Rada Blogerów czy Rada dla Blagierów

Obrazek użytkownika 1Maud
Idee

Komunia mojego wnusia skutecznie odcięła mi dostęp do netu na kilka dni. Stąd opóźnienie w relacji z posiedzenia RB.Swoje relacje zdali Circ, Fiatowiec,sam ŁŁ, coryllus i eska(tyle udało mi się zauważyć).Czuję się w obowiązku dodać swoją.

Moją motywacją do udziału w spotkaniu była wola wyjaśnienia wątpliwości, jakie się pojawiły w związku z projektem Łażącego Łazarza tworzenia 3 siły. Pierwotnie moich własnych, a pogłębionych sugestiami wielu blogerów i A. ściosa
Chciałam wyjaśnić, czy rzekome związki z wojskówką są bardziej lub mniej prawdopodobne, na czym polega tak naprawdę projekt ŁŁ- czy to ma być próba zaczynu dla ruchu, czy też projekt partii internetowej. Jaką rolę ma odegrać portal NE-czy ma pozostać miejscem swobodnej wymiany poglądów czy narzędziem do realizacji ambicji politycznych jakichś grup.


Spotkanie odbyło się w siedzibie redakcji portalu, w kamienicy na Nowym Świecie, mieszczącej się budynku należącym do agencji wojskowych. Tam też ulokowane są biura pana Opary oraz Stowarzyszenia Przejrzysty Rynek. Nie tylko znajomości, wywiady, ale i locum komponuje się, zatem w jakieś związki ludzi zakładających NE z szacowną instytucją wojska. Co nie musiało wcale oznaczać ich toksyczności, natomiast winno budzić czujność.Być wojskowym to może być powód do dumy.Związek wojskowego z WS
I i organizacjami nakierowanymi na obronę tych struktur- toksyczny.

Wiecie, że żadne decyzje na RB nie zapadły. Że praktycznie była to autoprezentacja uczestników i gorąca dyskusja, co do samej zasady tworzenia 3 siły (bez szczegółów, których ŁŁ nie podał, chociaż doskonale je zna –podobnie jak mariovan, Fiatowiec i Carcajou.
Zacznijmy od milszej strony spotkania: jest w RB kilku zapaleńców, którzy sądzą, że dzięki projektowi ŁŁ, poprzez 3 siłę zrealizują swoje szczytne cele. Oraz Intuicja, która od dawna robi swoje i jej udział w RB to gwarancja konsekwentnych akcji Obciachu. Jest rednacz, który od początku do końca zna wszystkie kroki, jakie zamierza poczynić portal.
Była ostra dyskusja, sympatyczni ludzie. Po gwałtownym zakończeniu przez ŁŁ spotkania, kiedy zaczęły wreszcie padać konkretne wyjaśnienia, co do sposobu działaniu strony wyborczej, ocen szans i innych szczegółów planów NE – rednacz spotkanie „rozwiązał’. Chyba pierwszy raz uczestniczyłam w tak stanowczym zaproszeniu do opuszczenia lokalu…Uważnie słuchałam różnych deklaracji ŁŁ, bo to on ma klucz do tajemnicy w ręku.
On wie, co za drzwiami,

Po długiej opowieści autobiograficznej, okraszonej barwnymi opowiastkami, w ramach wyjaśnień, dlaczego wpadł na pomysł tworzenia 3 siły- i w trakcie dyskusji powiedział:
1.Uzyskał informację od wysoko postawionego posła PiS o tym, ze PiS nie zamierza wygrać wyborów
Kiedy poprosiłam o podanie, konkretnie, od kogo- uznał,
że nie może powiedzieć? Odparłam, że od wysoko usytuowanych w hierarchii posłów PiS wiem, ze ŁŁ mija się z prawdą.Poprosiłam zatem żeby uwiarygodnił swoją informację podaniem nazwiska informatora - odmówił.
2. Zarzucając szerzenie nieprawdy Aleksandrowi Ściosowi powiedział, że nie chcemy udziału wojskowych, a on nam może powiedzieć, (podobno w komentarzach u kogoś umieścił tą wiedzę na NE), że A.Ścios to płk Piotr Bączek, asystent Macierewicza.
Informacje uwiarygodniał opowieścią, że wiedzę uzyskał od ludzi z GP, którzy przecież mają dostęp do informacji, z kim ich gazeta podpisuje kontrakt.
Doszło do kuriozalnej sytuacji:

