ZAPATERO ROZWIĄZAŁ PROBLEM RELIGII W SZKOŁACH

Obrazek użytkownika adamkuz
Kraj

Niedawno mieliśmy w Polsce dyskusje na temat religii w szkole, większość internautów uważało, że jest to relikt ciemnego średniowiecza służący indoktrynacji dzieci, którego należy się czym prędzej pozbyć. w przeciwnym razie nie będziemy nigdy Europejczykami lecz ciemnogrodem.

Tłumaczenia po raz enty, że uczestnictwo w lekcjach religii jest dobrowolne nikogo nie przekonuje, przeciwnie: co drugi wpis pod moja notką na ten temat był bluzgiem na  przymusową indoktrynację prowadzoną rzekomo przez Kościół.

Przyjrzyjmy się więc jak rozwiązano ten problem w światłej Europie  a konkretnie w Hiszpanii gdzie na miejsce religii wprowadzono przedmiot „wychowanie obywatelskie”. Niech was nie zmyli orwellowska nazwa zajęć na których propaguje się aborcję, ideologię gender i permisywizm. Hiszpańskiej dziatwie wbija się do głowy mądrości płynące z takich lektur jak: „Ali Baba i 40 pedałów” oraz „Gejowski przewodnik bezpiecznego seksu”. Podstawa programowa nowego przedmiotu, który zastąpił religię i etykę została opracowana przez rząd premiera Zapatero na podstawie wytycznych Rady Europy. Rodzice, którzy zorientowali się czego ich dzieci uczy się w szkołach zaczęli masowo składać pozwy sądowe zaskarżające demoralizujący przedmiot jako sprzeczny z ich przekonaniami. Oczywiście Hiszpański Sąd Najwyższy uznał ich bezzasadność. Ciekawe kiedy u nas pani minister Hall wpadnie na podobny pomysł i co o nim będą sądzić wszyscy światli rodzice, którym dzieci przeszkoli pan Biedroń z kolegami.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

lemingi już są powoli indoktrynowane, na razie w wersji soft. Wczoraj pewna znajoma spytała się mnie, czy oglądałam "Tajemnice Blacberry (nie wiem jak się to pisze) Mountain". Mówię, że nie. Ona na to, ze oglądała. I co? - pytam. Noo, świetny, świetny.Polubiłaś gejów? - pytam , Oj taaak. Pewnie. Super. Jestem za, jestem za.

Ale za cyzm, do cholery? nie chcialo mi si juz gadac....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#12468

"Tajemnica Brokeback Mountain"

W ogóle filmów robionych na zamówienie środowisk LGBT jest więcej, w okolicy świat na TVNie leciał jakiś filmik o agentach brytyjskich przebranych za kobiety, co niby mieli spenetrować fabrykę "Enigmy" w przebraniu kobiet. Oczywiście kamuflarzu uczył ich jakiś gej...

(Swoją drogą, film nudny, głupi, i do tego chybiony, bo niby miał być komedią, a miał coś w sobie z poważnego filmu sensacyjnego, a w efekcie był do niczego).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#12476

za wskazanie poprawnej pisowni, przynajmniej już wiem:-)
Ja tv rzadko oglądam, ale nawet to "rzadko" uświadamia mi ogrom manipulacji w takich wlaśnie kwestiach. Niby nic, a smród wąziutką stróżką.....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#12480

Ten przyjemniaczek Szewczyk(tak bodaj można tłumaczyć jego nazwisko)wykazuje iście rewolucyjny zapał. Wystarczyło parę lat, podobnie jak Blairowi, by rozpruć chrześcijańskie społeczeństwo. Zachodzę w głowę, jak łatwo mu ta rewolucja bez rewolucji poszła. Prawica nie ma ideowej siły, by na gruncie liberalnej demokracji to cofnąć.Nasi Napierniczak i Olejarski przebierają nóżkami by przejąć rolę szewczyków(jestem sobie szewc dratewka ze mną bracie nie przelewka...)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#12497

lewicowość to obietnica bezkarności i nieodpowiedzialności, więc ludzie się na to łapią. To jest cały urok lewicy.

A tego na gruncie liberalnej demokracji nie da się cofnąć, ponieważ liberalna demokracja jest zagrywką na zasadach lewicy. Tu by się przydał przewrót i osądzenie wszystkich winnych niszczenia państwa.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#12500

A więc (kontr)rewolucja, tylko kto u licha przewiezie nowego Lenina..., brrr!
Póki co trzeba wyrwać z łapsk państwa edukację, bo tam istne żerowisko socjalistów.
Pozdrawiam, Andyiudex

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#12513

najśmieszniejsze jest to, że socjaliści i demoliberałowie popierają państwową edukację i wręcz wzdragają się na myśl, żeby państwo nie musiało jej prowadzić. No cóż, jak się potem okazuje, że nawet najbardziej zaciekli ateiści posyłają dzieci do katolickich szkół... Po prostu lewactwo wie, jaki światopogląd by w tej batalii zwyciężył.

Poza tym doszedłem do wniosku, że prawica powinna tworzyć niezależne struktury. W końcu i u nas zaczną rządzić tacy, co lewacką indoktrynację będą chcieli uskuteczniać w publicznym szkolnictwie. A temu należy przeciwdziałać... Przecież szkołę obecnie nie jest problem wielki założyć, tak samo uczelnię, no i zacząć tak rozwijać przyszłe kadry, które mogłyby przejąć władzę. Tylko dlaczego nikt się za to nie zabiera?

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#12521

IUDEX [łac.],
1) w staroż. Rzymie w procesie legilakcyjnym i formułkowym zaprzysiężony sędzia prywatny powoływany przy udziale stron przez pretora z listy uprawnionych do rozstrzygnięcia spraw spornych; w procesie kognicyjnym urzędnik państw. (proces rzymski);
2) w dawnym prawie polskim iudex curiae sędzia dworu książęcego, iudex castri sędzia grodowy, sub-iudex podsędek.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#12522

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dagome_iudex

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#12523

...ego te faciam mociumpanie! :):):)
Ja tam zgodnie z kategoriami Salonu jestem antysemitą :) Jak ktoś się czuje z podobnego powodu dumny, niech się tak podpisuje.
Swoją drogą Niepoprawnym plakietka antysemityzmu może tylko zaszkodzić.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#12525

Andyiudex- po prostu zbitka słowna imiennozawodowa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#12590

chyzy ruj z niego wlasnie bierze przyklad, i az sie troi, coby mu dorownac, qrwa CZLOWIEKIEM ROKU go nazwali:O

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#12498