Polak wciąż durny po szkodzie

Obrazek użytkownika 1Maud
Kraj

Czekają nas w najbliższej przyszłości dwa ważne wydarzenia. Pierwsze, o charakterze wizerunkowym, czyli prezydencja w UE. Oraz drugie, jak najbardziej materialne, czyli wybory do Sejmu RP.
O wydarzeniu wizerunkowym wiemy niewiele, tak samo jak niewiele wiemy o realnym wpływie naszych europosłów na wyższość bycia w Unii nad samodzielną egzystencją (poza chwilową nadwyżką poboru EU w stosunku do zrzutki) *. Przy czym pobór środków unijnych jest obarczony haraczem na promocję chwały darczyńcy. W każdym programie pewien odsetek datku należy na ta promocję przeznaczyć. Decydentami przyznającymi środki pomocowe są unijni eksperci, których poprawność polityczna jest jednym z najważniejszych elementów ich expertise. ( Wśród programów Unijnych najwięcej jest tych, które otwarcie lub ukrycie wspierają mniejszości, np. seksualne. Wśród tych ukrytych jest tzw. wyrównywanie szans, czy pomoc osobom o utrudnionych starcie. Wiele programów mówi otwarcie o zwalczaniu dyskryminacji. Inicjatywy o ile cenne, o tyle najczęściej mogą być realizowane poprzez projekty promujące dane grupy - np. homoseksualizm. W 2004 roku grupa studentów wymyśliła w Strasburgu skauting homoseksualny - dostała olbrzymie pieniądze - skauting katolicki nie otrzymał ani Euro.)
O wsparcie polskiej prezydencji została poproszona Angela Merkel osobiście przez prezydenta Komorowskiego, więc mamy gwarancję, że właściwie zadba o nasz interes.
Wątpliwości, co do przebiegu prezydencji ma posłanka SLD Lidia Geringer de Odeneberg dramatycznie pytając „"Ciekawa jestem jak zamierzamy przeprowadzić naszą prezydencję w UE bez gwiaździstej flagi i hymnu, których nie uznajemy?" - pyta posłanka SLD.”?
Naszą dramatyczną sytuacją obarcza brak akceptacji przez Polskę pełnej Karty Praw UE, co oznacza nieobligatoryjność dla odgrywania hymnu UE i umieszczania flagi przy każdej okazji. Żeby było śmieszniej, opisany wcześniej przez sama posłankę stan faktyczny, nie daje podstaw do jakichkolwiek obaw zarówno, co do obecności hymnu jak i flagi podczas prezydencji: Tymczasem, jak chyba każdy z nas zauważa - podczas uroczystości państwowych i ważnych wydarzeń z udziałem władz, obok flagi Polski zawsze prezentowana jest flaga UE, a »Oda do radości« rozbrzmiewa obok polskiego hymnu. O co zatem PO-PiSowi chodziło?" - czytamy na blogu posłanki. Czyżby posłanka pod pretekstem nieistniejącego zagrożenia, chciała podstępnie zmusić rząd do szybkiej akceptacji para pełnej Karty? Tym samym posłanka wpisuje się doskonale w metody propagandy bardzo dużej grupy posłów SLD i innej Lewicy, która korzeniami tkwiła mocno w macierzystej PZPR. Co po dziś dzień nieprzerwanie i widać, i słychać i czuć.
Przechodzimy zatem do wyborów. Dobre notowania SLD, jako wyraźny efekt wojennej strategii PO (to PO najwięcej przysparza potencjalnych wyborców SLD!) mogą przełożyć się na uzyskanie bardzo znaczącej pozycji w przyszłym Sejmie. Mogą po raz trzeci po pokojowej transformacji, powrócić do władzy(jako koalicjant albo z woli Prezydenta Komorowskiego jako mniejszościowy rząd) i mieć wpływ na podtrzymanie efektów „pokojowej” transformacji. Jak wcześniej sygnalizowałam, przymiotnik pokojowa jest niezwykle ważny, bo właśnie przez zmianę nazw i pokojów członków PZPR, pozwolił im korzystać z przekształceń własnościowym stopniu nieporównywalnie większym od tych, którzy o tą transformację walczyli. W pierwszym okresie byli reprezentanci władzy ludowej byli pierwszymi kapitalistami III RP, a teraz coraz głośniej, przypominają sobie o sowich korzeniach. Znowu chcą formalnie reprezentować poszkodowanych. Pewnie w starym stylu- po to, aby na nich żerować. Jak za Komuny.
Oto, dzielny(kiedyś) młody były komunista Kwaśniewski radzi:. (..)SLD ma spore szanse i predyspozycje do tego, by po jesiennych wyborach zawrzeć rządzącą koalicję z PO."Jest partią demokratyczną, proeuropejską, a również ze względu na młodych ludzi, którzy nim zarządzają – nowoczesną, interesującą dla wyborców" - twierdzi były prezydent. Nie widzi zaś niczego dobrego w ewentualnym porozumieniu SLD z PiS. - O ile w PiS koalicję z SLD można by tłumaczyć chęcią rewanżu na Tusku, o tyle z punktu widzenia wyborcy SLD byłaby ona zabójcza - ostrzega.”
Oto dzielny, obecnie młody, (dawny działacz organizacji komunistycznych) szef SLD Napieralski mówi: „o roli gen. Wojciecha Jaruzelskiego w polskiej historii. - Gen. Jaruzelski to postać tragiczna. To człowiek zesłany wraz z rodziną na Syberię i żołnierz frontowy w czasie II Wojny Światowej. To również jeden z architektów Okrągłego Stołu, jednej z najmądrzejszych, pokojowo przeprowadzonych zmian w historii Polski - ocenił Napieralski. „O uniewinnieniu Kiszczaka” Decyzja sądu zamyka sprawę w wymiarze prawnym. Wymiar etyczny i historyczny odpowiedzialności powinien być rozstrzygany przez naukowców, historyków, etyków. Ofiary w kopalni Wujek, podobnie jak Grudnia '70, obciążają ówczesną sytuację w Polsce i w jakimś stopniu wszystkich decydentów, ale powtarzam raz jeszcze: to zajęcie dla historyków.”
Większość Polaków miała nadzieję przez lata, że winni ciemiężenia rodaków zostaną przykładnie ukarani i odsunięci od koryta. Nadaremnie. Ustanowienie silnego kordonu ochrony decydentów mordów w więzieniach NKWD, UB i SB jest formalnie uzasadniany prawnym umocowaniem (kto na to pozwolił po 1989 roku, kto?), a karę dla nich redukuje do możliwości oceny historycznej. Napieralski się z taka postawą już nie musi kryć….. I to jest przerażające. A o listach wyborczych SLD Napieralski mówi:, jeśli byli premierzy "Józef Oleksy i Leszek Miller zechcą startować w nadchodzących wyborach parlamentarnych", to on nie stoi im na przeszkodzie”. Miejsca ma na pewno Stanisław Wziątek (PZPR), Ryszard Kalisz –jowialny ulubieniec mediów (PZPR), sam Napieralski.Nie zabraknie na pewno wielu innych działaczy z PZPR. Dla okrasy wsadzi się jakąś Piekarską czy Arłukowicza.
Cóż, na tym polega pokojowa transformacja. A ty, durny Polaku, dziw się potem, że Jaruzelski zostaje zaproszony na posiedzenie RBN, a Kiszczak zostaje człowiekiem honoru. Polski wyborca, otumaniony propagandą władzolubnych mediów i czerwonych pasków w swoim telewizorze, a także zagoniony w poszukiwaniu uciekającego wiecznie dobrobytu -zatracił w dużej mierze zdolność do racjonalnych wyborów. W efekcie pozostaje głupim nawet po szkodzie.*