Primo: Rednacz portalu blogerów próbuje demaskować innego, niewygodnego dla niego, BLOGERA, chwali się wpuszczaniem w komentarzach u ludzi tych informacji na zarządzanym przez siebie portalu

Secundo: Sugeruje jednoznacznie, że ktoś ze środowiska GP ujawnia dane swojego współpracownika

Tertio: zapowiadając publicznie wolę współpracy ze środowiskiem PiS i przedstawiając się także jego zwolennikiem- uznaje za niebezpieczne i naganne uznanie za wiarygodnego asystenta ministra Macierewicza.
Dla mnie coś tu nie gra, bardzo nie gra. Jak wielka jest determinacja do realizacji zamierzeń, skoro prawnik z wykształcenia ( nieważne, że bez żadnego doświadczenia sądowego, bo bez aplikacji) w dodatku naczelny portalu BLOGERóW, podejmuje czynności niosące znam
ię łamania prawa do ochrony danych osobowych, a także sugeruje, że czynią to pracownicy GP.
Zupełnie zbędnie, skoro rada Blogerów NE tak naprawdę może sobie pogadać, bo decyzje zapadają gdzie indziej.

Co można było wywnioskować z kilku wypowiedzi ŁŁ? Projekt jest gotowy, kasa nań wydana i ruszy. Tyle intencje ŁŁ (w mojej ocenie).
Teraz informacje na temat projektu. Wiadomo, że ”strona wyborcza „ będzie skonstruowana, jako odrębny portal. Kto konstruował oprogramowanie, (jakie środowisko), a także gdzie stoją serwery- wie, ŁŁ? Jakie ŁŁ ma podejście do ochrony danych osobowych- też wiemy?
Będzie można tam zgłaszać swoich kandydatów na posłów z partii obywatelsko- blogerskiej i ci, którzy uzyskają najwięcej głosów, mają wejść na realne listy wyborcze. Sama partia będzie zgłoszona w ostatniej chwili do PKW. W mojej ocenie, to twór na kształt partii Tymińskiego, z hasłami Samoobrony z nutką LPR …. Ludzie mogą zgłupieć i zagłosować. Prawica będzie skutecznie rozbita. Analizy skutków takich działań pozostawiam zainteresowanym. Dla mnie to gra na zdjęcie kilku procentów PiS
.

Taką ocenę pośrednio potwierdzają dodatkowo dwie przesłanki:
- wezwanie Carcajou do mnie osobiście, powtórzone na Jego blogu: wstawcie na te listy ludzi z PiS i ICH OGRAMY
- na prośbę o jasne oświadczenie intencji pewnego ważnego aktora tego spektaklu, uzyskałam następującą odpowiedź „. (…)Jeżeli są podejrzliwi, a są, i ponadto trwa wojna podjazdowa (obrona interesów PiS), to takie oświadczenie będzie potraktowane jako dowód przeciwko.”


Kolejny kwiatek to, iż każdy, kto zaloguje się na stronę wyborczą będzie z automatu użytkownikiem NE. Klikalność wzrośnie ogromnie! Często pozostawiając w nieświadomości tych, którzy się do tego przyczynią..
Do każdego projektu podchodzę biznesowo: Klikalność to splendor, reklamy i kasa. Kasa jest potrzebna..Właśnie, na co? Ja swoje podejrzenia mam. Nie podoba mi się chytry zabieg sztucznego nabijania liczników użytkowników NE.
Podobnie jak zarzuciłam ŁŁ, że podstępem ściągał ludzi prawicy i PiS, na NE pod hasłem tworzenia portalu o charakterze prawicowym. Obiecywał, że jakość blogów będą gwarantować rekomendacje dla blogerów, jako warunek zaistnienia na NE. Dzisiaj wolność wypowiedzi posunięta jest do granic absurdu (też dla owej klikalności), czego dowodem są niosące ze sobą jedynie palikotowy jad, teksty niektórych użytkowników.
Przemyśleń mam więcej, ale nudzić nie będę. Zobligowana zostałam Waszym, blogerskim mandatem do podzielenia się pod
stawowymi przemyśleniami, a przede wszystkim relacją
Warto było pojechać, warto było poznać sympatycznych ludzi.
Tym bardziej będę im współczuć, kiedy zawiodą się sromotnie widząc swoje projekty dobrego państwa rozsypane w mak… Młodość ma to do siebie, że jest ufna. Często ponad miarę. Ja projektowi ŁŁ mówię stanowcze NIE. Budowa czegokolwiek na bazie manipulacji (powód utworzenia portalu, intencje wobec PiS, próba dekonspiracji blogera, sztuczne podbijanie klikalności) potwierdza moje przekonanie, które powzięłam pisząc o rezygnacji z udziału w gremium nazwanym RB na NE. Nie lubię być w stadzie prowadzonym na rzeź, dla zaspokojenia głodu stada wilków. Rada Blogerów w mojej ocenie nie ma żadnych uprawnień umożliwiających wpływ na decyzje co do kształtu i działań portalu. Stanowi tylko eleganckie uwiarygodnienie rzekomego udziału blogerów w decyzjach. Odczytuję ten projekt jako : budowę medium (NE) do realizacji celów politycznych: tworzenia partii i zaplecza finansowego dla niej. Rada Blogerów w swojej istocie ma pełnić Radę dla uwiarygodnienia Blagierów.

