Kokaina, truskawki, korupcja

Obrazek użytkownika 1Maud
Kraj

„.. Drastyczną pomyłką było mianowanie takiego człowieka na taką funkcję publiczną- oświadczył premier Tusk.Mowa oczywiście o byłym szefie CBA, Mariuszu Kamińskim. To reakcja na ujawnienie przez Kamińskiego braku działań w śledztwach dot. niezwykle poważnych zarzutów: możliwych powiązań „Mira” Drzewieckiego z gangsterami, handlu kokainą w restauracji należącej do żony polityka oraz domniemanego finansowania PO pieniędzmi pochodzącymi z nielegalnych źródeł ( w dodatku przestępczych) oraz innych zarzutów o charakterze kryminalnym(mafia węglowa).Premier nie dyskwalifikuje samych zarzutów, dyskredytując jedynie osobę, która je upublicznia. Dziwna reakcja. Dotyczy nie meritum sprawy ujawnienia, skupiając się na pejoratywnym opisie ujawniającego.To tak jakby Obama w USA nakazał zwolnienie szefa MFW, bez sprawdzenia czy zarzuty pokojówki miały cechy prawdopodobieństwa.
Zapowiedź Mirosława Drzewieckiego o podaniu do sądu Mariusza Kamińskiego Może okazać się kolejną niezrealizowaną zapowiedzią. „Miro” sądem groził wielu dziennikarzom, opisującym aferę hazardową (to ta, której dzięki posłowi PO Sekule- nie było)


http://www.youtube.com/watch?v=mGFjn0up_go

Praktyki więzienne w zakładzie karnym we Wrocławiu, przedstawione we wczorajszym Superwizjerze, to kolejny czarny obrazek wymiaru sprawiedliwości. Proceder wypuszczania na wolność przestępców za pieniądze, był tam tak powszechny, że nieprawdopodobnym wydaje się niewiedza szefów wyższego szczebla tej instytucji. *.
Toczy także się śledztwo z tytułu domniemanej korupcji w Sądzie Najwyższym. Wszystko wskazuje na
to, że afera hazardowa była odpryskiem śledztwa prowadzonego przez CBA (pod wodzą Mariusza Kamińskiego) w tej sprawie. Czy dlatego Kamiński, jaka sprawca ujawnień dwóch z tych skandalicznych podejrzeń, ma być dezawuowany w społeczeństwie przez pana premiera?
Pan premier ostatnio nie ma szczęścia do publicznych wystąpień. W trakcie pobytu w Chorwacji został poczęstowany miejscowymi truskawkami. „Kosztując owoce, zachwalał, że są "lepsze niż nasze". Dopytywany przez jednego z członków polskiej delegacji, czy aby polskie nie lepsze, powtórzył z przekonaniem: Te lepsze.” Smakiem nieosiągalnych w Polsce owoców zapragnął podzielić się z rodziną.I tu kłopocik… „Premier nie był zbyt dobrze przygotowany do zakupów, bo nie wziął ze sobą gotówki. Sprzedawczyni nie policzyła za pierwsze pudełeczko truskawek, ale na resztę zakupów - nie tylko truskawki, ale i czereśnie - pożyczył gotówkę”.Zapewne polska właścicielka bazarowego stoiska miałby większy gest… I tyle pochwały dla tego, co „polskie”.

Dziwny to premier, który podczas oficjalnej wizyty państwowej zagranicą w świetle kamer i w obecności międzynarodowej ekipy dziennikarzy –zachwala miejscowy wyrób, który jest w jego własnym kraju cennym produktem eksportowym. Tu smutna konstatacja: Chłopcy z boiska, to nie Chłopcy z Grabówka czy z Chyloni.


Nasz premier nie jest odosobniony w promocji godności Polski i polskości „inaczej”. Niemiłościwie nam panujący, niezastąpiony Mistrz Gafy, historyk z nadania Bronisław Komorowski –z okazji mszy w Tumie powiedział „Piastowie nie byli niewiniątkami, ale przyjechali tu wszyscy, aby cieszyć się z t
ego niezwykłego miejsca i wszyscy znaleźli swoje miejsce także tu w Tumie, w kościele polskim. Chciałbym i tę naukę dać nam wszystkim pod rozwagę - powiedział Komorowski.” Ani słowa o pierwszej polskiej kolegiackiej szkole, która przetrwała w Tumie od średniowiecza do XVIII w., o tym, że w archikolegiacie odbyło się kilkadziesiąt synodów kościelnych uznawanych za pierwsze polskie sejmy - kościół był siedzibą arcybiskupów do XVIII w. i pozostawał pod opieką królów polskich.”. Nic o najazdach Tatarów, Litwinów, Krzyżaków, Szwedów i zaborze przez Rosję. Za to zaserwował naukę o „grzesznych Piastach”.
Cóż, cudze chwalicie swego..nie cenicie. Ani o niego nie dbacie. Nieszczęściem dla kraju jest, gdy wedle tych zasad postępuje jego najwyższa, konstytucyjna władza.

http://superwizjer.tvn.pl/48234,jak-kupic-wolnosc_,aktualnosc.html

http://wyborcza.pl/1,76842,7885664,Korupcja_w_Sadzie_Najwyzszym_.html
http://www.tvn24.pl/-1,1702186,0,1,lepsze-niz-nasze-premier-o-chorwackich-truskawkach,wiadomosc.html

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kolegiata_w_Tumie

Brak głosów

Komentarze

I dla tego PO tak usilnie walczyła żeby partie polityczne nie były finansowane z budżetu państwa,a gdyby to przeszło to większość parti by przestała istnieć,a Drzewiecki gdy był skarbnikiem PO zdążył już za bezpieczyć finanse na taką ewentualność,i wybory PO wygrywa w cuglach nie zagrożona i rządzi samodzielnie,tak to sobie POlszewiki z PO wymyślili,istny szatański plan,całe szczęście że duża jego część spaliła się na panewce

Vote up!
1
Vote down!
0
#160801