Ojciec narodu

Obrazek użytkownika 1Maud
Blog

Kiedy po katastrofie smoleńskiej ludzie pytali, „ co z nami będzie” było jasne, że –mimo ograniczonych kompetencji głowy państwa -traktują urząd prezydenta, jako coś niezwykle ważnego dla poczucia własnego bezpieczeństwa. Tą opinię potwierdza sondaż, zrobiony na zlecenie TVP. Na pytania o to czy zwiększyć, utrzymać czy zmniejszyć kompetencje prezydenta -zdecydowana większość respondentów opowiedziała się za zwiększeniem bądź utrzymaniem ich na dotychczasowym poziomie.(około 80%!)

Komorowski spisał się jako ojciec rodziny. Przyjrzyjmy się kilku wypowiedziom pana marszałka, które mogą być wskazówką, jakim będzie ojcem narodu.

Afera Marszałkowa: Do marszałka przychodzi agent Lichocki. Marszałek opowiada” „Pan gen.Buczyński poinformował mnie, że jest taki pan pułkownik, który może mieć istotne dla mnie informacje, także osobiście mnie dotyczące. Wymienił nazwisko pułkownika Lichockiego. Postanowiłem przyjąć go w swoim biurze poselskim przy ul. krakowskie Przedmieście. Było to około 19 listopada 2007r. Lichocki przyszedł sam. W rozmowie z nim nikt więcej nie uczestniczył. Pan Lichocki w rozmowie ze mną sugerował możliwość dotarcia albo do tekstu, albo do treści całości lub fragmentu dotyczącego mojej osoby-aneksu do raportu WSI.”..”„Ja wyraziłem wstępnie zainteresowanie jego propozycją. Umówiliśmy się, że on odezwie się, gdy będzie na pewno miał możliwość dotarcia do tych dokumentów. Miał się wtedy do mnie odezwać poprzez telefon mojego biura.”..” „Po kilku dniach pani Jadwiga Zakrzewska, poseł PO, przekazała mi, że chce się ze mną spotkać pułkownik z WSI, który jest jej sąsiadem. Spotkanie odbyło się w moim biurze poselskim. Rozmówcą okazał się nieznany mi wcześniej pułkownik Leszek Tobiasz” .Marszałek nie zawiadamia natychmiast służb państwa o skandalicznych próbach targów przez funkcjonariusza WSI!!!!!

Pan Marszałek o WSI: „: Zlikwidowanie wojskowego wywiadu nie zasługuje na miano reformy, tylko szaleństwa.” Miłość pana marszałka do WSI jest niezniszczalna. Nie budzi wiec zdziwienia poparcie kandydatury marszałka przez generała Jaruzelskiego, Dukaczewskiego i innych. WSI okazało się niegdyś przydatne panu marszałkowi w innej osobistej sprawie: ” - Według „Notatki służbowej" z 14.04.1995 r., sporządzonej przez kpt. Piotra Lenarta z Wydziału 2 Oddziału KW POW, Bronisław Komorowski i Maciej Rayzacher w okresie 1991-92 powierzyli WS. „Tomaszewski" wysokie sumy pieniędzy, aby ten wpłacił je do tzw. „banku Palucha" za pośrednictwem płk. Janusza Rudzińskiego. Cała suma opiewała na 260 tys. DM. Z odnalezionych dokumentów nie wynika, że WSI interesowały się źródłem pochodzenia zgromadzonego kapitału. Według rozpoznania Kontrwywiadu Wojskowego, pieniądze wpłacali także inni wyżsi oficerowie WP. ( str.77przyp.118) - W notatce WSI stwierdzono, że Rayzacher i Komorowski nie mieli „możliwości żądania zwrotu pieniędzy drogą prawną". WS Tomaszewski dowiedział się, że „generałom udało się odzyskać pieniądze przy pomocy kontrwywiadu wojskowego". Próbą odzyskania pieniędzy zajął się w imieniu Komorowskiego i Rayzachera WS „Tomaszewski. [....] W aktach nie ma informacji, czy próby odzyskania zainwestowanych pieniędzy przez ws. „Tomaszewski", Komorowskiego i Rayzachera w „Bank Palucha" powiodły się. Brak też informacji, skąd tak dużą sumę posiadali wyżej wymienieni. Nie wiadomo też, jak zakończyło się rozpracowanie Komorowskiego, Rayzachera oraz wyższych oficerów WP.( str.77 przyp.aut.)” •

