Skandaliczny Zjazd Faszystów w Warszawie

Obrazek użytkownika 1Maud
Kraj

Odbył się wczoraj w hotelu Victoria. Równoległe inni polscy” faszyści” uczestniczyli w panelowych spotkaniach na temat Polski w ramach Kongresu zorganizowanego przez Instytut Sobieskiego. Myślą przewodnią wszystkich spotkań była próba diagnozy: jak przeciwdziałać dalszej degradacji Polski i Polaków. Jak z sukcesem budować jej pomyślność.
Na próżno szukać w mediach merytorycznej polemiki z tezami z Kongresu i tych, wynikających ze spotkania Ruchu im Lecha Kaczyńskiego. Doradca prezydenta Komorowskiego, Nałęcz odnosi się jedynie do wydarzeń na boiskach piłkarskich, mówiąc:, „ Opozycja doszła do wniosku, że można rządowi dokuczyć, więc zrobi stójkę na dwunastnicy, żeby stanąć po stronie tej subkultury kibicowskiej, a nie po stronie rządu - mówił w Radiu ZET doradca prezydenta Tomasz Nałęcz komentując krytykę ostatnich decyzji wojewodów o zamknięciu dwóch stadionów.”
I prasa posłusznie zajmuje się dochodzeniem, co może oznaczać ta stójka na dwunastnicy. Jechałam do Warszawy w towarzystwie dwóch zacnych lekarzy, którzy utwierdzili mnie w przekonaniu, jakie powzięłam od razu, że ani możliwości wykonania tego wygibasu ani schorzenia o podobnych objawach nie ma.
Cóż, z braku argumentów doradca prezydenta Nałęcz, dokonuje najbardziej absurdalnej ekwilibrystyki, żeby zająć obserwatorów sceny politycznej, dywagacjami, co może znaczyć owa stójka. Oraz, że owa stójka to tajna broń kaczystów- faszystów.
Zarówno Konferencja Instytutu jak i spotkanie Ruchu zgromadziły wielu intelektualistów i naukowców-praktyków z różnych dziedzin. To należało przemilczeć… Bo jak tu ujawnić publicznie listy znamienitych gości z ich tytułami naukowymi i nadal móc wmawiać, że ci patrioci i luminarze nauki polskiej, to banda mohairowych oszołomów. Nijak nie można przedstawić ich jako kiboli-zbrodniarzy. Pozostaję tylko etykietka faszysty…
W przestrzeni publicznej po 10 kwietnia 2010 r. pojawiło się wiele inicjatyw społecznych w formie ruchów oddolnych, stowarzyszeń etc. Gromadzą ludzi niezadowolonych ze stanu polskiej gospodarki, z polskiej polityki zagranicznej, która doprowadziła do skandalicznych zaniechań w śledztwie nad śmiercią 96 znamienitych, polskich obywateli, z stanu mediów publicznych, służby zdrowia i bezczelnej akceptacji rozboju partyjnego To ostatnie określenie tyczy konsekwencji afer stoczniowej i hazardowej, a ostatnio niebywałego skandalu z fałszerstwem wyborczym w Wałbrzychu. Słusznie prawi seamen, aby PO honorowo oddała pieniądze wydatkowane na wybory. Uprawnione wydaje się być podejrzenie, ze nie tylko tam stosowano skandaliczne praktyki, wszak mentorem przekrętu wyborczego był ponad-okręgowy Senator z PO.
Ruch pod nazwą im. Lecha Kaczyńskiego stanowi jakby czapkę, integrującą i wspierającą wszelkie działania oddolne, prowadzone w terenie przez niezależne, autonomiczne ruchy. Łączy je wszystkie Program, które w ramach swojej działalności zechcą realizować. Do rady programowej trafili znani naukowcy z różnych dziedzin.Profesor Krasnodębski określił cel: My chcemy Polskę połączyć wokół pewnej aksjologii i pewnego celu - mówił profesor.
W ramach Rady Organizacyjnej powstaje projekt praktycznego modelu wymiany informacji i implementacji pomysłów na uzdrowienie Polski. Ruch nie będzie przekształcony w partię polityczną, natomiast jego działacze uzyskają miejsca na listach PiS, bez konieczności przystąpienia do partii. To bardzo dobra decyzja prezesa PiS. prowadząca do odświeżenia struktur partyjnych. Taka konstrukcja daje pole do działania ludziom, którzy nie mieli zamiaru przystępować do jakiekolwiek partii, w tym także PiS. To równocześnie próba konsolidacji Polaków wokół celu: naprawy Rzeczypospolitej.
Jarosław Kaczyński sporządził Raport o stanie Polski. Konferencja Instytutu Sobieskiego miała na celu w poszczególnych panelach, wskazać drogi do naprawy Rzeczypospolitej. Jest wiec diagnoza, są wyznaczone drogi. Jest grupa mądrych ludzi ( chociażby kilkuset ludzi nauki z list poparcia Jarosława Kaczyńskiego,), która jest w stanie wskazać po analizie –narzędzia do realizacji planu. Są Ruchy, które pomogą implementować dobre działania w terenie.

