Złe wieści dla Targowicy
Przyznam szczerze, że gdy niedawno Aspiryna pisała o zmianie strategii NATO wobec Rosji w związku z zamachem smoleńskim, to wydawało mi się to nieco przesadzone, kiedy jednak teraz dowiaduję się, że i Obama, i Berlusconi, i Sarkozy, i Brown odwołują „za pięć dwunasta” wizytę w Moskwie, to stwierdzam, iż coś w tym twierdzeniu Aspiryny jednak jest. Puszczając wodze fantazji można by rzec, że owi politycy wiedzą od pewnego czasu coś, czego my nie wiemy i stąd ta wstrzemięźliwość, jeśli chodzi o świętowanie czegokolwiek z Kremlem, no bo ciężko uwierzyć, że faktycznie zatrzymała tych polityków troska o euro, o Grecję, czy o jakieś inne ważne sprawy, skoro taka okrągła z taką spektakularną oprawą (takie defilady, panie!, takie kazaczoki, panie!) rocznica „pokonania faszyzmu” się szykuje. Czyżby więc „kremliny” miały świętować z najwierniejszymi sojusznikami – Jaruzelem i Jamajką? To ci feler, panie dzieju, a na to wygląda.
Można by wprawdzie w ostatniej chwili urządzić jakąś łapankę wśród polskich autorytetów moralnych z Michnikiem, Wajdą i Życińskim na czele, a Olbrychski na jakimś koniu mógłby przegalopować po Placu Czerwonym – to są wszak ludzie, którzy niedawno udowodnili, że Moskwa na nich może liczyć o każdej porze dnia i nocy, ale czy to nie za mało, jak na rok 2010, w którym tyle ważnych rzeczy się dzieje? Takich choćby jak przekazanie namiestnikowi Polski przez prezydenta Rosji najprawdopodobniej tych samych co w 1992 r. dokumentów dotyczących Katynia? To by świadczyło o wielkiej skrupulatności Rosjan, bo przecież zawsze lepiej mieć pewne dokumenty w dwóch kopiach, zwłaszcza jakby na jedną kawa się wylała. Poza tym zawsze dwie kopie można porównywać, czy są ze sobą zgodne i od razu jest masa roboty dla archiwistów.
Aspiryna zwróciła uwagę (po 10 kwietnia) na następujące wydarzenia (http://aspiryna.salon24.pl/177182,smolensk-kilka-wydarzen-nato): 1) nadzwyczajne manewry NATO (12 kwietnia) pod polskim dowództwem, 2) zamknięcie przestrzeni powietrznej nad niemal całą Europą (połowa kwietnia), 3) niepojawienie się przywódców natowskich na krakowskim pogrzebie Pary Prezydenckiej, (http://aspiryna.salon24.pl/177182,smolensk-kilka-wydarzen-nato) 4) zupełnie nowy ton wypowiedzi J. Bidena oraz R. Gatesa, sprzeciwiający się demilitaryzacji Europy oraz odnawianiu się stref wpływów. Aspiryna przypomina też, że baterię patriotów miano (w kolejnym podejściu) montować od 10 kwietnia (teraz już jest mowa o drugiej połowie mają, ciekawe, jak znowu Moskwa zareaguje i co zrobi gabinet ciemniaków).
Oczywiście, jak na razie mamy za mało danych, by mówić o jakiejś poważnej zmianie w łonie NATO, ale taka ostentacja (nieobecność na „takich” obchodach) to coś więcej niż czysta nonszalancja. To dodatkowy sygnał. Nie tylko dla Rosji, ale i może dla nas, tzn. stronnictwa polskiego, bo konfederację targowicką to może tylko zmartwić.
http://www.tvn24.pl/-1,1655452,0,1,odwoluja-przyjazd-do-moskwy,wiadomosc.html
http://www.rmf24.pl/raport-katynrocznica/katynrocznicafotoreportaze/news-historyk-ipn-w-przekazanych-aktach-najpewniej-nie-ma,nId,276509
http://aspiryna.salon24.pl/177764,pierwsze-rezultaty-wojny-rosja-nato
- Blog
- Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz
- 2403 odsłony
Komentarze
FYM
8 Maja, 2010 - 21:22
"9 maja, dzień święta dla wszystkich, przypomina nam o nadzwyczajnych ówczesnych poświęceniach Związku Radzieckiego i o tym, jak silny był sojusz między Stanami Zjednoczonymi i narodem rosyjskim" - powiedział mulat. Może to co napisałeś to jest jakiś sygnał, ale nie mam zaufania do Obamy. Nawet biorąc pod uwagę fakt, że ta jego wypowiedź to czysta gra...