 Komorowski o aferze hazardowej: „Komorowski dodał, że zapoznał się z pismem, w którym które CBA ostrzegło prezydenta, premiera, władze Sejmu i Senatu, iż na zmianach w tzw. ustawie hazardowej budżet państwa może stracić 469 mln zł…Pytany o ewentualne kroki w stosunku do szefa klubu PO Zbigniewa Chlebowskiego - którego nazwisko pojawia się również w raporcie CBA - odparł, że "wyciągnąć konsekwencje tylko za to, że ktoś zewnętrzny krytykuje, byłoby dziwne” Rzetelność ocen Komorowskiego: „Pan mówi o radykalizmie, który się Polakom nie podoba, ale to przy okazji afery hazardowej premier Tusk, a za nim inni politycy PO, mówił o wojnie z PiS. Przecież to nam PiS wypowiedziało wojnę. PiS rękami i nogami broniło się przed przyznaniem, że wojnę wytoczyło. PiS może mówić o pokoju i miłości, ale nikt im już i tak nie uwierzy. To ich stara taktyka – uderzyć, a potem udawać, że zostało się uderzonym. Obrazić i udawać skrzywdzoną cnotę.I dalej: „Zostaliśmy zaatakowani, ale wygraliśmy tę wojnę obronną” 24 czerwca 2010 roku donosi „Dziennik Gazeta Prawna": Sądowy konflikt między przyrodnimi braćmi dał CBA i prokuraturze powody do wszczęcia śledztwa w sprawie podejrzenia korupcji w Sądzie Najwyższym. A w rezultacie - doprowadził do ujawnienia afery hazardowej….” Były szef CBA od początku informował, że afera hazardowa jest niejako odpryskiem innej sprawy, prowadzonej przez CBA. Nie kłamał. Kilka tygodni temu gazety doniosły a aferze w organach sprawiedliwości, do SN włącznie…

 Reakcja na zaproszenie przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego na spotkanie w sprawie afery hazardowej: "Takie spotkanie, które nie wiadomo jak jest umocowane w strukturze ustrojowej państwa, może być wyłącznie dodatkiem do tworzenia atmosfery chaosu i grozy "

Zapytany o przyszłość Mirosława Drzewieckiego w Sejmie, powiedział: czy Drzewiecki powinien zrzec się mandatu poselskiego pytany był na poniedziałkowej konferencji prasowej w Olsztynie marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. - Mandat dają wyborcy i mandat zabierają też wyborcy, to znaczy wyborcy będą oceniali pana Mirosława Drzewieckiego, jeżeli zdecyduje się poddać weryfikacji wyborczej - uważa marszałek..

