Trzęsienie ziemi w Polsce - c.d.

Obrazek użytkownika DoktorNo
Kraj

No i po żałobie wracamy do normy: nawet jeszcze prezydent nie spoczął w grobie, a już mieliśmy kłótnię o kryptę na Wawelu. Teraz Komorowski, pełniąc obowiązki prezydenta, będzie podpisywał kontrowersyjną ustawę o IPNie, zamiast sprawdzić jej konstytucyjność. Bravo bravissimo! Polska jednak ma swoje standardy życia publicznego, które są trwałe! Ciekawe, kiedy znowu wyskoczy Palikot ze świńskim ryjem i wibratorem? A tymczasem "Gazeta Wyborcza" bez dowodów stara się sugerować, że winę za wypadek ponosi ś.p. prezydent.

Ale to jeszcze nic co się dzieje w tzw. prawicowej blogosferze. Tu się zaczyna prawdziwy obłęd, uciekanie w fantazje i inne cuda. Jeden z komentatorów zapędził się nawet do nazywania per "szmata", tych co mają odrębne, w stosunku do przedwczesnych i daleko idących opinii, zdanie. W Polecankach Niepoprawnych.pl dałem wywiad z sekretarzem Krajowej Rady Lotnictwa; ktoś od razu ocenił go na 1, bo nie było w tym filmie mowy o spisku, a o niekompetencji Klicha i fatalnym stanie lotniska.

Wszystkim zainteresowanym polecam wątek z forum lotnictwo.net.pl, przynajmniej z niego można się czegoś dowiedzieć, a nie z medialno-blogowej papki. Przykro mi, ale muszę stwierdzić, że kociokwik na blogach jest nawet większy od tego co widzimy w mediach w tej sprawie. 

Pewne środowiska w Polsce (a nie mam tu na myśli czołowych polityków PiS) potrzebują mitu zamachu do walki politycznej. Nie specjalnie chce mi się wierzyć że x. Rydzyk, którego media lansują tą tezę, sam specjalnie w nią wierzy; to polityk, na tej samej zasadzie, jak politykiem był Adam Michnik, będący redaktorem "GW", a w polityce wykorzystuje się wszystko co gwarantuje skuteczne zyskanie poparcia. Lansowanie mitów może być takim środkiem.

Przykładem szybkiego lansowania mitu może być sprawa systemu TAWS, o którym w mediach najpierw mówiono że był wyłączony, a potem że jednak był używany i tak dalej. W media (i bloggerzy) prezentują jego nie działanie jako główną przyczynę wypadku, gdy sprawa jest bardziej skomplikowana (polecam znowu wątek z lotnictwo.net.pl). Tymczasem "Nasz Dziennik" kłamie, powołując się na "eksperta", który twierdzi, że lotnisko w Smoleńsku jest w systemie TAWS:

“W bazie danych systemu TAWS zainstalowanego w Tu-154M mogło nie być kompletnych cyfrowych map okolic Smoleńska, jak sugerują niektórzy eksperci?

- Mapy są produkcji amerykańskiej. Żadne miejsca nie były od czasu “zimnej wojny” tak dokładnie sprawdzane i modelowane jak właśnie okolice rosyjskich lotnisk wojskowych, także tych najmniejszych. Ponieważ zaś w Smoleńsku w ciągu ostatnich 50 lat nie było trzęsienia ziemi, prób jądrowych ani działań budowlanych zmieniających całkowicie powierzchnię terenu, więc żaden ekspert nie traktuje tej tezy poważnie. Gdyby mapa była zła, rozbiłby się trzy dni wcześniej wasz premier Donald Tusk.”

Producenci oprogramowania do tego systemu nie oferują map lotniska wojskowego w Smoleńsku. Można to sprawdzić na stronie producenta systemu. Dla ułatwienia podam, że kod lotniska wojskowego w Smoleńsku to XUBS.

Oczywiście jest też mowa o tym, że niby samolot spadł na wskutek umyślnych zakłóceń sygnału GPS. Szkoda tylko, że z tym GPSem sprawa jest (znowu) bardziej zawiła, i nie jest to (podobnie jak TAWS) podstawowa metoda naprowadzania samolotu na lotnisko. Tak więc równie dobrze ten "ekspert" mógłby powiedzieć, że samolot prezydenta Kaczyńskiego strąciło orbitalne działo jonowe…

 

Te całe zamieszanie jest o tyle szkodliwe, że zaciemnia nam okoliczność, iż przecież coś złego musi się dziać w polskim lotnictwie wojskowym, skoro raz za razem dochodzi do katastrof, i to coraz bardziej tragicznych w skutkach. Dlatego odpowiedzialność za ten stan ponosi obecny szef MONu, minister Bogdan Klich.

