Raport z odbudowanego Miasta

Obrazek użytkownika Free Your Mind
Blog

W ciągu półtora miesiąca wzniesiono Miasto Pana Cogito. Mam nadzieję, że wszystkim, którzy na to Miasto cierpliwie lub niecierpliwie czekali, efekt naszej pracy przypadnie do gustu. Ja osobiście jestem bardzo rad, że udało się w tak krótkim czasie doprowadzić do zgodnej współpracy tylu osób, a co więcej, że tylu ludzi dobrej woli poświęciło swoje siły, talenty, możliwości i (nie zawsze wolne) wieczory i noce - na budowanie Miasta. Z mojej strony podziękowania należą się oczywiście wszystkim, którzy zechcieli przysłać swoje teksty, ilustracje, zdjęcia - co niniejszym czynię (we wstępniaku napisałem na ten temat dużo więcej), ale koniecznie z osobna pragnę podziękować Arkowi Balwierzowi (Jospinowi), który skonstruował całą stronę oraz Mirkowi Tojzie, który zrobił spakowaną wersję w PDF-ie dla tych koneserów, co chcieliby mieć całość w jednym pliku. Ci dwaj dzielni cyberśmiałkowie włożyli najwięcej pracy, wobec tego dziękuję im w szczególnie serdeczny sposób :) Jednocześnie składam podziękowania p. Barbarze Marek, która sprawiła, że już w pierwszej odsłonie Miasta pojawiły się rozmaite zacne osoby ze świata sztuki i literatury. Wierzę, że wnet dołączą następne :) Ponadto Viilo i KaNo - wielkie, wielkie dzięki za pomoc graficzną przy logach, okładkach, oprawie zdjęć itd.

Wbrew pozorom, Miasto Pana Cogito on-line wygląda nieco inaczej aniżeli w wersji drukowanej - w tej ostatniej teksty są inaczej posegregowane (tzn. nie są podzielone Dzielnicami), poza tym na stronie jest dodatkowo więcej przedruków z "Arcanów" (tzw. Archiwalia). Wersja drukowana przygotowana jest dla osób, które wolą czytać na papierze niż na ekranie, uprzedzam jednak, że jest to spora ilość materiału, ponieważ te trzydzieści parę tekstów wraz z przepięknymi ilustracjami stanowi nieco ponad 170 stron (!) :). Można więc powiedzieć, że został odwalony kawał roboty, a czy dobrej, to już ocena należy do Państwa, którzy będą teraz przez te wszystkie teksty się przedzierać. Akurat przerwa świąteczna jest znakomitą okazją do refleksji nad wieloma polskimi sprawami, do których to refleksji, jak sądzę, Miasto Pana Cogito, Państwa pobudzi. Napięcie trwało do samego końca - wolno schodziliśmy w kompresji z ponad 20 mega do 15, by osiągnąć 6,4 MB, uff! :)

Chciałbym zresztą, by POLIS wywołało rezonans także w blogosferze, gdyż spora część głosów w Mieście Pana Cogito, to preteksty do szerszych debat, w związku z tym będziemy czekać na uprzejmy feedback na salonie24, Niepoprawnych, Blogmediach24, Wolnych i Solidarnych itd. Pierwsza odsłona Miasta to zaledwie początek, toteż raz jeszcze pragnę przypomnieć, że czekamy na wszystkich, którym fundamenty antykomunizmu i katolicyzmu są bliskie i pozwalają jednoczyć się wokół idei przebudowy polskiej kultury, idei, jaką łączymy właśnie z dalszą rozbudową POLIS. Nie tylko jest jeszcze mnóstwo do zrobienia, lecz i "mało nas do pieczenia chleba", tak więc każde ręce do tej wspólnej pracy się przydadzą. I każdy bystry umysł :)

Jednocześnie składam serdeczne życzenia Blogerom, Komentatorom, Dziennikarzom, Publicystom i PT. Czytelnikom - wherever you are :) i z góry dziękuję wszystkim tym, którzy wieść o otwarciu Miasta Pana Cogito potraktują jako jedną z dobrych nowin i będą naszą inicjatywę upowszechniać. Wielkie dzięki i czekamy na opinie wszystkich ludzi dobrej woli :)

Mam teraz tę niepowtarzalną przyjemność przecinać wstęgę na moście prowadzącym do Miasta Pana Cogito i nie powiem, żeby nożyczki nie drżały mi w ręku. No ale odwrotu już nie ma :)

Zapraszam.

www.polis2008.pl

Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego - Wiary, Nadziei i Miłości :) Bóg się rodzi - moc truchleje.