P.S.
Nie ma znaczenia, czy jest projekt ŁŁ, który przekonał pana Oparę i wykorzystuje do jego realizacji siły polityczne, od dawna próbujące swoich sił w polityce. Czy też jest to suwerenny projekt pana Opary, który wraz ze znajomymi z przeszłości, przekonał doń ŁŁ? To projekt, który w mojej ocenie jest nakierowany na marginalizację PiS. Podtrzymuję swoją wcześniejszą rezygnację z udziału w tym tworze.
Jak dziwnie brzmi wezwanie z dzisiejszego wpisu ŁŁ” rozproszyć siły, nie obciążając wszystkim Jarosława Kaczyńskiego i zawierając koalicje taktyczną z każdym ruchem wyborczym gromadzącym przeciwników Tuska. Tu 35 czy nawet 40% poparcia to za mało, potrzeba 50.” Kto lub inspiruje ŁŁ do tych pomysłów? Jego naiwność i wiara w moc wojskowych?

Brak głosów

Komentarze

znak firmowy, wrecz stempel, sluzb wiadomych.

Scios ma racje pisząc ze po wyborach portalu już nie bedzie. Bo i po co miałby być?

Vote up!
0
Vote down!
0
#158745

Dzisiejsza notka ŁŁ to koronny dowód
Serdecznosci

Vote up!
0
Vote down!
0
#158752

Plus nurni i dużo jaśniej!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#158748

Czy ktoś ma jakieś wątpliwości?

Czytam i czytam, opinie, kłótnie, insynuacje, rzekome przecieki...

Media nie dają rady, PiSowi rośnie, ma szansę wygrać wybory i jak tak dalej pójdzie - zdecydowaną większością,więc atak MUSIAŁ nastąpić z prawej strony. Rozwalanie prawicy - ONI to robią świetnie, tyle, że teraz się już nie nabierzemy. Przynajmniej ja.

Myślę, że ŁŁ został kupiony przez wysoko postawionych ludzi. Ludzi z kasą. Daję 1 (jeden) procent na czyste zamiary naczelnego NE. Tyle.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#158750

Ciekawa informacja od Magdy Figurskiej
1Maud
Witaj, Małgosiu,
zainteresowalo mnie Twoje zdanie: "w kamienicy na Nowym Świecie, mieszczącej się budynku należącym do agencji wojskowych."

To musi być jakaś prawidłowość, bo założyciele Formacji Niepodleglościowej (Szeremietiew, Stański- dawniej KPN), też spotykają się na zebraniach w biurze b. szefa WSI, handlarza bronią, komandora Głowackiego.

Pozdrawiam
MAGDA FIGURSKA

Vote up!
0
Vote down!
0
#158765

" Po procedurach poznacie ICH"
Dziękuje za tę jakże dla mnie cenną ;choć pozornie dla niektórych błahą informację.

Vote up!
0
Vote down!
0

Nie jestem pewien czy podążam we właściwym kierunku , więc na wszelki wypadek nie zbaczam z kursu.

