Treści z tagiem: Sadurski

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Nie mam zamiaru przytaczać słów ani prof. Sadurskiego, ani Sikorskiego, ani prof. Belki czy Biedronia, które padły podczas pewnego spotkania zwołanego w PE UE przez Sikorskiego, a które są kolejnym targowickim wołaniem totalnej opozycji o pomoc UE w odsunięciu w Polsce PiS-u (ZP) od władzy. To słowa haniebne a można przeczytać i odsłuchać je w...

4.85
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:17)
Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

Widzę, że faza depresyjna osiągnęła swoje apogeum i teraz mamy zaczątek fazy maniakalnej: Upadek PiS bliski, Kaczor to marionetka która nie rządzi gdyż nie ma zdolności intelektualnych. Sami se to wyguglajcie. Wydaje się, ze sukces wizyty Trumpa dobił towarzycho, chociaż Trump jako prezydent jest przecież niewłaściwy. Teraz się powoli zbierają...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Muszę znów przywołać to powiedzenie o nieukach, tępakach, matołach rodem z Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
O nich to, tych z cenzusem w Koronie mawiano tak" doctor bullatus, assinus coronatus".( celowo daję duoble "s" przy osle, by wzmocnić wymowę, a mógłbym przecież f.... też double! nieprawdaż!?)
A na Litwie, w W.Ks. zwano ich...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Są takie dni, kiedy nie da się spokojnie posurfować po necie. Natrafiłem oto w trakcie buszowania na polemikę z Sadurskim, o którym mam wyrobione zdanie dzięki lekturze jego tekstów w Rzeczpospolitej. Sadurski orłem nie jest i nie warto poświęcać uwagi jego idiosynkrazjom, ale dzisaj jednak, jak patrzę na jego buźkę, to mam ochotę odpłacić mu...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika Recenzent JM
Kraj

W ostatnim programie „Bliżej” Jana Pospieszalskiego miało miejsce starcie „Goliata” - prof. Sadurskiego z „Dawidem” w damskim wcieleniu – Panią dr. Barbarą Fedyszak-Radziejowską.
Historia się powtórzyła – „Goliat” poległ.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Wspominałem kilka już razy w swoich felietonach strzelca Kiszulko z „Monte Cassino”, który usiłował oszczędzać amunicję, odcięty od swoich, ale, jak mówił Wańkowiczowi „ nu jak oszczędzisz kiej lazo”, Niemcy, znaczy. No i ja mam to samo, co mnie obchodzi Sadurski i jego parówkowy portal, „kiej lazo”, to znaczy, skoro mi wymyśla, jak to...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Stefan N., główny pałkarz PO już prawie gotów z biłgorajską palikociarnią do następnej akcji!, do wysadzenia pomnika!
Nie trzeba być ani detektywem Rutkowskim, ani 07 aby wiedzieć, że będzie to pomnik Jana Pawła II lub ks.kardynała Stefana Wyszyńskiego.
W ostaeczności bł ks Jerzego!
Ilość jadu jaki zgromadził już Stefan N. w...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika foros
Kraj

  Słyszymy: naród polski poddawany jest eksterminacji.

Słyszymy: Tusk walczy z Kościołem jak niegdyś Gomułka.

Słyszymy: w Polsce szaleje dziś cenzura, jak za komuny.

Słyszymy: III RP jest zupełnie jak PRL...

Słyszymy te brednie i...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Czytam artykul Sadurskiego w Rzepie i zdumiewam sie, jak można być profesorem kilku uniwersytetów i nie mieć podstawowej wiedzy o historii swego narodu, bądź też świadomie wprowadzać ludzi w błąd. Nie wiadomo właściwie, co lepsze, ignorancja, czy nieuczciwość intelektualna i manipulacja. Niechaj sobie Pan Profesor wybierze, z czym się lepiej...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika cameel
Idee

RE: Notatka dla ministra Arłukowicza

To może w ramach zbiorowej psychoanalizy ja też:

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Po lekturze obrzydliwego tekstu Sadurskiego w Rzeczpospolitej kilka wniosków nasuwa się od razu, tudzież jeszcze parę dodatkowych po namyśle.

Jeden, to, co wyrażę swoim prostym, bezpośrednim marynarskim jezykiem, z Pana Profesora Sadurskiego zdumiewajaco małostkowy, nieuczciwy moralny kurdupel.To tak z dużym skrócie. Ale do rzeczy....

