Cytaty z Biblii na dziś

Obrazek użytkownika Spitfire
Blog

Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy

(Mt 10, 34-36; Biblia Tysiąclecia).

Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka tkwi w twoim oku? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata. Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały (Mt 7, 3-6; Biblia Tysiąclecia).

Brak głosów

Komentarze

Dlatego uważam, że czas na dyskusję z kundlami i świńmi zakończył się. Były próby nawiązania dyskusji przez ponad 20 lat. Nadzszdł czas bezwzględnego zwalczania. Wszelkimi dostępnymi sposobami i metodami.

Wprawdzie od razu całe mnóstwo miłujących  nieprzyjacioły swoje zapyta, czym my różnimy się od owych świń czy kundli stosując ich, czy nawet bardziej wyrafinowane metody i sposoby zwalczania. Ano o tym porozmawiamy po zakończeniu obrachunków. Teraz nie powinno się nawet o tym nie tylko rozmawiać, ani nawet myśleć. Po zakończeniu wypalania gangreny gorącym żelazem, przystąpimy do budowy nowego wspaniałego świata, gdzie człowiek człowiekowi będzie człowiekiem, a nie kundlem czy świnią, nie mówiąc już o wilku.

Krzyż w jednym ręku a miecz w drugim!

___________________________________________

"Strzeżcie się Wilki, strzeżcie się przynęty..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#38142