką cenę. Kapitan mówi wyraźnie do II pilota, majora Grzywny, że jeśli nie będzie warunków do lądowania na 100 m, to odejdą na drugi krąg. Rozważa też możliwość utrzymania się przez pół godziny w powietrzu nad lotniskiem, w oczekiwaniu na poprawę warunków, a jeśli takowe nie wystąpią-do lotu na lotnisko zapasowe. Są one jasno określone i znane pilotom: Mińsk lub Witebsk. W stenogramach ujawniona jest też pewna wątpliwość, co do innej wersji, do której „nie starczy paliwa „ wg oceny Protasiuka.

Na co mogło nie starczyć paliwa? Na lot do Witebska lub Mińska i powrót do Smoleńska, kiedy pogoda się poprawi. Minister Kazana wiedział zapewne ze na lotniskach zapasowych nie będzie czekał dyżurny konwój. Stąd –być może właśnie, pytanie do wcześniejsze do Kapitana Protasiuka, aby rozważył lot na zapasowe oraz powrót do Smoleńska. Alternatywą byłby powrót do Warszawy, ale raczej tej możliwości nie rozpatrywano.

Na 10 minut przed katastrofą, a wiec po rozmowie pomiędzy Prezydentem a jego bratem, dyr. Kazana mówi wyraźnie, nie ma decyzji prezydenta.

Przy okazji warto wspomnieć o procedurach przy lotach Vipów,:jest naturalne, ze szef protokołu jest w kontakcie z załogą w sprawie lądowania. To on odpowiada za przebieg formalny wizyty.To on wie, które z lotnisk zapasowych, może być w tej sytuacji lepsze.W obecnie ujawnionych fragmentach, nie ma wskazania lotniska, Może to znaczyć, że wskazania nie było do końca(decyzja została pozostawiona kapitanowi), bądź decyzja została podjęta, ale nie ma jej w odczytanych fragmentach.

Rosjanie postępują konsekwentnie: konferencja MAK, a tuż po niej podano dodatkowe szczegóły, niezawarte w wystąpieniu pani Anodiny. Teraz otrzymaliśmy „stenogramy z dnia 2 maja, a wiemy, ze jest adnotacja z 4 maja, iż prace nad odczytanie stenogramów trwają, Ba, że są 4 wersje już. Dlaczego wybrano tą z 2 maja, bez podpisu jednego z polskich ekspertów?Rosyjska prasa dzisiaj informuje,że ostatnie przekleństwo pało z ust ministra Kazany.!

Mędrzec Europy nie jest zainteresowany, powyższymi pytaniami. On chcę, żeby ujawnić treść prywatnej rozmowy pomiędzy braćmi Kaczyńskimi. Miłość Bolka do obu jest powszechnie znana. Więc nic nie powinno dziwić. A jednak znowu jestem zaskoczona..Wałęsa, jak wszyscy pewnie, wie, że do Smoleńska miał lecieć także Jarosław Kaczyński. Że zamienił się w ostatniej chwili z posłem Wassermannem. Z prostego powodu: jeden z nich musiał zostać przy ciężko chorej Matce. Nie dziwi w tej sytuacji kontakt obu braci, przed lądowaniem w Smoleńsku. To był ostatni moment dla Prezydenta, aby dowiedzieć się o stan chorej matki. Nie ma też wątpliwości, ze decyzji Prezydenta nie było. Więc, po co Wałęsie to wezwanie do ujawnienia? Dla rzucania cienia na przyczyny wypadku. Do pośredniego oskarżania Prezydenta Kaczyńskiego.
Jego nie interesuje dojście do prawdy. Jak zwykle zresztą.

Brak głosów

Komentarze

a ja apeluję o ujawnienie wszystkich materiałów SB, które zaginęły w czasie prezydentury Lecha Wałęsy, a do których miał on bezpośredni dostęp. i nie chodzi o żadne ksera.

Vote up!
0
Vote down!
0
#62731

http://www.youtube.com/watch?v=PuLkoJlTchc

Vote up!
0
Vote down!
0
#62757

Wałęsa nie powinien się publicznie odzywać na temat w którym może wyjść wina jego mocodawców. Wstyd !

Vote up!
0
Vote down!
0
#62733

A ja osobiście o ubezwłasnowolnienie z uwagi iż nie jest w pełni władz umysłowych, czego  w przestrzeni medialnej wielokrotnie dał dowód.

 

Tym samym wchodzi on w skład naszego rodzimego panteonu POlityków

i różnego rodzaju "organizatorów" życia społecznego.

 

 

pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#62795

Widziałem tą wiadomość miałem nie komentować-nie wytrzymałem.Jeszcze istnieje coś takiego jak prywatna korespondencja. A czy to jest Prezydent ,czy  Pan Dozorca to już mało istotne.pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0

staryk

#62739

głosu!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#62735

Bolku daj już sobie spokój.Przecież niewielu w Polsce bieże  twoje słowa na poważnie. zamilkij..Błagam

 

Miej oczy szeroko otwarte.

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Miej oczy szeroko otwarte. 

#62738

uznany w naszej przestrzeni publicznej
jako persona non grata !