Za panem Tomaszem Hypki, sekretarzem Krajowej Rady Lotnictwa, można zadawać sporo niepokojących pytań: co jest źle w systemie szkolenia pilotów? Jak to jest możliwe, że od kilkunastu lat gdy dochodzi do przetargów na samoloty dla VIPów pojawia się grupa lobbująca za Embrarerem, paraliżująca tenże przetarg? Dlaczego tak młody, trzydziestoparoletni, pilot siedział za sterami "tutki", gdy tymczasem światowym standardem jest wiek pilota ponad 50 lat na takim stanowisku? Czemu jednym samolotem leciało tylu ważnych urzędników państwowych?

Obawiam się, że cała debata nt. katastrofy podzieli się na dwa obozy: ten który uciekać będzie coraz bardziej od zdrowego rozsądku i ten który będzie udawał, że wszystko jest w porządku. I tak do następnej tragedii?

Do poczytania:

Wątek z forum lotnictwo.net.pl.

Program "Gorący temat" z panem Hypki.

Romuald Szeremietiew: "Gdyby nie zaniedbania Klicha katastrofy by nie było".

Hypki: "Winę ponoszą konkretni ludzie".

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Pisałem już wcześniej, że nikogo nie wyzywałem od szmat! Wyjaśniłem wszystko i każdy może to sobie przeczytać. Dzięki za link... Sprawa jest zamknięta, więc nie powielaj fałszywych informacji.

A tak poza tym: nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że popierasz J. Kaczyńskiego. Jeżeli tak jest, to zamiast się kłócić, pomóżmy mu wygrać! Chyba że się mylę?

Pozdrawiam
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#56866

No to pojechales doktorze. Czepianie sie ze pilot majacy wylatanych ponad 2000 godzin jest za mlody jest juz przegieciem. Lepiej wziasc 50-latka ktoremu wzrok szwankuje niz doswiadczonego 35-latka. Ja jednak czulbym sie bezpieczniej gdyby za sterami samolotu ktorym lece siedzial jednak doswiadczony 35-latek.

Sa ludzie szukajacy na sile spisku, sa tez ludzie (do ktorych sie zaliczasz) ktorzy uwieza w wersje zamachu dopiero kiedy Putin oglosi to w telewizji. Sa tez ludzie ktorzy po prostu maja watpliwosci i zadaja pytania, tam gdzie pytania powinny byc zadawane. Dzieki takim ludziom wiemy np. juz dzis o przeklamanym czasie katastrofy. Lepiej zadawac za duzo pytan i miec za duzo watpliwosci niz za malo.

Doktorze, nie obrazaj rozsadnych ludzi, tylko dlatego ze nie wieza w dobre intencje wujka Putina i maja watpliwosci.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#56877

Gwoli wyjaśnienia. Moje wpisy, na moim blogu są moimi. Odzwieciedlają moje myśli, moje przemyślenia, mój ból, mój strach, moje oczekiwania i moje opinie. Czy zawsze mam rację? Nie, i nawet nie próbuję do tego pretendować. Czy to znaczy, że muszę zmienić swoje nastawienia? Nie, Nie muszę! Mogę, jeśli ktoś przedstawi mi coś co obali "moje mity", jak niektórzy to nazywają.

DoktorzeNo różnimy pod niemal wszystkim. Wiekiem, doświadczeniem, wykształceniem, miejscem zamieszkania, poglądami, numerem butów czy numerem kołnierzyka. I bardzo dobrze. Dyskusja z lusterkiem jest naprawdę niestrawna.

Ale, mam nadzieję, że mamy jeden wspólny cel. Tym celem jest dobrobyt każdego Polaka w wolnej Ojczyźnie. Tym celem jest pozbycie się Targowicy z Polski. Różnymi drogami, ale, mam nadzieję, idziemy do tego samego!

Jeżeli w latach 1918-1920, tak poważni przeciwnicy polityczni, nie mówiąc już o osobistej wrogości, jak Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Paderewski mogli pracować razem dla Polski. Dlaczego nie możemy my? Bo w końcu kim my jesteśmy przy nich?