#158769

To istota
Pozdarwiam serdecznie

Vote up!
0
Vote down!
0
#158775

podałaś, że to twór na kształt Tymińskiego, Samoobrony i LPR itd, a mnie kojarzy się wprost jako noweKLD

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#158751

że KL-D zakładane było za pieniądze esbeckie (Kubiak), a "3 siła" za pieniądze WSIoków. Cele te same.
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#158754

Giertych,Zawisza,ci sami generałowie w tle..:-)
Z KlD kojarzy sie Czempiński,cholera wie:-)
Serdeczności

Vote up!
0
Vote down!
0
#158777

Dzięki za relację. Okazuje się, że jednak czasem warto zaufać przeczuciom, a teraz już wiem co sądzić.

Pozdrawiam.

 

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

Vote up!
0
Vote down!
0

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

#158756

Wiedza to bogactwo
Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
0
Vote down!
0
#158778

Jaki NE, to widać. Szczęście, że nie daliście zrobić z siebie blagierów.

Vote up!
0
Vote down!
0
#158759

Nie daliśmy!
Ot co!
Miłej nocy

Vote up!
0
Vote down!
0
#158779

Bardzo serdecznie dziękuje za wyczerpującą relację , bo tekst oddający i meritum i atmosferę jawnego "lokalu konspiracyjnego".
Jak też i klasycznej gry operacyjnej. Ach to dzielenie tajemnicy , te pomysły aby w "ostatniej chwili" ogłosić listę! I ta jak zawsze ściśle "spontaniczna" dynamika spotkania. I to wyproszenie! Co za przypadkowa dramaturgia. Te puszczane zajączki o prominentnych informatorach z PiS". Klasyka gatunku.
"Wiem ale nie powiem. Jak TY mi coś powiesz to też nie powiem skąd wiem."
Od tego spotkania i tego wpisu muszą chyba nie za bardzo Waszmości Maud1 tam lubić.;)
Podejrzenia , które nasunęły mi się na początku NE tylko się potwierdziły. W takich Oparach nich każdemu się zdaje , że zachowuje swoje zdanie i jest niezależny. Klasyka gatunku.
Komentarz mój szerszy zamieściłem na blogu nurni
http://niepoprawni.pl/blog/1289/kres-trzeciej-drogi-aleksander-scios
No i jak zwykle dobry choć kontrowersyjny Wykonawca i niejednoznaczny moralnie choć taki "ludzki" Rozkazodawca.
P.S> Jak ja kocham te greckie tragedie UBeckie . Dramat w trzech aktach! Dzieci wstęp wolny!!
"-Grzebałaś Antygono!!
- Przyznaję się - grzebałam... ."

Vote up!
0
Vote down!
0

Nie jestem pewien czy podążam we właściwym kierunku , więc na wszelki wypadek nie zbaczam z kursu.

#158762

Wytyczne:liczy się tylko, co polskie, co z Polską, co dla Polski ze wszystkich sił i wszelkich możliwych kie-
runków. Nie ma na lewo, na prawo, trochę bardziej na prawo. Jedyną formacją rokującą nadzieję nazwycięstwo, przy pełnej mobilizacji wszelkich środków talentów organizacyjnych, jedności sił dla tych celów,jest PiS. Wszelkie działania typu,że teraz; "my to, tamto"
należy traktować jako działania podejrzane i zdradzieckie.
Tak na marginesie, w nidzielnych "Rozmowach niedokoń-
czonych",TV TRWAM(można odsłuchać i zobaczyć)i w dalszej
częćci ciekawszej,w "Radiu Maryja",reżysr wrocłwski,
p.Braun mówił o tzw. "układzie wrocławskim"(drugi raz) i
sugerował, z wieloma zastrzeżeniami, że PiS nie chce
wygrać wyborów, co każe mi wątpić w szczerość jego inten-
cji. Działania p. Brauna, są dla mnie podejrzane.

Vote up!
0
Vote down!
0
#158776

Ale to już było..
Wilecki 2000, projekt OKO gen.Toczko
(Komitety obywatelskie jakieś)
Pozdarwiam serdecznie

Vote up!
0
Vote down!
0
#158780

Po długiej opowieści autobiograficznej, okraszonej barwnymi opowiastkami, w ramach wyjaśnień, dlaczego wpadł na pomysł tworzenia 3 siły- i w trakcie dyskusji powiedział:
1.Uzyskał informację od wysoko postawionego posła PiS o tym, ze PiS nie zamierza wygrać wyborów
 

1. Każdy szanujący się rednacz weryfikuje informację, a nie polega na jednym źródle.

2. Błąd w sztuce? A może raczej donos, że w najwyższym kierownictwie jest śpioch; niech szukają, niech się podejrzewają, niech się kłócą.