-------------------------------
Samotny wilk w biegu
Zmienia się
8 Maja, 2010 - 21:22
Być może, pozostaje cały czas realne pytanie po której stronie muru, żelaznej kurtyny czy jak to zwać znajdzie się Polska. Śmiem twierdzić, iż od dłuższego czasu jest po tej samej, co Układ Warszawski. Wraca stare prawda?
FYM
8 Maja, 2010 - 21:44
Moim zdaniem to nadinterpretacja i myślenie życzeniowe.
Nieobecność przywódców zachodu na Wawelu można równie dobrze interpretować dokładnie odwrotnie (i pewnie ta interpretacja jest prawdziwa).
Po prostu tak naprawdę śmierć Kaczyńskiego niewiele ich obchodziła i pył był wygodnym pretekstem żeby olać pogrzeb.
A to z kolei można równie dobrze interpretować jako sygnał do Rosji "Polska nas nie interesuje, weźcie ją sobie jak chcecie".
A manewrów na Bałtyku nie organizuje się z dnia na dzień.
Idę o zakład że były planowane całe miesiące temu i nie mają nic wspólnego z 10 kwietnia.
FYM, odnośnie niejakiego Olbrychskiego
8 Maja, 2010 - 22:15
Wydaje mi się, a raczej mam pewność, że rolą Azji Tuhajbejowicza nie była filmowym charakterem. Imć D. Olbrychski grał?, eeeeee, chyba raczej przedstawiał samego siebie. Ciekawy jestem czy przypomina sobie jak skończył Azja Tuhajbejowicz?
"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."
Olbrychski
8 Maja, 2010 - 22:17
Ja też myślę, że Kmicic dalej pracuje dla Szwedów.
Widocznie jadąc na Jasną Górę uznał, że jego fortuna jednak przy radziwiłłowej wyrośnie.
zapomnieliście o Żebrowskim! Moskwa też takich jak on potrzebuj
8 Maja, 2010 - 22:31
Wszak zagrał główną rolę w propagandówce-agitce Putina!
pzdr
antysalon
Magda Mielcarz
8 Maja, 2010 - 23:16
Myślę że pozycję naszych "artystów" w stosunku do Rosji lepiej od Olbrychskiego, Żebrowskiego i Wajdy oddaje Magdalena Mielcarz, która za kremlowskie pieniądze wystąpiła w innej skrajnie antypolskiej propagandowej agitce "Taras Bulba", w której zagrała wojewodziankę, która dała się zerżnąć jakiemuś pierwszemu lepszemu kozakowi.
Jaki piękny symbol całej naszej "elitki" artystycznej, która za pieniądze świadczy podobne usługi KGB-istom z Kremla.
ps: za słownictwo przepraszam ale dobrze oddaje profesję, którą parają się tzw. "elity".
Komorowski będzie musiał odtańczyc prikucajkę z Jaruzelem żeby
8 Maja, 2010 - 22:28
zapchać dziurę w programie z powodu braku O'bamy czy Browna!
pzdr
antysalon
Re: Złe wieści dla Targowicy
9 Maja, 2010 - 00:46
Ta nieobecność zachodnich przywódców w Moskwie faktycznie jest dziwna. Ale jeżeli wiedzą coś o katastrofie to raczej nam nie powiedzą, bo wtedy Moskwa też by się natychmiast dowiedziała, co oni wiedzą...;))
pozdrowienia
Gadający Grzyb
pozdrowienia
Gadający Grzyb