W każdym razie poparcie pod każdym względem, bez względu na nasze zapatrywania polityczne czy prywatne animozje, dla Jarosława Kaczyńskiego, nie podlega żadnej dyskusji! I tylko to w tej chwili się liczy. Jak Jarosław Kaczyński zostanie Prezydentem, a PiS wygra wybory do Sejmu. Będziemy mieli 4 lata na to, co z tym fantem zrobić. A narazie każdy niech robi to co może dla wspólnej sprawy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#56874

"W każdym razie poparcie pod każdym względem, bez względu na nasze zapatrywania polityczne czy prywatne animozje, dla Jarosława Kaczyńskiego, nie podlega żadnej dyskusji! I tylko to w tej chwili się liczy. Jak Jarosław Kaczyński zostanie Prezydentem, a PiS wygra wybory do Sejmu. Będziemy mieli 4 lata na to, co z tym fantem zrobić. A narazie każdy niech robi to co może dla wspólnej sprawy."

Traktuję te słowa jak swoje. Przyłączam się do apelu!!!

Pozdrawiam

-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#56876

Muszę przyznać się do tego że osobiście tym swoim tekstem komentarza poruszyłeś i pobudziłeś do pewnej refleksji nad tematem ogólnie to ujmując , naszej w sumie nie tak znowuż złej młodzieży , jak się to może czy mogło wcześniej wydawać.

Przyznaję że jeszcze do niedawna miałem dość ponure skojarzenie związane z przyszłym przejęciem sterów nad Rzeczpospolitą w niedalekiej przecież przyszłości , przez tych dzisiejszych 25,30 bądź nawet 35 latków .

Widziałem jedną wielką katastrofę i o ile to pamiętasz moje ówczesne wpisy były właśnie w tym tonie i nastroju . Nie twierdzę że sytuacja obecnie się aż tak zmieniła że nagle nasze młode pokolenia przeszły jakąś pozytywną metamorfozę że w większości stali się odpowiedzialnymi pełnymi empatii do współziomków istotami ..zdecydowanie nie.

Po prostu dałem sobie spokój z zamartwianiem się o rzeczy na które i tak po prostu nie mam najmniejszego wpływu...

Wracając do tematu muszę uczciwie przyznać że dawno jeśli już w ogóle nie przeglądałem a dziś nawet przeczytałem do końca wklejkę naszego DrNo..Jestem nią względnie pozytywnie zaskoczony ..

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#56883

Czy należy kłaść nacisk na względnie,
czy na zaskoczony?:)

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#56886

[quote=Zdecydowany amator]Czy należy kłaść nacisk na względnie,
czy na zaskoczony?:)
pzdr[/quote]

względnie ...

Odnoszę wrażenie że nasz młodszy kolega pomimo całej swej dość skomplikowanej osobowości , usiłuje pomimo dość topornych określeń i przyrównań , przybliżyć nam swój punkt widzenia na dość złożone problemy jakimi niewątpliwie są relacje państwo - kościół w tym szczególnie gdy dotyczą osób tego formatu jak o.drT.Rydzyk ..

Nie przeczę że drażni mnie też forma wypowiadania się o osobach pokroju o.drT.Rydzyka, jak o zwykłych menelach bądź innych kolesiach spotykanych przypadkiem pod kioskiem z piwem ..Dodatkowo wtłaczania Ich w kontekst z postaciami ewidentnie z innej "bajki"..

To tak w kilku słowach jeśli pozwolisz i na moje 3 gr.

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#56893

Wyjątkowo niesmaczne porównanie.

A już rozwinięcie zdania z tezą odnośnie intencji
o.Dyrektora dr.Tadeusza Rydzyka jest zwyczajnym chamstwem,
nawet jeżeli zdanie to jest ujęte hipotetycznie.

Trzeba być wyjątkowym ignorantem i skończonym idiotą
by formułować podobne zarzuty względem akurat tego zakonnika.

Życzył bym sobie i naszemu społeczeństwu,
by choć jeden z tych jakże wielu dwudziestokilkuletnich przemądrzałych gówniarzy zrobił chociażby mikronową namiastkę tego,
co uczynił dla naszego społeczeństwa o.Dyrektor.

Wielu przedstawicieli młodszego pokolenia jest na tyle zadufane w swoich domniemanych racjach,
że nie zauważa podstawowych wartości.

Arogancja i ignorancja u boku inteligencji jest czymś najpaskudniejszym, co można sobie wyobrazić.
W żadnym razie inteligencja nie służy wówczas dobroci,
a ukazuje jedynie niezmierną pychę i próżnię,
co z kolei jest czymś niezwykle odrażającym.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#56879

[quote=Zdecydowany...]Wielu przedstawicieli młodszego pokolenia jest na tyle zadufane w swoich domniemanych racjach,
że nie zauważa podstawowych wartości.