3. Puszczenie farby w sprawie A. Ściosa i chamskie zakończenie spotkania świadczy, że rzeczy nie idą tak jak miały iść i ŁŁ dostał po uszach, i stąd jego wyraźna nerwowość.

Reszta informacji mówi za siebie.

Dla mnie mleko wylało się już na początku lutego, ale te informacje mogą trafić do bardziej opornych niepopków i ekranów.

Bu-dzin pisał tak:

Tylko bym chciał dodać: wydaje mi się że ONE się zorientowały że haczyk się powyginał i nie zadziałał. Inteligentne są to bestie. Należy się spodziewać jeszcze innej wolty, zupełnie nieprzewidzianej (nie, nie wiem jakiej - przecież powiedziałem - że nie przewidzianej). Pzeciwnik jest bardzo inteligentny.

Chłopcy inwestując spore pieniądze i tak łatwo nie odstąpią od realizacji celu, i skoro pierwsze podejście padło, to uruchomią wariant B, a mają ich w zanadrzu sporo. Zdenerwowanie ŁŁ świadczy o tym, że wariantów nie zna i wywarli sporą presję.

Będzie ładna katastrofa?

 

>1Maud

Wspaniała robota na dwie dychy. Proszę pozdrowić od niepopka wnuczka, że na czas uwinął się z szalenie ważną dla Was uroczystością i dał Babci czas. No cóż, serdeczne dzięki za trzeźwość spojrzenia i, spostrzegawczość i odwagę. Babcia z biglem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#158768

nie lubię jak mnie robi się w przysłowiowego dyma..
Bardzo. Uważnie słucham, co sie do mnie mówi. I pytam. O każą nieścisłość.
Tylko tyle:-)))))))))
A tu zamiast konkretów, niesmaczne insynuacje. I próba robienia wody z mózgu:-)
Miłej nocy

Vote up!
0
Vote down!
0
#158781

Okazuje się, że człowiek jest jednak bardzo naiwny.Po tych wszystkich latach tak bardzo chce się komuś zaufać.
I znowu czuję się tak, jak przypadku Wałęsy. Kiedyś na niego głosowałam w swojej naiwności, dziś nie mogę sobie tego darować.
Jak powiada przysłowie"człowiek całe życie się uczy i głupim umiera".

Pozdrawiam wszystkich czujnych niepoprawnych.

Vote up!
0
Vote down!
0
#158811

Bo Polacy to niepoprawni marzyciele.I zawsze znajdą sie cynicy, którzy to wykorzystają.
Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
0
Vote down!
0
#158886

To potwierdza jedynie, że moje usunięcie wpisów z NE a także prośba o likwidację konta była słuszną decyzją.

Vote up!
0
Vote down!
0
#158820

Madra.
Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
0
Vote down!
0
#158887

W Polsce nie ma żadnej polskiej prawicy tak jak i nie ma w Polsce żadnej lewicy. Być może wkrótce taka partia prawicowa w Polsce powstanie.

PiS nie jest partią prawicową i nigdy taką nie był, dlatego tworząc trzecią siłę w Polsce nie może być mowy o rozbijaniu prawicy, której tak naprawdę w Polsce nie ma.

Pan Macierewicz jako twórca KOR-u wie najlepiej, gdzie są jego korzenie i z jakiego środowiska politycznego się wywodzi.

To samo dotyczy Gazety Polskiej.

Proszę podać źródła finansowania PiS-u (przynajmniej w początkowej fazie, gdy PiS powstawał, przekształcił się z Porozumienia Centrum (PC) w PiS. Proszę również napisać w swoim artykule, kto jest właścicielem oraz kto finansuje Gazetę Polską? Wtedy dopiero ta dyskusja będzie miała jakikolwiek sens i będzie transparentna, wtedy dopiero ta dyskusja stanie się dla nas wszystkich przejrzysta i zrozumiała. Znając dopiero te szczegóły każdy z nas będzie mógł dokonać we własnym sumieniu najlepszych zgodnych z własnym sumieniem wyborów politycznych.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#158850

Zdążyłem nie raz i nie dwa zapoznać się z prezentowanymi przez Pana sądami, właśnie tu na NP, więc pańską ocenę traktuję jako małe odwracanie uwagi. Wolno Panu, a mnie też wolno i kupuję sobie i rodzinie Gapola i NP. Szczególnie NP jest godne polecenia, bo jest o stopień wyżej i wymaga 'podciągania się'.