Free

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

dziękuję zwłaszcza w sytuacji, gdy salon24 podjął od razu walkę z Miastem Pana Cogito.

Poniżej zamieszczam banerki POLIS:

mały

duży

Pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#9788

Powodzenia, nie damy się salonowym manipulatorom. Ja akurat Twój wpis umieszczę na swoim blogu. Gdzie można znaleźć kod do baneru? Baner jest niezbędny, od razu umieścimy baner POLIS na niepoprawnych i blogach.;) Na pohybel salonowcom.
Pozdro.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#9789

wkleiłem kody, a wyskoczyły banery - może wystarczy je sobie ściągnąć na swój blog? Admin s24 napisał do mnie na zasadzie "o co mi chodzi"? :P Niezłe jaja.

Pozdr

http://www.polis2008.nazwa.pl/
Dorzucam ten adres, bo już się zaczęły dziać dziwne rzeczy z domeną :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#9791

Vote up!
0
Vote down!
0
#9792

przerzuca mnie na home.pl
;/

Vote up!
0
Vote down!
0
#9798

U mnie OK.

Vote up!
0
Vote down!
0
#9802

... i pozdrawiam - życząc Wesołych Świąt!

Vote up!
1
Vote down!
0
#9815

Tak jak napisałem w krótkim liściku, stworzyłeś nową jakosć.

I tak jak obiecałem, będę w POLIS szukał medium do propagowania dyskusji o polskiej geopolityce.

Teksty juz sie piszą

Póki co, zareklamowałem MIASTO pod moim najnowszym postem na Salonie24.

Jestem dziś na SG więc może troszkę ludzi zajrzy.

Pozdrawiam światecznie i gratuluję

ŁŁ

Vote up!
0
Vote down!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#9793

nareszcie się włączyłeś :) Skandal na s24 - takiego bojkotu się nie spodziewałem. Wydawało mi się, że wszystkim nam chodzi o lepszą Polskę, ale głupota adminów nie ma granic, niestety. Mam jeszcze cichą nadzieję, że Janke nie przykłada do tego ręki. Jeśli jednak tak, to biada salonowi24,

wesołych ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!!!

Pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#9797

Co to znaczy "nareszcie się właczyłeś"? Ile razy mam Ci pisac ze czekam w cuglach?! Hę?!

Wszystkim chodzi o Polskę? Chyba kpisz.
Gdyby tak było to POLIS by nie było potrzebne.

Wesołych

Vote up!
0
Vote down!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#9800

to napisz teraz post nt. POLIS na s24, skoro nas bojkotują, jakbysmy byli edycją Urbana czy nie wiem czego jeszcze :) Widziałeś dyskusję z adminem na moim blogu?,

pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#9803

poza tym, ile Ty ważysz? Jak poniżej 100 kg to mi nie fikniesz :P

Pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#9804

Udało się przed wigilią Świąt, tak jak zapowiadałeś (1 dzień, ale jest) No to prawica ma nowe miejsce. Zaraz udaję się do urzędu miasta po przyznaną wizę wjazdową ;)

Jeszcze raz gratulacje! Jesteśmy silniejsi z każdym dniem ;)

Postaramy się POLIS, jako niepoprawni, wspierać i promować.

Pozdrawiam!

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#9801

no swoją rękę też do tego przyłozyłeś :)

Pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#9805

jest jakaś dobra wódka za to? :)

Pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#9806

..że przyłożyłem to niech tak zostanie ;)

Wódka? Oczywiście! Pod warunkiem, że wypita razem.

