Holokaust i Archipelag GUŁag. Czy rusza druga odsłona?

Obrazek użytkownika Spitfire
Blog

Proszę o uwagę, bo sprawa zasadniczo dotyczy każdego. Dotyczy Żydów i innych mniejszości narodowych, zwolenników wolności, eurosceptyków, antykomunistów, czy nawet zwolenników praw człowieka. Ad rem:

Unia Europejska dąży do wprowadzenia przepisów, które pozwolą na gromadzenie i przechowywanie danych, będących wysyłanymi przez każdego użytkownika Internetu zapytaniami do internetowych wyszukiwarek. A zatem jeśli na przykład wpiszemy w wyszukiwarkę hasło "mieszkania do wynajęcia", to zostanie to odnotowane. Planowane zmiany zostały ukryte za nazwą "dyrektywa (sic! - Spit) o retencji (sic!) danych".

Co prawda oficjalnie mówi się o "zwalczaniu pedofilii", jednakże, mając na uwadze zaangażowanie oraz skalę zainteresowania UE kwestiami inwigilacji użytkowników Internetu*, należy sobie powiedzieć, że na pewno chodzi o coś więcej, a nawet gdyby nie chodziło, to i tak pomysł ten stwarza możliwości do nadużyć, co jest bardzo niebezpieczne.

Gromadzenie tego typu danych w każdym momencie może bowiem pozwolić na wyśledzenie i posegregowanie ludzi ze względu na prezentowane przez nich poglądy polityczne, wyznawany system wartości, wyznawaną religię, pochodzenie itp. W pewnych okolicznościach (którym stwarza się sprzyjające warunki) każdy kto nie będzie pasował do określanego szablonu może spotkać się z represjami. Przestawienie się z "walki z pedofilią" na "walkę z reakcjonistami" itp. nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Już sam fakt, że próbuje się ingerować w prywatność społeczeństw stanowi poważne zagrożenie dla wolności i jest sprzeczny z "12 artykułem uniwersalnej deklaracji praw człowieka"**. Najbardziej niepokojące jest to, że pod "dyrektywą o retencji danych" podpisało sie już 324 europosłów**. Powtórzę: 324 europosłów podpisało się pod czymś co jest SPRZECZNE z deklaracją praw człowieka (sic!). Sprawy idą w bardzo złym kierunku. Puenty nie będzie, bo nie chcę nikogo przestraszyć.

* - sprawą mocno wątpliwą jest to, ażeby z takim rozmachem i zaangażowaniem ścigano pedofilów. Przypominam, że chodzi o inwigilację wszystkich obywateli UE, którzy korzystają z Internetu, a więc o około 250 mln ludzi.

**- http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,7969390,Unia_Europejska_chcialaby_zbierac_wyniki_wyszukiwan.html

Brak głosów

Komentarze

To znaczy, że chcą zalegalizować i zmonopolizować coś, co robi każda przeglądarka i wyszukiwarka.
Protestowali przeciw samochodom Google, teraz może będą sie starali zmusić dostawców do gromadzenia tych danych w jednym miejscu, żeby zaoszczędzić na poszukiwaniach.
W sumie dużo sie chyba nie zmieni.
Zreszta przeżywszy życie w PRL-u czymś takim mnie nie przestraszą.

Pozdrawiam

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#63036

czy kogoś przestraszą, ale o zasadę. Zasada jest taka że internet jest niecenzurowany a przepływ informacji wolny od wszelkiej kontroli. Jesli ta dyrektywa czyli unijny ukaz zostanie wprowadzony, będzie można w łatwy sposób wyselekcjonować wrogów systemu eurokołchozu czy zadedykować komuś tytuł antysemity. Wystarczy że według cezury ktoś zbyt wiele publikuje na temat żydów a ktoś inny chce to czytać. No i już jesteśmy w PRLu bis-inaczej.

 

Pozdrawiam wszystkich którzy mają teraz spokojny sen.

Vote up!
0
Vote down!
0
#63041

[quote=synteticus]To znaczy, że chcą zalegalizować i zmonopolizować coś, co robi każda przeglądarka i wyszukiwarka.[/quote]

Wyszukiwarki przechowują dane, będące wysłanymi do nich zapytaniami, jednak przy tym nie odbywa się zapisywanie danych, które pozwalają na identyfikację użytkownika.