W Polakach tkwi bardzo dużo energii do działania. Trzeba ją tylko wyzwolić i wesprzeć. Dać narzędzia komunikacji i koordynacji. Za mniej więcej tydzień powstanie Forum, na którym również blogerzy będą mogli zapewne zaprosić poszczególne gremia do akcji, niezbędnych dla realizacji zamierzeń programowych, czyli stworzenia silnej, wolnej od patologii Polski w Europie i świecie. Bo chcieć to znaczy móc.
Mam też złą wiadomość dla przeciwników Jarosława Kaczyńskiego: widziałam wczoraj, że jest w świetnej formie. A pokłady rozpaczy przekuł w wolę czynu. I tak jak zapowiedział profesor Krasnodębski, mówiąc o idei Ruchu w odniesieniu do Tragedii Smoleńskiej „: "chcemy, aby oni żyli, chcemy im wystawić pomnik na Krakowskim Przedmieściu, ale chcemy im wystawić jeszcze większy pomnik w postaci takiej Polski, z której oni także byliby zadowoleni".
PS: " W Gdańsku np. funkcjonuje Klub Dobrego Państwa. W spotkaniach Klubu biorą wykładowcy z różnych Uczelni, lekarze, prawnicy. Wszystkich konsoliduje troska o przyszłość Polski. Cieszy mnie, że ich przedstawiciele wielki udział w warszawskim spotkaniu. Tak w praktyce wygląda łączenie wokół celu. I coraz trudniej będzie nas podzielić. Więc: bójcie się źle rządzący! Każda próba wciśnięcia nam ciemnoty, będzie ukarana celną ripostą. A złe dla Polaków decyzje, spotkają się ze sprzeciwem.
A gdański Klub Dobrego Państwa zaprasza na kolejne spotkanie " Szanowni Państwo, w imieniu Klubu Dobrego Państwa oraz Klubu Inteligencji Katolickiej w Gdańsku pragniemy Panią / Pana serdecznie zaprosić na wykład
prof. Michała Kleibera - prezesa Polskiej Akademii Nauk prezentujący Program „Mądra Polska”.Wykład odbędzie się w czwartek, 12 maja o godz. 17.30, w Audytorium S 211 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku przy ul. Bażyńskiego 4.

Brak głosów

Komentarze

To przemilczanie w mediach Kongresu jest wielce wymowne. Widać grupę niepospolitych umysłów, przy których "łże-elity IIIRP" wychodzą na prowincjonalnych mędrków.
Warto pokusić się o porównanie diagnoz i rozwiązań proponowanych przez uczestników Kongresu z "receptami na Polskę" gerontów z "salonu".

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#157428

Tam jakoś mój wpis cienutko pozycjonowany. Nie wiem dlaczego:-))))))))))))))))
Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
0
Vote down!
0
#157431

Dzięki za cynk o tych faszystach :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#157429

musiałam dać..
Serdecznosci

Vote up!
0
Vote down!
0
#157432

obraca się człowiek wśród znanych sobie ludzi i nijak ich poznać nie może :(
http://niepoprawni.pl/blog/2008/bo-polska-nam-tego-nie-wybaczy…

Pozdrawiam współ-faszystkę :)
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#157449

Dobrze być w tłumie:-))))))
Serdecznosci

Vote up!
0
Vote down!
0
#157464

" Pozdrawiam współ-faszystkę :) "
Proponuję nie używać w naszych kręgach czerwono-różowej nowomowy. To semantyka michnikizmu, więc niech zostanie tylko w nieformalnym ministerstwie propagandy na Czerskiej.
Pozdrawiam!

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________ Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#157511

dziwne, sprawdzalem mainstreamowe media i wczoraj nic nie bylo... hanba!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#157444

Strach, prosze Pana, strach!
Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
0
Vote down!
0
#157465

Nareszcie coś optymistycznego :)))

Vote up!
0
Vote down!
0

Dama Pik

#157450

Powiem krótko:Jocker!
Miłego wieczoru

Vote up!
0
Vote down!
0
#157466

Jan Bogatko

...niestety nie mogłem być tam z uwagi na obowiązki służbowe,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#157455

Fajnie.
ucieszyła mnie ta gromada w Victorii.Bardzo. I to co słyszałam
Pozdarwiam serdecznie

Vote up!
0
Vote down!
0
#157467

z kontekstu pojedynczych zdań i rozprawiania o nich przez kilka dni w "zaprzyjaźnionych" mediach.
Doprawdy, aż ciężko uwierzyć, że już tylko na to stać umiłowanego i jego bandę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#157461

To pokazuje poziom strachu
Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
0
Vote down!
0
#157468

Rafzen Kaczmarki jarmarki rozpoczęte. Zubik to faktycznie mondry sendzia z TK.