Vote up!
0
Vote down!
0
#158859

Proszę pana, jeżeli mam być szczery, to jest jedyna gazeta, którą kupuję (GP), jednak nie o tym mowa. Rozmawiamy o transparentności, jawności i uczciwości oraz o tym, kto tak naprawdę stoi za partiami politycznymi, które rządzą Polską i głosują w taki sam sposób w polskim Sejmie oraz podporządkowały się temu, co robi się z Polską w Europarlamencie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#158876

Dla mnie liczy się treść przekazu. I moje poglądy.
NE daje przekaz niespójny, a ŁŁ ewidentnie manipuluje informacjami.
I to jest powód mojej niewiary.
I wie Pan, wolę nie mieć serwera koło ludzi związanych z WSI.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#158889

... dalaj trollu do swoich!

Nikogo tu oczywiście nie przekonasz, ale niepotrzebnie zajmujesz miejsce.

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#158951

za wyrękę

Vote up!
0
Vote down!
0
#159045

Oboje dostaliśmy ostrzeżenie z niezależnych zródeł jeszcze przed startem NE. Jeszcze w grudniu początkowo dobre relacja z niektórymi osobami tworzącymi portal stały się dosyc trudne i oschłe. Widac juz wtedy przestało nam byc "po drodze".

Obserowowałem ten portal i "kropką nad i" był dla mnie tekst własciciela:

Wyszło szydlo z worka

http://ryszard.opara.nowyekran.pl/post/12346,dobre-bo-polskie

wlasciciel nowegekranu za całe zło obwinia zachód a na temat ZSRR, komunistów nawet sie nie zająknął. Stwierdził że zachód na siłę "wciskał" Polskę w ręce ZSRR a ZSRR z miłości do pokoju przyjął dar. Okrągły stół też zachód, przemiany też zachód.

tekst - klasyczna psychologiczna metoda manipulacji zwana "metodą kanapki"

górna strona - dobra i smaczna - patriotyzm
wkład- "zatruty ukryty pokarm" obrona komunistów
dolna strona - smaczna i dobra - patriotyzm

człowiek zachęcony górną i dolną strona "pożera" wklad nie zdawając sobie sprawy tego, że wpadł w sidła.
Zwróciła na to uwagę "Eska" i chwała jej za to.

Te teksty, które pojawiają sie od pewnego czasu tylko utwierdzają mnie w tym.

NE to według mnie kolejne rozgrywanie prawicy. Pytaniem otwartym na ile świadomie współtworzą to niektóre osoby z NE. Czy w grę wchodzą pieniądze, ambicje polityczne czy zwykłe opanowanie przez "guru".

Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
0
Vote down!
0
#158860

Bo tak było, zachód nas zdradził i wepchnął nas w łapska sowietów, nie patrząc się na to co zrobiono w tym czasie z Polską i z polskimi elitami.

Teraz jest tak samo, czas na opamiętanie, nikt natomiast nie pisze o drugiej drodze polegającej na uległości wobec rządu Federacji Rosyjskiej, tylko o ułożeniu się z Sowietami. Pan zamierza w dzisiejszej sytuacji Polski, w której się znajdujemy wypowiedzieć wojnę Sowietom, z którymi rząd federalny z Ameryki właśnie się dogaduje w sprawie budowy wspólnej Tarczy Antyrakietowej?

Vote up!
0
Vote down!
0
#158867

Gdyby znał Pan fakty historyczne a nie propagandę postkomunistyczną usprawiedliwiającą układania się z ZSRR to wiedziałby Pan, że Stalin aby przejąc Polskę wykorzystał naiwnośc zachodu, chorobę prezydenta USA, grę wywiadów, kłamstwa i po częsci potrzebę pokonania Japonii i Niemiec. Gdy zachód się zorientował to było juz za pózno gdyz w tym czasie ZSRR zdobyło min.tajemnicę bomby atomowej.