Na wiosnę planujemy zebrać się w jednym miejscu - zjazd wszelkich niepoprawnych. O szczegółach pewnie jeszcze będziemy pisać, także na pewno się dowiesz;) Nie tylko wódka :D Jak tylko będą koszulki niepoprawnych to staniesz sie takiej koszulki posiadaczem. Ba! Właścicielem:)

Pozdro!

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#9809

czyli wiosna nasza, tak? :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#9811

Zima już nasza, salon siadł, taki komunikat ukazuję się po wejściu na salon:

"Strona chwilowo niedostepna. Zapraszamy za chwile..."

No proszę.
Pozdro.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#9813

Szkoda salon znowu działa, a już myślałem, że to jakaś stała tendencja. Admini na salonie niczym hamletowskie wiedźmy mieszają w kotle. Nie sądzę, żeby im chodziło o Polskę raczej o autopromocję i zysk.
Pozdro.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#9814

Ja też się zapisze, ale to niedługo. :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#9808

liczę na to! :) Poniżej nowy banerek: ]]>]]>
Vote up!
0
Vote down!
0
#9810

Pozwoliłem sobie na modyfikaje kodu, aby łatwiej można było kpiować.

Vote up!
1
Vote down!
0
#9812

Marketinguje się hosting i tyle.

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Think but don’t think too much, just fucking whack him.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#9817

proszę o włączenie się do dyskusji na s24, bo chyba sprawy zaszły za daleko,

pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#9819

po prostu sfrajerzyli i tyle. Odmawiając Ci reklamy zrobili Ci jeszcze większą reklamę :)
przy okazji: kiedy deadline do numeru styczniowego? zdązymy dojść do siebie po świętach i sylwestrze?

Vote up!
0
Vote down!
0
#9820

jaja na s24 niesamowite, po prostu w pale się nie mieści; acha, a deadline 10 stycznia - nieprzekraczalny! :)

pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#9822

to ja postaram się jeszcze przed sylwestrem napisać swoje :) na s24 faktycznie wesoło, aż im się serwery duszą, nie wiem, ze śmiechu, czy ze wstydu.

[quote]Inicjatywa FYM-a wywołała dziś dyskusję i gwałtowne reakcje blogerów. Dokładnie rzecz ujmując te reakcję wywołała rzekoma blokada FYM-a przez administrację. Cóż takiego się stało.

Co to znaczy „akcja blokowania FYM-a?” Na początek quiz – jedna odpowiedź jest prawdziwa. 1. Konto FYM-a zostało zablokowane, a jego notki i komentarze skasowane. 2. Notka FYM-a o jego projekcie została skasowana oraz inne notki na ten temat innych blogerów. 3 Wszystkie komentarze dotyczące inicjatywy FYM-a są kasowane, a konta komentatorów blokowane. 4. Notka FYm-a nie była na SG.

Tak Drogi Użytkowniku, wygrałeś. Chodzi o punkt 4. Nie ma nagród.

Jakoś nikt nie wpadł na to, że FYM może sobie na salon24.pl pisać o innej inicjatywie, można sobie o tym pogadać, zachęca ć do przyłączenia się etc. To bez znaczenia. Administracja salon24.pl ma obowiązek!!! – zdaniem niektórych - promować przedsięwzięcie FYM-a. Nie do końca jest jasne dlaczego. To ponoc nie jest konkurencja, a zdaniem innych (w komentarzach u Recontry) jak najbardziej. To ciekawe zjawisko, można być posądzanym o cenzorskie zapędy nie za kasowanie/blokowanie etc, a za nie gorliwe promowanie innego serwisu.

Niedawno wymieniałem maile z użytkownikiem (mniejsza o to, kto to był), który – bez pruderii – nawyzywał administrację od pryszczatych cenzorów, bo jego tekst wisiał na miejscu 5-6!!!, a nie na 1, co jest oczywiście przejawem cenzury tych gówniarzy. Trzymanie tekstu 25 cm niżej na monitorze salon24.pl to zabawa w cenzorów. W tym miejscu tekst jest przecież niewidoczny.