Vote up!
0
Vote down!
0

Gawronski Rafzen

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

#157463

taki faszysta robi?
Bardzo chciałbym zostać faszystą,tylko nie wiem jak.
Odbyłem noc długich koszul, zniszczyłem faszynę na rzece, ale to wszystko nie to.
Proszę pomóżcie faszyści.

Vote up!
0
Vote down!
0
#157488

Z takimi zasługami nie ma problemu!
Dam sygnał o kontaktu jak bezie forum.
Buziaki

Vote up!
0
Vote down!
0
#157502

Rosiewicza.
Najstraszniejsi siedzą w białych namiotach albo mówią o Smoleńsku (mówienie na ten temat to "jątrzenie", zadawanie pytań to "dzielenie", albo odwrotnie.)
Oyster11 - można takim być i nawet nie wiedzieć. Dowiaduje się człowiek dopiero z Tvn.
Pozdrawiam
:-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#157529

Jarosław Kaczyński chce zaktywizować ludzi wielkiego formatu którzy dotychczas nie chcieli miec nic wspólnego z tym okrągłostołowym bagnem stworzonym przez Michnika i Kiszczaka! PiS poprzez samo uczestniczenie w polityce jest uchlapany tym POstbolszewickim szambem , co w wyniku szechterowej dezinformacji nierzadko ten bolszewicki smrodek przypisuje sie równiez PiSowi! Nie może byc wątpliwosci, że Jarosław Kaczyński bedzie dążył do związania tych ludzi w przyszłosci z PiSem, ale to bedzie ICH świadomy wybór! To się nazywa upodmiotowieniem partii! Jarosław Kaczyński w ten sposób wytraca główne oręże macherom z Czerskiej, czyli nazywanie PiSu partia wodzowską, partia faszystowska i inne koszrUBeckie pierdoły od których zbiera na wymioty! Ponadto bardzo podoba mi sie unikanie jakichkolwiek utarczek z POstUBekami co skutecznie osłabia manipulacyjne mozliwosci dziennikarskich kundelków typu Olejnikowa, Durczok czy Lis..Moim zdaniem Jarosław Kaczyński winien organizowac jak najwiecej takich spotkań, konferencji w których ograniczałby sie tylko do afirmowania ich ,a głosy tam zabierane winny być własnie tylko przez zacnych uczestników tych konferencji..Ponadto strzałem w dzisiatke jest nadawnie tym konferencjom statusu naukowego poprzez dobór prelegentów! To musi odnieść pozytywny skutek dla Polski w walce z mafia POstbolszewicką nawet jakby chcieli zamilczeć na śmierć!! Szkoda tylko, że taki Kongres będzie się odbywał raz na rok! Moim zdaniem byłoby świetną sprawa gdyby się zaktywizowali ludzie dotychczas nie uczestniczacy czynnie w zyciu politycznym jednoczesnie majacy wysoki status społeczny z racji na wykształcenie, stopień naukowy, krzyż moralno-etyczny w każdym miescie, w każdej miejscowosci! Takie oddolne, zrzeszanie sie ludzi dla których Polska jest rzeczywiscie ważna ( nie mylić z judaszami z PJN) w przededniu wyborów może wymusic na wszystkich partiach zmiane postrzegania swojej roli i tym samym marginalizacje ośrodków manipulacji takich jak GW czy TVN które są głównym źródłem wszelkiego zła w Polsce!

Vote up!
0
Vote down!
0
#157498

Ma być podobno wznowione kongresoanie w Lucieniu...Tam gdzie spotykał się z luminarzami wiedzy -śp. Lech Kaczynski
Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
0
Vote down!
0
#157503

reaktywacji seminariów lucieńskich, teraz już pod patronatem Jarosława Kaczyńskiego. Zdradzę również, że Ruch Społeczny chce jak najszybciej wyjść w teren, dlatego powołano koordynatorów regionalnych. Za mniej więcej miesiąc ma być duży zjazd w Lublinie - inauguracja Ruchu im. Lecha Kaczyńskiego w szerokiej formule wsparcia dla PiS na Lubelszczyźnie. Gdańsk, Poznań, Zielona Góra i Wrocław też się szykują jeszcze przed wakacjami. Czasu - ze względu na wakacje - nie ma wiele, zwłaszcza jeśli myślimy o zaangażowaniu młodzieży: studenci kończą wakacje i już wybory.
A sposób na zostanie faszystą jest prosty: wystarczy mówić lub milczeć mową nienawiści :)
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#157507

Cholera, lubię Cię. Stąpanie po ziemi jest nam jak najbardziej potrzebne.
Esencja, esencja i jeszcze raz esencja.

Vote up!
0
Vote down!
0
#157518