Co do tarczy antyrakietowej to rząd D.Tuska wysłał amerykanom dużo wcześniej czytelny sygnał, że rezygnuje z amerykańskich projektów. Pisał o tym Rolex

http://hekatonchejres.salon24.pl/302134,kod-rocznicowy

Podsumowujac radziłbym sie bardziej zainteresowac tematyką a nie powielac propagandy UB/SB/WSI, która usprawiedliwia swoje zbrodnię przymusem dogadania się z ZSRR. Na ile to ich przekonanie bierze się z kłamstwa ZSRR, (które może w taki sposób zmuszało do współpracy) a na ile z świadomego zakłamywania faktów pozostawiam pscyhologom i prokuratorom.

Vote up!
0
Vote down!
0
#158888

Proszę pana Churchill oraz Roosevelt (obydwaj masoni) doskonale wiedzieli, co stanie się po wojnie z Polską już w Teheranie 1942 roku. O jakiej sowieckiej propagandzie pan pisze? Roosevelt przed ostatnimi swoimi wyborami prezydenckimi w USA robił sobie zdjęcia z Polakami mieszkającymi w Stanach Zjednoczonych i zapewniał ich o tym, że granice Polski z 1-go września 1939 roku są nienaruszalne. Kto i jaką propagandę uskuteczniał i w co wierzyli Amerykanie a zwłaszcza ich rząd federalny to ich sprawa. Chce pan mnie wmówić, że Amerykanie wierzyli w to, że Sowieci dadzą Polakom się samym rządzić?

Nie wiedzieli, co się działo w Rosji, nie wiedzieli, co się działo w Rosji podczas rewolucji bolszewickiej, nie wiedzieli co się działo w czasie wojny polsko-bolszewickiej, nie wiedzieli co Sowieci robili z Polakami po 17 września 1939 roku. Nie wiedzieli co się wydarzyło w Charkowie, Miednoje, Katyniu i innych tysiącach miejsc w Rosji Sowieckiej, w których Sowieci mordowali Polaków, nie wiedzieli, co się dzieje z Polakami uwięzionymi na Łubiance?

Amerykanie nie wiedzieli, że Rosjanie im nie pozwolili na lądowanie ich samolotów transportowych, które miały nieść pomoc Powstaniu Warszawskiemu, chociaż w tym samym czasie wojskowe lotnictwo amerykańskie prowadziło bombardowania Królewca oraz wymiatanie myśliwskie nad zachodnią Ukrainą.

Mogli tego nie wiedzieć, przecież oni nie wiedzieli nic nawet o niemieckich obozach koncentracyjnych, chociaż Polacy, im o tym mówili i dokładnie opisywali, co się w nich wyprawia. Nie wiedzieli również, kto zamordował generała Sikorskiego, tak jak dzisiaj nie wiedzą, kto stoi za zamachem smoleńskim. Ale co się dziwić, jak oni nawet nie wiedzą, kto im wysadził ich własny WTC w Nowym Jorku oraz, kto zaatakował ich Pentagon. Nie wiedzą też do tej pory, kto im zamordował prezydenta Kennedy'ego. ;)))

Jednak można jako Polak Amerykanom i ich masońsko-żydowskim rządom się nie dziwić, że nie wiedzą o tych wszystkich wydarzeniach, jestem jednak zdziwiony, że tego wszystkiego nie wiedzą rodowici Polacy, którzy innych Polaków oskarżają w takich chwilach, iż podlegają jakiejś sowieckiej propagandzie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#158914

U każdego jest inny, bo każdy z nas ma inne doświadczenie życiowe. Może być on zmodyfikowany przez "ostrzeżenie z niezależnych źródeł" jak u ndb2010 lub Rolexa. Stąd początkowo ogromny entuzjazm, bo tak to miało wyglądać na etapie kupowania blogerskiej braci.
Optymizm stępia wrażliwość i nie docierają wtedy do zauroczonego bodźce z otoczenia, vide głuszec. Musi zacząć się dziać coś wyraźnie niepokojącego, by kolejni blogerzy przejrzeli na oczy, bo próg wzbudzenia został osiągnięty.
Pamiętam, że zaniepokojona Spectrum pisała chyba pierwsza na tym forum o nE, ale bez specjalnego odzewu, bo większość nie była na to wtedy gotowa.
A teraz mamy to, co mamy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#158865

Mnie od początku nie odpowiadał Nowy Ekran, nie wierzę w takie nakłady finansowe pochodzących ze źródeł od polskich patriotów. Jednak z drugiej strony, Polacy w większości chcieliby, żeby im wolną Polskę podał ktoś na tacy, najlepiej w tym czasie zajadając kiełbaskę z grilla i popijając ją schłodzonym piwkiem. ;) No to podają ją nam żydzi udający Polaków, masoneria oraz byli komuniści i agentura, która wie jak manipulować społeczeństwem, wie w jaki sposób sprawować nad nami rządy, mieli na naukę tej umiejętności wystarczająco dużo czasu.