Nie sądziłem, że dojdzie do sytuacji, w której po prostu wolność publikacji będzie cenzurą. Ta droga – tak oczekiwana – nie ma rzecz jasna końca. Zawsze można się potem domagać, by tekst był cały dzień na sg albo żeby był na 1 cały dzień. W końcu dochodzimy d o tego, że– co już wówczas dość logiczne – należy zdjąć z SG wszystkie inne tekstyi zostawić tylko ten. To w końcu tez nie wystarczy. Należy wbic go do regulaminu i pozwolić przejść do korzystania z serwisu tylko tym, którzy oświadczą, że przeczytali tekst i odpowiedzieli trafnie na 3 pytania sprawdzające zrozumienie lektury.

Mam złe wiadomości, tak nie będzie. W salon24.pl na swoim blogu czy w komentarzu każdy może publikować dowolne treści dozwolone przez regulamin salon24.pl i prawo – a FYM spokojnie pisać o swoim miesięczniku. To, czy tekst jest na SG czy nie decyduje administracja i tu się nic nie zmieni.

Zupełnie na marginesie. Jeśli można –pewna rada dla FYM-a. Zakładanie portali antykomunistycznych/prawicowych jest grą o sumie zerowej (przepraszam matematyków za nadużycie terminu). Otóż, na początku jest w miarę spokojnie, ale szybko okazuje się, ze niektórzy nie są dosć prawicowi i muszą odejść. Na końcu zostaje dwóch, z których znowu jeden jest nie dość prawicowy. Zostaje jeden, ale sam ze sobą nie będzie rozmawiał, a na dodatek okazuje się, że ten przedostatni zabrał domenę i wygląda to jak spisek. Koniec portalu. Trzeba uważać , ze się nie poparzyć tymi wybuchającymi portalami. Rzecz jest zatem ryzykowna. Próba stworzenia platformy dla zupełnie różnych środowisk to już zupełna beznadzieja i w salon24.pl wiemy to najlepiej. Czy mamy dość? Tak mamy dość, zwłaszcza takich idiotycznych sytuacji.

Mam też radę czysto techniczną. Fym tłumaczył, ze nazwa Polis jest atrakcyjna, bo początek tego wyrazu, to Po-lska. FYMI-e! To grubymi nićmi szyte! Specjaliści od spisków dorwą Cię natychmiast i obnażą rzeczywiste intencje. „PO” to jest chyba jasne . Tusk i reszta. A dalej jest jeszcze ciekawiej. Za tym wszystkim stoi Tomasz Lis, który sprzyja PO. Koniec kamuflażu. I nie będziesz FYM-ie tutaj specjalistom od odchyleń lewicowych mydlić oczu. A jak już uruchomisz komentarze w serwisie (ale chyba nie będą dopuszczane raz na miesiąc tylko on-line, prawda?), to dopiero zobaczysz…

FYM, prosiliśmy z Igorem o cierpliwość w sprawie ewentualnej współpracy Polis z salon24.pl. Trudno wymyślać formy współpracy z serwisem, którego nie ma. A jak się zjawia, to tylko po to, żeby nam dowalić. Jak na początek współpracy całkiem oryginalnie. ..[/quote]

(Krawczyk)
http://nowysalon24pl.salon24.pl/107873,index.html

Vote up!
0
Vote down!
0
#9826

Blisko sety, szkolone judo i zaprawa byłego właściciela pubu i wykidajły zarazem ;-)) Możemy sie popróbować.

Po Świętach post masz jak w banku. Nie marudź. jeśli Janke Cię odebrał jako zagrożenie (świeżaku adminie) to znaczy że świetnie wyszło. To znaczy że się boi. I jeszcze draka. Niejest tak źle.

Uśmiechy

Vote up!
0
Vote down!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#9828

Muszę przyznać ze polis2008 to świetna inicjatywa. Po przeczytaniu kilku artów jestem mile zaskoczony ich wartością merytoryczną ale na miłość boską ten layout tak kłuje w oczy ze po 20 minutach czytania widzi się kolorowe plamki zamiast tekstu:)

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#9837