Tak więc nie jest tak, że "chcą zalegalizować i zmonopolizować coś, co robi każda ... wyszukiwarka".

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#63055

że nie wierzysz w to co napisałeś .Internet jest jak najbardziej cenzurowany, przynajmniej w POLSCE.Chyba że nigdy nie pisałeś na np.Onecie, Interii itd tam masz cenzurę 100%.To co piszesz jest nawet nie prawdopodobne do państwa zniewolonego przez agenturę.Nie będę szperał w materiałach , ale o ile pamiętam to samo jest z Europą i światem. Chyba w Brukseli na Europę jest centrum-matka do inwigilacji ludzi pod nazwą BESTIA -ten skrót  ma tłumaczenie angielskie którego nie pamiętam.To samo dotyczy wypowiedzi słowa np żyd , wszystkie teksty z tym słowem są selekcjonowane .W związku z tym wiedzą kto i gdzie ten czy inny tekst napisał.A jewro posłom widocznie tylko wydali rozkaz do zalegalizowania tej istniejącej inwigilacji.Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#63051

Ma Pan rację, że internet jest cenzurowany, aczkolwiek cenzura i inwigilacja to dwie różne sprawy. We wpisie jest wzmianka o cenzurze, ale on w głównej mierze dotyczy kwestii inwigilacji użytkowników sieci. Teraz nie jest tak, że ta inwigilacja jest prowadzona na taką skalę! Teraz nie jest tak, że dane zbiera instytucja o charakterze politycznym.

[quote=chlop ze wsi]A jewro posłom widocznie tylko wydali rozkaz do zalegalizowania tej istniejącej inwigilacji.[/quote]

Z takim redukowaniem dysonansu daleko się nie zajedzie. Jeśli ktoś kiedyś założy Panu w sposób fizyczny pętlę na szyję, to wtedy też Pan powie, że "tylko założono kawałek sznurka, co jest normalne, bo wieszają już od paru lat"? /:
Naprawdę proszę się zastanowić nad tego typu rozumowaniem. Najgorszą bowiem rzeczą, którą mogą robić ludzie jest bagatelizowanie sprawa. To właśnie dzięki bagatelizowaniu problemów jesteśmy dzisiaj gdzie jesteśmy i na całym świecie rządzą socjaliści.

Vote up!
0
Vote down!
0
#63058

ja niczego nie bagatelizuje i wiem co znaczy inwigilacja.Wiem też o gotowych listach POLAKÓW przygotowanych dla niemców czy sovietów przed II wś i potem wymordowanych. Dzisiaj mają sytuację z listamy ułatwioną, wręcz dziecinnie prostą.Efektów możemy się spodziewać tych samych.Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#63073

I dlatego należy wystąpić z UE. Jest tylko jeden kandydat na prezydenta, który za tym się opowiada. To Korwin-Mikke.
Pozdrawiam. Bacz

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam. Bacz

#63074

Wie on może co to "przemoc strukturalna"? A czy Ty wiesz?

Korwin rzy każdej sposobności odwołuje się do logiki, mówiąc przy tym, że np. obecnie jest gorzej niż za Hitlera etc. Czy to jest logiczne? Przecież takie argumenty nie mogą być popularne i nie przełożą się na poparcie. Otóż zaskoczę Cię. Dla mnie jak najbardziej to jest logiczne! Korwin aż tak głupi to nie jest. Korwin nie chce tylko zostać prezydentem, bo zależy mu na czymś innym. Wodzi za nos stadko fanatyków, KTÓRZY - PODKREŚLAM - dobrze wiedzą co to prawa rynku, ale którzy wybrali sobie złego pasterza i kicha. LUDZIE TRACĄ CZAS I ŚRODKI na wspieranie gościa, który kilkoma wypowiedziami to wszystko marnotrawi. KRYTYKOWAŁEM KACZYŃSKIEGO ZA NIEUDOLNOŚĆ, ALE NA TYM TLE JKM wypada o wiele gorzej. To porażka par excellence!

Jest tylko mały problem. Wyznawcy Korwina nie mają otwartych umysłów. To fanatycy. Zatem w Korwina albo się wierzy, albo nie. Nikt nie zadaje pytań!