Stosunek Komorowskiego do afery hazardowej oraz zakulisowych działań służb specjalnych w państwie, jednoznacznie wskazuje, ze bliżej mu do kompetencji być może ojca rodziny, ale daleko mu do kompetencji ojca narodu. Rosjanie różnicę między Kaczyńskim a Komorowskim definiują tak : „Doradca prezydenta Rosji Igor Jurgens przyznał, że nawet jeśli prezydencki wyścig wygra "nieprorosyjski" Jarosław Kaczyński, to jako mąż stanu dużego kalibru zwróci uwagę na rosyjski punkt widzenia. - Z Bronisławem Komorowskim jako prezydentem będzie więcej zrozumienia - dodał.” Polsce potrzebny jest ojciec narodu, a nie ojciec licznej rodziny. I o tym trzeba pamiętać 4 lipca. P.S. Można więc z dużą dozą pewności postawić tezę, że służby wojskowe były ukierunkowane na rozpracowywanie środowisk prawicy niepodległościowej. W świetle przytoczonych faktów postępowanie następujących osób wypełnia dyspozycję w art. 70a ust. 1 i 2 pkt 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2006 r. Przepisy wprowadzające ustawę o Służbie Kontrwywiadu Wojskowego i Służbie Wywiadu Wojskowego oraz ustawę o służbie funkcjonariuszy Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służby Wywiadu Wojskowego: gen. bryg. Bolesław Izydorczyk, płk Zenon Klamecki, płk Lucjan Jaworski, płk Ryszard Lonca, płk Henryk Dunal, płk Zdzisław Żyłowski, płk Jerzy Zadora, płk Marek Czapliński, płk Aleksander Lichocki……. „płk Leszek Tobiasz, który w WSI kierował samodzielną komórką kontrwywiadu i pracował w attachacie wojskowym przy jednej z polskich placówek zagranicznych” http://wiadomosci.onet.pl/2188810,11,tajna_operacja_yeti_doprowadzila_do_wybuchu_afery_hazardowej,item.html http://www.dziennik.pl/polityka/article450449/Komorowski_Pomysl_prezydenta_jest_dziwny.html http://bezdekretu.blogspot.com/2010/02/komorowski-o-aferze-marszakowej.html http://www.raport-wsi.info/Lichocki.html http://wyborcza.pl/1,75478,5224344,Kto_krecil_weryfikacja_WSI.html http://bezdekretu.blogspot.com/2008/01/kto-grozi-paluchem-marszakowi.html

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)

Komentarze

wszystkiego co stare ale złe aż bije z każdej wypowiedzi tego marszałka.Tak było przed tem ,tak jest i teraz.Porażające jest to że ma tylu potakiwaczy.Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

staryk

#67664

Powtarza się ukraiński scenariusz załatwienia Juszczenki.Juszczenko jakoś przeżył ale ma się doświadczenie jak dozować.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

wujal

#67690

Oby to była grypa..
Miłego dnia

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#67716

Niestety. Ale nikt nie wrca do pytań, na które nigdy Komorowski nie udzielił odpowiedzi
Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#67714

dla nas z tej kandydatury jak i rządów Platformy nie wyniknie.Dziwię się ludziom, że pozwalają sobą manipulować. Wiem, myślenie nie boli, ale niestety trzeba je włączyć w odpowiednim momencie,ale to trudne bo nie każdy potrafi myśleć pozytywnie jak również wyciągać prawidłowych wniosków/jak to stado baranów/.Idą zgodnie z ideą Platformy Obłudy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#67671

ha ha ha...
przeciez TOTO nawet na sołtysa koziej wólki sie nie nadaje nie ublizając kozie

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#67689

[quote=kryska]ha ha ha...
przeciez TOTO nawet na sołtysa koziej wólki sie nie nadaje nie ublizając kozie

pzdr[/quote]
Ale niestety wielu o tym nie ma pojęcia./.bo nie czyta nudnych tekstów o WSI:-)
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#67717

nie trzeba czytać nudnych i długich tekstów o WSI. Wystarczy posłuchać co pan marszałek wygaduje. A dobrze jeszcze pogadać z jakimś sołtysem, żeby zobaczyć tę przepaść intelektualną między sołtysem przeciętnej polskiej wsi a kandydatem na prezydenta namaszczonym przez WSI.

oszołom z Ciemnogrodu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#67725

Idą jak ćmy w ogień..
Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#67715

giczy_kop

Kilka dni temu Pan Ścios opublikował niezwykle trafną i przygnebiająco pozbawioną złodzeń notkę , w której obnażył beznadzieję sporej części polskiego społeczeństwa . Koniec złoudzeń co do idiotów .Tzw "elektorat" komorowskiego jest stracony .

