Miller i "cieć".

Obrazek użytkownika 1Maud
Kraj
Rzecznik rządu Paweł Graś poinformował …o aresztowaniu trzech funkcjonariuszy smoleńskiego OMON-u,

którzy bezpośrednio po katastrofie polskiego Tu-154M okradli konto Przewoźnika, posługując się jego kartami kredytowymi….

Służby siłowo –porządkowe Rosji: „Izwiestija" określają wypowiedź Grasia jako "skandaliczną". Zdaniem gazety, "może ona podważyć i tak już niebłyszczący wizerunek rosyjskich organów ochrony prawa".
"Izwiestija" przekazują, że Urząd Spraw Wewnętrznych w Smoleńsku i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Rosji zaprzeczają, jakoby w kradzież kart byli zamieszani smoleńscy milicjanci „Kommiersant" i "Wremia Nowostiej" wybijają natomiast, że MSW Rosji określiło oskarżenia wobec milicjantów jako "bluźniercze" i "cyniczne". Ta druga gazeta zwróciła zarazem uwagę, że ani Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB), ani Komitet Śledczy przy Prokuraturze Generalnej Federacji Rosyjskiej, jak dotąd, nie wypowiedziały się w tej sprawie. "Kommiersant" także ocenia wypowiedź Grasia jako "skandaliczną” „- Doniesienia te są niezgodne z rzeczywistością - przytoczyło radio Echo Moskwy oświadczenie dowództwa Wojsk Wewnętrznych MSW Federacji Rosyjskiej”
Okazuje się, ze zaszła pomyłka co do rodzaju służb, z której pochodzili złodzieje pieniędzy śp. Andrzeja Przewoźnika. Sam fakt kradzieży natomiast nie budził najmniejszych wątpliwości….
Rzecznik rządu Paweł Graś: „ FunkcjonariuszomOMON-u smoleńskiego obwodu chcę powiedzieć przepraszam. To był zwykły błąd. Życzę wam wszystkiego dobrego i szczęścia Dziękuję za to, co zrobiliście w czasie tragedii na smoleńskim lotnisku. To wszystko, co mam do powiedzenie w tej sprawie-powiedział rzecznik rządu.”Powiedział to po rosyjsku…
Arleta Bojke, korespondentka TVP z Moskwy: społeczeństwo w Rosji –jak donosi prasa- jest wdzięczne Polakom, za fakt ujawnienia skandalicznego zachowania żołnierzy w Smoleńsku. co przy okazji także skutkowało ujawnieniem, że do wojska przyjmowani są kryminaliści, którzy dostają broń. Bez tej oficjalnej informacji władze rosyjskie na pewno by zaprzeczały. Mówią, że jest im wstyd za ich haniebne zachowanie i proszą, aby nie kojarzyć tego zachowania z postawą społeczeństwa Rosji..Mówią po rosyjsku…I nie zmienia to faktu, że ich postawę można przyjąć z wdzięcznością. W przeciwieństwie do postawy rzecznika polskiego rządu, który poddańczo przepraszał po rosyjsku, nie wspominając o tym, że skandalem samym w sobie, jest fakt okradzenia Ofiary tragicznej katastrofy. Rosyjskie władze, które uznały wypowiedź Grasia za cyniczną, bluźnierczą i niezgodną z rzeczywistością, zadowoliły się poddańczymi przeprosinami.
W ten sposób minister Graś udowodnił, swoim zachowaniem, że w pełni zasłużył na uwłaczające miano „cieć”. Którzy potrafi ,dla zachowania dobrej koniunktury” przeprosić, że żyje.”
Arleta Bojke poinformowała też o wizycie ministra MSW w Moskwie i jego spotkaniu z Anodiną z MAK. O wizycie nie był informowany szczegółowo  polski ambasador w Moskwie, dlatego nie umiał powiedzieć, czy minister otrzymał kolejne dokumenty. Na darmo pewnie Miller nie jechał. Ciekawe, jakie dokumenty, w przypadające dziś 2 miesiące od Tragedii Smoleńskiej, przywiezie…
TVN. ZauchaMinister przyleciał do Moskwy w środę późnym popołudniem. Jak relacjonował Andrzej Zaucha, Miller spotkał się z szefową Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego Tatianą Anodiną. Minister dostał od niej najprawdopodobniej nową porcję dokumentów. Jak na razie nie wiadomo, co w nich się znajduje. Jak podkreślał na antenie TVN24 Zaucha, wizyta szef MSWiA była otoczona wielką tajemnicą: -Dowiedzieliśmy się o niej dopiero, kiedy minister wsiadał do samolotu.”
Mam dziwne przeczucie, że termin tej wizyty, niezbyt nagłaśnianej w mediach i w polskiej ambasadzie w Moskwie, ma związek z finiszem kampanii prezydenckiej.
P.S. Arleta Bojke nie wspominała ani słowa o jakichkolwiek przeprosinach, że strony rosyjskich władz, w żadnym języku, w kierunku Polaków, czy choćby rodziny śp. Andrzeja Przewoźnika.
 
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Tzn. Miller pojechał załatwić u Anodiny transport powietrzny na dzień wyborów... ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#64590

gość z drogi

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#64650