Arogancja i ignorancja u boku inteligencji jest czymś najpaskudniejszym, co można sobie wyobrazić.
W żadnym razie inteligencja nie służy wówczas dobroci,
a ukazuje jedynie niezmierną pychę i próżnię,
co z kolei jest czymś niezwykle odrażającym.
[/quote]

Bóg mi świadkiem Krzysztofie że bardzo chciałem wręcz starałem się choć raz odnaleźć coś pozytywnego w notatce naszego "Doktora"..

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#56885

przy tej wypaczonej percepcji tych,
którzy dopiero co nauczyli się chodzić po własnym umyśle.

Ale gdy owi uzurpują sobie prawo do startu w maratonie,
to zakrawa już na szczyt arogancji,
a w najlepszym razie na farsę.

W codziennej konstelacji pomijam podobne głupoty milczeniem, lecz gdy owi delikwenci definiują kogoś,
kto przerasta ich o głowę w dobroci,
czy choćby zdrowym rozsądkiem,
oj to wówczas nie omieszkam przypomnieć im,
żeby swój nos otarli z tych smarków własnego intelektu
póki do stołu nie zasiądą.

pzdr.
Krzysztof

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#56890

Bóg mi świadkiem, że nie mam zamiaru nikogo bronić, tym bardziej, że Doktor nie potrzebuje adwokata, ale muszę stwierdzić, że w obliczu dzisiejszej decyzji J. Kaczyńskiego spodziewałbym się raczej dyskusji pt. "Jak pomóc?"

A najśmieszniejsze w tym wszystkim jest, że prawdopodobnie Doktorowi bliżej do J. Kaczyńskiego niż mi kiedykolwiek będzie! Ale to jest teraz jedyny wybór. Dla nas wszystkich! Dlatego odpuście sobie. Chyba że chcecie uprawiać staropolskie naparzństwo...

Pozdrawiam serdecznie

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#56891

Król Gustaw Komorowski na ziemiach Rzeczypospolitej a wy larum nie gracie? Wróg się zbliża, tu zgody trzeba, działa rychtować, szable sposobić, gore!
Wojna!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#56892

[quote=Danz]Król Gustaw Komorowski na ziemiach Rzeczypospolitej a wy larum nie gracie? Wróg się zbliża, tu zgody trzeba, działa rychtować, szable sposobić, gore!
Wojna!
[/quote]


http://czasdzieci.pl/warszawa/wydarzenia/id,64007bb.html
pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#56899

Skupmy się na rzeczywistym wrogu
tj.obecni rządowi POpaprańcy i ich sponsorzy!

Nie przeczę,
że doktorek potrafi mnie zapienić.

Ale ale, już się wyłączam i schodzę z niego...
Tylko niech mi tu więcej porządnych ludzi koło gówna nie stawia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#56905

Zerknij co nieco powyżej i uwierz że staram się dziś jak tylko mogę dostrzec "Go" po tej samej stronie barykady ,,

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#56895

Sądzę, że Doktor zagłosuje na J. Kaczyńskiego! Więc w tym momencie jesteśmy po tej samej stronie barykady! Mimo różnic w poglądach, wieku, doświadczenia, wiedzy czy czego tam jeszcze. Alternatywa jest dziecinnie prosta: K lub K. Kutas Komorowski lub Król Kaczyński!

Dobranoc Panowie

P.S. Oj, coś czuję, że tego królewskiego porównania będę się wstydził... Ale co mi tam.

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#56897

zaczynasz pisać.
Następny, który robi dziwne porównania.
Kiedy ta młodzież nauczy się dobrego smaku?

dobranoc
KK.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#56900

Aaaaa.... Te inicjały... Oj, ja głupi! No tak, KK! O cholera, ale palnąłem

No dobra, teraz idę spać. Gówniarstwo do łóżek marsz!

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#56901

O tym, że do takich rejsów za sterami powinni siedzieć 50-latkowie to nie mój wymysł, tylko słowa pana Hypki. Proszę wejść do linków.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#56921

Wyjątkowo cenię sobie Twój sceptycyzm Doktorze. To bardzo dobry tekst. Dziękuję za rozjaśnienie sprawy z systemem TAWS. Oczywiście nie chcę przez to powiedzieć, że przestałem uważać, iż to był zamach. Z uwagi na brak wiarygodnych informacji oraz szereg innych okoliczności jestem stale zmuszony opierać się na rozumowaniu indukcyjnym, a to wskazuje na wersję o zamachu (przy czym staram się nie uwzględniać bzdurnych hipotez). Niemniej jednak bardzo cenię sobie takie teksty jak ten Twój. Ode mnie 10.

PS Czytałem Twój tekst wcześniej, ale odpowiadam dopiero teraz, gdyż wtedy była późna godzina i nie chciało mi się już logować.

Pozdro

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#57096