Nie pisałem na Nowym Ekranie i nie zamierzam tego robić, chociaż kody dostępu do niego posiadam i jestem tam zalogowany. ;) Czy jakbym jednak na Nowym Ekranie pisał, to przez niektórych zostałbym zaliczony w poczet wywrotowców, byłych ubeków i pezetperowców albo nawet zdrajców Polski?

Jednak to nie jest, moim zdaniem meritum tej sprawy. Tylko to, dlaczego Polacy nie potrafią między sobą się dogadać?

Czy naprawdę NE i ŁŁ oraz jego zwolennicy są wrogami Polski?

Vote up!
0
Vote down!
0
#158877

Albo kolega ma kłopoty z czytaniem z zrozumieniem albo kolega ma tu "pracę" do wykonania bo trudno mi zrozumiec jak prostą treśc przedstawioną przez osoby tworzące analizy krytyczne NE można tak zmanipulowac.

Nikt nigdzie nie napisał, że piszący na NE to wrogowie Polski, agenci itd.

Ja sam napisałem użyłem słowa

"niektóre osoby z NE"

Czyli jest tu mowa o mniejszości a nie większości.

To tyle co mam do napisania do Pana bo widzę, że rozmawiamy z zupełnie innej wrażliwości społeczno-historycznej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#158880

Tak mam tutaj pracę do wykonania i ją wykonuję. :) jestem tutaj służbowo, zasiadając do klawiatury zakładam nawet mundur. :) A pan tutaj znalazł się przypadkowo, czy z czyjegoś polecenia? Widocznie pan nie czytał wszystkiego, co w ostatnim czasie powstało na temat ŁŁ i NE. Pan tutaj z doskoku, czy z pierwszej łapanki?

Mam panu podać kilka odnośników potwierdzających, to o czym piszę w swoich komentarzach, aby pan sobie uzmysłowił, z czym ma pan do czynienia?

Vote up!
0
Vote down!
0
#158881

... dużo cię tu, koleś.

Sio!

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#158953

Koleś? To jakiś synonim kolegi? Z wcześniejszego pańskiego wpisu raczej o taką przyjaźń do mojej osoby bym pana nie podejrzewał.

Wymiana poglądów i myśli między Polakami ma polegać na wyp... albo na spier...stąd? No, ale jak ma być w Polsce ten kolejny przewrót, to trzeba się przyzwyczajać do tego typu retoryki, być może już wkrótce takich jak ja będą wsadzać do jednej celi z bandytami z PO i SLD. ;) A czy swoich pułkowników już macie? Jednak wątpię w to, PiS, jego elity rządzące nawet nie myślą o tym, aby w tej sytuacji w Polsce przejąć władzę, tylko samobójca w dzisiejszej sytuacji geopolitycznej i wewnętrznej chciałby przejąć w Polsce odpowiedzialność za Polskę, tym bardziej, gdy nie chce się podczas swoich światłych rządów w Polsce zbyt dużo zmienić, bo dyrektywy nakazują zupełnie inne działanie. Tym bardziej, że przy tej ordynacji nie zdobędzie się większości w polskim parlamencie i nie będzie można rządzić samodzielnie Polską. No ale może do tego czasu PO wykosi PSL i SLD, wchłaniając te partie w siebie, tak jak to PiS zrobiło z LPR-em oraz z Samoobroną.

Myślałem, że Tygrysa stać na więcej? Nie wiedziałem, że intelektualnie dorównuje pan Jurandowi i cynglowi "homopolakusowi", czy jak to tam się pisze...

Vote up!
0
Vote down!
0
#159042

Wszystko już było. Odsyłam do historii Sejmu Niemego i Sejmu Czteroletniego, a tam wszystkie postawy Polaków i działania agentów wpływu naszych ówczesnych sąsiadów układają się w różne i różniste konstelacje.

Vote up!
0
Vote down!
0
#158884

Dookładnie. Każdy może realizować swoje małe cele, a na końcu jest rozwalanie prawicy
Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
0
Vote down!
0
#158890