* http://blogi.ifin24.pl/trystero/2010/02/27/platnicy-netto-i-beneficjenci-netto-ue-w-latach-2007-2013/
**Obecni posłowie z nogami w PZPR : **Kalisz, Miller, Kwaśniewski, Siwiec, Iwiński, Oleksy, Dziewiałtowski, Krasoń, Łybacka ,Martyniuk(za PZPR działacz związkowy), Milcarz, Ajchler ,Aleksandrzak Leszek, Anna Bańkowska, Anita Błochowiak, Eugeniusz Czywkin- członek PRON, Jacek Kasprzyk, Jan Kochanowski, Jacek Kowalik, Henryk Milcarz, Tadeusz Motowidło, Grzegorz Napieralski (Syn Bernarda Napieralskiego, etatowego instruktora w szczecińskim Komitecie Wojewódzkim PZPR) Sylwester Stefan Pawłowski -tajny współpracownik służb specjalnych PRL, Stanisław Rydzioń )działacz ZSL-bratniej partii)Stanisław Stec, Wiesław Andrzej Szczepański, Władysław Szkop, Tadeusz Tomaszewski, Jerzy Wenderlich, Stanisław Wziątek, Ryszard Zbrzyzny, Borowski Marek, Grażyna Ciemniak, Izabella Sierakowska -cała trójka z Socjaldemokracji Polskiej, Danuta Hubner –PZPR, potem Ordynacka –start z list PO, Bogusław Liberadzki ,Joanna Senyszyn, Wojciech Zemke. W miejsce śp.Joanny Szymanek Deresz, działaczki PZPR ma podobno ma kandydować Jej mąż, Paweł. Też wierny działacza owej partii.

http://www.okiem.pl/ojczyzna/unia_pomoc.htm
http://www.okiem.pl/ojczyzna/unia_ispa.htm
? http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/polska-nie-uznaje-flagi-ue-beda-klopoty-w-lipcu,1,4261736,wiadomosc.html
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/napieralski-jaruzelski-autorem-jednej-z-najmadrzej,1,4261627,wiadomosc.html
http://www.google.com/search?q=Grupa+homoseksualnych+skaut%C3%B3w+otrzyma%C5%82a+wsparcie+z+UE&rls=com.microsoft:pl:IE-SearchBox&ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=ie7&rlz=1I7SUNC_pl
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/napieralski-listy-wyborcze-sld-otwarte-dla-kalisza,1,4167980,wiadomosc.html

Brak głosów

Komentarze

Łączy ich jedna idea - dostępu do koryta.
W kampanii usłyszymy, że Miller ma doświadczenie, Oleksy jest fajny chłop i tak umie, k.... ostro powiedzieć jak brzytwa, a Napieralski przeciez nie ma żadnej przeszłości komunistycznej, a poza tym jest przystojny i ma zgrabną żonę.
I naród to kupuje.

Vote up!
0
Vote down!
0
#156569

Pani Rebeliantki nie ganię - trzymam się bowiem z daleka.

Vote up!
0
Vote down!
0
#156590