Komorowski mogłby smalec z psów robić , swojego domowego kaszalota bejzbolem okładać , a i tak debile będą na niego głosować i nic tego nie zmieni . Bo wyborcy Komorowakiego są intelektualnie i kulturowo odporni na fakty .Dzielą się na trzy grupy : beneficjentów systemu , tych którym wydaje się ,że mogą na jakieś beneficja liczyć i zwykłych głupków . Na beneficjentów nie ma rady . Do ostatniej kropli krwi bronić będą swojego koryta i opluwać wszystkich z poza układu , co maja jakieś ale ,że np czyjś dziadek AKowcom paznokcie zrywał . Wśród tych "którym się wydaje" sporo jest zwykłych ignorantów , którzy po prostu nic nie wiedzą i niczym się nie interesują . Jakoś tak kiedyś usłyszeli ,że TVN jest bardziej jazzy i jak oglądają "program informacyjny" to jest TVN24 ale... NO nie zawsze mają na to czas , więc braki nadrabiają oglądając relację ze sztabu komorowskiego u Szymona Majewskiego i od razu mają idealnie skrojony pogląd na to kto jest fajny , a kogo należy wypatroszyć

Osobiście odnoszę wrażenie ,że jedyne co może robić wrażenie na tych głupkach, tych co to dalej niz czubek własnego nosa nie widzą i generalnie wszystko mają w d... "byle tylko nie Kaczor , bo to Kaczor" i "chcą żeby było normalnie i spokojnie" , to co ich może wystraszyć i ruszyć , to uświadomienie im ,że KOMOROWSKI NIE MA SZCZEGÓLNYCH OPORÓW PRZED CENZURĄ INTERNETU I ŻE TEN POMYSŁ Z REJESTREM STRON BLOKOWANYCH SPECJALNIE GO NIE BRZYDZI , A NAWET BUDZI W NIM (I CHŁOPAKACH Z PO) POZYTYWNE UCZUCIA I ŻE USTAWA O POSZERZENIU UPRAWNIEŃ DLA CBA , KTÓRA DA CBA TE SAME MOZLIWOŚCI CO STASI I SECULITATE Z PEWNOŚCIĄ PRZEZ MARSZAŁKA ZOSTANIE PODPISANA (PRZECIEŻ OBIECEŁ ,ŻE BĘDZIE FAJNIEJSZY NIŻ POPRZEDNIK I NIE BĘDZIE NICZEGO VETOWAŁ). Przecież wyborcy Komorowskiego są z tych "fajniejszych" . Prowadzą bujne zycie towarzyskie , stosjują miękkie i twarde narkotyki , imprezują , są otwarci na nowe możliwości i lubią poszerzać horyzonty . Nowe , lepsze CBA , rodem z Orwella(prawo do pozyskiwania/gromadzenia , przechowywania i jakże by inaczej wykorzystywania informacji wrażliwych) miało by pole do popisu .Wszystkie te grzybice pochwy ,nocne , pijackie powroty do domu ,ulubieni dealerzy przyworzący towar pod wskazany adres , prostytutki , skoki w bok z ze znajomym/znajomymi gejem/gejami ("bo zawsze chciałem zobaczyć jak to jest") , kiedy żona na wakacjach z dziećmi , skłonność do hazardu i wszystkie te cudne smaczki wreszcie mogłyby znaleźć zastosowanie...

Najmniej istotne jest jak długo i czy w ogóle musielibyśmy czekać na realizację przez bronka tych pomysłów . Grunt to zasiać ziarno . Te głupki o nic się tak nie martwia , jak o to by się im do ich własnej , porywtnej dupy woda nie nalała ...
Służba zdrowia ich nie obchodzi . Część z nich pracuje w korporacjach (co z tego ,że dziś - oni o jutrze nie myślą ) , więc mają abonament w prywatnych firmach i chodzą do lekarza prywatnie , bo firma za to płaci ale zabierzcie im ulubionego dealera , przestraszcie ,że żona dowie się o wizytach w poradni WR - to jest moc

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

giczy_kop

#67756

Wybierajmy Prezydenta, a najlepiej Męża Stanu

 

Podpisujemy petycję o ustanowienie niezależnych obserwatorów OBWE podczas II tury wyborów prezydenckich. ZAPRASZAMY !!! http://pis-sympatycy.pl Prosimy o inicjatywy, które pomogą zrealizować projekt. kontakt@pissympatycy.pl DZIEKUJEM !!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#67874