A jakby się tak głębiej zastanowić,
to pewnie nie tylko naszej...

pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#62741

Wstyd mi, i prawie wymiotuję na widok tego fałszywego noblisty, zdrajcy Polski i osobistych kolegów, na których donosił i brał za to pieniądze, niczym judasz sprzedawał innych za ohydne srebrniki. Jak ten niegodziwy nikczemnik klęka do Komuni Świętej, gdzie ten pawian ma sumienie ? Niech ktoś mi wytłumaczy, osobnik zwany jeszcze człowiekiem zdradza miliony Polaków, oszukuje cały świat, dostaje za to nagrodę i śmieje się z nas do dzisiaj. Powiem tylko tyle: jak już stanie przed końcem własnego życia, tuż przed Panem Bogiem - wtedy poczuje, za co odpowie.

Bóg-Honor-Ojczyzna

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg-Honor-Ojczyzna

#62740

...ileż to Matka Boska musi się wycierpieć
w tej jego klapie marynarki...

Jakże trafne ujęcie tego tematu:)

pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#62742

 Idż na ryby,baw się z wnukami,módl się(jesteś wierzący?) i nie odzywaj się bo przynosisz wstyd polakom.Nieraz mógłbyś pomóc biednym Polakom,którzy nie mają pracy,bo zostali puszczeni w skarpetkach tylko.Stać Cię na to?

Vote up!
0
Vote down!
0
#62743

I tak zastanawiające jest, jak mało "mędrzec" udziela się w kampanii PO (jakieś pomysły?). Spotkanie w Łazienkach było poziomem merytorycznym wręcz ustawione pod jego intelekt. Przecież towariszcz BronKom to taki niemal duchowy syn Bolesława. Świat poszedł do przodu, są pewne róźnice "in plus" dla syna, fakt. Nie zmienia to jednak tego, że to i tak taki sam, nic sobą niereprezentujący arogant - kukiełka maskująca swoje braki butą i chamstwem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#62744

Fakt pochodna jest widoczna,
obydwaj na "B"
i chyba nawet ta sama grupa krwi...

pzdr.:)

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#62745

Noooo,

najbardziej to mimiką ich yntelektu :)
który często stroi nam przeróżne miny
i potrafi niesłychanie się wyginać...w swojej
...formie ,
albo najczęściej w jej braku :)

Mają obok Niesiołowskiego i Palikota kreatywnie
pofałdowaną osobowość,
co z kolei POważne narusza stan ich umysłowej równowagi :)

pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#62941

Rozzłościłes mnie 1Maud nie ty, nie twoja osoba, a "istota" o której piszesz

Ugryze sie w kolano, bo emocji sporo

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#62756

Na szczęście wiadomo kto i po co rozpiął mu kaganiec przed wyborami aby poujadał nieco.... .

Vote up!
0
Vote down!
0

Nie jestem pewien czy podążam we właściwym kierunku , więc na wszelki wypadek nie zbaczam z kursu.

#62763

To zaboli tego wyjątkowej klasy (bez możliwości sklasyfikowania) "polityka". On "mówi", nikt oprócz "salonu" nie odpowiada...

Vote up!
0
Vote down!
0
#62777

Człowieku módl się i daj wreszcie spokój ludziom
dobrej woli.

Vote up!
0
Vote down!
0
#62784

bolku, my też chcemy poznać prawdę o tobie, nie chcę choć muszę, otake Polskę, i te 100 milionów, chce też widzieć tych komuchów puszczonych w skarpetkach, a nie naród, a najważniejsze odepnij Matkę Boską, jesteś niegodny nosić ją w klapie, bo zioniesz nienawiścią, a to nie przystoi jaki z ciebie katolik...żałosny.

Vote up!
0
Vote down!
0

Marika

#62788

w przededniu Wielkiego Swieta,świeta Kapłana

Solidarnosci,Jerzego Popiełuszki,ten

ktory wzywał do solidarnosci serc i umysłow..........

co zrobiłeś w Jego sprawie....?

a   przypadku pani Anny  Walentynowicz,czy uhonorowałeś

Ją takimi odznaczeniami,na jakie zasłużyła?

Nigdy

a zrobił to dopiero PRAWDZIWY PREZYDENT

Lech Kaczyński,

ten,ktory jak by czuł,ze CZASU mało

i spieszył się by odznaczyć,tych,ktorych tys się wyparł........

Wstyd panie Wałęsa,wstyd

nie zapytam juz

z litosci, o to gdzie są dokumenty od Jelcyna

osobiscie ci wręczone...........

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#62884

W rzeczy samej nie można ignorować takich głosów gdyż pomimo że nie wnoszą niczego merytorycznego do rozwikłania zagadki związanej z katastrofa "Tutki" prezydenta , to ciągną smród i fetor w postaci tych chorych insynuacji ..

Pomijam milczeniem stan umysłu byłego prezydenta Wałęsy gdyż nie jestem psychiatrą ale patrząc na wszystko z perspektywy zwykłego , normalnego obywatela jestem po prostu zażenowany i najzwyczajniej w świecie jest mi wstyd że naszą Najjaśniejszą Rzeczpospolita reprezentował taki kmiot i dureń w jednej osobie . Jak się wydaje tylko dzięki przychylności "pewnych środowisk" to indywiduum może istnieć do tej pory w przestrzeni publicznej..

To rzeczywiście nieokrzesane bydle ...

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#62898