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika seaman
Kraj

Filozof prawa Wojciech Sadurski pragnie, żeby rocznica tragedii smoleńskiej nas połączyła. Serce się po prostu kraje, gdy człowiek czyta początek tego elegijnego wezwania do rodaków.

"Chciałbym zatem – używając banalnego języka dla niebanalnej moim zdaniem propozycji – by ta rocznica nas połączyła; by była okazją do zrównania pamięci o...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

Minęły Święta, a nawet Sylwester, a ja ciągle nie pochwaliłem profesora Wojciecha Sadurskiego za kilka zdań zapisanych na Salonie24 już 20 grudnia! Dopiero teraz nadrabiam ubiegłoroczne zaległości.

Profesor zadziwił mnie tylko trzema zdaniami. Za to jakimi! Tłumacząc swoją obecność na Salonie24 stwierdził:

"Jest tam...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

Emocje zazwyczaj przeszkadzają w trzeźwej ocenie sytuacji. Na Salonie24 widać to najlepiej na przykładzie dyskusji na temat zamieszania wokół senatora Krzysztofa Piesiewicza. Rozemocjonowani blogerzy są już tak rozgrzani, że zarzucają sobie nawet... nadmierne emocje.

------------------------------------
Jestem w zupełnie innej...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

Donald Tusk będzie zwalniał, co oznacza, że będzie zatrudniał. To nic nie da. Premier stanął przed ogromną, jedyną i niepowtarzalną szansą zastosowania „Prawa Parkinsona” wyłożonego przytomnym czytelnikom w rozdziale o komitetach i gabinetach. Wedle Parkinsona idealny, zdrowy skład gabinetu to pięć osób.

Jeden zna się na obronie.

...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Free Your Mind
Świat


Co zrobić, by ludzi gorszego sortu było mniej? Ten dylemat nie pozwala spać wielu oświeconym i świętym ludziom, którzy z dobroci serca wyściełaliby nam najlepszy z możliwych światów, pod warunkiem, byśmy nie zawadzali na drodze do ideału.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Anonymous
Blog

Ma, mój Nicpoń kochany swoją wymarzoną debatę o przyszłości Polski, ale pod postem profesora Sadurskiego. Tam dopiero ciemne miejsca i błyski brzytew oraz mojek.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Psuj
Kraj

Tak, tak, chodzi o Jego Wspaniałość profesora Sadurskiego. Konkretnie- o Jego wpis atakujący Nicponia, który ośmielił się zarzucić profesorowi, iż ten, gdyby uznał to za zgodne z własną wizją, działałby na rzecz upadku Państwa Polskiego. W swoim tekście Nicpoń zaznacza też, że osoby tak robiące dawniej wieszano. Za zdradę.

Profesor...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Iwona Jarecka
Świat

Barack Obama wygrał…z faktami się nie dyskutuje, można tylko czekać, co będzie dalej, prawda?

Ja ze swej strony mogę tylko powiedzieć, że do demokratów nie mam zaufania i tyle.

Dziwi mnie natomiast „Palinizm” profesora Sadurskiego, ja rozumiem, że Sarah Palin wielu może się nie podobać, bo nie dość że kobieta(ładna) i do tego...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Free Your Mind
Kraj

Prof. Sadurski na swoim bokserskim ringu ma kilka ulubionych manekinów i co jakiś czas dla sportu trenuje sobie na nich lewego sierpowego, nie biorąc pod uwagę tego, że dobrze jest czasami powalczyć z realnym przeciwnikiem. To, że R. Ziemkiewicz nie napisał nonsensownego eseju na temat pewnych paradygmatów literackich oraz ich kulturotwórczej roli powinno być szczególnie dla Sadurskiego czytelne, który wyczulony jest na społeczne opalizowanie i rezonowanie rozmaitych kontekstów (np. juryslingwistycznych). (Kurde, czy nie za mądrze to napisałem? :P) Problem postawiony przez Ziemkiewicza jest ważny i poważny, natomiast El Professore walnął manekinem Ziemkiewicza tak, że mu z ringu wyleciał. Aż zaczynam się martwić, czy Sadurski się nie przetrenował, bo zaczyna chyba za mocno boksować :)

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Free Your Mind
Kraj

W. Sadurski z właściwym sobie wdziękiem, zgromił i odparł swoją intelektualną tarczą pałkarskie zapędy M. Rybińskiego opublikowane na łamach (jak dla mnie nazbyt pluralistycznej) "Rz", czym skłonił mnie do refleksji nad istotą debaty publicznej.

0
Brak głosów