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#63103

Korwin-Mikke jest jednym z nielicznych polityków w Polsce, rozumiejącym procesy społeczno-polityczne. Stąd zresztą jego odmienne od całej zgrai polityków stanowisko w sprawie poddania Polski UE.
Pozdrawiam. Bacz

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam. Bacz

#63108

Być może Korwin rozumie te procesy dużo lepiej od wielu innych polityków, bo przy takiej liczbie socjalistów to wielce prawdopodobne, ale Korwin zupełnie nie rozumie tego czym jest public relations, co go dyskwalifikuje jako skutecznego polityka. Inaczej mówiąc w polityce niestety nie wystarczy mieć racji (Korwin w wielu miejscach ma), bo należy jeszcze potrafić pozyskiwać ludzi, którzy by się z tymi racjami zgadzali, a tego Korwin robić już nie potrafi. TO JEDNAK RZECZ NAJWAŻNIEJSZA Nie bez powodu media przylepiły mu łatkę "kontrowersyjnego polityka". Korwin nolens volens sam te powody dostarcza.

Szkoda, że nikt z jego zwolenników nie potrafi tego załapać. Korwin bowiem może tak tańczyć, aż do usranej śmierci,a pożytek z tego będzie żaden. Poszukajcie sobie lepiej innego przywódcę, który miałby poglądy podobne do waszych (też moich), przy czym potrafiłby skutecznie przekonywać do własnych racji, a wtedy być może wasza praca nie będzie pracą syzyfową Nie dajcie robić się w bambuko.

PS

I nie odpowiedziałeś mi, czy wiesz co to "przemoc strukturalna". (; Myślę, że nie wiesz. I Korwin też nie wie, bo gdyby wiedział, to wiedziałby także, że na UE zasadniczo jesteśmy skazani.

Vote up!
0
Vote down!
0
#63112

Tu się prawie całkiem zgadzam. JKM ma gdzies prezydenturę, on wie, że najważniejsze jest konto wyborcze.
Ale co do tego, że jest nieudolny, to nie. Jest nielogiczny,ma szalone pomysły ( emerytury ubeckie, król Polski - najlepszy Car batiuszka, utrzymywanie PRL przez ZSRR) ale w samolansowaniu sie nie jest nieudolny.
Nie mogę wyjść ze zdumienia, że ma grono wielbicieli wśród studentów uczelni technicznych. Czyżby tam juz w ogóle nie uczyli logiki?
Co do wyszukiwarek - powinno być tak jak piszesz, ale mam co do tego wątpliwości.

Pozdrawiam

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#63156

Ja to "nieudolny" napisałem, bo to także zależy od tego co się zakłada. Można zakładać, że jest nieudolny i można zakładać, że nie jest i działa z premedytacją. Osobiście stawiam na to drugie, ale to tylko moja prywatna opinia. Tak czy inaczej i jedno i drugie go całkowicie dyskwalifikuje, jako wartościowego polityka, a już tym bardziej jako prezydenta, na którego JKM kandyduje. Polityk nie może mówić o tym co myśli, a niestety (niestety chyba dla wszystkich) Korwin tę złotą zasadę łamie!

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#63159

Domyślam się, jaka to puenta... Nie wiem, w jaki sposób można się temu sprzeciwić pragmatycznie i skutecznie, gdyż nie mam ku temu żadnych kwalifikacji. Wiem natomiast, że nie wolno milczeć, lecz sprawę maksymalnie nagłośnić. W ramach swych skromnych możliwości poinformuję o tym wszystkich, których zdołam.

Pozdrawiam i dziękuję za ten artykuł.

Vote up!
0
Vote down!
0

Rebellis

#63087

 którzy dla pieniędzy zrobią wszystko.Oni nie wierzą w to że Bóg istnieje. Ich problem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#63096

... optymistyczny wariant.

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#63161

A mniej optymistyczny to władza? I pytanie najważniejsze: czyja?

Vote up!
0
Vote down!
0
#63478

... najgorszy zaś to Nowy Człowiek i Nowy Wspaniały Świat.

Odpowiedź na najważniejsze pytanie jest prosta - NIE NASZA.

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#64207